Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 15:42.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 08 kol 2018 21:26 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2012 10:08
Postovi: 195
Lokacija: Zagreb
Kamp Grebišće
Jelsa b.b.
21465 Jelsa

GPS: 43,158567°N 16,711400°E

http://grebisce.hr/hr/index.php
Mapa

Bili smo u kampu 12 dana. Super je što je gornji dio kampa (južno od ceste) cijeli u hladu i svega par parcela ima slabiji hlad. Donji dio nema toliko hlada, ali nađe se. Teren je strm, pa je kamp terasast, zbog čega na neke parcele mogu samo šatori jer nema pristupa vozilima. Neke parcele su dosta velike, dok na druge stane samo mali šator. Parcele u centralnom dijelu, oko recepcije, imaju sudopere s toplom vodom i to je odlično. Cesta koja dijeli kamp nije jako prometna, ali je zavoj, pa je potreban oprez. Do centra Jelse ima 2km, a nekih 100m od kampa cesta postaje još manje prometna, praktički šetnica, koja prolazi pored susjednih kampova Holiday i Mina.
Mi smo bili u dijelu skroz desno (parcele 92-114). Taj dio su manje parcele na kojima hlad pravi drveće mandarina i tu nema pristupa autima, a auti se mogu parkirati malo dalje, pored sanitaraca. To je zapravo dobro za tišinu i nama je to super odgovaralo. Problem tog dijela kampa je što ima svega 3 ženska i 3 muška WC-a (i 3 pisoara), te 1 dječji. U donjem dijelu kampa (dio uz obalu, ispod ceste) je sanitarac u obliku kontejnera, te sam primijetio da je u naš dio dolazilo dosta ljudi iz tog dijela kampa. Što se tiče "našeg" sanitarca, topla voda je bila konstantan problem. Čim je nekoliko slavina otvoreno, padne pritisak i nema tople vode ili dođe nakratko, pa nestane. Tuševi još kako-tako, ali na umivaonicima i sudoperima je češće bilo samo hladne vode nego što bi se pojavila topla. Sanitarije se čiste par puta dnevno, ali zbog njihovog relativno malog broja (zbog čega imaju velik promet) trebalo bi puno češće. Tuš kabine su dosta velike, ali nemaju predprostor za stvari.
Plaže su dvije. Ona pored beach bara je pješćana, a druga, ispod parcela 18-22 šljunčana, ali pijesak je odmah u moru. More je plitko i super je za djecu, ali niti plivači ne moraju daleko (nije dugačak plićak kao na Rabu recimo). Nisu bile nešto natrpane, čak poprilično malo s obzirom na veličinu i popunjenost kampa, ali i činjenicu da i gosti izvana dolaze na njih. Gosti koji dolaze izvan kampa se parkiraju u kampu odmah ispod ceste. Na plaži se mogu unajmiti SUP-ovi, ima stol za stolni tenis, masaža, nekakva teretana na otvorenom... U sklopu beach bara ima i fast food. Na recepciji je mala trgovina (pivo 20 kn, hambi pecivo 10 kn), ali je preslabo opskrbljena praktički za bilo što.
Osoblje je ljubazno, ali ostavlja dojam pasivne agresije na bilo kakav upit. No ostavljam mogućnost da je ovo bio samo moj subjektivan dojam. Plaćanje se vrši dan ranije :-?? Želim napomenuti da je ovo jedini kamp koji nam je odbio smrznuti "pingvine" za frižider i to baš jutro nakon grmljavine u kojoj nam je stradao frižider. Malo mi je čudno i da kamp ima 4*, jer po nekim parametrima jednostavno ne udovoljava :whistle:

Plusevi: mir, dobar hlad, dobre plaže
Minusi: čištoća, nedostatak tople vode, osoblje


Vrh
   
PostPostano: 20 srp 2022 12:34 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 lip 2021 10:31
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Da li je možda neko skorije bio u ovom kampu i želi da podeli aktuelne utiske?


Vrh
   
PostPostano: 25 srp 2022 14:48 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 25 srp 2022 12:24
Postovi: 1
polanski je napisao/la:
Da li je možda neko skorije bio u ovom kampu i želi da podeli aktuelne utiske?


Ja idem u grebišće skoro svakog ljeta, jer sticajem okolnosti moram na proputovanju odsjesti tamo barem 2-3 noći, i nije baš za preporučiti. Ljudi se dosta žale na lokaciju i na uslugu, a posebice na odnos vlasnice prema gostima. Ako pogledate google i tripadvisor reviews, primijetit ćete da je u igri nekakva "malomistaška" priča, neriješeni osobni odnosi i dosta tenzija, ja bih rekao s razlogom, jer niti su kamp, niti odnos prema gostu, niti cijene, niti lokacija bajne. Činjenica je da je kamp na brdu, udaljen od mora barem 10 minuta hoda, ima hlada, ali je sve na kosini. Parcele im nisu razdvojene pa su šatori nabijeni. Sanitarni čvor je čist, ali kontejnerski pa se mirisi jednostavno ne mogu izbjeći. Doljnje parcele su blizu mora, spušta se stepenicama oko 2-3 minute, ali tu pak nedostaje hlada i odmah su uz otvoreni parking pa je prilično prometno. Pristup donjim parcelama za dugačko vozilo (imam Dethleffs) je jako izazovan jer je pristupna rampa na samom zavoju i pod oštrim kutom. Sve u svemu, meni su doljnje parcele ipak draže, ali su i skuplje. Ono što se ne može izbjeći jest buka, obzirom da je kamp na dva dijela podijeljen magistralnom cestom i da je otvoreni parking, za goste i kupače-prolaznike, u samom srcu kampa.
Imam dvoje male djece i njima je na pješčanoj plaži ok, ali obzirom da je plaža zaista uska, to fukncionira samo za oseke. Poslijepodne se dignu vjetar i more pa nije baš za kupanje za djecu.
Kafić je ok, tamo ima hlada. Skupo, ali ok, tako je to, može se preživjeti dan-dva.
Sve u svemu, u blizini, prema Zaraću ili Jelsi ima boljih kampova pa ako u njima uhvatiš mjesto, bolje tamo nego u Grebišće, a cjenovno mi se čine prihvatljiviji nego Grebišće.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan