Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 23:52.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 30 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 15 pro 2011 13:04 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Kamp Labadusa nalazi se u juznoj uvali otoka ciova u blizini mjesta Okrug Gornji. Kamp je Okruga Gornjeg udaljen cca 2 km.
Do kampa se dolazi bijelom cestom (prtenim putem) koja je u dobrom stanju, tako da nju nije problem prijeci.
U kampu se nalazi dio stacioniranih kucica, koje se mogu iznajmljivati. Kamp je napravljen po etazama koje se blago spustaju prema moru.
Kamp je relativno nov, pa drvece i masline, koje je posađeno u kampu, nije naraslo dovoljno da napravi veci hlad, iako se hladovine moze naci od drveca i maslina na susjednim parcelama.
Sanitarni cvorovi su novi, tako da u odlicnom stanju, a i redovito se ciste.
Plaza je od sitnog kamena, ali u vodi je krupno kamenje i stijene. U sklopu kampa nalazi se konoba u mediteranskom stilu, kamenih fasada s prostrano natkrivenom terasom. Ispred samog restorana je okrugli kameni kafic s bastom tik uz more s ljuljackom i toboganom za djecu.
S obzirom da se kamp nalazi postrani od prometa, u kampu uvijek vlada mir i tisina.
Velika mana kampa je sto nemaju prikljucak struje, vec se kamp opskrbljuje strujom preko agregata koji neradi preko noci.

Par slikica:

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika


Vrh
   
PostPostano: 29 lip 2014 13:34 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Jel ima netko kakvih novijih informacija o ovom kampu? Imaju mjesta i isli bi krajem 8 tamo jer je rozac pun, a htjeli bi vidjeti malo Trogir. Seget vranjica nam se nije svidjela. Gospoda je jako ljubazna i napravila bi nam rezervaciju i sacuvala lijepse mjesto radi malog, blizu mora po cijeni od 150 kn po danu sto mi se cini presmijesno jeftino. Zato sam i sumnjicav.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 29 lip 2014 18:39 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Koliko se sjećam da je bajki rekao - da tu nemaš struje! :-??

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 29 lip 2014 19:05 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Ima ima. Zenska mi je rekla da je to cijena sa strujom. Ali i da nema ne smeta mi, imam svoju struju. Ionak za nekoliko dana niti ne uzimam struju.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 30 lip 2014 07:36 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Koliko znam nemaju struju (osim ako nju nisu u međuvremenu uveli) već imaju agregat.

Kamp je super, jedino je bilo malo drveće pa nije bilo previše hlada u njemu (sada je sigurno nešto poraslo).

Meni se tu nije svidjela plaža. Dosta zauzimaju velike stijene i u periodu kada smo mi bili je dosta puhalo i more je bilo jako nemirno. E kako je inače po tom pitanju, neznam! :-??


A što se tvoje struje tiče, kako imaš to riješeno - neki akumulator, solarne ćelije, agregat? :think:


Vrh
   
PostPostano: 30 lip 2014 08:01 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Evo danas su mi se javili iz kampa Rožac tako da sam odlučio zadnji tjedan 8 mjeseca provesti tamo. Za Rožac sam čuo samo pohvale pa onda neću komplicirati.

Vezano uz struju imam akumulator - nabavio sam onaj pravi mislim da je 80 ah, i to baš namjene za brod ili kamper jer se može dubinski prazniti a da mu nije ništa. Spojim ga i sve mi radi osim bojlera što mi ne smeta. Frižider u tom slučaju upalim na plin. Recimo sad kad sam bio u Njemačkoj nisam nigdje ukoliko se radilo o jednoj noći uzimao struju - sve na bateriju. A kako su to sve mali potrošači ne sjećam se kad sam zadnji put punio akumulator. Punjenje mobitela sam rješavao u autu, jedino me mučio laptop. S obzirom da smo žena i ja gledali navečer ili neki film ili serije kaj smo imali na laptopu morao sam ga nositi u WC pa ga tamo puniti dok se brijem ili već što. Sad kad sam se vratio dao sam si u zadatak riješiti i taj problem i našao sam na Njuškalu (ista cijena kao na e-bayu) pretvarač 12-220. S jedne strane ima ili onaj upaljač za u auto ili pak kleme za akumulator, a s druge strane normalnu utičnicu. To sam uzeo i sad mogu spojiti direkt na akumulator i punim laptop ili mob ili fen ili tako neki slabiji potrošač. Recimo frižider baš i ne. 200 kn sam platio.


Vrh
   
PostPostano: 30 lip 2014 08:22 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2014 15:25 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Evo malo update fotki iz kampa. Bio sam danas pogledati. Lijepi mali kamp, terasast, ima struju, plaza nije za djecu. Kompliciran malo ulaz izlaz i pristup za veca ili duza vozila.
slika
slika
slikaslikaslikaslika


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2014 15:30 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2014 16:34
Postovi: 174
Lokacija: Zaprešić
Po slikama izgleda ko da se vracamo u 80-te :-)


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2014 15:32 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Eh da ova zadnja slika kaze da cesta vise nije bijela vec je asfaltirana skroz od glavne ceste pa do ulaza u kamp


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2014 18:01 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Dundino! :bow-blue: :bow-blue:

To sa prilaznom cestom je super, jer je prije bila lagana katastrofa!

Masline su porasle od kada smo mi bili, ali im još treba do prave hladovine!

Kako je sa strujom, jel i dalje agregat?

:)


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2014 18:13 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Nisam cuo agregat a vidim da imaju svi struju tako da mi se cini da nije agregat


Vrh
   
PostPostano: 07 ruj 2014 22:47 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 17 ožu 2014 22:00
Postovi: 33
Ove godine odluka je pala da se ide na Čiovo.Kamp Lambadusa po nama je na najljepšem dijelu otoka Čiovo i smješten je na dijelu koji gleda na Šoltu,Brač i Hvar.Prekrasna uvala, čisto more u koju dolaze brodovi s izletnicima, za koje baš tu rade pauzu za kupanje.Zna ih istovremeno biti nekoliko i dosta su atraktivni.Sam kamp nije velikog kapaciteta i koliko smo shvatili donedavno je bio u ponudi robinzonskog tipa kampiranja.Terasasto je položen i u sklopu kampa ima konobu koja nudi uz piće dakako i hranu.Prednost kampa je što je u prirodi i mirno je tokom boravka u njemu a do civilizacije odnosno Trogira ima cca 5-6 km.Sanitarni čvorovi nisu veliki ali su održavani čistima tokom dana. U večer osim gužve pred tušem uvijek ima tople vode.Apeliraju na razumnu potrošnju iste jer vodu dovoze cisternama.Tu je još problem sa strujom koje ima ali od agregata te se ista oko ponoći isključuje do jutra u 8.Imaju i nekoliko rashladnih vitrina koje do jutra zadrže hladnoću zbog isključenja struje tako da i to funkcionira iako sami nismo koristili.Najbitnija stvar je da imate motor za odlazak iz kampa do Trogira ili već, jer gužve koje su prisutne u tom dijelu se rijetko dožive.Kolone su prema mostu svakodnevne i u najboljem slučaju od pola km do nekoliko km dužine ovisno o dobu dana.Dakle motor svakako, za bicikle preteško zbog konfiguracije tla, osim ako ste sportski tip i možete naravno to svladavati.Skuter možete unajmit i u kampu.Ostatak Čiova ništa posebno i ponavljam ovaj dio je možda najljepši.S obzirom da je u blizini kampa rt, može se za par min preći na drugu stranu hvatati zapadno sunce i to sve uz konobu Đango koja je doista lijepa i nudi također hranu i piće.Jako lijep dio i vrlo atraktivno izgleda.Za posjetioce tokom dana koji dolaze na kupanje osiguran je parking, koji se naravno naplaćuje u 2 tarife, do 17 sati i iza 17 sati.Isti parking posluži za čekanje mjesta u kampu i to će vas stajati 30 % manje od redovne cijene u kampu.No nekima se tu toliko dopadne da svoj boravak produže baš tu na parkingu, nekoliko dana.Uplodautću nekoliko fotki s ovogodišnjeg kampiranja i to je to! Mislim da je vrijedno toga ponovo doći u ovaj kamp jer je baš nekako po mjeri. :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 07 ruj 2014 23:17 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 17 ožu 2014 22:00
Postovi: 33
Evo link za fotke:
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika


Vrh
   
PostPostano: 08 ruj 2014 07:08 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Malo si fulao podforum, a imamo i ovo:

http://forum.camping-croatia.com/viewtopic.php?f=83&t=854

Spojiti ću to sve zajedno!


Vrh
   
PostPostano: 08 ruj 2014 08:37 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2014 16:34
Postovi: 174
Lokacija: Zaprešić
Zakaj su slike tak male?


Vrh
   
PostPostano: 08 ruj 2014 08:55 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
vjerojatno je tako podešeno učitavanje slika... treba ga podesiti na 640x480 ili 800x600 za forume

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 08 ruj 2014 19:31 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
ilisnjic, vidim da imaš natovaren skuter na kampicu. Jel imaš toliko tereta na zadnjem kraju, pa ti skuter na prednjem nije pretežak? Uopće koliko tereta imaš u kampici kada možeš još i skuter tovariti na nju? :think: :think:


Vrh
   
PostPostano: 08 ruj 2014 21:06 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 17 ožu 2014 22:00
Postovi: 33
Bok, slike su manje jer zbog nekog razloga mi je zblokal odabir veličine 640 x 480 iako sam označio forum, iskreno bilo je već kasno pa mi se nije dalo ispočetka.Kaj se tiče težine u kućici morao sam podijeliti težinu zbog težine skutera na rudi ali u zadnji dio kampice bilo je cca oko 120-130 kg.Ovaj skuter je težak 115 kg + nosač tak da je sve to bilo negdje 1000 kg.Mislim da je sve to bilo prilićno dobro raspoređeno jer od Zgb do Ćiova nisam imao nikakav problem uz prosjek putne brzine od 80 km na sat.Sve se jako dobro ponašalo i jedino nisam zadovoljan odabirom prijenosne klime jer nam uopće nije trebala pa sam je vozio bezpotrebno.No dobro, ne može sve bit idealno.Bajki fala na pomoći kaj se tiće fulanja a sve ovo želim podijeliti sa vama radi jednog iskustva više.Ono što nisam naveo u prvom postu a bitno je da strana kampa koja je uz sanitarni čvor se naslanja na privatni klub, koji posjećuju samo članovi istog, dakle nije otvorenog tipa. Tokom dana puštaju pomalo glazbu koja baš i nije po ukusu kluba 50 + jer je rijeć o tehnu, iako se dogodi i poneki set slušnih stvari.Pred većer već oko 21 se polako utišavaju a u 22 skoro pa su potpuno utihnuli.Za nekog to i ne mora biti hendikep ali nama malo jest bio.Struja mi nije bila problem jer sam aktivirao jedan friž na plin a drugi 12/220 je radio tijekom dana a po isključenju struje out do jutra no i on je odrađivao potrebno.Osim preuske ceste, ponavljam užasne gužve motor je doista neophodan.Kolone prema mostu svakodnevne su i to je uz uske ceste za strance mislim noćna mora.Prolazeći pokraj kampa Rožac i vidjevši njegov položaj ne bi se odlučio u njemu zadržat jer mi priroda nije ono što bi trebala biti kao ni takav promet koji se stalno odvija i ne možeš ga ne čuti u tom kampu. Eto toliko za sad.Pozzz svima nadam se da sam ovime nekome dao odgovore na neka pitanja. :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
PostPostano: 08 ruj 2014 21:13 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 30 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan