Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 13:31.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 56 postova ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 06 svi 2012 11:03 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Možda nekom od kampera bude zanimljiva informacija o Grčkim kampovima.
Opisao bih nekoliko zanimljivih kampova u oblasti Pieria, severni deo Grčke, neki je zovu Olimpska regija. Meni se ovaj deo Grčke dopada zbog klime, planina i more su veoma dobar spoj za pakleno tople letnje dane. Godinama sam letovao u Medveji pod Učkom, svežina mi mnogo prija i zato sam odabrao kampove za odmor pod Olimpom.

Pre opisa samih kampova, hteo bih napomenuti da u Grčkim kampovima stacionirane kampike zauzimaju veći deo prostora, a za prolazne goste je ostavljen manji deo kampa.
Ovo pravilo važi za većinu kampova, mada ima i kampova koji su predviđeni samo za prolazne goste. Grci su na taj način sebi obezbedili vikendice uz more, a vlasnici kampa siguran prihod. Stanovnici Soluna i Katerinia se preko vikenda sliju u kampove po čitavoj regiji, ali zato su kampovi pusti i mirni radnim danima. Vlasnici kampova zaista paze na red i čistoću, tako da tu nema problema. Struja, voda i topla voda su obezbeđeni svuda.

Snabdevanje životnim namernicama u kampovima je ok. vrlo je mali broj kampova koji nemaju svoj super-market,a te kampove i neću opisivati, jer nisu interesantni(osim jednog koji je veoma zanimljiv zbog cene boravka od 12 e dnevno). Teren uz more je ravan, nije stenovit, plaže su uglavnom peskovite, ali ima i šljunkovitih, pa kako ko voli.

Ljubitelji vožnje bicikla mogu uživati do mile volje, lokalni putevi su skoro pusti,posebno u vreme
predsezone.Za aute na autogas,pumpa je kod Katerinia, tako da je i taj segment obezbeđen za vožnju na duplo jeftinije gorivo.Uštedeti se može i kupovinom u megamarketima Lidl, koji se nalaze u mestima Paralia i Leptokaria.Mislim da bih možda svoje viđenje mogao napisati i o zanimljivim mestima za koje smatram da zaslužuju Vašu pažnju, a možda ih i obiđete ako se odlučite za posetu Grčkoj oblasti Pieria.


slika slika

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 06 svi 2012 11:40 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Samo naprijed, čekamo informacije! Inače tom rutom sam prošao motorom, ali nisam zalazio u kampove! :clap:


Vrh
   
PostPostano: 07 svi 2012 14:04 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Prvi kamp u oblasti Pieria koji bih predstavio i dao svoje viđenje je auto-kamp Odysseia.
Naši kamperi u Grčku dolaze uglavnom auto-putem E-75, preko graničnog prelaza saMakedonske strane Bogorodica, a sa Grčke strane Evzoni.

Od ulaska u Grčku do kampaOdysseia udaljenost je oko 110 km. Preporučujem kolegama da iskoriste priliku i da sa Makedonske strane graničnog prelaza dopune rezervoare sa gorivom koje je tamo mnogo
jeftinije nego u Grčkoj. Pumpa je na samoj granici, ima sve vrste goriva, kao i auto-gas. Od ulaska u Grčku pratite tablu sa natpisom Atina i nakon nekih 100 km nailazite na veliku Shell pumpu, na kojoj se pored svih vrsta goriva može puniti i auto-gas.

Stotinak metara posle te pumpe je izlaz sa auto-puta za Korinos i Paraliu. Nakon izlaska sa auto-puta, pređe se navožnjakom preko auto-puta, a par kilometara ( 3–4 ) polazite kroz selo Korinos i nekoliko kilometara od sela na samo more i kamp Odysseia.

Sam kamp nije neke visoke kategorije, ali zaslužuje pažnju zbog svoje pozicije.Uličice kampa nisu asfaltirane. Pošto u Grčkoj nema baš mnogo padavina mislim da to nije neki veliki problem. U kampu su uglavnom stacionirane kućice koje su preko nedelje prazne, tako da ste od ponedeljka do petka poslepodne skoro sami.

Grci iz Soluna i Katerinija stižu petkom posle posla i onda počinje mala frka u kampu.Sve to nije ni za poređenje sa frkom koju bi naši “kamepri“ pravili da je to sve kod nas. Tako da je sve to vrlo podnošljivo. Kamp je podeljen na delove sa hladovinom i na deo gde je drveće još patuljasto pa je sunčano (novi deo kampa).

Sanitarije su stare, ali je sve veoma čisto, od sudopera,tuševa do toaleta. Veoma je zgodno što kamp ima izlaz naplažu, koja se lepo održava, tako da je sve čisto i uredno. Na plaži se nalazi jedan mali
kafić sa nekoliko stolova i suncobrana i ne pušta glasnu muziku. Kamp ima Wi-Fi, tako da možete koristiti i svoj Lap-Top ili mobilni telefon.

Lekarska služba je veoma blizu, u Korinosu, ili u Paraliji. Sve u svemu, kamp je zanimljiv za nas sa kampikama za boravakna kratke i na duge staze, tj. za prolazne i stacionare. Vodu i struju nisam spominjao, jer u Grčkoj oko toga problema nema. Blizina Korinosa, Paralie i Katerinia je veoma važna zbog večernjih izlazaka. Ponuda diskoteka i restorana je u Paraliji zaista velika, a o ponudi suvenira i raznovrsnih odevnih predmeta da i ne govorim.

Nude se lepe bunde i kožne jakne, svih modela,veličina i boja. Auto-kamp ima svoj market, ali za povoljniju kupovinu vam preporučujem megamarket”Lidl” koji se nalazi na ulazu u Paraliu, autom
se stiže do njega za 5 min. Četvrtkom je u Korinosu pijaca, a ponuda zeleniša je dobra.

Ovaj kamp sigurno nije najbolja ponuda u oblasti Pieria, ali je ipak zanimljiv da ga spomenem zbog dobre pristupačnosti i blizine Soluna,Paralie i Katerinia.

Cena kampa je ono što je nama veoma važno, pa evo cenovnika usluga u ovom kampu :

1200 evra za stacionare za celu sezonu,
a za prolazne goste

Po osobi ------------------- 6.50 e
Deca ----------------------- 3.50 e
Auto ----------------------- 3.50 e
Kampika ------------------ 6.50 e
Autodom ------------------ 8 e
Struja ---------------------- 4.50 e

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slika


Klub COCUS

slikaslika

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 07 svi 2012 22:16 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Kad vidim slike sanitarca - ša naši HR kampovi su badava :think:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 11 svi 2012 21:19 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Na svega par kilometara od kampa Odysseia, nalazi se jedan mali auto-kamp po imenu “Kristi”. Lociran je između Paralie i Olympic beach-a, tačnije nekoliko stotina metara od Olympic beach-a, iz pravca Paralie. Za zainteresovane kampere koji dolaze iz pravca Soluna u ovaj kamp, preporučio bih da sa auto-puta izađu na izlazu za Korinos i Paraliu, mnogo je jednostavnije i zgodnije sa kampikom, jer nema mnogo skretanja i većeg saobraćaja, a taj lokalni put je veoma dobar i dovoljno širok za kampike.Posle izlaza sa auto-puta, put vas vodi kroz selo Korinos, idete dalje pravo do raskrsnice gde je pred vama more i kamp Odysseia, a vi skrećete desno za Paraliu i Olympic beach.

Kada tu skrenete desno, put vas vodi kroz Paraliu, a posle pored tri kilometra duge peščane plaže, do znaka za skretanje u kamp Kristi. Veoma ga je lako pronaći, velika tabla koja pokazuje skretanje u kamp je uočljiva, tako da je teško promašiti kamp. Već pri dolasku uočavate da kamp nije uz vodu, nego se mora nekih 80 m pešačiti do plaže.To je veliki feler ovog kampa, koji je lepo ušuškan u zelenilo listopadnog drveća, a ono daje prijatnu svežinu i hladovinu kampu.

Ovde nema stacioniranih kampika, samo prolaznih gostiju.Kamp je veoma mali, prima svega par desetina kampika i to daje čar ovom lepom kampu. Plažu vidite iz kampa, ali je do nje brisani prostor od oko 80 metara i nije baš prijatno po jakom suncu i sa raznoraznim rekvizitima za plažu hodati do nje. Kada dođe veče i vreme za izlazak onda vam prija što ste izabrali baš tu lokaciju za kampiku. Ako volite dinamiku i diskoteke, to sve imate u Paraliji , koja je veoma blizu (2 km) i nudi dobru zabavu i kupovinu.

Za snabdevanje je tu Lidl (3km) sa povoljnim cenama, a ako želite otići na neki izlet ponuda agencija iz Paralie je velika, nude se Meteori, Solun, antički grad Dion, Olimp, Atina, Sunion, ostrvo Skijatos i još mnogo zanimljivih mesta koje bi bilo lepo posetiti, a cene su vrlo prihvatljive.
Kamp ima sve što vam treba, čiste toalete, kupatila sa toplom vodom, struju, pa i roštilj,ako ste raspoložemi za roštiljanje.

Kamp je dobar za boravak na par dana, za posetu Paraliji, dobar provod, ili kao usputnu stanicu na putu za Atinu.

Evo i cena

Po osobi ------------ 5.5 e
Deca ---------------- 3 e
Auto ---------------- 3 e
Kampika ------------ 5 e
Autodom ------------ 6 e
Šator mali----------- 4 e
Šator veliki --------- 5 e
Struja -------------- 3 e



Evo i par slika kampa za ilustraciju.

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slika

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 13 svi 2012 12:22 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Sada bih Vam predstavio auto-kamp Evridiki, najavio sam ga još u prvom postu.
Oblast Pieriu relativno dobro poznajem i zato mogu reći da kamp Evridiki ima ubedljivo najnižu cenu boravka u celoj oblasti. Kampovanje sa kampikom za celu porodicu košta12 evra na dan, za sve osim struje, ona se meri strujomerom i nije skupa.

Prilaz kampu je veoma zgodan, nalazi se blizu auto puta Solun-Atina, posle izlaza se pređe nadvožnjak preko auto-puta i lojalnim putem posle stotinak metara stižete do putokaza za kamp, tu se skreće, a za još pedesetak metara i ulazi u sam kamp.Već od ulaza, po količini zelenila oko vas se vidi da ulazite u kamp koji se nalazi u debeloj hladovini.

Moram priznati da je meni to veoma važna stavka prilikom odabira mesta za odmor i boravak. Kamp je sasvim pristojne veličine, može da primi veliki broj kampera, ima izlaz na more i lepu peščanu plažu.
Sanitarni čvorovi nisu za pohvalu, stari su i loše se održavaju. Voda i struja u kampu je ok. sa tim nema nekih problema, ali zato ima problema sa snabdevanjem, za potrepštine morate ići kolima u Litohoro,Katerini ili Leptokariu.

Kome ne predstavlja problem da kolima odlazi u kupovinu, može biti zanimljivo mesto. Ako se odlučite za ovaj kamp, obavezno posetite mesto pod Olimpom Litohoro, skoknite i na sam Olimp. Zanimljivo je videti i ostatke antičkog grada Dion-a.U Katerini i Leptokariu možete odlaziti na pijacu, ponuda je odlična, ima svega.Ovaj kamp nije moj izbor, zbog higijene u wc-ima, loših tuševa i komplikovanog snabdevanja životnim namernicama, ali je u sezoni ipak prepun turistima mlađeg doba.

Evo nekoliko fotografija.

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 13 svi 2012 12:29 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
:clap: :handgestures-thumbup:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 13 svi 2012 18:07 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
WC-i dali su čučavci ili wc školjke? :think:


Vrh
   
PostPostano: 13 svi 2012 18:20 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Nisam želeo staviti sliku, inače wc-i su čučavci.
Nije to tamo baš katastrofa, ali nije ni na nekom osrednjem nivou. Slede opisi kampova više kategorije.
Ovaj kamp je zanimljiv zbog veoma niske cene .

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 13 svi 2012 20:14 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 14 svi 2012 12:04 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Ako volite borovu šumu i miris borova, onda je kamp “Olympos beach” možda dobar izbor. Visoki borovi i blizina Olimpa su garancija svežine u ovom kampu, posebno u večernjim časovima i noću, taman kada ste u vašoj kućici i kada bi malo da otspavate.Kamp je lep, velik i prostran, prima veći broj kampera, veoma liči na Medulinski,ali je od Medulinskog ipak mnogo manji. U kamp svraća i veliki broj kampera koji su se uputili prema jugu Grčke, tu borave par dana, pa nastavljaju put ka Atini i Peloponezu.

Lokacija kampa je na maloj udaljenosti od auto-puta Solun – Atina (oko 500m), a za dolazak u ovaj kamp treba izaći sa auto-puta na izlazu za Litohoro i Plaku. Stacioniranih kampika ima nešto malo kao i bungalova sa četiri ležaja. Prvo što upada u oči još na ulazu u kamp je čistoća i urednost, sve je pod konac.Sanitarije su relativno nove, dobro održavane, sve je u ispravnom stanju. Kamp je miran i tih,
čuje se cvrkut ptica, ali meni jako nedostaju i zrikavci, tu muziku obožavam, zbog njih sam odlazio u Pomerski auto-kamp zadnjih godina kada sam kampovao u Hrvatskoj.

Kamp ima dva lepo uređena restorana gde se možete osvežiti uz piće ili prezalogajiti. Restorani su na terasama uz more, pogled sa terase je zaista veoma lep, a hrana koju služe izvrsna. Plaža je ispod tih restorana, šljunkovita i dosta uzana, mada je za sam kamp dovoljna,ali bi ipak mogla biti i koji metar šira. Do plaže stiže stepenicama, jer je kamp višlji od mora nekih desetak metara.

More je kristalno čisto, a plaža se redovno održava u besprekornom stanju. Vode u kampu ima na mnogo mesta kao i priključaka za struju. Kamp ima mini market za snabdevanje potrepštinama, a za veću kupovinu preporučujem super market “Lidl” koji je na oko 4 km, u obližnjem mestu Leptokaria. Prednost nas kampera sa kampikama je što imamo uvek na raspolaganju svoj auto i možemo praviti izlete po želji.

Ako vam se ide u provod, Leptokarija je veoma blizu,tu je na 4 km i Litohoro, pa možete i na jagnjetinu sa Olimpa, svežina zagarantovana.Bilo gde da se odlučite,auto-put je tu na dohvat ruke,pa birajte,Atina – Solun. Ako niste za vožnju u Leptokariji su agencije koje vas vode po želji, Meteori, Olimp,Atina, Solun Skijatos itd.


Cene su za prolazne u Jul Avgust :

Po osobi ------------------ 7.50 e
Deca --------------------- 4.50 e
Auto --------------------- 3.50 e
Kampika ------------------ 7.50 e
Šator -------------------- 7.50 e
Autodom --------------- 11 e
Struja ------------------- Free


Evo i par slika kampa

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 14 svi 2012 13:38 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Moram priznati - da potaknut ovim tvojim recenzijama sam se zainteresirao i sam za jedan kamperski godišnji u Grčkoj. Iako je to nama odavde i preko 1000 km. Ti imaš oko 800 km od Novog Sada do Pláka Litochórou-a u Grčkoj.

Gledajući slike većine tih sanitaraca - a često to mi je možda čak i najbitniji detalj u odabiru kampa (ispred destinacije, plaže, hladovine, onoga što kamp nudi i slično) - ali mislim da bi moj sanitarni dio u kampici u tim kampovima bio u punom pogonu! Tuš ko tuš - uđeš u natikačama i curi voda.

Nažalost i bez ljutnje Joe, ali ovi kampovi daleko su ispod većine HR kampova (čak i onih s jednom ili dvije zvjezdice)... a koliko vidim cijene su tu negdje s našim bolje opremljenim kampovima - bar eto ovaj "bolje stojeći" gdje mi se sviđa i plaža...

E sad drugi detalji, što mi je zanimljivo vidjeti u tvom pregledu - su kampice starije Adrie - što je očito došlo do tog dijela iz Srbije. I prva brakica mojih staraca je prodana u Vrnjačku banju davno nekad i ti ljudi su obilazili Grčku također.

Nego Joe, jesi li ti razmišljao o kampiranju u južnom dijelu Dalmacije? Imaš oko 500-550 km - istina skoro sve običnom cestom kroz BiH.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 14 svi 2012 13:47 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Nemora ići kroz Bosnu, ako ide autoputom do npr. Krka ima cca 550 km, a do Zadra cca 650 km, gledano od Novog Sada! :whistle:


Vrh
   
PostPostano: 14 svi 2012 16:37 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 09 svi 2012 09:25
Postovi: 23
Bok decki!
I ja sam isto pogledal ove slike....i kao da sam se vratil 50 godina natrag...nista losega ni u tome,onda bi imal samo 17...ali da 2012 kampiram po takvim kampovima..kad sam naucen na bolji standard..ja mislim da bi mi oni morali platit a ne ja njima.Pa i nas stari camping u Zagrebu..je izgledal bolje..a bio je sedamdesetih godina... :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
PostPostano: 14 svi 2012 20:11 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Drago mi je da ima komentara na moje postove. Mislim da se kampovi u Grčkoj ne mogu meriti sa kvalitetom
kampova u Hrvatskoj, nisam ni pomislio na tako nešto, jednostavno sam hteo da prikažem tamošnje kampove
kamperima koji bi želeli videti Grčku. Moram napomenuti da ima i mnogo kvalitetnijih kampova u oblasti Pieria,
ali ih ne mogu opisati sve odjednom, krenuo sam redom iz pravca Soluna.
U Hrvatskoj sam kampovao uglavnom po Istri i Kvarneru, a bio sam i u Zadru,Privlaki i Kaštel Gomilici.
Ove godine smo planirali put za Italiju, pa alo ostane novca možda koji dan budemo i u Pomeru.
Pozdrav :handgestures-thumbup:

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 14 svi 2012 20:39 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Samo ti nastavi! Ovo je odlično! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 14 svi 2012 20:49 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Joe, naravno da pratimo. Ovo je super! Ali moramo malo i komentirat, uspoređivat - kudit i hvalit! :obscene-drinkingcheers:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 14 svi 2012 23:23 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Mi smo jedne godine ljetovali u Grčkoj na otoku Kreti.Mjesto gdje smo bili zove se Stalis.To mjesto pamtimo po prekrasnoj šljunčanoj plaži,baš onako kako mi volimo :dance: .Djeca su nam uživala.Voljeli bi se vratiti ponovo u Grčku.Nemora biti isto mjesto.Sad kad gledam ove vaše slike od kampova najviše su mi se svidjele plaže,jer su me odmah podsjetile na to ljetovanje.Drago mi je što pišete o kampovima u Grčkoj :bow-blue: jer znam da ćemo se kad tad vratiti tamo pogotovo sad kad imamo kamper.Što se tiče sanitarnih čvorova u ovim kampovima do sada što ste opisali nemogu reći da mi se svidjelo,ali i za to postoji rješenje tj.kupaona u kamperu.Jako bitno nam je da u blizini kampa postoji neka trgovina,ako ne i u samom kampu.Zato što za tako nešto moramo koristiti bicikle.Nastavite tako dalje i sigurna sam da će i nas nešto privuči tamo,te dati nam ideju za neko ljetovanje. :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 15 svi 2012 07:05 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Gledam te fotke i svi kampovi su više prazni nego puni. Jesi ti bio tamo van sezone (ili početkom sezone) ili je to kod njih normalno? :think:


Vrh
   
PostPostano: 15 svi 2012 12:49 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Pošto moja lepša polovina teško podnosi velike vrućine, mi uglavnom za odmor koristimo predsezonu.
U Grčkoj je u junu već dosta toplo, a nije gužva, ni na putevima, ni na granicama. To nam odgovara.

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 56 postova ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan