Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 29 ožu 2024 16:56.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 21 tra 2012 14:33 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Kamp se nalazi par kilometara od mjesta Tisno prema mjestu Murter sa lijeve stane. Ulazak izlazak sa kamp prikolicom malo je problematican ali nije strasno. Kamp je smjesten u lijepoj uvalici sa pogledom na Kornate, juzna strana kampa namijenjena je nudistima ( FKK ) a desna za tz. tekstilce. Kamp je djelomicno u hladu sa dva sanitarna objekta koji su kad smo bili tamo ( pocetak 5 mjeseca ) bili uredni. U kampu se nalazi bar ali na zalost nema nikakav ducan.
Kamp je lijep i namijenjen je ljudima koji izbjegavaju guzvu velikih kampova.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 02 svi 2012 11:18 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 29 vel 2012 18:25
Postovi: 200
Mi smo u ovom kampu bili prošle godine u proljeće prije no što je otvoren za sezonu. Dakle, bez korištenja ikakvih usluga, ali i bez naknade. Uvala je prekrasna i dobra za jedrenje (dragi jedri na dasci).


Vrh
   
PostPostano: 04 lip 2012 21:09 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 04 lip 2012 10:02
Postovi: 88
U ovaj kamp navraćamo obavezno svaku godinu (već 17 godina), pa bar na jedan dan, pa smo tako već i ovu godinu navratili za 1. maj...
Ovaj kamp se nalazi u netaknutoj prirodi s predivnim pogledom prema Kornatima, nekada je dosta bio popunjen s nudistima ali zadnjih godina ih je sve manje. Većinom se nalaze na rubnim dijelovi s lijeve i desne strane,. Prilaz je super nema nikakvih suženja a ni nizbrdice.
Pošto plaža gleda prema Kornatima more je jako čisto i prozirno.
Nema betona na plažama nego kamen a u centralnom dijelu plaže predivan pijesak u vodi, odličan za igru s klincima.
Sam kamp je vrlo skromno sređen s dva sanitarna čvora, s time da je onaj uz plažu u vrlo lošem stanju zbog toga što svi jednodnevni kupači hodaju na njega, dokle je onaj drugi u vrlo dobrom stanju i često ga čiste. Cijene korektne.
Nema trgovine u kampu, osim dva štanda s voćem i povrečem te jedna pekarnica, a i dva kafića. Prva ozbiljnija trgovina se nalazi u obližnjem kampu Plitka Vala (udaljen cca 2km). U zadnjih godinu dana pokušavaju parcelizirati kamp ali im baš neide od ruke nešto, ali su bar poravnali terase.. Također nema nekih popratnih sadržaja za spomenuti. Najveći problem tog kampa je što je zemljište na kojem se nalazi kamp iznajmljen od 4 vlasnika i ti vlasnici ne nežele prodati zemljište a isto tako ne žele na dugoročni termin iznajmiti zemljište pa da se može kamp planski srediti.
Ali ti svi silni nedostaci daju ono nešto više prirodnog, netaknutog od tog kampa,.. noći poslije pola deset užasno mirne bez buke s predivnim povjetarcem s Kornata..odlični uvjeti za vino na stolu, karte,..Pošto smo ljetovali u prvom redu do mora tj. 4 metra od mora, ujutro smo klinac i ja u 7h ujutro direktno iz krevetu,.. buć u vodu,..dotle mama priprema kavicu i kakao, ma predivno!
Također lijevo i desno od kampa ima hrpu malih uvalica za samostalno izležavanje i uživanje u pogledu.


Vrh
   
PostPostano: 06 lip 2012 23:38 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
Sada si me vratio u prošlo ljeto kad smo bili par puta u Kosirini na kupanju :handgestures-thumbup:
U pravu si što se tiče samog kampa, baš zbog tih nekih nedostataka kamp ima svoju draž netaknute prirode i odmora u pravom smislu riječi.
Ono što je mene malo zasmetalo je zapuštenost pri ulazu u more na "glavnoj plaži". Ono kamenje koje je prekriveno ne znam točno čime, ali nazvat ću to morskom mahovinom jer me jedino na to asocira, mi je baš nekako bljak i pri ulazu sam morala paziti da na kojeg ne nagazim :doh:
Ni ulazi na lijevo i desno nisu niš bolji (puno oštrog kamenja), no neću se žaliti - sve je to prirodno i sve je bolje od betonizacije.
Istina, kad se jednom dočepaš onog plavetnila i pijeska, poželiš tamo ostati cijeli dan.


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2012 07:17 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Imate koju slikicu? :think:


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2013 11:57 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 04 lip 2012 10:02
Postovi: 88
Navratio u taj kamp 30.08. i totalno pun (normalno sve stranci), nikad nebi rekao da tako oskudni kamp može još zainteresirate goste u tako kasni termin. Očito strani kamperi vole mirne kampove u prirodi.
Inače u kampu ništa novo osim što su u zadnjih godinu dvije napravili terasaste ravne parcele s minimalno hlada, al je bar ljepo.
More i dalje čisto i predivno. Šteta da plažu malo neočiste kod ulaza u pijesak. Ali što očekivati od vlasnika koji ima takvo bogatsvo u rukama a nezna po običaju iskoristiti. Bitno mu je što više novaca izvući a bar ništa uložiti, e a, ae..


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2013 14:26 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
Da, baš tako na žalost...što bi ulagali i malo radili kad lova ionako bez puno muke pada u džep :handgestures-thumbdown:

Mislim šteta da se tako krasan i prirodan kamp ne održava malo bolje.
Takvom lokacijom i predivnom uvalom se malo koji kamp kod nas može pohvaliti.


Vrh
   
PostPostano: 21 tra 2014 19:52 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
Malo novosti iz kampa :)
Na one dvije velike terase postavili vodu za svaku parcelu.
Po mojoj slobodnoj procjeni ima kojih 20-tak parcela.

Još da se sjete i naprave barem kakvo dječje igralište...


Vrh
   
PostPostano: 21 tra 2014 20:10 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 05 svi 2014 20:32 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 04 lip 2012 10:02
Postovi: 88
super za vodu na parcelama...
al šta je s sanitarcima, pogotov centralnim, sigurno ništa..a to im je bitnija stvar!!


Vrh
   
PostPostano: 06 svi 2014 23:21 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
Da, sanitarci su i dalje jad i bijeda :handgestures-thumbdown:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan