Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 13:44.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 56 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3
Autor/ica Poruka
PostPostano: 23 svi 2012 11:02 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Posle opisa par kampova,mislio sam da bi bilo interesantno dati i neke druge informacije.
Možda nekog ko još nije bio u Grčkoj, zanimaju cene na pijaci i restoranima. Razlika postoji, od mesta do mesta, tako da to
uzmete u obzir, još i ovaj podatak, da su cene iz JUNA, kada je povrće skuplje (slikano u Leptokaria juna 2011 godine).
Cene na pijaci su bile veoma slične našim, možda je nešto bilo malo skuplje,ali je razlika veoma mala. Kod nas još nije bilo
dinja i lubenica, tako da te cene ne mogu uporediti.Mogu da kažem, što se vidi iz priloženog, da cena morske ribe ubija.
Ipak je to samo sitna bela riba, mislim da preteruju sa cenama, plava riba je nešto malo jeftinija.
Možda se može kupiti nešto povoljnije kod ribara u luci prilikom istovara,a kad stigne na pijacu, ili ribarnicu, cena joj prilično
naraste. Ako ribu ne konzumirate često, možda je bolje otići na ribu u neki restoran,sebi i svojima napraviti lep ugođaj,
a nećete potrošiti mnogo više novca.Ako volite ribolov, onda naoštrite udice pa u lov, možda Vas sreća posluži i ulovite sebi
ribe, pa uz dobro Grčko flaširano crno vino napravite sebi feštu. Interesantno da tamo nema za kupiti domaće vino.
Niko ne prodaje domaće vino,pametan svet,što bi prodavao dobro vino, za taj novac nemate ništa bolje od vina, zar ne ?
Sećom, možete kupiti kozji sir i ukusne masline i eto fino meze za društvo.Malo sam udavio, ali dok pišem nadiru lepe
uspomene sa letovanja, ne zamerite. :obscene-drinkingcheers:
Postavio sam i par slika sa cenama u restoranima, kao i cene brze hrane.

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slika

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 23 svi 2012 11:07 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:clap: :clap:


Vrh
   
PostPostano: 23 svi 2012 20:41 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
e sad mi je jasno zašto ideš u Grčku! :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 05 lip 2012 10:52 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Ovde ima dosta zanimljivih informacija i video zapisa putovanja do Grčke, vredi pogledati.

http://www.grckainfo.com/index.php?acti ... 1.---VIDEO
:obscene-drinkingcheers:

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 19 lip 2012 09:23 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
A ovdje se možete prijaviti i možda dobiti vodič kroz grčke kampove:

http://www.avtokampi.si/vodnik-po-grskih-kampih.asp

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 05 srp 2012 12:25 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Ovde ima dosta toga zanimljivog u vezi Grčke. :obscene-drinkingcheers:

http://www.sitonijanadlanu.com/index.php?lang=cro

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 15 kol 2012 22:21 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Mislim da sam ostao dužan prilikom opisa oblasti Pieria za antičko naselje Dion.
Sveti grad antičkih Makedonaca i boga Diasa, nalazi se na obroncima planine Olimp (2917m), planine Bogova, pa i samog vrhovnog boga Zeusa. Olimp je planina koja oduševljava hiljade turista svojom lepotom, bogat je florom i faunom, dostupan turistima čak i na većim visinama.

Ako boravite u toj oblasti, preporučio bih vam da obavezno posetite antički Dion. Za obilazak celog kompleksa koji se prostire na oko 150 ha, računajte da vam treba dosta vremena. Nije na odmet
poneti flašu sa vodom i poneki sendvič, za ugodniji boravak u ovom predivnom arheološkom parku. Koliko je Dion bio važno mesto, svedoče ostaci svetilišta grobnice i ostaci antičkog pozorišta na čijoj sceni se i danas održavaju koncerti i festivali.

Šetnja parkom je prijatna, zbog bujne vegetacije veći deo staza je u hladovini, a putokazi i table sa šemom i detaljnim opisom svakog lokaliteta su jasne.
U objektu na samom ulazu je i ulaz za muzej, a tu se prodaju i brošure, razglednice i razni suveniri. Tu je i mali restoran sa terasom za osveženje. Parking ispred ulaza je prostran i dovoljno velik, mesta ima dovoljno za sve posetioce, posebno radnim danima.

slika slika

slika slika

slika slika

slika slika

slika slika

slika slika

slika

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 16 kol 2012 07:04 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Nego Joe, gdje si ovo ljeto bio?

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 19 svi 2016 09:55 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Vidim da su neke kolege kamperi zainteresovani za Grčku, a verujem da ima još interesenata koji bi rado obišli te krajeve. Ove godine je prilično opalo imteresovanje kod nas za odmor na moru, verovatno zbog malih prihoda stanovništva, Mnogi kamperi koji idu na odmor su prešli u apartanski smeštaj, naravno zbog nižih cena apartmanskog smeštaja. Skoro sve agencije daju popuste od 15 do 55 posto za tu vrstu smeštaja. Tako da za 3-5 dana boravka u kampu, u apartmanu imate 10 - 12 dana.

Standard je opao, ljudi se prilagođavaju datim okolnostima. Zaista nema logike da 30-40 kvadrata travnjaka (nekad i na suncu), bude skuplje nego lepo opremljeni apartman sa klimom, kupatilom, satelitskom TV, frižiderom, šporetom i nameštajem.

Moram reći, da su apartmani mnogo lepše opremljeni, nego što su kampovi uređeni. Nameštaj u njima je star do 5 godina i sve lepo izgleda. Svake godine se izgradi mnoštvo novih objekata, negde niču čitava naselja sa apatmanima. Cena zato stalno opada, a to je za turiste super. Predsezona je jako povoljna, a temperature u junu su oko 30 stepeni.

Zato mnogi tu ponudu prihvataju sa oduševljenjem, jer je cena za 10 dana oko 90 - 100 evra, veoma povoljna. Moja gospa ne podnosi pretoplo vreme, a u julu bude i do 40 stepeni. Tako da mi svakako idemo u junu, jer su umerene temperature. U Hrvatskoj je u junu još hladno, naročito u Istri i Kvarneru.

Ako neko reši da ode do Grčke, mora znati da je tamo sve drukčije, da ne traži da sve bude kao u Hrvatskoj, nego da prihvati to putovanje kao nešto sasvim drugo. Nema u Grčkoj gradova uz more, kao što su Dubrovnik, Split, Zadar, već su tamo uz more mala naselja, uglavnom sa novijim zgradama, apartmanima. Grčka ima mnogo istoriskih spomenika koji zaslužuju da ih obiđete, zato je šteta ne posetiti je.

Ako idete sa kamperom, možete kampovati i van kampova, policija nije tako stroga, ako kojim slučajem i naiđe, samo će Vas opomenuti o odoše dalje. Na peloponezu je takav vid kampovanja veoma česta pojava. U severnom delu je poseta veća pa je tu ređe divlje kampovanje, mada mnogi tako borave i već godinama. Ovo nije poziv za divlje kampovanje već samo informacija.

Ako ste rešili da odete u Grčku, a ne putuje Vam se baš do Atine ili dalje do peloponeza, preporučujem Vam Sitoniju (srednji prst na Halkidikiju). Mislim da se nećete razočarati, a i sliči Hrvatskoj obali, pa za prvi put negde bliže, a posle ćete se već snalaziti bez problema. Nisam spominjao ostrva, ona su zaista veoma lepa, ali računam, za prvi put je i kopneni deo interesantan.

evo nekih cena:

http://www.elnostours.rs/page.php?sekcija=drzava&id=258
http://www.oktopod.rs/content_files/apa ... s_2016.pdf

:obscene-drinkingcheers: :banana-dance:

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 19 svi 2016 10:26 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Joe, hvala na informacijama iz prve ruke!

Kako ide sa rezervacijama kampova, dali se to prakticira ili ne? Kažeš da je pao interes, dali je prije bilo gužve u kampovima? :think:


Vrh
   
PostPostano: 19 svi 2016 11:01 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Pravila nema, kod nekih kampova treba rezrvisati, najbolje je otići na sajt i videti. Rezervaciju odbijaju prilikom plaćanja računa, tako da nije problem rezervsati. Kampovi u julu i avgustu su i dalje puni k’o brod, ako ideš u to vreme, obavezno rezerviši. Septembar je već manje zanimljiv, pa ima mesta na pretek.

:obscene-drinkingcheers:

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 22 svi 2016 14:51 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Dobri moj bajki,

ako rešiš sa drugarima da ideš u Grčku, preporučujem drugu polovinu juna, temperature su oko 30 – 35 stepeni, biće Ti taman po meri pod uslovom da ne voliš baš preterano toplo vreme. Treba na netu prariti pognozu da ne odeš baš kada je neko nevreme.

Ne znam šta si namerio sve da posetiš, ali bih Ti preporočio da pedvidiš više dana i posetiš ostrvo Tasos kao i poluostrvo Sitoniju na Hakidikiju, mislim da Ti neće biti neki problem (posebno ako ideš motorom) da obiđeš i ostala dva poluostrva, Kasandru i Atos (može se obići samo jedan mali deo, ostalo je ''Sveta Gora'').

Na Tasos je bolje preći trajektom od mesta Keramoti (još 30-tak km od Kavale), nego ići iz Kavale, objasniću detaljno ako rešiš da odeš do Tasosa. Pieriu sam opisao, mislim da nema više potrebe, ali ako Te još nešto zanima tu sam.

Sledeće što je po meni za preporuku je mondensko ostrva Skijatos kod Volosa, i drugo ostrvo po veličini u Grčkoj, ostrvo Evia. Skijatos zaista vredi videti i na njemu barem malo uživati, oduševiće Te njegova lepota, plaže i silni kafići.

Ostrvo Evija je zanimljivo što još nije preplavljeno turistima, tek sada ga otkrivaju agencije. Zanimljivo je i da na ostrvo još nije stigao engleski, pa se čuje samo grčki. Po ostrvu se možeš voziti do Atine i videti autentična grčka sela, kupiti od meštana još ne komercijalizovane proizvode, samo ostrvo ima nekih 180 km, ali do auto-puta oko 130 km..

Tu nema naplate putarine, hahaha (sve je običan lokalni put), a posle do Atine ima još nekih 80-tak km auto-puta. Tamo si već bio, pa ne znam šta si sve obišao i video, pretpostavljam da si sve istoriske lokalitete već obišao. Zato ovde stajem, ali i ovo je već prilično toga.

:obscene-drinkingcheers:

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 22 svi 2016 19:57 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Joe, kakva je situacija sa spavanjem van kampova? Sigurnost? Policija i neka pravila? Jel te netko tjera ili naplaćuje kazne?

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 22 svi 2016 21:38 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Master222

Pravila nekih nema, sve zavisi od meseca u kom boraviš i oblasti u kojoj se nalaziš. Na Peloponezu je najbolje, niko te ništa ne pita, ali i tamo su lepa mesta zauzeta u avgustu kada se pola italije preseli u grčku.

Već sam pisao da su druga polovina juna i septembar najbolji za boravak, vreme je lepo i toplo, a raspust nije počeo ili je prošao, tada većina kampera nije u grčkoj. U špicu sezone je teško naći slobodno mesto, posebno u hladu od silnih italijana.

Policija nije stroga i retko kažnjava, a iskreno rečeno nešto je i nema. U severnim krajevima je veća gužva pa je tu divlje kampovanje manje zastupljeno. Mada ima dosta kampera koji u severnom delu, divlje kampuju već godinama.

Spavanje van kampa, na plažama je dozvoljeno za jednu-dve noći, kamperi upavo to koriste. To bi važilo tek kada Te opomenu, što znači da bi policija trebala da dežura i obilazi na stotine kampera i vodi evidencju kad su koga opomenuli. Grci baš nešto nisu vredni i ne pada im na pamet to da rade. Zato slobodno idi i uživaj.

Pozdrav :obscene-drinkingcheers:

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 23 svi 2016 07:33 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Joe hvala na savjetima! Motorom sam već bio u Grčkoj, ali nisam obišao ovo što predlažeš!

Ovaj puta bi išao kampicom, tako da će pitanja oko kampova biti puno, samo dok prođe ljeto, kada krenem u pretragu. :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 24 svi 2016 17:13 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Ponude sa popustom ! :banana-dance: :handgestures-thumbup:

http://www.lastminuteponude.com/Gr%C4%8 ... 2?top=4836

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 56 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan