Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 20:49.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 74 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4
Autor/ica Poruka
PostPostano: 14 srp 2017 15:06 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
dundino je napisao/la:
Panonski mornar je napisao/la:
Polako, ali sigurno, idemo prema tome da ćemo biti rijetki gosti i na ( nekada) našem Jadranu! :crying-yellow:


Kaj mislite zakaj ja idem za Makedoniju, Grčku, Crnu goru i evo u 8 mjesecu ćemo Albaniju.
Zato što su prekrasne neotkrivene zemlje u kojima možeš jako fino jesti u restoranu bez da gledaš cjenik a o ljubaznosti ljudi neću ni govoriti. I cijene kampova su niže.
Dovoljno je reći, a imam negdje i sliku, da smo u kampu Rino na Ohridu svako jutro svi u kampu dobivali espreso i rakijicu ili kako je domaćin zove - antibiotik.
To ti je gostoprimstvo :)


Fuuuj, to je Balkan! :puke-front: ( Naravno, uz =)) ) A mi smo ( kao) Europa! Zato je Baretova pjesma "Gdje je nestao čovjek?" kod nas hit! :doh:

Što se Albanije tiče, bili smo u Ulcinju 2005. Noćili smo kod Albanca ( podsjećao nas je na Al Caponea), a kad smo mu rekli svoje namjere da preko Albanije idemo u Makedoniju i dalje u Grčku, nije baš imao riječi pohvale za svoje sunarodnjake preko granice. sjećam se kako je rekao: "Pazite gdje ćete jesti, gdje spavati, parkirati, točiti gorivo... Hoće ukrasti, hoće prevariti..." Ne znam je li se što promijenilo otada. Vjerojatno jeste. Sjećam se blatne lokve vode kroz koju smo trebali proći ( kao neka dezinfekcija) i bunkera pokraj ceste na ulazu u Albaniju. Tirana i Skadar su tada bili velika gradilišta, ali su sporedne ulice još uvijek bile neasfaltirane...


Vrh
   
PostPostano: 14 srp 2017 15:13 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Sad smo odlutali s naslovne teme...


Vrh
   
PostPostano: 14 srp 2017 15:20 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Upoznali mi Slovence sad u Makedoniji i idu već 4 godine u Albaniju i preporučili nam kamp i sve.
Oduševljeni, kažu ceste odlične, nove, cijene niske, sve super.


Vrh
   
PostPostano: 14 srp 2017 16:54 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
dundino je napisao/la:
Upoznali mi Slovence sad u Makedoniji i idu već 4 godine u Albaniju i preporučili nam kamp i sve.
Oduševljeni, kažu ceste odlične, nove, cijene niske, sve super.


Mi smo, izgleda, bili prerano?! Ako budete išli, molim osvrt na ovim stranicama. :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
PostPostano: 21 vel 2018 14:20 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 24 srp 2015 22:37
Postovi: 30
slika
slika
slika

slika

slika

slika

slika


Vrh
   
PostPostano: 21 vel 2018 14:49 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 24 srp 2015 22:37
Postovi: 30
Kamp Soline...šta reći...
U Biogradu ljetujemo već 15tak godina, od toga 10tak u kampu. Žena ja, prvo jedno, a onda još jedno dijete. Zaljubili smo se u Biograd i taj kamp.
Prvo smo imali kampicu, a od prošle godine smo u šatoru. Vjerojatno bi ostali na kampici, ali mi je u ZG iz nje sve pokradeno i potrgano.
Ljetujemo po 3 i više tjedana i uvijek smo u prvom redu. Ako ne uhvatim mjesto na prvu( što je i uobičajno ) preselim se kada se netko makne, što mi nije problem.
Kamp ima jako puno prednosti, ali naravno ima i loših mana koje bi se većina mogle riješit uz malo truda.


Vrh
   
PostPostano: 23 lip 2019 23:22 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Nekako mi se cini da je sve receno o ovom kampu i ostaje mi samo potvrditi...

Parcele su jako lijepe, velike, puno hlada.... ali nista osim toga ne valja. Plaze su lose, ogromna je guzva, sanitarci nemaju tople vode, dijelovi kampa smrde uzasno itd. Na setnici je tolika guzva da ne mozes normalno trcat cak ni ujutro, ne zelim uopce zamisliti kako je ljeti. A muzika iz nocnih klubova tresti i tresti... cak i sad van sezone

Uglavnom, nama se najvise dopao dio kampa koji je neposredno uz kamp Ljutic, taj je najdalje od gungule (skroz prema Pakostanama) i najmirniji je. parcele su velike, prostrane i s puno hlada. I muzika nocu se cuje ali ne toliko glasno. Ovo ostalo, a pogotovo parcele uz more, su poneke bas jako nagurane i svi ti se nekako presetavaju.

Steta u biti, pozicija kampa i to sto mu je priroda dala je super. Al tko ne voli taj ljetni susur, standove, hrpu ljudi i konstantu buku - ovo nije mjesto za njega.


Vrh
   
PostPostano: 23 lip 2019 23:59 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 12 lip 2013 13:23
Postovi: 324
Lei je napisao/la:
sanitarci nemaju tople vode, dijelovi kampa smrde uzasno .


Ne primjećujem.

Ostalo stoji.

_________________
Super zabava za kućne vozače - http://superauti.com


Vrh
   
PostPostano: 24 lip 2019 09:08 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Mi smo bili na parceli 170. Nismo primjetili smrad. Sanitarci su bili čisti i uredni i bilo je tople vode za razliku od Primoštena u kojem nikad nismo imali tople vode.
Buku baš nismo primjećivali, parcela je bila u hladu i spavali smo odlično.
Krasna šetnica do grada, oaza gluposti za klince da vam novce iz novčanika izvuku.


Vrh
   
PostPostano: 24 lip 2019 10:15 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Mislim da je Goga bila pisala da im odvodi na parcelama nisu bas najmirisljaviji, to bi moglo biti to jer sam u setnji negdje osjetila, negdje ne. U nasem dijelu nema toga :) Al zato je neki dan odvod na kamper-servisu toliko smrdio jer je zastopan bio da je cijeli djecji parkic (koji je odmah do toga) smrdio ko kuga :(

Sanitarci su uredni, to stoji. Al nama je tople vode bilo jedino ujutro, navecer do sad jos niti jednom.


Vrh
   
PostPostano: 10 srp 2019 15:00 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Lei je napisao/la:
anitarci su uredni, to stoji. Al nama je tople vode bilo jedino ujutro, navecer do sad jos niti jednom.


Drugi dan bi se ja digao iz kampa da navečer nema tople vode za tuširanje... To je detalj koji mrzim iz dna duše.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 11 srp 2019 08:04 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 12 lip 2013 13:23
Postovi: 324
Možda je bio problem na tom sanitarnom. Ja sam ih koristio više i uvijek je bila vruća voda.

Ono što mene tamo žalosti je što su posjekli dosta borova da bi mogli kućice nagurat. Moglo bi im se to obit o glavu.
Nisu mi se baš činile popunjene.

_________________
Super zabava za kućne vozače - http://superauti.com


Vrh
   
PostPostano: 11 srp 2019 08:13 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Da, odredjeni sanitarci imaju problema, pricala sam s curom na recepciji kasnije malo o tome i neki bojleri im rade probleme i znaju se iskljuciti ili pak daju prevrelu vodu.

Nisam napisala - u sanitarce moze uci isto bilo tko (s plaze npr), ali za tusiranje se mora imati narukvica s kojom se tus moze ukljuciti 5 puta dnevno na 7 minuta. E sad... ukljucivanje funkcionira tako da ima kontrolna ploca u sanitarcu, prislonis narukvicu, odaberes broj tus kabine i onda odes unutra. Zanimljivo je ako ti istekne 7 minuta, a tebi recimo kosa jos nije isprana i moras izaci van, presetati se i ponovo si ukljuciti tus =)) Ne svidja mi se to, ako vec moraju biti narukvice onda mi je puno bolja varijanta (tako ima Rapoca npr) da se s narukvicom otvara cijeli sanitarac, a jednom kad si unutra radi sto hoces. Pa onda ne bi ni ljudi s plaze mogli ulaziti.


Vrh
   
PostPostano: 13 kol 2020 14:12 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
evo ga live iz Soline.
ono što mogu reći prema mojoj slobodnoj procjeni nije popunjeno 20 % kampa, tak da ak netko nije odlucio neka odabere.
Ima akcijska cijena parcela Comfort, koje su stvarno komforne, velike, ima voda, za 40 eur 2 osobe.
Ako sam na parceli 241, a do plaže nisam siguran da li ima pet parcela zauzetih.
od parcele do plađe 01:35 min.
Mogu komentirati sadašnje stanje, a to je da su parcele uredne, velike, kamp uredan (smeće), wc uredni, hlada dovoljno.

gornje parcele Standard, su podaleko, ali tamo je mozda veci mir, manji hlad, i ima paušalaca, te Glamping zona.

Ono što su moje pretpostavke kada je kamp full, smatram da je malo sanitarnih čvorova odnosno tuševa konkretno.
Je da je tuširanje ograničeno na 7 min (imaš dnevno 5 x 7 min tuširanja), i koliko god ti ostane vremena za tuširanje stalno je ta misao u glavi o ograničenju, a što mi kampisti nekako želimo izbjeći. Kod tog tuširanja vidiš koja je kabina slobodna, checkiras brojač, odaber kabinu i ideš na tuširanje. E sad uglavnom ostane slavina otvorena jer svi tuširaju 7 min, pa se samo isključi i ne vrate slavinu na zatvoreno, tako da prije toga provjeri slavinu.
Konkretno u Sanitarnom čvoru 2 ima 5 kabina muških, i 4 kabine ženske. Tu gravitira 100 i više parcela, nezz dal i mobilne kućice dobiju narukvice za WC, ali nek je po 3 osobe prosjek/parcela, pa računaj na 9 kabina po 7 min.
Velim sada nije gužva i 20 % kampa je možda popunjeno, pa su kabine slobodne. Tople vode je uvijek bilo u bilo koje doba dana.
Po noći se čuje dosta buka iz klubova sa šetnice prema Biogradu, smeta, ali to nije do samog kampa, na to ne mogu niti oni utjecat.

Plaža, opet, nezz kako je kad je kamp full, ali plaža je dosta malena, i sad je popunjena, a kako tek kad je kamp full.
Ulaz u more dosta grubo kamenje, tak da nije baš za malu djecu ako nećete ići u onu uvalu na plažu, ali je tamo gužva.

Ostali sadržaji: trgovina da, pekara da, kafici, restorani na plaži da. Nisam bio ne mogu komentirat cijene.

po meni treba još sanitarnih čvorova u full varijanti.

to je to ukratko

ako nešto zanima nekog, mogu provjerit.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 74 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan