Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 19:51.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 56 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 16 svi 2012 09:22 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Kamp Arion spada u nešto kvalitetnije kampove. Nalazi se na jako dobroj lokaciji, mesto se zove Paralia Panteleimon, smešten je tako da vam je sve na izvolte, sve je blizu, a zaista ima dosta toga za obići i videti. Spomenuo bih Staru tvrđavu, koja sa vidi sa plaže, nalazi se na stotinak metara od kampa, pogled sa tvrđave je fantastičan kao i sama tvrđava. Blizu je Platamonas, Skotina, kao i Paralia Skotina i Nei Pori gde treba svratiti makar na kapućino.

Za večernje izlaske je lepo otići u stari Panteleimon. Nalazi se na obroncima Olimpa i pravo je etno selo sa lepim restoranima, koji su ukrašeni cvećem čiji se mirisi šire po čitavom selu. Ako više volite gužvu, tu je lepo turističko naselje Platamonas koje ima šetalište uz more, prodavnice i kafiće. Za kampere koji nose sa sobom bicikle i vole sa njima ići u obilaske i nabavku, oblast Pieria je idealna, jer je teren uz more uglavnom ravan.

Za svežinu u pretoplim letnjim danima, zadužena je planina Olimp, a pogled na planinu vam daje poseban vizuelni užitak. Kamp Arion ima svoju lepu peščanu plažu, sa kristalno čistom vodom.
O urednosti i čistoći mogu reći sve najbolje, vode računa o svemu, posebno o toaletima.Sve sanitarije u kampu su kao nove, hladne i tople vode ima u izobilju, struja je ok.Hladovine ima na pretek, skoro ceo kamp je u hladu, lepo je mirno i tiho.

Stacionirane kampike zauzimaju najveći deo kampa, a i najatraktivniji deo uz more,za prolazne je ostavljem mali deo koji baš i nije nešto zanimljiv.Za snabdevanje imate gomilu malih prodavnica, a ako želite da uštedite tu je Lidl,na nekoliko kilometara u Leptokariji. Organizuju se izleti do Meteora, pa ako vas mrzi da sami vozite za 20-tak evra vas vode agencije. Organizuju se izleti i do Atine,Suniona, Diona, na planinu Olimp, na ostrvo Skijatos, i još neka zanimljiva mesta.

Evo par slika kampa i okoline

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 16 svi 2012 10:54 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Vidiš kako oni znaju uzet novce - stolce hebeno zapiknu u pijesak od plaže... a kod nas moraš nekud ići...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 16 svi 2012 12:41 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Kad vidiš cijene kampova kod nas i onda kada pročitaš ovo:

http://business.hr/business-class/nakon-napustanja-eura-ljetovanje-u-grckoj-gotovo-dzabe

Možda će se i isplatiti do tamo potegniti! Tamo se ima šta i za vidjeti što se tiče povijesnih znamenitosti! :think:


Vrh
   
PostPostano: 16 svi 2012 12:43 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
bajki je napisao/la:
Kad vidiš cijene kampova kod nas i onda kada pročitaš ovo:

http://business.hr/business-class/nakon-napustanja-eura-ljetovanje-u-grckoj-gotovo-dzabe

Možda će se i isplatiti do tamo potegniti! Tamo se ima šta i za vidjeti što se tiče povijesnih znamenitosti! :think:


Je.... Isplatit će se potegnut. Jer to će nam i ostat jedino ko neka jeftinija kamperska destinacija. Naši kampovi će bit za švabe, švede i nizozemce, a mi ćemo u Grčku! To je tu negdje s kilometrima :whistle:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 16 svi 2012 13:20 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 09 svi 2012 09:25
Postovi: 23
A to vam je tak decki,svi imaju turizam citavu godinu a nasi hoceju zaraditi u 3 mjeseca za citavu godinu da mi mogli piti kavicu u Zagrebu..samo i to su prokuzili strani turisti..pa i oni biraju druga i jeftinija podneblja :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
PostPostano: 16 svi 2012 14:50 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Zlatko Schneberger je napisao/la:
A to vam je tak decki,svi imaju turizam citavu godinu a nasi hoceju zaraditi u 3 mjeseca za citavu godinu da mi mogli piti kavicu u Zagrebu..samo i to su prokuzili strani turisti..pa i oni biraju druga i jeftinija podneblja :obscene-drinkingcheers:

:crying-yellow: :crying-yellow: :crying-yellow:....žalosno ,ali istina. :confusion-scratchheadyellow:


Vrh
   
PostPostano: 17 svi 2012 11:46 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Kamp koji je meni veoma drag je “Olympios Zeus”. Nije ni najbolji, ni najlepši, ali je sigurno zanimljiv. Pozicija ovog kampa je veoma dobra, kamp je uz more tj. uz samu predivnu peščanu plažu.
Ceo kamp je u zelenilu,ima svoj ekspres restoran, prodavnicu,uredne toalete i kupatila, sa toplom i hladnom vodom.

Za izlaske tu na 3 km je Leptokaria,za jefiniju kupovinu Lidl, a na 4 km je Litochoro, selo o kome ću pisati u nekom postu.
Sam kamp je velik, ali najveći deo zauzimaju komforni bungalovi, a za nas kampere ostavljen je jedan manji deo placa. Srećom, taj deo nalazi se uz plažu i zaista je zgodan za kampere sa decom (strelica na šemi pokazuje deo za nas kampere).

Već sam rekao da je plaža peščana, ali postoji i rezervna varijanta, tj. ako više volite šljunak (naš sličaj), onda prošetate stotinak metara plažom i tamo je veoma lepa šljunčana plaža.
Mesta za šatore i kampike su isparcelisana, svaka parcela ima vodu i struju, a većina mesta su u hladovini. Moram reći da meni i mojoj gospi, hladovina i uredni toaleti igraju najvažniju ulogu prilikom odabira kampa, naravno, bitno još mnogo toga, od snabdevanja do mesta za izlaske i posete istoriskim spomenicima. Volimo izlete kolima, obiđemo sva zanimljiva mesta, mnogo lepih plaža i restorana, tako da upoznamo i okolinu mesta gde kampujemo.

U Grčkoj zaista ima mnogo toga što zaslužuje da se pogleda. Kamp se nalazi na lokalnom putu, koji nije opterećen saobraćajem, a paralelan je sa auto-putem, njime se možete voziti od mesta Varikoy pa do Nei Pori. Kamp je pored mesta Plaka, udaljen od Soluna 90 km, a od Litochora 4 km, na lokalnom putu ima znak koja vas upućuje u kamp Olympios Zeus.

Sa auto-puta treba izaći na izlazu za Plaku i Litochoro. GPS kordinate N 40.09293 - E 22.56493
Cena kampovanja je oko 28 e na dan, za 2 osobe,dete, kampiku, auto i struju.

Evo nekoliko slika kampa i plaža.

[/uslikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 17 svi 2012 12:04 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Nešto su im sićušne te parcelice... :doh:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 17 svi 2012 12:46 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
Drago mi je vidjeti kako izgledaju kampovi u Grčkoj, (hvala Joe na iscrpnim informacijama :handgestures-thumbup: ), ali moram priznat da nisam baš impresioniran viđenim.
Nekako previše šikare, te silne natkrivene kućice (gipsy style), o sanitarcima da ne govorimo... :handgestures-thumbdown:

U sličnom sječanju mi je ostao kamp u Njivicama od prije desetak godina...

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
PostPostano: 17 svi 2012 12:53 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Evo jedno optimistično pitanje: ležaljke na plaži se naplaćuju?


Vrh
   
PostPostano: 17 svi 2012 13:51 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Parcele su raznih veličina,možda nisam snimio baš najvaće, ali u principu su manje nego u drugim kampovima.Sanitarije su takve kakve su, ali se peru po nekoliko puta dnevno, nema Ti druge, ako hoćeš boraviti u kampu i videti Grčku,prilagodi se ili u hotel.

Mislim da to nije tako strašno i da se može preživeti, a za uzvrat videti nešto
novo i gukčije.

Ležaljke se u Grčkoj gotovo nigde ne naplaćuju, ako hoćeš uzmeš piće,ali nije obavezno. Mislim da nema kupača koji nije uzeo pivo ili barem kafu. Kako da ležiš ceo dan i gledaš kako drugi pijuckaju hladno pivo, uhhh, to bi bilo jako teško,ali može i bez, hahaha.

Vidim da Vam se dopalo što na plažu uveče iznesu stolove i stolice,to je zaista lepo. U Olympic beach-u to izgleda ovako

slika

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 17 svi 2012 16:00 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Joe je napisao/la:

slika




Joe, jel ta tvoja slika prikazuje isto što i ova moja: :handgestures-thumbup:

slika


Vrh
   
PostPostano: 17 svi 2012 19:03 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
To je ta tvrđava ! hehehe :bow-blue:

slika

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 18 svi 2012 10:36 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Raduje me da ste bili i videli tvrđavu. Nadam se da ste našli malo vremena i obišli etno selo Paleo Panteleimonas. Ako kojim slučajem niste (a šteta ako niste), upravo na toj raskrsnici se skreće desno (gledajući iz pravca Soluna) i na par kilometara nailazite na Nei Panteleimonas, a zatim na selo Paleo Panteleimonas. Boravak bi Vam sigurno prijao, makar i na kratko, kao osveženje.

Opisivajući kamp Arion, spomenuo sam ovo etno selo koje bih preporučio svakom ko letuje u oblasti Pieria, ili je samo u prolazu. Selo se nalazi na obroncima Olimpa i puno je prelepih, starih i lepo sređenih kamenih kuća u balkanskom stilu. Sve je u cveću, veoma čisto, ima i prodavnice suvenira sa veoma zanimljivim starinama koje vredi kupiti za uspomenu na boravak u tom etno selu.

U Grčkoj sam bio u mnogo mesta, ali ovako lepe i zaniljive suvenire nisam imao prilike da vidim, ovde zaista imaju stila. Restorani su posebna priča, treba ih obavezno posetiti, jer su zaista jedinstveni.
Poseban doživljaj je u večernjim satima, dobro društvo, jagnjeće pečenje, svežina, a sve uz tihu Grčku muziku i dobro vino.Vikendom je ovde teško naći slobodan sto.

Evo par slika koje ni priblizno ne mogu dočarati boravak u Paleo Panteleimonas-u.

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 18 svi 2012 13:51 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Slike mjesta su prekrasne!!! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 18 svi 2012 14:01 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Nažalost tu nismo bili, nisam ni znao za to! :doh:


Vrh
   
PostPostano: 19 svi 2012 07:51 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
bajki je napisao/la:
Nažalost tu nismo bili, nisam ni znao za to! :doh:


bajki, upiši ovo onda u 12. dan! :obscene-drinkingcheers:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 19 svi 2012 09:30 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Statler je napisao/la:
bajki je napisao/la:
Nažalost tu nismo bili, nisam ni znao za to! :doh:


bajki, upiši ovo onda u 12. dan! :obscene-drinkingcheers:


:handgestures-thumbup: Joj, nemoj me još više ložiti! :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
PostPostano: 21 svi 2012 22:00 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2012 10:28
Postovi: 84
Još jedno lepo mesto koje bih vam preporučio da posetite je selo Litochoro.
Nalazi se u podnožju planine Olimp, samo četiri kolometra od auto-puta Solun-Atina. Ovo relatovno malo selo,leti posećuje veliki broj domaćih i stranih turista, kuće u selu su lepo sređene, većina je skoro obnovljena,a na terasama i prozorima ima puno cveća i zelenila.

Ovo mestašce je prava vazdušna banja, sigurno će Vam prijati i klima koju ima Litochoro,
posebno ako ga posetite u vreme velike letnje vrućine. Obiđite i prodavnicu suvenira u centru sela, možete naći zanimljive i veoma ukusne svarčice. Selo ima više restorana gde se može dobiti pečena piletina, jagnjetina i sve druge špecije koje traže domaći i strani turisti.

Vikendom je kao u košnici, turisti preplave selo i restorane, ako ne volite gužvu, izaberite
neki radni dan za posetu Litochoru.Ako se odlučite na posetu ovom selu, nikako ne propustite šetnju kanjonom reke koji je leti skoro presušen, šetnja u debeloj hladovini će Vam biti zanimljiva, a i fino ćete se osvežiti.

Ako na parkingu u centru sela,iza crkve nema mesta, možete se spustiti u kanjon, odmah tu ispod parkinga, put vas vodi pravo u jedan lep restoran sa zavidnom hladovinom i dobrim pečenjem.

Evo par fotografija Litochora.

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika


slikaslika

slikaslika

slikaslika

slikaslika

_________________
Svaki el. uredjaj radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !


Vrh
   
PostPostano: 22 svi 2012 08:21 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Nema druge, morati ću ja opet tamo, ali ovaj puta po kampovima! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 56 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan