Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 19 tra 2024 00:24.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 12 pro 2011 13:34 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Kamp Runke smjestio se 10 km od Pule, uz mjesto Premantura.
Kamp je smješten na površini od 4 hektara i sastoji se od 247 parcela, smještenih u borovoj šumi, površine 60 – 120 m², s priključkom za struju i nekoliko sanitarnih čvorova za maksimalno 750 kampista…

slika

slika

Kamp je u cijelosti smješten u hladovini borove šume, čak je skoro cijelo popodne i plaža (kamenita i stjenovita) u hladovini:

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Unutar kampa postoji nekoliko sanitarnih čvorova, od kojih su neki čućavci, a neki sa WC školjkama:

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Unutar kampa je restoran, bar i market, besplatni WiFi na recepciji, mjenjačnica, trgovina suvenirima i kiosk za tisak...

slika

slika

I ovdje vrijedi savjet da je dobro imati sa sobom bicikle jer kroz kamp Runke prolaze brojne staze za šetnju i jogging, kao i kroz staru borovu šumu uz sam kamp. U cijeloj okolici kampa ima mnoštvo biciklističkih staza koje prolaze kroz prekrasan krajolik.

Koliko sam načuo iduće godine bi cijeli kamp trebao ići u temeljitu obnovu.
Po meni je najveća mana to što na plažu brzo dođe hlad, pa oni željni sunca teško da mogu biti zadovoljni!


Vrh
   
PostPostano: 16 tra 2012 10:57 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
A kakav je kamp Tašalera? Da li si možda i u njega navratio?
Da li se može naći mjestu za kampicu i predšator, a da je koliko toliko u hladu?

Gledamo malo kampove oko Premanture pa nas zanimaju iskustva iz prve ruke.
Stupice nam se čine ok, ali ipak malo preskupe s obzirom na ponudu. I još za psa računaju gotovo kao za dijete :confusion-scratchheadyellow:
Runke ne izgledaju loše što se položaja i hlada tiče.


Vrh
   
PostPostano: 16 tra 2012 11:16 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Kamp Tašalera nisam obišao!

Što se hlada u Runkama i Stupicama tiče, oni su praktički u cijelosti u hladu, mala je šansa da ćeš biti na suncu. U Stupicama ima onaj jedan mali dio koji je čisto sunce ali tamo idu samo oni koji na tome inzistiraju!

Neznam kolika je razlika u cijeni, ali po meni su Stupice puuuno bolje (više sadržaja, bolja plaža, bolji sanitarni čvorovi...).


Vrh
   
PostPostano: 16 tra 2012 11:30 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
Hvala Bajki na brzom odazivu :clap:

Nama je ionako želja ići biciklima svaki dan na Kamenjak, a kako su ti kampovi više manje blizu jedan drugog svejedno nam je u koji ćemo što se toga tiče. Važno da je sve dobro povezano stazama za bicikliste.
S obzirom da je Tašalera najpovoljnija malu prednost dajemo njoj, ali bi htjeli prije ispitati situaciju.
Vidi se iz aviona da Stupice nude više od susjednih kampova, ali i dalje držim kako su pretjerali što se cijena tiče.


Vrh
   
PostPostano: 16 tra 2012 11:43 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Neznam kakva je Tašalera, ali po meni je mana Runki sama plaža koja je okrenuta prema istoku tako da popodne brzo dođe debela hladovina tako da nema sunčanja i ako se nevaram kod njih je većina plaže stjenovita!


Vrh
   
PostPostano: 05 kol 2012 10:34 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 04 kol 2012 12:47
Postovi: 34
Eh, Runke :d kamp u koji se svakako vrijedi vratiti. Boravili smo tamo za produženi vikend (22.-25.6) s obzirom da je to u biti predsezona bilo je malo ljudi ali dovoljno. Lijepo pronašli parcelu, makar su sve parcele oko nas bile slobodne tako da smo imali mjesta ko u priči. Prošla sam dosta kampova, ali ovaj će mi ostati posebno u srcu zbog hladovine jer nisam ljubitelj jakog sunca - dakle nije za one koji se vole sunčati. Isto tako plaža bi išla pod neuređene (kamen plus šljunak) no isto tako u čišće što se ne može reći za more (uostalom kao i u većini Istre). Mislim da je jako pozitivno što je more na dohvat ruke mislim da niti iz jednog kraja kampa ne treba vise od 2 minute do mora. Početni dio kampa su slobodne parcele dok je na drugom kraju bilo puno više gostiju (paušalista). Plaže manje više prazne, a pa se psi mogu neometano kupati i skakati u more na velikom dijelu, i postoji tuš za pse no općenito manjka koševa za smeće. Osoblje ljubazno, cijene možda previsoke za to što kamp nudi ali vidim da je Arenaturist složila cijene za sve njihove kampove isto. S druge strane, ima sve što je potrebno za miran odmor - plažu, more, dućan, stare ali uredne sanitarije, lijepe parcele u hladu. Ugodna šetnja do mjesta Premanture gdje vlada veliki kaos, pa tko želi gužvu i to može dobiti. Ukoliko trebate animaciju, gužvu i pješčanu plažu ovo nije mjesto za vas. Bilo bi lijepo da netko napiše kako je u srcu sezone?
U mjestu su svi sadržaji, ali mislim da u kampu nema mjenjačnice, tiska, suvenira i slično, kao što gore piše? Bar i restoran mislim da su u kritičnom stanju dok je dučan radio, vjerovali ili ne od 7 do 14 :-)


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan