Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 18:25.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 223 posta ]  Stranica Prethodna 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 05 svi 2017 15:10 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 07 srp 2015 12:30
Postovi: 116
Matanica je napisao/la:

nova sam ovdje da malo istražim kakva je situacija u Čikatu. Suprug i ja godinama ljetujemo na Murteru u vikendici i sad nam je došla želja istražiti druge dijelove lijepe naše. Oduvijek me privlače kampovi , kamperi, šatori..odmor u prirodi , cijeli dan u kupaćim gaćama..
Imamo dvoje djece (8 i 10) i psa....


Hmmm... ima dosta stvari koje će vam biti izazovne.

No, osnovno pravilo u kampu je da ne radite ono što ne bi željeli da i vama drugi rade pa se uvijek iskreno zapitaj dali bi tebi/vama to smetalo i ako vam netko nešto prigovori, nemopjte mu uzeti za zlo nego opet prođite petlju iskrenog propitkivanja.

Ostale stvari prepusti slučaju jer ćeš tako najviše uživati u kamperskom stilu života. To je jednostavno prilagodba. Sitnice te ne bi trebale smetati jer ako će te to početi opterećivati. Požalit ćeš dan kad ste ušli u kamp i kamperski stil života ode nepvratno pa-pa... što bi bila velika šteta.

Pripremi i strategiju za 'ružno vrijeme' jer se može desiti.

U svakom slučaju, kad uđete u kamp, prepustite se drugom stilu života.

Lošinj je najljepši otok na svijetu !!!

Prošećite i do Velog, kroz Valdarke, obavezno posjetite (i pozdravite mi) Rovensku. Ako će Vam biti ružno vrijeme (što vam svakako ne želim), posjetite na Cresu: grad Cres, Beli, Lubenice, Valun, Osor, Osorčicu ako ste planinarski tip i sl... U Malom svakako osim spomenutog Čikata, Sunčanu uvalu, Miomirisni vrt, Apoksiomena, kava na Rivi...

Uživajte na maksimumu i... sretno !


Vrh
   
PostPostano: 05 svi 2017 16:50 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Matanica je napisao/la:
... Suprug i ja godinama ljetujemo na Murteru u vikendici i sad nam je došla želja istražiti druge dijelove lijepe naše. Oduvijek me privlače kampovi , kamperi, šatori..odmor u prirodi , cijeli dan u kupaćim gaćama..
Imamo dvoje djece (8 i 10) i psa.


Ode vikendica na bubanj! =)) Dobrodošli u naš svijet!

Matanica je napisao/la:
Rezervirali smo za početak šator u safari tents, nadam se da nećemo požaliti!


E sada, što nude ti njihovi šatori ne znam... Ali mislim da je to čak luksuzniji oblik od nekih osnovnih šatora koje koriste ovdje forumaši. Daleko je veći i komforniji zasigurno... :icon_wink:

Matanica je napisao/la:
Pitanje za vas koji ste bili..kako izgleda taj dio kampa, čini mi se da je uz cestu - da li je prometno autima uz tu cestu?
Čini se da ima dosta hoda do plaže? U blizini je aquaparka pa predpostavljam da će biti bučno ali mislim da nam to neće smetati..


To je najudaljeniji dio u kampu, iza aquaparka, ali primjerice i mi smo gore u free zoni bili i lani i ove godine ćemo opet. Nema 3 min do plaže onako s koraka na korak. Auti ne prolaze blizu i nema prometa. Aquapark radi do 19 sati i nakon toga je mir i tišina. Cvrčci će preuzeti buku na sebe....
Na aquapark možeš unijeti neku osnovnu ležaljku, ali nisam vidio da ljudi nose neke drugačije ležaljke tipa one "na kotačićima"...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 05 svi 2017 16:52 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Matanica je napisao/la:
Baš se veselimo, nismo nikada bili na Lošinju!


Teško je pametovati, ali mi smo obišli Jadran uzduž i poprijeko, ali nam je Lošinj jedna od TOP-5 destinacija.

ps. onako s Murterom - hmmm... tamo smo jedva, ali jedva izdržali 2-3 dana :icon_wink:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 06 svi 2017 00:31 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Aquapark radi do 19 sati?!

A preko podne ne bi trebalo pustiti djecu na sunce, kažu barem do 17 ili još bolje do 18 sati! Kada otvaraju ujutro?

To mi je uvijek čudno, i u hotelima bazeni obično rade do 19, 20, najdalje do 21 sat. A meni se upravo ide na bazen poslije večere, kada klince spremimo u krevet! :crying-yellow:
Zimus smo bili u Fojnici ( BiH), i bazen je imao noćno kupanje vikendom do ponoći! :banana-dance: Moram priznati da sam uživao kao malo kada, makar je vani bilo debelo ispod nule, jedno jutro čak i - 29 C!!! Bilo je prohladno, jer vjerojatno nisu projektirali grijanje za takve ekstreme, ali uživao sam kao da je sredina ljeta!

Morat ćemo napraviti kakav protest na Čikatu, barem za vrijeme Susreta da nam produže radno vrijeme aquaparka! :angry-tappingfoot:
:text-protest: :text-protest: :text-protest:


Vrh
   
PostPostano: 06 svi 2017 11:48 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 04 svi 2017 15:18
Postovi: 6
Hvala svima na odgovorima!

Ima li tko kakav prijedlog što posjetiti na Cresu? Check in je tek od 16 sati pa smo mislili na raniji trajekt i onda u razgledavanje Cresa. Kakve su ceste na Cresu? Koliko treba do Lubenica?
Valjda nećemo zalutati krivim putem..

Što predlažete za kišno vrijeme?

Kakve su cijene u trgovinama, vidim da ima Lidl i Superkonzum, jeli skuplje ili su cijene iste?

Radno vrijeme aquaparka nam čak i odgovara, možda padne i koje noćno kupanje na plaži..ovako..neznam ni kako ću djecu odvući na plažu pokraj ovog aquaparka!


Vrh
   
PostPostano: 06 svi 2017 16:05 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Panonski mornar je napisao/la:
Zimus smo bili u Fojnici ( BiH), i bazen je imao noćno kupanje vikendom do ponoći! :banana-dance:


I ovdje vikendom ima noćno kupanje uz koktele :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: Mi bili lani...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 08 svi 2017 10:56 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Statler je napisao/la:
Panonski mornar je napisao/la:
Zimus smo bili u Fojnici ( BiH), i bazen je imao noćno kupanje vikendom do ponoći! :banana-dance:


I ovdje vikendom ima noćno kupanje uz koktele :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: Mi bili lani...


Onda ćemo mi na koktel, a klinci na tobogane!


Vrh
   
PostPostano: 19 svi 2017 18:38 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 13 ožu 2017 22:47
Postovi: 41
Malo po malo planiramo odmor pa vas koji ste već bili u Čikatu moram gnjaviti sa pitanjima. Kako vidim postoje dva načina dolaska do Malog Lošinja (ako se izuzme trajekt iz Zadra): trajektom Brestova-Porozina ili preko Krka trajektom Valbiska-Merag. Mi dolazimo iz smjera Italije pa ćemo se vjerojatno spustiti preko Slovenije do Matulja. Kako vidim na karti nije neka razlika u razdaljini između ove dvije opcije. No, našao sam na internetu pisanja o redovima za trajekt od po nekoliko kilometara. Znate li da li ima neke razlike između ove dvije rute što se tiče gužvi i prohodnosti u punoj sezoni (sredina 7. mjeseca)?


Vrh
   
PostPostano: 19 svi 2017 22:47 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
češće vozi valbiska merag... a i ljepša je cesta ako si s kampicom ili kamperom...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 31 svi 2017 19:25 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 22 srp 2016 11:02
Postovi: 69
S tim da treba imati na umu ako se ide preko Krka uz kolonu za trajekt, moguća je i guzva na Krčkom mostu, dok ako se ide na Brestovu, kolona je samo za trajekt.
Najpametnije je početi pratiti HAK 5-6 dana prije puta da steknete dojam o gužvama i u koje doba dans putovat.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 03 lip 2017 08:55 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Može jedno prebrojavanje, da vidimo tko bi došao na Susrete u Čikat?

Mi smo se prijavili, znači nas dvoje u ranim 40-im, troje djece: 11, ( skoro) 8 i 4 godine. Hoće li biti još djece ili da krenemo s intenzivnim učenjem osnova njemačkog jezika?

Treba li se ranije javiti u kamp ili je dovoljno što smo se prijavili u UKH?


Vrh
   
PostPostano: 03 lip 2017 09:02 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Prvi put idem na Lošinj, iako želja postoji odavno. Molim vas ( koji ste već upoznali Lošinj) za jednu informaciju: Kakva je situacija s biciklističkom infrastrukturom tamo? Vjerujem da bi nam bicikli dobro došli, ali ne bih volio da se ponovi situacija iz Medića ( kod Omiša) gdje se biciklom može voziti samo po magistrali ( a znate kakav je promet!)...

Inače, kada bi mi netko dao uvjet da na more mogu ponijeti samo jedno- bicikl ili kupaće gaće, dobro bih razmislio... =))


Vrh
   
PostPostano: 03 lip 2017 12:35 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Napravio si prijavu za susrete na Adria Rally. Da li si dobio na kućnu adresu ili email vaucher za trajekt i podatke o rallyju?

Slobodno dolaziš ranije i radiš prijavu na recepciji. Te dane prije i poslije rallyja imaš popust na boravak u kampu iako će te smjestiti odmah na HR dio.

A ako dolaziš dan prije ili na sam prvi dan rallyja onda će te na recepciji dočekati štand dobrodošlice UKH i tu vršiš prijavu na rally uz piće dobrodošlice.

Na susrete od forumaša po meni poznatim podacima dolaze: Goga, Statler, Novi, Master, Panonski mornar.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 03 lip 2017 13:06 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 12 lip 2013 13:23
Postovi: 324
Panonski mornar je napisao/la:
Kakva je situacija s biciklističkom infrastrukturom tamo?


Odlična. Ja bacim ključeve od auta kad stignem.

Nema dediciranih biciklističkih staza, ali promet nije gust i imaš dosta šetnica koje se mogu iskoristit.

_________________
Super zabava za kućne vozače - http://superauti.com


Vrh
   
PostPostano: 03 lip 2017 13:24 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Panonski mornar je napisao/la:
Može jedno prebrojavanje, da vidimo tko bi došao na Susrete u Čikat?

Mi smo se prijavili, znači nas dvoje u ranim 40-im, troje djece: 11, ( skoro) 8 i 4 godine. Hoće li biti još djece ili da krenemo s intenzivnim učenjem osnova njemačkog jezika?

Treba li se ranije javiti u kamp ili je dovoljno što smo se prijavili u UKH?


Kod nas dvoje klinaca, dečko 5 i cura 2 godine

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 03 lip 2017 14:08 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Mi, kakva je trenutna situacija, stižemo. Klinci su od 14 godina (blizanci)
Kod nas su bicikli obavezni i uvijek na kamperu ma gdje išli.
Mislim obići cijeli Lošinj sa biciklom.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2017 23:49 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 22 lip 2014 15:23
Postovi: 63
Mi stizemo sa dvoje djece 13i 14 godina.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 08 lip 2017 00:30 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Statler je napisao/la:
Napravio si prijavu za susrete na Adria Rally. Da li si dobio na kućnu adresu ili email vaucher za trajekt i podatke o rallyju?


Dobio sam e-mailom potvrdu o prijavi na moje ime na dnu koje je i voucher za popust za trajekt. Imam ju ispisanu, ali zanima me treba li se još prije dolaska najaviti u kamp ili se prijavljujemo po dolasku?


Vrh
   
PostPostano: 08 lip 2017 08:48 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 22 lip 2014 15:23
Postovi: 63
Prijava po dolasku na dan rallya predstavnicima UKH. A prije ili poslje na recepciji kampa.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 08 lip 2017 14:40 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
:icon_wink: http://www.gledajhrvatsku.com/kamera.php?id=363

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 223 posta ]  Stranica Prethodna 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan