Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 29 ožu 2024 00:19.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 71 post ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 23 kol 2017 13:27 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Imaju oni stalno, kombi - taxi koji vozi do primoštena, mislim da na recepciji postoji raspored vožnje.


Vrh
   
PostPostano: 24 kol 2017 10:10 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Eh da sad sam se sjetio jedne nevjerojatne stvari vezane uz Adriatic u kojem sam bio 2013 i evo sada 2017 godine u ovo doba informatizacije.
Naime dođem na recepciju i pitam za slobodna mjesta. Kaže djelatnik evo vam plan prošetajte (oni koji su bili znaju koliko je velik kamp, meni je bilo lakše jer sam već bio tamo pa sam otprilike znao gdje želim biti) zapišite što vam se sviđa pa dođite da vidimo što je slobodno.
I tako mi šetamo, pišemo i vratimo se i pogleda on u komp i ništa nije bilo slobodno, ili samo jednu noć, ili već rezervirano. ja popizdim i kažem mu pa dobro dajte mi popis slobodnih parcela i nešto ćemo izabrati. Eh, ne može on to!!!
Znači ako ima kompjuterski program za rezervacije onda vjerojatno ne bi bio problem dodati još jednu tipku gdje bi mu automatski izlistalo slobodna mjesta. To bi i ja laik u excellu mogao napraviti sam.
I to košta 370 kuna.
Ali kao što kaže Lei, puni su i baš ih briga.


Vrh
   
PostPostano: 24 kol 2017 11:04 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Da, to sam vidio da svi tumaraju kampom sa mapom u ruci! =)) =))


Vrh
   
PostPostano: 24 kol 2017 13:24 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 16 kol 2016 07:50
Postovi: 2
Evo da i ja malo "posolim".
Do 2014. sam više godina kampirao u ovom kampu.
2016. sam bio u Loparu na Rabu. nekada prije sam ljetovao u kampovima na Krku, Istri, zadarskoj regiji, Solarisu...
Ove godine sam se vratio u Adriatiq.
Razlog? Kamp mi je super. Obzirom da je razvučen uz more, a ne u kopno, u najgorem slučaju možeš biti 70-tak m udaljen od mora. Parcele su prilično velike. Dovoljno je hlada. U kampu nema previše "gostiju" koji ne borave u kampu. Znači samo kamperi koji su međusobno tolerantni i naviknuti na jedan obrazac ponašanja. Uredni sanitarni čvorovi.
Također, ove godine sam tek početkom lipnja saznao za svoj termin godišnjeg, a tada sam pokušao i rezervirati neku parcelu. Istarski i Lošnjski kampovi mi nisu htjeli dati rezervaciju, osim za termin tijekom ljeta 2018. Uglavnom im je bio odgovor da dođem u prijepodnevnim satima, pa potražim mjesto. To mi je neprihvatljivo jer sam na ljetovanju sa troje djece i ne dolazi u obzir da iz Slavonije otputujem npr. u Zelenu lagunu, pa da ne nađem mjesto koje mi odgovara. Ipak su to troškovi i vrijeme, kao i nervoza djece... Kada sam u Adriatiqu zatražio rezervaciju, vrlo ugodna osoba mi je rekla da se strpim 2-3 dana i da će mi se javiti. Pronašli su mi parcelu u špici sezone u prvom redu do mora što nam je super odgovaralo. Bili smo smješteni na dijelu koji je okrenut prema otvorenom moru. Svakodnevno je bilo povjetarca i valova, nije bilo vruće, a klinci su uživali na tim valovima.
Ove godine sam razočaran animacijom, koja doduše nikada nije bila nešto posebno, ali je ove godine bila vrlo slaba. Proteklih godina su poslije mini disca, u restoranu Kempinsky bile zabavne igre za odrasle. Ove godine ni toga nije bilo. Klinci su mi rekli da u mini klubu više nema ni društvenih igara kojih je prije bilo. Sve u svemu, puno lošije nego prošlih godina.
Obzirom da mi je sin teenager, njega sam svake večeri odvozio u Primošten, radi "dodatne" zabave. Kada se raspitao o onom mini busu, na recepciji su mu rekli da se radi o privatnom taksiju koji je dosta skup.
Poslije ovog ljetovanja sam sam bio na jednodnevnom izletu u Lošinju, pa sam obišao Čikat i bio tamo na kupanju. Po prvi puta. Prvi dojam tog kampa je neusporedivo bolja dodatna ponuda, ali isto tako previše komercijaliziran kamp. Imao sam dojam da ukoliko postavim šator u blizini recepcije, moram na kupanje ići biciklom. Plaže su lošije i teže pristušačne negu u Adriatiqu. Gužva je u sanitarnim čvorovima...
Za sada Adriatiq ostaje moje odredište, jer su mi najbitniji mir, more, borovi,vjeverice...Osim ako klinci ne odluče da idemo negdje drugdje :)


Vrh
   
PostPostano: 24 kol 2017 15:48 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Citat:
Za sada Adriatiq ostaje moje odredište, jer su mi najbitniji mir, more, borovi,vjeverice... :)


Kakve su vjeverice na žaru? Nisam probao...

Šalim se, svojedobno sam imao i vjevericu kao kućnog ( i okokućnog) ljubimca. Našli su napušteno mladunče u šumi koje smo othranili. Ali, kada je odrastao, osjetio je zov prirode i otišao. :greetings-wavingyellow:

Drago mi je da ima još netko iz Broda na ovom forumu. Koliko mi je poznato, treći. Ako ima još netko, neka se javi!


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2017 10:35 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
dundino je napisao/la:
Eh da sad sam se sjetio jedne nevjerojatne stvari vezane uz Adriatic u kojem sam bio 2013 i evo sada 2017 godine u ovo doba informatizacije.
Naime dođem na recepciju i pitam za slobodna mjesta. Kaže djelatnik evo vam plan prošetajte (oni koji su bili znaju koliko je velik kamp, meni je bilo lakše jer sam već bio tamo pa sam otprilike znao gdje želim biti) zapišite što vam se sviđa pa dođite da vidimo što je slobodno.
I tako mi šetamo, pišemo i vratimo se i pogleda on u komp i ništa nije bilo slobodno, ili samo jednu noć, ili već rezervirano. ja popizdim i kažem mu pa dobro dajte mi popis slobodnih parcela i nešto ćemo izabrati. Eh, ne može on to!!!
Znači ako ima kompjuterski program za rezervacije onda vjerojatno ne bi bio problem dodati još jednu tipku gdje bi mu automatski izlistalo slobodna mjesta. To bi i ja laik u excellu mogao napraviti sam.
I to košta 370 kuna.
Ali kao što kaže Lei, puni su i baš ih briga.


ista priča je bila i nama još daleke 2008. godine... ali tada je uz more bila slobodna zona, sve ono ispod donje ceste... i srećom taman smo naletili kad su se iz prvog reda spremali ljudi i mi se tu naselili... ali čar prvog reda u Primošenu je dvojaka... dok je kod nas puhalo, da smo skoro pa u trenirci trebali biti, ovi iza nas su u gaćama kartali za stolom i nisu ni znali da puše...

i dalje - ovo je mojoj ženi i mojoj kćeri ostao najdraži kamp...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2017 13:27 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Statler je napisao/la:

ista priča je bila i nama još daleke 2008. godine... ali tada je uz more bila slobodna zona, sve ono ispod donje ceste... i srećom taman smo naletili kad su se iz prvog reda spremali ljudi i mi se tu naselili... ali čar prvog reda u Primošenu je dvojaka... dok je kod nas puhalo, da smo skoro pa u trenirci trebali biti, ovi iza nas su u gaćama kartali za stolom i nisu ni znali da puše...

I kolega Master222 i njegovi su ove godine u Čikatu imali slično iskustvo.


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2017 13:56 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Panonski mornar je napisao/la:
Statler je napisao/la:

ista priča je bila i nama još daleke 2008. godine... ali tada je uz more bila slobodna zona, sve ono ispod donje ceste... i srećom taman smo naletili kad su se iz prvog reda spremali ljudi i mi se tu naselili... ali čar prvog reda u Primošenu je dvojaka... dok je kod nas puhalo, da smo skoro pa u trenirci trebali biti, ovi iza nas su u gaćama kartali za stolom i nisu ni znali da puše...

I kolega Master222 i njegovi su ove godine u Čikatu imali slično iskustvo.


I mi u Rapoci pred par godina. Dok smo mi doslovno u flis jaknama sjedali i smrzavali se na buri u prvom redu do mora, frendovi u skroz straznjoj strani kampa su se borili s komarcima i vrucinom jer kod njih nije niti malo puhalo =))


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2017 15:17 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
I mi u Živogošću u prvom redu koji je sad popunjen mobilnim kućicama. Morao sam kamenje stavljati oko predšatora da ga ne odnese. To nam je bilo prvo kampiranje. Sad smo pametniji, nikad se ne guramo u prvi red :)


Vrh
   
PostPostano: 03 stu 2017 19:17 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 06 stu 2016 16:27
Postovi: 38
Koji dio kampa je dobar za nas šatoraše ?


Vrh
   
PostPostano: 06 stu 2017 09:29 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Po meni je cijeli kamp OK, samo izbjegavaj prvi red.
U kampu imaš i neparcelirani dio koji je većinom samo za šatore, ali naravno možeš i na parcelirani dio. Parcelirani je bolji ako imaš jako veliki šator, imaš svoju parcelu i lakše se smjestiti, a ako imaš manji šator, možeš se ugurati i u neparcelirani dio, samo ti tu onda auto nije odmah uz šator već su auti parkirani izvan te neparcelirane zone.


Vrh
   
PostPostano: 15 lip 2018 23:58 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 15 vel 2016 17:52
Postovi: 27
Proveo dvanaest dana u ovom kampu...
Parcele odlične, velike i u hladovini...
Ponuda u kampu u ovo vrijeme nikakva...
Dućan jedva da radi, za djecu ništa, a hrana u restoranu u kampu očajna...
Bili smo u prvom redu do mora i to ne bih mijenjao ...
Pogled, zalazak sunca... neprocjenjivo...
Većina vas je bila u tom kampu pa ne treba previše pisati o njemu...
Ono što je vazno i novo je da su izgradili pješačku stazu od kampa do Primoštena, ali uz cestu...
Zapravo, cijela prometnica je obnovljena...


Vrh
   
PostPostano: 16 lip 2018 09:11 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Mislim da im je to spajanje s Primostenom pun pogodak! To mi je bio najveci minus tog kampa. Jedino steta sto je uz cestu ali vjerujem da uz more nisu mogli napraviti :/ Koliko treba do Primostena pjehe?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 16 lip 2018 20:39 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 15 vel 2016 17:52
Postovi: 27
Nisam išao pješke, jer su još radovi bili u tijeku, a i s djetetom bi bilo pola puta; nosi me... =))
Cestu su proširili i možda sa strane označe i traku za bicikliste...
Ovo što su napravili je klasičan asfaltiran nogostup i nije baš pogodan za bicikliste...
Radovi imaju rok do 1.7. ali vjerujem da će sve biti gotovo do kraja idućeg tjedna, jer su već povukli fini sloj asfalta...
Po vrućini neće biti baš ugodno za šetnju, ali bar su nešto napravili...


Vrh
   
PostPostano: 16 lip 2018 21:39 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Mapsi kazu da su to neka 3km sto bas i nije privlacno za "setnju" uz magistralu ali ok, bolje ista nego nista.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 17 lip 2018 00:52 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Nije to neka sreca ako je uz magistralu :( Meni bi super pogodak bio neki turisticki vlakic, kao sto recimo imaju Kovacine do Cresa - pa nek je i uz naplatu opet se isplati


Vrh
   
PostPostano: 26 lip 2018 20:10 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2012 10:08
Postovi: 195
Lokacija: Zagreb
Bili smo u ovom kampu za ovaj produženi vikend. Poprilično skup za ono što nudi, no sa Avtokampi karticom nas je ispalo 150 kn po danu (parcela i 2 osobe). Manje-više je sve već rečeno. Najveća zamjerka na cijenu je manjak ponude dodatnih usluga, ali i manjak sanitaraca. Kamp nije bio nešto popunjen, no znalo se desiti da se čeka na tuš ili wc, posebno u ženskom dijelu. Imao sam osjećaj da je voda toplija na pranju suđa nego u tuševima. Čišćenje bi moglo biti i bolje, no daleko od toga da je zamazano. Za razliku od dark7, mene je restoran ugodno iznenadio. Sasvim solidan s obzirom na cijenu.


Vrh
   
PostPostano: 26 lip 2018 20:49 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
150kn je odlicna cijena za taj kamp!

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 17 srp 2018 14:38 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 17 srp 2018 11:47
Postovi: 5
Upravo smo u Adriaticu sa šatorom 20m od mora na najisturenijem dijelu.
Mi smo kampom oduševljeni jer je upravo ono što smo tražili, mir, hlad, čisto more, uredan kamp. Sinoć je vjetar izvalio bor blizu recepcije i ujutro je već bilo počišćeno.
Restač je ok, pristojne cijene i korektna kvaliteta.
Put do Primoštena je ok, ali mi preferiramo 2 min autom :)


Vrh
   
PostPostano: 24 srp 2018 21:04 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Evo vec sam treci puta u Adriaticu. Lijep je kamp nema sto ali ljute me neke stvari koje su drugdje vec postale standard a ovdje nikako da to unaprijede obzirom na cijenu.
Prvo to su slavine za vodu. I u mnogo losijim kampovima vec je standard da ako vec parcele nemaju vodu jer su to kao nekakave superior parcele (izgovor za uzet novce), onda bar na pocetak ili sredinu svakog reda ili bar na svakih par redova stave jednu pipu za vodu, a ne da moras hodat za svaku bocu vode u sanitarije.
Drugo i to se opet ponavlja nema tople vode navecer. Ako ostanes malo duze na plazi sto mi volimo, evo sad u 7 mjesecu skoro do pola 9, nema sanse da se istusiras u toploj vodi. Lako za mene al za djecu jos ako su mala problem. Trebalo bi prekinuti boravak na plazi valjda u 6 kad je najljepse da se mozes istusirat u toploj vodi. Bezveze.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 71 post ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan