Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 27 tra 2024 20:04.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 2 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 08 svi 2012 11:52 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Kamp u Siofoku je bio prvi kamp u koji smo otisli na Mađarskoj teritoriji. Bilo je to 2009. godine u lipnju. Koliko nam se svidjelo, govori i cinjenica da smo ove godine posjetili i drugi kamp na Balatonu, a tu tradiciju jednom godisnje mislim da necemo napustiti.

Nazalost, kako zena nema bas godisnjeg koliko bi mi zeljeli ovakvi izletu su nam cesto dvodnevni ili trodnevni. Da li vuci kampicu na takve izlete - pitanje je koje stoji i koje je na mjestu. Moj odgovor uvijek - DA!

Od Bjelovara 200 km. U cetvrtak sam pakirao kampicu i gledao sto vuci za tri dana, sto ne... Izvadio sam predsator i ubacio mali paviljon 3x3, stol i stolice... I ono sto je supruga pripremila dan ranije... U petak ujutro u 5 sati smo krenuli.

Siofok je i sluzbeno njihovo najvece turisticko mjesto sto je i pokazao, ali to cu malo kasnije.

Camping Aranypart - mali kamp na rubu Siofoka. Parcele do vode za kampice, s druge strane slobodna zona za satore... Nekoliko sanitarnih cvorova... koje cistacice nastoje odrzavati cistima... Stariji tip i starije godiste, ali pristojno... Od wc-a i tuseva odvojeni su posebni sanitarni blokovi za kuhanje s postavljenim plinskim pecima na slobodno koristenje svim gostima, te pranje posuđa... Ove kuhinje su ono sto bi svaki kamp trebao imati...

Parcele su u nekoliko velicina do 50 m2, 60-80 m2, 80-100 m2, 100+ m2, te naravno i tako su i cijene. Nama se svidjela jedna zbog blizine svega velicine cca 70 m2 na koju smo se smjestili. Sve parcele su uredno pokosene, na svakih nekoliko metara je kos za smece, kao i duz cijele obale... Kamp je odvojen zicom od plaze i setalista uz rub... Trenutno su otvorena dva izlaza... U kampu staje jako puno Poljaka, Njemaca, Danaca, Nizozemaca i inih koji ostaju dan-dva i ocito produzuju dalje prema Jadranu.

Plaza - cisto i uredno, da se hrpa hrvatskih plaza moze posramiti. Bez ijednog papirica ili bilo kakvog oblika smeca - limenke, boce, kore voca... Jer kao i u kampu na svakih 15-20 m je kanta za smece koju ciste redovito. Voda je bila oko 21-22 stupnja i naravno da smo se okupali. Cijela plaza je ujedno i setnica. Cijelom duzinom obala je betonirana 1 m iznad ruba jezera te je moguc odlazak pjesice (biciklom) skroz do centra Siofoka... Na svakih pedesetak metara imate cijeli set trgovina suvenirima, sportskim asortimanom, razne igraonice, kioske sa sladoledom, kokicama, "kukoricama", hot-dogovima, restorane i to se sve samo nadomjesta, redom reda s razmakom do maksimalno 20-30 metara pa nova skupina. O skijanju na vodi, pedalinama, kajacima i svemu ostalom pratecem za trosenje novaca necu ni pricati...

Nazalost, vec prvo poslijepodne oprao nas je prolom oblaka od sat-dva vremena. Navece smo otisli u grad malo se prosetati i imali smo sto i vidjeti... Kako smo bili s djecom ogranicili smo se na veceru i sladoled... Oni doslovce zive za turizam 0-24 sata. Trgovine u gradu rade do 23, a poslije toga do ranog jutra radi bezbroj kafica, trgovinica suvenirima, disco i night clubova, tatto salona i dr.

Drugo jutro smo htjeli se provesti jednim od brodova koji kruze Balatonom ali zaspali smo ujutro na turu gdje je besplatno za djecu, pa smo to odgodili za poslijepodne jer sunce je bilo prekokrasno te smo se izvalili u lezaljke i (izgorili...), te smo vrijeme koristili na igranje picigina s djecom u jezeru... Jezero je pjescano i koliko god to zvucalo glupavo izgleda kao i svaka nasa pjescana plaza (npr. okolica Nina). Popodne i odlazak na "brodsku turu" je opet pokvarila kisa koja je pocela padati oko 17 sati, a prestala oko 20, te smo se spremili, pa raspremili i na kraju oko 20,30 ponovo spremili i otisli u grad...

U nedjelju smo se spakovali i napustili smo kamp oko 11 sati. Usput nas je put vodio preko Nagyatada prema Goli, ali smo stali u Marcali-ju jer smo vidjeli jumbo plakat s termama ([URL="http://tourism.magyar-kuria.info/thermal/marcali-en.htm"]
Kod:
[/URL][URL]http://tourism.magyar-kuria.info/thermal/marcali-en.htm[/URL]
). Nismo pozalili. Ostali smo 4,5 sata, nakupali se, nasuncali i kad smo krenuli dalje po jakom pljusku i vjetru sretno se vratili u Bjelovar.

Cijene: 50 eura x 274 Ft je 13700 Ft... cca 1 kn 37 Ft...

Pa sad racunajte: pecivo kajzerica 25 Ft, Coca Cola 2 lit. 269 Ft, prosjecni obrok u restoranu juha + ciganjsko pecenje ili becki odrezak 1150-1600 Ft, pivo 0,5 lit 450 Ft, a 0,3 300 Ft, sladoled gombocka 130-150 Ft, autoplin 151 Ft... Camp odrasla osoba 950 Ft, dijete do 14 god 750 Ft, parcela 2600-3200 Ft... Ukupno za dva dana 3 odrasle (od toga 1 dijete 15 god.) + dijete do 14 god + parcela + turisticke takse 13900 Ft... 50 eura i 5 kn :D

U petak navece kcer se nazalost osula jer je alergicna na neke mlijecne proizvode, a naravno da smo zaboravili tabletice. U 21,30 sam se spakovao i do porte gdje mi je nocni cuvar izvadio kartu Siofoka, na njoj nacrtao gdje je dezurna ljekarna i uputio me tamo. Kupili smo tabletice (magistra u ljekarni govori ili razumije hrvatski :P )

I uz svu kisu nije nam uopce zao sto smo otisli tamo. Mislim da cemo i nagodinu na jos koji vikend, mozda cak i tjedan s dvije destinacije. Ostao je Fured i Kesstely (Heviz terme)... Djeca odusevljena... ocjene od 1-5... kamp -4, okolo kampa 4, Siofok 5, hrana 5, cijene 4 - sveukupno cista 4 s naginjanjem na vise...

Osjecali smo se kao da nas nose na dlanu za to malo eurica sto smo im ostavili. Svi su ljubazni i ono sto oni pruzaju turistu daleko je vise nego li se moze dobiti u hrpi hrvatskih kampova. Stvarno se ispostavlja da mi dajemo samo more i more i more...

Evo i par slikica...
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 07 kol 2013 21:08 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2012 10:08
Postovi: 195
Lokacija: Zagreb
Za produženi vikend smo bili u ovom kampu. Kako sam u subotu radio, stigli smo kasno navečer i jedva našli mjesto za šator. Kamp je bio pun. Dosta mladeži, tako da nije baš bilo tiho po noći, a i glazba sa plaže se (po meni) prejako čuje. Bez čepića za uši nismo spavali.

Zamjeram što u subotu navečer i nedjelju ujutro nije bilo tople vode. Također, u zoni za šatore su obične šuko utičnice, a ne CEE. A budući da smo išli na samo 2 noći nisam uzeo alat, pa tako ni šuko utikač da si presložim kabel :doh: WC-i su također zanimljivi. Naime, WC papir nije u kabini, već si ga moraš natrgati prije nego ulaziš :-?? Čistoča je OK, ne bi škodilo da se malo češće čisti, ali budući da je bila gužva, razumijem da je u špici teško održati sve čisto. Trgovina u kampu ima pristojne cijene (u usporedbi s našima na Jadranu). Domaće pivo 0,5 limenka 260-300 Ft, kako koja, pecivo 25 Ft, čaj (koji si sam skuhaš na kafe aparatu) 100 Ft, kava (isto s aparata) 150 Ft.

Zanimljivo mi je bilo da na kafiću piše radno vrijeme do 01h u noći, a već oko 22:30 nije radio, dok na trgovini piše radno vrijeme do 21h, a u isto vrijeme je radila :pray:

I dozvoljeno je roštiljanje na kampu. Imaju i zidane roštilje (koje nisam vidio, ali su mi mailom rekli da imaju), a može se roštiljati i na parceli, samo se ne smije ložiti vatra na zemlji. :banana-dance:

Što se ostalog tiče, Statler je sve napisao.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 2 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan