Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 12:06.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 12 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 19 ožu 2014 14:36 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 19 ožu 2014 09:45
Postovi: 20
budući da sad planiramo godišnji odmor za kolovoz, a pimijetio sam da na foumu članovi pogađaju u srž stvari,

interesira me mišljenje onih koji su bili u kampu Porat dali bi ga preporučili za kampiranje od cca tri tjedna???

pitam jer ima dosta kampova gdje se u pravilu ostaje na svega par dana


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2014 14:45 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Dosada nisam bio u tom kampu, ali gledajući na njihovoj stranici, kamp nema svoje plaže, tj. ispred kampa je lućica za čamce! :think: To je po meni veliki minus, ali opet nekima to nije toliko bitno.
Po fotkama kamp je smješten u dobroj hladovini, sanitarci su novi, cijene su također korektne!

Stranice kampa:

http://www.camp-porat.com/


Vrh
   
PostPostano: 23 ožu 2014 14:37 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
mi smo bili nekoliko puta u Povljani, istina ne u kampu već čamcem od Sabunika...

taj kamp je prije imao drugo ime a na tom mjestu je godinama... kamp je prije bio jedva za 1. zvjezdicu a krasila ga je uglavnom debela hladovina i ravan teren... ispred kampa je lučica, ali ljudi se kupaju i između čamaca... i desno i ljevo od lučice je plaža... ako ggledamo izlazeći iz kampa onda na lijevo je pješčana prekrasna plaža, ali do nje ima svega 2-3 minute pješice... recimo da je možda bliže plaža nego npr. u Lošinju onima koji se spuštaju s brda ili u Zatonu i nekim drugim kampovima koji su okomito dignuti od plaže...

po sadašnjim slikama vidim da se jako promijelo što se tiče sanitarija pa o tome ne mogu suditi...

nama takav kamp nažalost nikad nije zanimljiv jer želimo biti prvi-drugi-treći red do vode... i da kamp nema ogradu pa kad ideš moraš napraviti 100 metri sim pa tam po njemu da uopće izađeš do plaže...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 26 ožu 2014 12:03 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 19 ožu 2014 09:45
Postovi: 20
hvala na odgovorima!

bili smo ziher da bi išli u Porat, ali sad nas jako muči to što ima dosta hodati do plaže na kojoj opet nema nekog hlada :think:
obzorom da planiramo ostati min 2 tjedna, stvarno nam se neda toliko nahodavati (po izjavi lokalaca do pješćane ima 500 m).

Molim ako netko ima kakavu dobru sugestiju, bili bi jako zahvalni. Otprilike tražimo, lijepo more (da ima prikladna plaža za dijete 4 god.), hlad za prikolicu, ok sanitarije i da nas ispadne do 220 kn/dan (dvoje odraslih, bez struje). tražimo zadnjih dva tjedna i nikako pronaći nešto po volji.


Vrh
   
PostPostano: 26 ožu 2014 12:43 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Čisto infomativno kako riješavaš potrebe za strujom? :think:


Vrh
   
PostPostano: 26 ožu 2014 15:24 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 19 ožu 2014 09:45
Postovi: 20
za sad nikako :icon_wink: biti će nam to prvo kampiranje na moru (idemo za uskrs do Slapića na generalnu probu), planiramo na plin kuhati i terati frižidera, za rasvjetu koristiti led lampe (sa 16 ledica), mobitele puniti na auto punjač, laptop ostaje doma i mislim da je to sve. Ako sam nešto zaboravio slobodno reci..


Vrh
   
PostPostano: 26 ožu 2014 15:55 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
OK! Ali i te ledice će trebati puniti, ako misliš biti dva tjedna na moru?

Ostaje jedino korištenje sanitarnog čvora u kampici koji traži 12 V, ako ga uopće koristiš. Jel imaš akumulator u kampici?


Vrh
   
PostPostano: 27 ožu 2014 10:08 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 19 ožu 2014 09:45
Postovi: 20
bajki je napisao/la:
OK! Ali i te ledice će trebati puniti, ako misliš biti dva tjedna na moru?

Ostaje jedino korištenje sanitarnog čvora u kampici koji traži 12 V, ako ga uopće koristiš. Jel imaš akumulator u kampici?




nemam akomulator, al vidiš to nije loša ideja...vidim da u prikolici imam viška prekidaća za elek. instalaciju (čitaj, ne znam čemu služe), to bi trebalo biti tih 12V. Jel moguć rad el. instalacije na 12V preko akomulatora od auta. Nemam nikakva uputstva od kampice.

što se tiće ledica, nebi trebale puno trošiti baterije. Imam punjive AA od 2300 mah (klinka doma na dvije takve već mjesec dana vozi vlakića). A računam i na kampersku solidarnost, valjda ću naći nekog da mi ih jednom ili dvaput preko dana napuni.


Vrh
   
PostPostano: 27 ožu 2014 19:28 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Instalacija kampice je i predviđena za rad na 12V, tj. preko akumulatora. Neke kampice imaju svoj akumulator, a one koje nemaju može se u njih dodati i on služi za napajanje rasvjete i pumpe vode, čak i frižider može na 12 V. Jedino utičnice nerade jer su one 230V.


Vrh
   
PostPostano: 31 ožu 2014 07:14 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
u hrpi kampova u cijeni parcele i smještaja je cijena struje, pa ne vidim čemu ovaj razlog... druga stvar je ako odeš u kamp kao što ih ima na Pagu - bez struje!

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 03 tra 2014 14:21 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 19 ožu 2014 09:45
Postovi: 20
Statler je napisao/la:
u hrpi kampova u cijeni parcele i smještaja je cijena struje, pa ne vidim čemu ovaj razlog... druga stvar je ako odeš u kamp kao što ih ima na Pagu - bez struje!


možda si u pravu, no, kampove koje smo pikirali i na kraju kamp u koji idemo "Maslina" u Privlaki, struja se posebno naplačuje, pored toga bitna nam je neovisnost od kalsične struje, jer vikende mislimo provoditi na raznim lokalitetima na kontinentu, gdje nema štroma :icon_wink:


Vrh
   
PostPostano: 04 tra 2014 10:57 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 19 ožu 2014 09:45
Postovi: 20
maximus je napisao/la:
Statler je napisao/la:
u hrpi kampova u cijeni parcele i smještaja je cijena struje, pa ne vidim čemu ovaj razlog... druga stvar je ako odeš u kamp kao što ih ima na Pagu - bez struje!


možda si u pravu, no, kampove koje smo pikirali i na kraju kamp u koji idemo "Maslina" u Privlaki, struja se posebno naplačuje, pored toga bitna nam je neovisnost od kalsične struje, jer vikende mislimo provoditi na raznim lokalitetima na kontinentu, gdje nema štroma :icon_wink:

ispravak nije kamp "Maslina" nego , "Dalmacija", već mi se sve pomešalo :doh:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 12 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan