Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 21:15.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 74 posta ]  Stranica 1 2 3 4 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 08 svi 2012 12:25 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Kamp Park Soline nalazi se na rubnom području grada Biograda do koga ga vodi prekrasna šetnica uz more. U njemu sam sa roditeljima ljetovao 1990. godine i tada je to bio pravi kamp - bez parcela, bez rezervacija... Danas u svijetu modernih kampova i uređenja - s poravnatim terasastim parcelama nudi jednu drugu dimenziju. Sanitarci su uređeni, moderniji, ali kako je to veliki kamp osjeti se njihov manjak. Pogotovo na prostorima bliže moru gdje iste koriste i svi kupači koji slobodno mogu ušetati u kamp. Iako zakon to nalaže, kamp s donje strane uopće nije ograđen.
Što se same plaže tiče - u ljetnim mjesecima to je gore nego u košnici, pa ako niste baš prvi ili drugi red do mora - pronaći mjesto za vlastiti ručnik je dobitak na lutriji.
Što se tiče samog kampa - on je dobro opremljen svime, a i odlazak po namirnice u Biograd (Lidl, Plodine, Konzum) neće biti nikakav problem.
Kamp je po cijenama u gornjoj skupini.

Avtokamp Park Soline
Put Solina 17
23210 Biograd na Moru
Tel. 023 383 351

GPS:
43° 55' 43'' N
15° 27' 08'' E

Više detalja potražite: www.campsoline.com

I za kraj evo jedna svježa ovog vikenda (5. 5.) sa terase kafića - pogled na plažu mirnog i dobrano praznog kampa...

slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 10 svi 2012 16:34 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Posjetili smo kamp 07.05.2012. pa evo par slika. Sanitarije su dobro održavane, uredne, parcele u hladu i dovoljno velike. Plaža je super za obitelji sa djecom. Sve u svemu kamp u vremenu kojem smo bili je ok.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 10 svi 2012 17:05 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 07 pro 2011 23:32
Postovi: 401
Lokacija: tu negdje
Ne bih se vratio u Soline ni da mi gratis daju :naughty:

_________________
"da me je puštit unutra,najebala bi amerika"


Vrh
   
PostPostano: 10 svi 2012 18:40 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Zašto? :think:


Vrh
   
PostPostano: 16 lip 2012 12:01 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 04 lip 2012 10:02
Postovi: 88
Ljetujemo zadnje 2 godine u tom kampu s temperamentnim i živim klincem :drool: Zašto napominjem temperamentan klinac, zato što nemože biti na malom mjestu, traži puno šetnje, trke, druženja, želi puno popratnih sadržaja u gradu i kampu. A sve smo to našli u tom kampu i u Biogradu.

Biograd na Moru smo otkili prije 5godina te je po nama jedan od ljepših gradova u Dalmaciji, vrlo je uredan grad s mnogo sadržaja i mnogo mogućnošća za izlete (Kornati, Pašman, Murter, Vransko jezero, Zrmanja,..). Česti koncerti top domaćih glazbenih zvijezda :doh: . Također ima mnogo marketa u samom gradu gdje su mnogo povoljnije cijene negu u samom kampu, u biti kamp ima samo jedan mali dućan koji je jako skup, nema hladnjaka za hladna pića a i nema nikakvu ponudu, jedan od većih minusa za tako veliki kamp.
Kamp je vrlo uredan od sanitarija, okoliša, plaže,.. uljudno osoblje i ima mnogo hlada.
Kamp je na rubu grada povezan s širokom i dugom šetnicom. Kolko god je duga nakon tjedan dana učestale šetnje postaje prekratka. Na plaži postoji mogućnost postavljanja čamaca a da se ne plaća dodatno neki paušal. Svaku večer su organizirane predstave i diskić za klince.
Plaža je jedna od lijepših na obali i ima puno hlada, pogotvo je prikladna za djecu(postoji pijesak, šljunak a i beton). Ali je od 15.07.-15.08. opaka gužva na plaži, doslovce čovjek na čovjeku. Mada nas to previše ne brine jer mi ljetujemo krajem 6 i krajem 8 mjeseca kada ipak nisu tako velike gužve na plaži. Problem je da osim 4000 gostiju iz tog kampa dolaze većinom i ostali turisti iz grada jer plaža nije odvojena. Ali mi prakticiramo i učestale izlete po okolnim mjestima i uvalicama.
Sanitarije su uredne jer čiste više puta dnevno, mada klinci navečer znaju nered učiniti (razbacaju papir, terbalo bi malo za uši...!!).

Cijene u extra i 1. zoni su višem rangu, ali zato u 2. i 3. zoni su cijene prihvatljive za radničku klasu :drool: .
Pokušati izbjeći parcele prema gradu jer je po noći nesnošljiva buka od lokalnih kafića.
Pohvalne su cijene u lokalnim kafićima uz samu plažu (pivica 10/11kn, velika pice po 35kn, ćevapi 20/25kn), za razliku od ostalih turiskih mjesta vrlo povoljne cijene.
Pošto smo već ljetovali za prvi maj u kampu uvidjeli amo da su ovu godinu mnogo poradili na urednosti kampa, dodatno uredili ceste, uredili i parcele u 3 zoni i proširili i uredili 4 zonu te po praksi svih kampova dodali nekih 50 novih mobilnih kućica (sad ih ima ziher 300kom).
U ogromnoj količini prevladaju plusevi al postoje i sljedećih minusi -gužva na plaži, mali dućan u tako velikom kampu, skupi internet u današnje vrijeme, svaku godinu nove mobilne kuće, noćna buka na parcelima prema gradu

Preporučamo obiteljima s djecom!


Vrh
   
PostPostano: 28 kol 2013 19:17 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Kamp Soline iz našeg ugla, prvo ću sa pozitivnim stvarima.
Animatorski tim, najbolji do sad, mladi, pozitivni, kreativni... Moje dete je bilo oduševljeno. Ovo im je prva godina rada u ovom kampu, nadam se da će ih zadržati jer vrede svake pare, a i više.
Parcelu u Extra zoni smo našli u sred 8 meseca, bez rezervacije i uplate. Extra zona nema paušal i po meni je to super potez kampa, uvek postoji šansa da i mi prolazni kamperi nađemo mesto uz more. Paušali su u I zoni, dalje od mora. Extra zona je odlična, blizina mora, blizina animatora. Extra joj je i cena ali prelaze na jeftiniju tarifu već 16.8, dosta pre nego drugi kampovi koje smo gledali.
Plaža, dosta dobar prilaz, velika, ima hladovine. Mi smo retko bili na plaži jer smo bili u trećem redu od mora, malo se bućnemo, osušimo pa bež nazad u šator.
Blizina grada i šetalište, vrlo dobra staza za trčanje do Sv. Jakova i Filipa. Ako nekom znači, kroz grad se trči po asfaltu, posle po plaži Bošana i na kraju po utabanoj zemlji do Sv. Jakova i Filipa.

Minusi:
Market veličine konzerve, tako i izgleda. Nema nikakvu ponudu, cene visoke.
Noću ume da bude buka, ali nije nam nešto smetalo, to je cena blizine mora.
Sanitarni čvor, nama najbliži je uvek bio prljav. Mislim da su tu malo omašili u planiranju, samo 2 kabine sa wc i 2 kabine za tuširanje, stvarno je malo za deo koji pokriva. On je i najbliži plaži i restoranima. Gornji sanitarni čvorovi su uredniji. Samo jedan dan nismo imali vruće vode, ja sam se odmah uputila ka recepciji da ispitam u čemu je problem. Imali su neki kvar, za 1h je sve sanirano i sređeno.

Ostalo nas nije puno doticalo, net im je skup ali mi koristimo Vip za 10kn dan. Dete sam prijavila sa manje godina nego što ima, predala sam putovnicu pri prijavi ali nisu proveravali datum. Mada, iskreno, granica za neplaćanje je 5godina a ona ima 5godina i 8meseci. Biograd je fin gradić, ima par veća marketa, povoljnu tržnicu. Išli smo na eksurziju polupodmornicom, nije nešto posebno ali nama se svidelo.

Biće i koja slika, samo kad ih prebacim na računar.


Vrh
   
PostPostano: 28 kol 2013 19:24 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup: :bow-blue:


Vrh
   
PostPostano: 28 kol 2013 22:01 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Evo slika.
Naša parcela 3 red od mora.
slika
slika
slika
slika

Sanitarni čvorovi
Umivaonici
slika

Pranje suđa, robe
slika

WC, maleni a jedini
slika

Voda kod parcela
slika

Animatori
slika
slika

Plaža, nama najbliža
slika

Par zadnjih dana smo se kupali na plaži posle kampa Bakija. U tom kampu smo morali svratiti da posetimo sanitarni čvor (dečiji neizdrž), tako da smo malo i taj kamp osmotrili.


Vrh
   
PostPostano: 06 ruj 2013 09:02 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 04 lip 2012 10:02
Postovi: 88
Znaci u tom kampu sve po starom. Mi smo ljetovali 6x u tom kampu i samo jednom u extra zoni samo zbog sanitarnog čvora u toj zoni. U ostalim zonama su super sanitarni čvorovi. Dobra je stvar kao sto je sosa naveo da tamo u extra zoni nema pausalaca i da se brzo mijenja tarife placanja(cca oko15.8) al im je veliki minus tako mali sanitarni u kojem jos cijela plaza navraća i stvara veliki nered (samo dvije školjke na muskom dijelu :doh: ). Kamp si nemoze pomoci ker imaju krutu vlast u Biogradu koja im nedozvoljava prosirenje i uredjenje sanitarnog čvora jer su preblizu mora. Al o odnosu vlasti Biograda prema kampu je jedna posebna priča. Na preatraktivmom mjestu je kamp a gradonačelnik ima svoje interese tj. kumove koji su spremni cijeli kamp izravnati s šumom, i lijepe betonske zgrade izgradit.,. tako da sada koči sve projekte kampa (uredjenje sanitarnih čvorova, plaze, bazeni,...)


Vrh
   
PostPostano: 06 tra 2014 11:26 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 26 svi 2009 22:51
Postovi: 254
Bilo se u obilasku srednjedalmatinskih kampova pa evo nekoliko update-a:

Kamp Soline konačno napravili dječje igralište:


slika

Iselili su dobar dio paušalaca iznad trgovine i postavili mobilne kućice.
Napravili su novu trim stazu, pa za one zdrav duh u zdravom tijelu ...
Extra zona je i dalje ostala bez mogućih rezervacija, tako da se u 7. mj može unajmiti parcele uz more


Vrh
   
PostPostano: 06 tra 2014 12:24 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:clap: :clap: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 09 tra 2014 09:04 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Super za igralište, mogli su to i ranije napraviti. Gac, kuda ide trim staza, samo po kampu?
Mi se nešto razmišljamo da ove godine idemo opet u Soline, najviše zbog animatora. Samo moram prvo da se raspitam da li radi isti tim kao prošle godine. Ima sve ono što nam treba, slobodne parcele bez rezervacije, solidnu plažu, grad sa dovoljno aktivnosti, animatore, nije nam preskup.


Vrh
   
PostPostano: 11 srp 2014 10:14 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Mi smo ovo ljeto, iako nismo planirali nikakav godišnji, otišli u Soline. Kako nam se ukazala prilika da ipak odemo 10 dana na more, tražili smo što povoljniji kamp, a da nije predaleko na jugu. Plan nam je bio ići zadnji vikend u 6. mjesecu i ostati 10 dana. Kampovi koji su nam ušli u neki uži krug su bili kamp Dalmacija, Privlaka i Đardin, Sv. Filip i Jakovi, međutim kako u tim kampovima "sezona" kreće od 01.07. a u Solinama od 10.07. cijene su nam bile otprilike jednake, pa smo zato otšli u Soline.
Mislim da je to sa cjenikom Solinama bila dobra, jer je kamp bio dobro popunjen. U extra i 1. zoni popunjenost je bila nekih 80%. U Solinama je princip rezervacije tako što rezerviraš određenu zonu, a kada dođeš u kamp biraš parcelu, ovo je doslovno biraš, jer ti kažu da odeš odabrati parcelu koja je prazna i koja ti odgovara i onda se vratiš na recepciju i odradiš prijavu.
U kampu je puno hladovine, tako da nije bio prevelik problem pronaći parcelu u hladu, što nam je bio i jedini uvijet. Kamp je uredan i ima puno autohtonih vrsta bilja koje je obilježeno nazivima. U ovom "donjem" dijelu kampa, gdje smo mi bili smješteni, bila su tri sanitarna čvora, koji su bili izuzetno uredni, po dvije čistačice su cijeli dan u svakom sanitarnom i cijelo vrijeme ih čiste i peru. Po meni je raspored položaja sanitarnih čvorova nije dobar, jedan mali sanitarni je bliže plaži i šetnici, gdje je velika koncentracija ljudi, a dva veća sanitarna su gore na cesti.
Plaža je dobra i primjerena je za manju djecu, ima puno hladovine uz plažu, na obali je sitno, sitno kamenje (koje baš i nije ugodno ako uđe u papuču :) ), a u vodi je malo veće oblo kamenje. Ono što oni zovu pješčana plaža, po meni baš i nije pješčana, jer je na obali isto to sitno, malo, bockavo kamenje, a pjesak je u vodi, al tek nekih 10-tak metara od obale. Uz obalu vodi prekrasna, široka šetnica do grada, koja je definitivno jedan veliki plus za kamp. Na šetnici ima mali milijon štandova za prodaju hrane, sladoleda i isto tako ima i puno kafića.
U kampu postoji dječja animacija i mini disko, također, navečer ima i živa glazba na terasi restorana.

Sve u svemu kamp je lijep i uredan i ok za ovu cijenu koju smo mi platili. Međutim po meni to nije kamp za 4 zvjezdice (u usporedbi sa Ježevcem i Straškom).
Evo i zašto, u kamp može ući tko god hoće, gore na recepciji otvaraju rampu kako god se auto približi (rampa se otvara iz zgrade recepcije) nitko te ne pita za prijavnicu niti dal ju imaš uopće. U kamp se ulazi pješke sa strane obale, odnosno iz grada. Po danu šetaju Romkinje i od parcele do parcele, prodaju kojekakav tekstil. Navečer, poslije 22 sata uredno, svaku večer ide gurpica 2-3 žene i prevrću po velikim kantama za smeće i traže plastične boce.
Sanitarni čvorovi su jako čisti, al su strukturno loši. Onaj mali dolje ima po dva WC-a i po dva tuša u muškom i u ženskom dijelu, al zato ima jedno 7-8 zatvorenih kabina samo sa umivaonikom, što je po meni totalna ludost i nepotrebno, bolje da su to prenamijenili u tuševe ili WC-e. Da i pokriveni su salonitnim pločama i sve nekako ušreh i neravno. Jedan od većih sanitarnih gore uz cestu je u dosta lošem stanju, sa plahona otpada žbuka, ima milijun rupa po pločicama od nekoliko vrsta držača papira koji su prije bili montirani, pločica na podu ima više vrsta i dosta su skliske, pa cijelo vrijeme stoji ona žuta ploča za oprez. A treči sanitari, je napravljen od teretnih kontejnera, dosta su oni to dobro i lijepo (koliko se može uopće) posložili i pospajali, al su im izvana ti kontejneri počeli hrđati i to su bar mogli pred sezonu obojati. Iznutra su kontejneri ok i ne razlikuju se od običnih sanitaraca, s iznimkom da u tom sanitarnom ima neki kanalalić kroz kojeg teku neke strašne otpadne vode, a pokriven je samo rešetkom. U sva ta tri sanitarna u tuš kabinama nedostaju police i vješalice, u nekima nema čak niti jedno niti drugo, pa stvari odažeš na pod :handgestures-thumbdown: a gdje ima polica, to su pretežno rasklimane i nestabilne police ili su čak napravljene od obične i neobojene blažujke. U niti jednom nema onih klupica za sjesti kao što npr ima u Strašku.
Još jedna stvar koja je po meni nedopustiva u niti jednom kampu, a pogotovo u kampu sa 4 zvjezdice je smrad kanalizacije, koji je ovdje bio česta pojava. Znači u svim santarnim čvorovima se osjetio smrad koji se vračao natrag iz odvoda, također se isti taj smrad osječao i na pracelama gdje je dolazio iz odvoda pokraj slavina.

Eto i nakon svih ovih loših stvari i dalje kažem da je kamp ok i da je lijep, al po meni nije za 4 zvjezdice.

:greetings-wavingyellow:

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 11 srp 2014 13:23 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:clap: :clap: :clap: :bow-blue: :bow-blue: :bow-blue:


Vrh
   
PostPostano: 11 srp 2014 13:54 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Goga, to je upravo ono što smo željeli imati ovdje na forumu... Riječi nas kampista iz prve ruke o nekom kampu u kojem su boravili.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 15 srp 2014 12:15 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Goga, odličan post. Mogla bi ti njima lepo da preorganizuješ kamp :).
Što se tiče ulaska u kamp na glavni ulaz autom, mi nismo imali takvo iskustvo. Mi smo prošle godine imali goste, prijatelje koji su letovali u Zadru. Došli su kod nas na jedno veče, nisu ih pustili autom, ali su na recepciji dobili informacije na kojoj smo parceli. Realno, da im nisu dali taj info oni bi nas tražili po celom kampu, ovo im se više isplatilo. Mi im nismo poslali broj parcele a telefoni su nam bili isključeni.
Za donji sanitarac si potpuno u pravi, on je prepreprepremali za te potrebe.


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2015 12:02 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Zna li netko kakva je situacija sa guzvom nakon 15.8.? Moze li se naci neka velika parcela u hladu, a bez da rezerviram vec sad? I da na plazi nije mravinjak? Jesu li parcele dovoljno velike i "ciste" (u smislu da nije drvo usred parcele)... treba smjestit nas mali satorcic i jos manji auto :doh:

Nigdje nisam nasla podatak - imaju li frizidere?

Nesto gledam opcije za ljetni godisnji, pa sam naletila na ovo. Sjeverni jadran bi preskocila jer je krcat sve do rujna, a i vrijeme nije idealno krajem osmog. Radje negdje prema jugu. Gledala sam i Kozaricu, al razlika u cijeni je uzas (jer ovdje cetverogodisnjaci ne placaju; cca 25 eur/dan u usporedbi sa 40 eur/dan). Trazim nesto u hladu primjereno za klince, da ne treba puno vozit, da ima stvari za bicikliranje, da nije prebucno i preskupo i da se u osmom mjesecu da naci mjesta (kao i uvijek, godisnji nam visi u zraku tako da ce opet biti neko krpanje last minute sistemom; drugacije ne mozemo)


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2015 14:47 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Mi smo iza 15.8 uvijek nalazili ok mjesta i bez rezervacija. Samo da nije prije :)


Vrh
   
PostPostano: 26 kol 2015 12:30 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Slazem se sa svime sto je Goga napisala obzirom da smo eto vec tjedan dana tu i takoder bi spomenuo taj smrad kanalizacije. Prvo sam mislio da je od sanitarija obzirom da smo blizu ali onda sam skuzio da smrdi po parcelama ocito iz odvoda koji su na parceli.
Ostalo super, ima lijepa setnica do Biograda puna razno raznih sadrzaja sto je magnet za klince. Evo tu smo zadnji tjedan u 8 mjesecu i kamp je odlicno popunjen


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 09 ruj 2015 15:27 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 09 ruj 2015 15:12
Postovi: 13
Pozdrav svim kampistima.. Pridružio sam se grupi vlasnika mobilnih kućica koju ću dopeljati u Kamp Soline. Obzirom da prvi puta 'kampiram' molio bih par korisnih informacija oko kvalitete kampa, gužvi, krađe, održavanje, itd.... Uzeti prvi, drugi red ili otići dublje u šumu.. Ja sam tek početnik pa nemojte na mene drvlje i kamenje.. Hvala unaprijed i pozdrav svima.. :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 74 posta ]  Stranica 1 2 3 4 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan