Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 29 ožu 2024 01:21.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 89 postova ]  Stranica 1 2 3 4 5 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 30 kol 2012 20:41 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Autokamp Dole
21329 Živogošče - Drvenik, Živogošče b.b.
tel: 021 628 749

web: http://www.campdole.com/hr/

slika

Na južnom dijelu Makarske rivijere 25 km udaljen od Makarske u pravcu Dubrovnika nalazi se auto-camp "Dole", "B" kategorije kapaciteta 2000 mjesta. Uz prirodnu hladovinu sa vlastitom šljunkovitom plažom i kristalno čistim morem, idealan je kutak za ugodan odmor.

Auto-camp je opremljen slijedećim sadržajem:recepcijom sa snack barom, trgovinom-samoposlugom, hladnjacima za iznajmljivanje, mogućnošću priključka na električnu energiju, sanitarnim čvorovima sa toplom i hladnom vodom, tržnicom, teniskim terenima i boćalištem, prodajom suvenira, cigareta i tiska, fast-food, plažnim rekvizitima.


Vrh
   
PostPostano: 30 kol 2012 21:15 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Kamp Dole je veći kamp u koji stane do 3000 ljudi. Smješten je uz more, točnije između planine Rilić (neki kažu da je Biokovo) i mora.
Kamp je gotovo u cijelosti u hladovini velikih borova. Ima jedan mali dio koji je za one koji vole sunce i tu se nađe samo pokoja smokva za hladovinu.

Kamp je specifičan po tome što nije parceliran, osim prvog reda uz more (60 parcela), pa se ne može vršiti rezervacija smještaja osim u tome prvom redu. Lijevi dio kamp je u razini mora, a desni je podignut od mora, pa se na tome dijelu ide preko stepenica do plaže.

Plaža je cijela posipana oblim šljunkom koji se nalazi i u moru, a proteže se uz cijelu dužinu kampa. More je jako čisto i bistro. Plaža je dijelom na suncu, adijelom nju porkiva hladovina borova, s time da se popodne hlad proširi preko većine plaže, ali dio ostaje na suncu gotovo do zalaska sunca. Po meni plaža ima čistu desetku.

Sanitarni čvorovi (ima ih 6) nisu najmoderniji i mogli bi se malo obnoviti, pogotovo sama stolarija (vrata), ali zato su čisti i uvijek opremljeni. U skoro tri tjedna koliko smo bili u kmapu nije mi se nijednom desilo da je wc školjka bila prljava ili da nije bilo WC papira, papira za obrisati ruke ili sapuna za ruke. Također se nijednom nije desilo da nema tople vode!
Prostor za pranje posuđa bi se moglo obložiti pločicama, ali je odličan jer ima dosta mjesta kod pranja suđa.

Uz kamp se nalazi mala lučica koja nudi mogučnost ostavljanja čamca za stvarno smiješno male novce.
U sklopu kampa se nalazi trgovina koja je zadovoljavajuće opremljena za trgovinu u kampu. Također u kampu postoji i slastičarnica, fast food, prodavaonica voća i povrća, također postoji i restoran.
Po meni je mana što nema nijedne prodavaonice dnevnog tiska, a nema je ni u blizini nego tek u mjestu udaljenom 5 km.
Od dječjih sadržaja nema ništa u kampu.
Jedan puta tjedno je bila organizirana riblja večer uz živu glazbu.

Meni se kamp jako svidio jer je miran, tih a plaža je odlična tako da je meni to kamp favorit i za iduću godinu!

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika


Vrh
   
PostPostano: 31 kol 2012 12:28 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Evo jos uvijek sam tu i slazem se sa napisanim. Jedino na cemu bi morali poraditi su sanitarije. Razlog neulaganja je navodno sto vlasnik hoteli zivogosce namjeravaju prodati kamp. Ja sam na parceli direkt uz more i predivno je. Takoder dodao bi da su ormarici za struju dosta daleko pa treba imati dosta kabela. I poslovicna "pomalo" kultura juzne dalmacije, isao sam dva puta moliti da mi ukljuce struju jer sam se bio preselio drugi dan, veli on meni pa cemu zurba! A ja imam dva fridza puna hrane. I u tzv slasticarnici na ulazu isli na kolace kadli nema nista. Pitamo konobaricu zasto nema kolaca veli pa sezona je gotova (bio je 24.8). Drugo sve super.


Vrh
   
PostPostano: 31 kol 2012 12:30 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
sad bi ti htio da je u sezoni ko i u posezoni...

sad idu samo penzići na more, a oni imaju male penzije i ne troše... =))

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 31 kol 2012 13:54 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
dundino je napisao/la:
Evo jos uvijek sam tu i slazem se sa napisanim. Jedino na cemu bi morali poraditi su sanitarije. Razlog neulaganja je navodno sto vlasnik hoteli zivogosce namjeravaju prodati kamp. Ja sam na parceli direkt uz more i predivno je. Takoder dodao bi da su ormarici za struju dosta daleko pa treba imati dosta kabela. I poslovicna "pomalo" kultura juzne dalmacije, isao sam dva puta moliti da mi ukljuce struju jer sam se bio preselio drugi dan, veli on meni pa cemu zurba! A ja imam dva fridza puna hrane. I u tzv slasticarnici na ulazu isli na kolace kadli nema nista. Pitamo konobaricu zasto nema kolaca veli pa sezona je gotova (bio je 24.8). Drugo sve super.


To sa strujom se riješi tako da kod prijave na recepciji odmah tražiš ključ od ormarića i sam se priključiš. Tako sam ja, jedino što onda moraš sam vratiti ključ.


Vrh
   
PostPostano: 31 kol 2012 14:39 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
dundino je napisao/la:
Razlog neulaganja je navodno sto vlasnik hoteli zivogosce namjeravaju prodati kamp. .....



Pa naravno kad je vlasnik država koja prodaje dionice kampa zajedno sa hotelima. Cijena dionice je 370 Kn. A u gubitku su 591.000 € ( samo ), a ulagali su samo u hotele Nimfa  ***  i  Punta   **  :doh:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 20 ruj 2012 19:39 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Evo još slike kako je izgledala moja parcela broj 1 odmah uz more!
malo nostalgije za godišnjim.

slika


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2013 11:11 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Evo još koja fotkica od ove godine:

- mjesto za čamce:

slika

slika

U kampu ipak nešto rade na uređenju, po meni je to više krpanje onoga što nevalja nego investiranje u kamp (nažalost posao nije odrađen do kraja) - zamjena stolarije plastičnom stolarijom:

slika

"Službeno" prijevozno sredstvo u kampu koje služi ljudima iz održavanja:

slika

Na prethodnoj fotki se vidi kako početnik parkira iznajmljeni kamper prvi puta i tako su proveli noć u njemu! :whistle: :whistle:


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2013 11:55 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
bajki !
baško polje ili dole-živogošće ??? :-?? :-?? :-??

slike su :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2013 11:59 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Nisam bajki - ali ak je pitanje - jel ovo Dole i Baško Polje - kamp Dole Živogošće!

Ako je pitanje - kud - onda ak se mene pita - opet kamp Dole - jer Baško polje nije kamp uz more!

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2013 12:05 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
Statler je napisao/la:
Nisam bajki - ali ak je pitanje - jel ovo Dole i Baško Polje - kamp Dole Živogošće!

Ako je pitanje - kud - onda ak se mene pita - opet kamp Dole - jer Baško polje nije kamp uz more!


nisi bajki al voliš motore :handgestures-thumbup:
možda bi skoknuli nekoliko dana u neki kamp u blizini , pa se dvoumim statler između baškog polja i dole ???
meni je to zbilja blizu na 1 ili 2 sata od kuće

možeš mi preporučit neki

naši kriteriji su : - da je kamp u hladovini nikako na suncu , da je blizu plaža i da na plaži ima dosta hlada ???????

:greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2013 12:22 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Gledam tvoje uvjete i odgovor je definitivni kamp Dole!


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2013 12:27 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
bajki je napisao/la:
Gledam tvoje uvjete i odgovor je definitivni kamp Dole!


do kampa dole mi je 82 km , to je max. 2 sata i to mi je prihvatljivo :handgestures-thumbup:
dali je potrebno nazvati i rezervirati ili samo doješ pa di nađeš mjesta i dali su parcele označene ili ne ?
koliko su ormarići od struje daleko , imam 25 metara kabela .
dali je plaža u hladu :-?? :-??


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2013 12:30 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
taipi je napisao/la:
bajki je napisao/la:
Gledam tvoje uvjete i odgovor je definitivni kamp Dole!


do kampa dole mi je 82 km , to je max. 2 sata i to mi je prihvatljivo :handgestures-thumbup:
dali je potrebno nazvati i rezervirati ili samo doješ pa di nađeš mjesta i dali su parcele označene ili ne ?
koliko su ormarići od struje daleko , imam 25 metara kabela .
dali je plaža u hladu :-?? :-??


Netrebaš se najvljivati, mjesta ima uvijek! Parcele nisu označene, osim prvi red do mora! Može ti se desiti da ti je 25 metara kabela kratko. Hladovine imaš na plaži cijeli dan (dio bude u hladu - i uvijek se može naći mjesta u hladu, a dio na suncu).


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2013 12:32 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
bajki je napisao/la:
taipi je napisao/la:
bajki je napisao/la:
Gledam tvoje uvjete i odgovor je definitivni kamp Dole!


do kampa dole mi je 82 km , to je max. 2 sata i to mi je prihvatljivo :handgestures-thumbup:
dali je potrebno nazvati i rezervirati ili samo doješ pa di nađeš mjesta i dali su parcele označene ili ne ?
koliko su ormarići od struje daleko , imam 25 metara kabela .
dali je plaža u hladu :-?? :-??


Netrebaš se najvljivati, mjesta ima uvijek! Parcele nisu označene, osim prvi red do mora! Može ti se desiti da ti je 25 metara kabela kratko. Hladovine imaš na plaži cijeli dan (dio bude u hladu - i uvijek se može naći mjesta u hladu, a dio na suncu).


:handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: to mi sve paše , znači samo moram paziti na ormariće za struju :greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2013 12:35 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Ti se sa svojom kampicom možeš zavući gdje hoćeš, tako da nemaš frke! I obavezno lijevi dio kampa kada gledaš od recepcije - desni je povišen!


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2013 13:05 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
bajki je napisao/la:
Ti se sa svojom kampicom možeš zavući gdje hoćeš, tako da nemaš frke! I obavezno lijevi dio kampa kada gledaš od recepcije - desni je povišen!


:bow-blue: :bow-blue: :bow-blue:


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2013 15:23 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
može... ima takvu kampicu da ju može garažirat u Boleku i Loleku! =))

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2013 16:46 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
Statler je napisao/la:
može... ima takvu kampicu da ju može garažirat u Boleku i Loleku! =))


:handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2013 22:52 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Mi smo se danas vratili, ima mjesta kod sanitarnog čvora ( na vrhu, lijevo od recepcije ) ostalo je sve prazno kad smo mi otišli. Sad nakon par dana što smo bili mogu napisat da kamp nije 4* ali da su WC-i uredni, da je plaža lijepa ( tko takve plaže voli ). Kamp ima nešto u sebi lijepog.

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 89 postova ]  Stranica 1 2 3 4 5 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan