Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 19:13.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 18 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 01 pro 2011 20:01 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Kamp Stupice smjestio se 10 km od Pule, uz mjesto Premantura, na početku poluotoka Kamenjak - zaštićenog Parka prirode i najjužnije točke Istre.
Kamp se sastoji od cca 1.000 parcela (površine 60-120 m²) s priključkom za struju i nekoliko sanitarnih čvorova, za odmor najviše 3.000 kampista…

slika

Kamp se nalazi u sjeni borove šume, a postoji i poseban dio koji nema nijednog drveta za ljubitelje sunca.

slika

slika

slika

slika

slika

Plaža je kamenita s time da je većinom uređena i pripremljenja za ulaske u more:

slika

slika

slika

Kamp je bogat raznim sadržajima:
Restoran, bar s pogledom na more, besplatni WiFi na recepciji, supermarket, mjenjačnica, suvenirnica, kiosk s novinama, javni telefon, poseban sanitarni čvor za osobe s invaliditetom, sportski tereni za mali nogomet, tenis, odbojku, mini-golf, veliko dječje igralište i škola surfanja, najam malih plovila, bicikala i pedalina, tuševi na plaži...

slika

slika

slika

Animacijski klub – Artur Club, za odrasle i djecu, započinje s radom u 10 sati ujutro uz jutarnju tjelovježbu, a sportske se aktivnosti i rekreativni turniri nastavljaju u poslijepodnevnim satima...

U sklopu kampa postoji i mogučnost za sidrenje čamca:
slika

U dijelu kampa su smještene mobilne kućice:
slika

Sanitarnih čvorova ima nekoliko i svi su dobro uređeni:
slika

slika

slika

slika

U periodu (kraj 7. mjeseca) kada sam obilazio kamp u kampu nije bilo gužve, vjerovatno jer Talijanima (koji su većinski gosti) još nije počeo godišnji.

S obzirom da se kamp nalazi na samom ulasku u kamp prirode Rt Kamenjak, nije loše imati sa sobom bicikle (može se i autom) i obići cijeli rt koji obiluje samotnim uvalama od kojih su neke i pješćane!


Vrh
   
PostPostano: 11 kol 2012 20:51 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
Na prvi pogled kamp Stupice djeluje idealan za provesti godišnji odmor; borova šuma, blizina mora, lako dostupni sanitarni objekti, market u samom kampu, blizina mjesta i parka Kamenjak za ljubitelje prirode i predivnih uvala(o samom Kamenjaku bi trebala otvoriti posebnu temu), free internet u cijelom kampu.
Međutim, kad se zagrebe ispod površine, otkriju se mnogi nedostaci.

1. Parcele ili ono što oni tako zovu.
Kamp nema uređene parcele,sve je onako kako je priroda dala što i ne bi bilo loše da velik dio kampa ne leži na strmovitom terenu tako da postavljanje i ravnanje kampice predstavlja ne mali problem.
Postoje tereni na koje je problem smjestiti i šator. Strmina je boli glava.
Već vidim šator i unutra lika kako se klinovima zakucava da ne sklizne dole prema putu... I još se usuđuju takav teren označiti kao parcelu i uredno naplatiti. Dakle, jedino što su se potrudili oko parcela je to da su ih označili okruglim betonima s brojem parcele i odgovarajućom bojom za A,B ili C parcelu. Zanimljivo da C parcela ima najmanje(one su najpovoljnije i najmanje), jer mnoge B pa čak i A parcele bi trebale biti C s obzirom na teren. I da, na mnogim parcelama borovi smetaju kod postavljanja kampica. Mi smo npr imali problem pri izlasku s parcele.
Ormarići za struju nisu ili dobro raspoređeni ili ih je premalo. Naš je bio 50 metara udaljen.

2. Sanitarije su stare, ali i to ne bi bio problem da se kod adaptacije vodilo malo više računa. Napravljeno je to dosta traljavo i nedovršeno. Npr, na podu oko pvc stolarije ostale su "rupe" koje je bilo problem zatvoriti običnim silikonskim zakrpama. Ovako na wc-u samo gledaš koja će neman isplaziti iznutra. Pločice nisu sve promjenjene. Na umivaonicima samo slavina s hladnom vodom. Pranje zubi i nije bilo baš ugodno.
Sanitarije su se čistile više puta dnevno,ALI ujutro prekasno! U osam je najveća gužva, svi moraju na wc, a tete sanitarke počinju s radom i zatvaraju pola sanitarca da ih mogu očistiti :handgestures-thumbdown: Ni samo čišćenje nije bilo na razini, moglo bi se i bolje no očigledno nedostaje motivacije(čišćenje se ustvari svodi na polijevanje crijevom za vodu)
Jedan period od 2-3 dana, sanitarac je bio očajan. Imala sam dojam da tete štrajkaju :confusion-scratchheadyellow:

3. Kamp uredno naplačuje ljubimca 4,5 eura, gotovo kao dijete od 4 godine. Neopravdano jer kamp od svega što bi za tu cijenu trebao ponuditi ima samo jedan tuš za ljubimce i to sa hladnom vodom. Plažu koju navode kao za pse, ne postoji jer se tamo vežu čamci. Inače je to zgodna uvalica i mogla bi biti da se malo uredi odlična za klince,ali i tu se vidi nezainteresiranost :handgestures-thumbdown:

4. Free internet. Besplatan je,ali spor i s mnogo problema. Tek zadnji tjedan našeg boravka se donekle ustabilio.
No, možda se tek uhodavaju jer su tek od ove godine pokrili cijeli kamp s internetom.

5. Market drži "Puljanka" i takve astronomske cijene nismo skoro sreli. Sve je skuplje u prosjeku za 50 pa čak i 100%.
Primjera radi, Nutella od 750 g kod njih stoji 50 kn, Jacobs 200 g 70-tak kn. Kupovali smo samo kruh( 400 g, 11 kn)
Zanimljivo je kako u Premanturi ta ista "Puljanka" ima čak i normalne cijene.

Iz svega navedenog moram se osvrnuti na samu cijenu kampiranja koja je preskupa.
Kamp ima 1 zvjezdicu a skuplji je od mnogih koji imaju 2 pa čak i više.
Ne znam čime to pravdaju, a ako je razlog blizina Kamenjaka to je stvarno besmisleno i bezobrazno.
Zvjezdice se dodjeljuju s obzirom na uređenje i opskrbljenost samog kampa; po tome ta jedna za kamp Stupice je sasvim u redu.
Ali kako onda i cijena nije u skladu s tom zvjezdicom, to stvarno ne mogu shvatiti.

I kao šećer na kraju; plaćanje računa. Još prije odlaska na ljetovanje informirali smo se o načinu plaćanja.
Rečeno nam je kako nema nikakvih problema i da se može platiti master cardom zg banke na 12 rata.
I još prilikom dolaska u kamp ponovo smo pitali na recepciji oko načina plaćanja. Odgovor isti. Sve 5!
Međutim, prilikom odlaska i plaćanja hladan tuš. Oni uopće nemaju takav pos aparat ni ugovor s bankom oko takvog načina plaćanja!
Nakon podužeg natezanja i zivkanja recepcionerke svih mogućih, račun smo morali platiti jednokratno što je dodatno opteretilo naš račun.
Ovako nešto nema opravdanja i nas više neće nikada vidjeti.
Ionako su domaći gosti i u tom kampu čista egzotika.

Ocjena 3/10


Vrh
   
PostPostano: 11 kol 2012 21:03 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
al ih nagrdi :drool:

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 11 kol 2012 21:08 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
Već s stigla pročitat :doh:

Ah, ja sam samo realna, bez pretjerivanja :whistle:


Vrh
   
PostPostano: 11 kol 2012 21:14 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Darcy je napisao/la:
Već s stigla pročitat :doh:

Ah, ja sam samo realna, bez pretjerivanja :whistle:


:handgestures-thumbup:

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 12 kol 2012 08:34 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 04 kol 2012 12:47
Postovi: 34
Iz tog razloga smo mi izabrali Runke, naizgled potpuno isti kampovi ipak postoji velika razlika...


Vrh
   
PostPostano: 12 kol 2012 09:11 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
postoji knjiga žalbe na recepciji... nadam se da si ovo i tamo navela...

ali bitno da ste se vi sretno vratili... i da se možete pripremati za 9. mjesec :greetings-wavingyellow:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 12 kol 2012 10:43 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
Knjiga žalbe nam u tom trenutku nije bila ni na kraju pameti.
Jedino smo htjeli što prije otići od tamo.
Već su i klinci bili nervozni u autu :doh:

Ono što kanim napraviti je poslati mail Areni touristu :whistle:


Vrh
   
PostPostano: 12 kol 2012 12:00 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Darcy 100% si u pravu i napiši oštro pismo i kampu i Areni i objavi ga ovdje neka svi vide kakav je kamp, nažalost sa ovakvim kampovima i ponašanjem propadne ti G.O.
O cijeni pasa u kampovima to treba otvoriti novu temu jer ni meni nije jasno što to pas potroši za cca 4€ ?

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 12 kol 2012 18:20 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Temu za peseke već imate:

viewtopic.php?f=67&t=1167

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 12 kol 2012 19:30 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
Darcy je napisao/la:
I kao šećer na kraju; plaćanje računa. Još prije odlaska na ljetovanje informirali smo se o načinu plaćanja.
Rečeno nam je kako nema nikakvih problema i da se može platiti master cardom zg banke na 12 rata.
I još prilikom dolaska u kamp ponovo smo pitali na recepciji oko načina plaćanja. Odgovor isti. Sve 5!
Međutim, prilikom odlaska i plaćanja hladan tuš. Oni uopće nemaju takav pos aparat ni ugovor s bankom oko takvog načina plaćanja!
Nakon podužeg natezanja i zivkanja recepcionerke svih mogućih, račun smo morali platiti jednokratno što je dodatno opteretilo naš račun.
Ovako nešto nema opravdanja i nas više neće nikada vidjeti.
Ionako su domaći gosti i u tom kampu čista egzotika.

Ocjena 3/10


Ako zbog ničeg drugog, zbog ovakvog neprofesionalnog ponašanja ste trebali tražit masan popust!
I nemoj se dat pokolebat i ne napisat oštar mail Arena touristu!
Uvijek mi bude žao kad se netko vrati s godišnjeg nezadovoljan...
Užas! :handgestures-thumbdown: :handgestures-thumbdown: :handgestures-thumbdown:

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
PostPostano: 13 kol 2012 08:30 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 04 kol 2012 12:47
Postovi: 34
I meni je žao, i isto tako mislim da Arenaturist vjerojatno skuplja lovu za "temeljitu obnovu" ali morat će obnovit i obučit zaposlenike za rad u turizmu. Kampovi su im na razini robinzonskih!


Vrh
   
PostPostano: 17 kol 2012 12:56 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Baš si ih pošteno nagrdila. Cena je bezobrazno skupa za nešto tako loše.
Mi smo bili u dva kampa Areneturista (Stoja i Medulin) i baš smo bili zadovoljni. Mm i dalje smatra kamp Stoju jednim od najlepših koje je obišao. Zašto dupli aršini u istoj firmi, gde na jednoj strani rade na kvalitetu i dobroj reklami, dok sa druge strane naplaćuju maksimalnu cenu za minimalan trud.


Vrh
   
PostPostano: 17 kol 2012 13:21 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
Stoja se i meni čini ok; planiramo tamo jednog dana kad klinci porastu.
Zanimljivo kako je nešto skuplja od Stupica koje nisu za usporedbu.
Vjerojatno su si dali za pravo što su nadomak Kamenjaka za takvu bezobraznu cijenu.
Navratili smo do Pomera koji je tkđ pod arena touristom, jer nam je i on bio opcija za ovo ljeto.
Što da kažem; situacija je puno realnija od Stupica-npr.parcele su uređenije, imaju zvjezdicu više, a povoljniji od Stupica...


Vrh
   
PostPostano: 18 kol 2012 22:54 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
Jel u Stoji ima još onih vojnih bungalova ili su to izbacili?

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
PostPostano: 20 kol 2012 07:01 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 srp 2012 22:29
Postovi: 13
Lokacija: Beli Manastir
bio sam u stoji ove godine 12 dana koma komatozoidna ko juga pred raspad ovi u uljaniku divljaju citavu noc pale brodse motore nesto lupaju posebna prica je sanitarni cvor znaci odvratniju stvar u zivotu nisam vidio posle pranja smrdi da nemozes izdrzati odvratno kad peres sudje ispred wc a otvoreni su prozori od wc dolazi miomiris smrti znaci najodvratnije nesto sto sam vidio u zivotu toliko je odvrtano da sam gledao da idem sto manje na wc (pisao sam u more) rekao sam da vise nikada necu tamo otici niti u jedan drugi arenaturist kamp tople 2 sata dnevno a posebna prica su cijene 250 kn dnevno crvena parcela na strmini da moras planinariti toliko su napucai cijene a nista nenude jedino sto imaju te animatore redovno ciste po kampu sve ostalo je koma zbogom arenaturist


Vrh
   
PostPostano: 24 kol 2012 12:19 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Schnitzer je napisao/la:
Jel u Stoji ima još onih vojnih bungalova ili su to izbacili?

U tvrđavi je bilo još bungalova pre par godina.


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2019 00:06 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Samo vrlo kratki osvrt na Stupice....

Krasna priroda, borova suma, relativno velik i prostran kamp. Ali - da mi je vidjet usred ljeta kako se svi smjeste na parcele :) Dakle toliko kosa mjesta nisam nikad vidjela. Super je onaj komentar na pocetku teme da se trebas klinovima zakucat da se u snu ne otkotrljas :)

Mi smo isli ciljano jer smo htjeli odbiciklirati Kamenjak i za to je lokacija kampa odlicna, a proljece savrsen izbor. Kamp ima dosta gostiju (i dosta pausalaca) ali se da pronaci relativno ravno mjesto i imaju super akciju u kojoj je dan za dvije osobe sa strujom 18€ (juniora su nam samo dodali na racun za 25kn/dan). Mi smo bili skoro pa sami, skoro pa na ravnom i bio je vrhunski vikend.

slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 18 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan