Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 23:45.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 32 posta ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: 06 ruj 2012 17:28 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Preludjak je napisao/la:
U cenovniku nemoj ni da gledaš ovu nižu kategoriju, ona je bzvz, gledaj ovu višu. i da u cenu su uračunati pdv i boravišna taxa nego to nije lepo prevedeno na srpski jezik, ako pogledaš cenovnik na engleskom videćeš da piše "taxes included", kontaktirao sam ih mailom i pitao za to kao i za još neke nejasnoće pa su mi pojasnili
e fazon je u tome što sam ja išao na jeftiniju varijantu - lolek bolek šator, i kola na parceli, i to je sve, gledano tako najeftinije što sam našao u istri je bilo negde oko 16-17e na dan po osobi negde i preko 20e (a najjeftinija smeštaj koji sam našao je 13evra po krevetu na dan u rovinju, ali sam ipak rešio da idemo u kamp), a mi smo plaćali 12e dan po osobi, grčka jeste malo dalje ali na putarine daš 25e u oba pravca, a do istre 26e u jednom pravcu, a meni je 26evra pun rezervoar plina. ne znam možda i ima jeftinijih kampova u HR ali nisam preko neta uspeo da ih nadjem, a i nisam bio regan na ovaj forum, verovatno bi forumaši znali da mi predlože neki dobar kompromis! zato za sledeće leto, biće bolje što se "vremena" tiče a i naćiću preko foruma neku dobru kombinaciju, valjda... :-))

Schnitzer vidi na slikama, ima jedna parcela na kojoj je lolek bolek šator sto, kola (fiesta), frižider na sred parcele i nema više gde igla da stane na parcelu! na toj istoj parceli su komšije koje su došle posle razapeli dva šatora jedan 4osobni, i jedan lolek bole, i sto i stolice i friz i kola i opet je sve stalo...
Mi smo bili na kud i kamo većoj parceli i realno bilo je mesta pa bar za jedno 4 loleka, ako ne i 5,6...

Pa onda cena u višoj kategoriji ispadne još skuplja. Što se tiče putarine/cestarine, potpuno si u pravu, važna je stavka. Ali za Hrvatsku ne treba zeleni karton, eto i tu uštede od 2000din. Potpuno razumem potrebu za štednjom, u istoj državi živimo :). Mi smo ove godine TNG plaćali jeftinije u HR nego u SR.
Samo nemoj pogrešno da me shvatiš, ja sam oduševljena što čitam da neko iz naših krajeva kampuje. Uopšte mi nije namera da te odgovaram od Grčke ili promovišem Hrvatsku, ja nemam ništa od toga. Samo mislim da su po cenama tu negde ali da HR kampovi nude bolji kvalitet za iste novce.
Inače, ja sam za ovaj kamp prvi put čula pre 2 godine kad je jedna naša poznanica letovala u drvenim bungalovima. Od nje sam čula samo reči hvale za kamp. Tad sam i prvi put videla njihov sajt, još nisu imali varijantu na srpsko/makedonskom jeziku, cene su već bile višlje neko kampovi koje smo obilazili u Istri.


Vrh
   
PostPostano: 06 ruj 2012 20:49 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 09 kol 2012 00:52
Postovi: 51
Zeleni karton mi treba i za BiH tako da ga ja računam kao trošak koji mi ulazi u registraciju, ja odem u BiH bar 2-3 puta godišnje ako ne i češće

ne moraš mnogo ni da me odgovaraš od (severne) Grčke, meni ona iovako nije favorit kada je letovanje u pitanju :). Ja generalno mnogo više volim Jadran, a Istra mi je omiljena.

prvi put kampujem, verovatno nisam znao šta treba da tražim na netu što se tiče HR kampova. Kao što rekoh, tu ste da mi pomognete za naredna letovanja, da nadjem adekvatan kamp!!! :)

Inače letovao sam pre dve godine u Rovinju i tamo definitivno može za manje novce da se letuje nego nego recimo na Thasosu, a opet lokacije, arhitektura, ljudi, priroda, more ne mogu da se porede. a ljudi stalno pričaju kako je Hr skupa za letovanje, što nema blage veze s mozgom.


Vrh
   
PostPostano: 25 pro 2012 02:25 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 12 kol 2012 23:09
Postovi: 33
Lokacija: Novi Sad
Jos od detinjstva sam letovao u Hrvatskoj. Medjutim pre tri godine sam sa lepsom polovinom letovao na Olimpik Beach-u i razocarao se za sve pare. Buvljak, vasar, i cirkus. Severna Grcka je najgore mesto (osim Crne Gore) gde covek moze da letuje. Od mirisa rostilja, secerne vune, girosa i kojekakvih grickalica sumljivog kvaliteta, ne moze da se dise.
Dobro naoruzan iskustvom pre 2 godine odem ti ja na Zakintos. To je otok u Jonskom moru, do kojega ima da se vozi 1200km u jednom pravcu. Na pola puta sam se zapitao zasto mi je to uopste trebalo. Napokon posle 12 sati voznje, stigoh u Kilini, mali lucki gradic iz kojeg polazi trajekt za Zakintos. Ukrcali smo se na trajekt, platili za nas dvoje i auto nekih 20€ i pravac Zante, glavni i najveci grad na Zakintosu. Smestismo se u unapred rezervisani hotel i odspavasmo dobrih 10 sati. Kad smo se probudili, krenusmo na plazu i da se malo raspitamo gde smo, sta tu ima da se vidi, porazgovarasmo sa agencijskim vodicem i napred u pohode.
Zakintos NIJE ZA POREDJENJE sa skrnavim severom Grcke. U odnosu na sever, ljudi su preljubazni, cene nize za 20-30%, plaze neverovatne. Boja mora jos nevidjena. Tirkizno plava. More je za Hrvatsku i Crnu goru nepojmljivo cisto i prozirno. Bez problema sa trajekta mozete jasno videti dno na dubini i 30 i vise metara. Na Zakintosu sam zapamtio veoma intenzivan miris mediteranskog rastinja, koji je bar 3 puta intenzivniji nego na jadranu. Lezaljke se nigde ne palcaju, osim na jednoj plazi (Gerakas) na kojoj se gnezde kareta-kareta kornjace koje su ugrozena vrsta, pa se taj novac koristi za finansiranje zastite tih kornjaca. Gde god sednete da nesto pojedete ili popijete, po sasvim normalnim cenama, obavezno vas caste ili domacim uzom, ili nekim vocem, ili sladoledom. To je tamo obicaj kojeg se drze svi ugostitelji i trgovci. Kad odete u lokalnu prodavnicu, sta god da kupite, kasirka ce vam ubaciti neku zvaku, cokoladicu, ili neke grickalice u kesu a na racun kuce. Na svim kucama koje izdaju apartmane kao i na hotelima, nalaze se zastave svih zemalja iz kojih gosti borave u hotelu. U nasem hotelu Planos u Tsiliviu je bilo najvise Engleza, Italijana, a vijorile su se i zastave Slovenije, Madjarske, Nemacke, Bugarske, Rumunije, Svedske i Srbije. Otprilike su gosti u hotelu bili iz ovih zemalja. U hotelu smo bili trebali biti 10 dana a iz agencije nam je javljeno da nas vlasnik hotela castio jedan dan, pa smo na kraju boravili 11 dana. Da li je to bila zvaka za seljaka iz agencije, ili nas je vlasnik stvarno castio jos jednim danom boravka, ko to moze da zna. Obzirom da je cascavanje obicaj na Zakintosu, nista me ne bi iznenadilo. Uz sve to kad smo napustali hotel, dobili smo na poklon kesu sa 2 litra domaceg ulja sa Zakintosa, litrom domaceg uzo-a, i sa 2 domaca sapuna od maslina, sa magnetom u obliku kornjace. Odes na pumpu da sipas gorivo, a pumpadzija mi gurne u ruku dve cokoladice za zenu i mene. Na drugoj pumpi mi daju dve kafe za poneti.. I tako. Na sve strane ti nesto daju. Super fazon! Zna Grk da kad te izcascavaju, neces ni pomisliti da nekome kazes da ti na Zakintosu nije bilo lepo.Jedini los utisak stekao sam zahvaljujuci pijanim Englezima koji nemaju meru ni u cemu. Spavaju u sopstvenoj povracki na sred ulice, tuku se, pevaju, vrse nuzdu na sred ulice... Najjaci dojam mi je ostavio par Engleza u jednom kaficu. Momak i cura, nekih 25 godina, piju pice u kaficu, podigli noge na sto i jedno drugom lizu prste na nogama. Onako prljave tek izasle iz natikaca. I onda smo mi balkanci nekulturni! Strasno.
Kad to uporedim sa ponasanjem Grka u olimpijskoj regiji, gde me niko nikada nije castio, vec in je uvek zafalilo pola eura za kusur pa ce mi eto ostati duzni, slozicete se da je neuporedivo.
Mislim da turistickoj ponudi u HR nedostaje upravo to neko cascavanje. Ja to u Srbiji Sloveniji i Hrvatskoj nisam doziveo. Na primer ako provedes u kampu 10 dana, da te gazda casti jedan dan i naplati 9.
Uf umorio sam se od pisanja. Imao bih jos mnogo da pise, ali nastavak neki drugi put. Sledece pisanje je o iskustvima od pretprosle godine sa Tasosa.


Vrh
   
PostPostano: 25 pro 2012 22:07 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
Ukrcali smo se na trajekt, platili za nas dvoje i auto nekih 20€ i pravac Zante, glavni i najveci grad na Zakintosu



Možeš li malo pojasniti koliko je trajalo to putovanje trajektom i kolika je udaljenost između ta dva odredišta trajektom.
Zanima me da usporedim cijene trajekta u Grčkoj i Hrvatskoj , pa ako možeš malo da nam opišeš to putovanje trajektom ?
hvala i pozdrav :banana-dance:


Vrh
   
PostPostano: 25 pro 2012 22:57 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 12 kol 2012 23:09
Postovi: 33
Lokacija: Novi Sad
Izmedju Zakintosa i kopna trajekt vozi oko sat vremena. Po Google Earth-u, razdaljina je oko 30Km. Fazon je sto za Zakintos plovi nekoliko trajektnih kompanija i nekoliko brodova. Cak i mestani ponekad prevoze turiste. Mi smo usli u trajekt na kojem se placao samo auto, bez obzira na broj putnika, Oni mali auti su bili 15€, oni srednji kao moj Peugeot 307 su 20€ karavani Lagune, Passati i slicno su 25€ a terenci su 30€. Zato na Zakintosu, mestani voze iskljucivo ili terence zbog posla, Tojote, Mazde Isuzu-e sa tovarnim prostorom pozadi ili male aute, Atose, Twingo-e, Pande, Polo... I u povratku smo ciljali taj isti trajekt zbog cene. Kod drugih je bilo 20€ za auto kao nas i plus 5€ po osobi.
Evo i par fotografija sa konkretnog trajekta.

slika

slika

slika

slika

Na ovom snimku iz luke Kilini. Zakintos se vidi u pozadini.

slika


Vrh
   
PostPostano: 25 pro 2012 23:23 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
hvala sinbad , ovo je bilo brzo i efikasno. sutra ću malo usporediti cijene , mislim da su slične tu negdje li-la osim što kod nas svaki putnik mora imati kartu bez obzira dali putuje sa ili bez auta . :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
PostPostano: 25 pro 2012 23:40 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 12 kol 2012 23:09
Postovi: 33
Lokacija: Novi Sad
To je verovatno opet onaj fazon cascavanja. Platis za auto a za osobe je besplatno. Taj trajek je uvek krcat i kompanija je sa Zakintosa. A kod ovih drugih uvek ima mesta. Inace brod je ogroman. Radi usporedbe, ono malo zeleno-plavo na prvoj fotki, sa leve strane broda sam ja! :)

Ako zelis da uporedis cene izmedju Grcke i Hrvatske, evo sajta jedne agencije pa uporedi cene. :)

www.argus.rs


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2017 11:49 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Ko bi rekao da ću posle 5 godina opet postovati na ovoj temi, ali sad iz drugog ugla :icon_wink: .

Mi smo ove godine rešili da presečemo sa kampovanjem, beba još spava poslepodne i to je u šatoru nemoguće i užasno teško. Namučili smo se prošle godine. Definitivno je vreme da pređemo na prikolicu.
Iz tog razloga smo uplatili apartman u Grčkoj, mesto Kalamitsi, odmah pored kampa Thalatta. I naravno da smo spakovali i šator, ko još ide na more "samo" 12 dana. Šator smo poneli sa namerom da produžimo odmor ako nam ne bude dovoljno dana. Plan je bio da ako i odemo u kamp to bude kamp Armenistas. Preporuku sam dobila od jedne poznanice koja tamo kampuje već godinama. Ali u tom kampu nije bilo mesto. I nisam bila zadovoljna njihovom pristupom. Pojaviš se na recepciji, dobiješ mapu kampa i kreneš u potragu slobodnih parcela, bez spiska da li su te parcele rezervisane. Znači, šmekneš parcelu pa se vratiš da proveriš da li je i koliko slobodna. Od 4 parcele koje su se meni svidele nijedna nije bila slobodna duže od dva dana. Meni je taj poduhvat više ličio na igranje Lota, na plus 30. Spisak slobodnih parcela se teško vadi iz softvera pa im je ovako lakše :handgestures-thumbdown: .

Thalatta kamp je bio odmah pored našeg mesta, tu smo dobili info da imaju slobodnih parcela i odmah rano ujutru smo otišli, uzeli parcelu i vratili se da se spakujemo u apartmanu.
Kamp je dosta drugačiji nego većina koje smo obišli u HR.
Ne postoji mapa kampa. Imaju službenu mapu ali nema mape sa parcelama za goste. Nemam pojma zašto tako rade. Parcele jesu logički poređane, ali mapa bi više značila.
Cenovnik kampa. Cena osobe u kampu je drugačija ako je na Lux ili Standard parceli. Uslovi koje osobe imaju u celom kampu su iste, koriste iste sadržaje, iste toalete, ali onaj ko je na većoj parceli on mora više da plati što se toliko raširio. Ne što je raširio šator, već što se on više šire :icon_wink:.
Bazen. Bazen nije radio jer je bio pun mulja zbog poplave. Što i nije strašno ali poplava je bila nedelju dana ranije i mulj se usmrdeo tako da pored bazena nije preporuka ni proći.
Restoran na samoposluživanje, kao kantina. To nam se posebno svidelo. Dnevno postoji par jela na jelovniku, cene su jeftinije nego u klasičnom restoranu, jela su ukusna, kuvana, stolovi su u hladu...
Zajednički frižideri. Svaki mokri čvor, deo za pranje suđa, ima po jedan-dva zajednička frižidera. Poređaš stvari u kutiju ili kesu i ostaviš tamo. To se ne naplaćuje. Ako hoćeš svoj frižider onda dodatno platiš i dobiješ klasičan frižider koji ti isporuče na parceli. Ovo je odlična opcija za nas sa šatorima.
Štednja i lenjost. Svuda se štedi, na svemu. Radnika ima minimalno i svi liče na socijalne slučajeve. Svetla u toaletima se uključuju automatski i suviše kasno, tako da postoji period predveče i ujutru kad je u toaletima mračno. U toaletima nema sapuna i toalet papira. Znači, sve moraš sa sobom da poneseš.
Toaleti su čisti, jesu stariji ali održavani.
Plaža i more je savršeno, to je uvala, voda je toplija, plaža je peščana.
Senke ima u skoro celom kampu osim deo na plaži. Prvi red na plaži je zauzet paušalcima ali ceo kamp je dosta dugačak a uzak, sve parcele su jako blizu kampa.
Gosti su uglavnom Grci pa Srbi, Makedonci, Bugari, par Slovenaca.

Meni je kamp ostavio utisak kao da ga vodi neko bez puno entuzijazma. Da je uložen novac u to i da sad gledaju kako samo da što više zarade, bez neke dodatne inovacije i ulaganja, a kamp se troši i propada. Možda sam suviše kritična jer sam videla i bolje, ali trudila sam se da budem realna i nepristrasna u ocenjivanju.

Evo i par slika, nisam stigla više.

slika slika slika - parcele su dosta manje nego što smo navikli

slika slika slika slika slika slika - sanitarni čvorovi

slika slika - plaža

slika slika - pored mobilnih kućica, postoji opcija i iznajmljivanja kamp kućica i šatora koji su bukvalno na plaži. Mene su šatori očarali, imaju i klimu, na plaži, par metara od vode.

slika - paušal


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2017 12:19 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Bili u 6 mjesecu 10 dana i sve super. Naucili da nema sapuna i papira po kampovima tako da nista strasno. Plaza i more nadmasuju sve nedostatke
slika

U hladovini, parcela dost velika i za kampicu i za auto, pol minute do plaze


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2017 13:04 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
I nama je stao auto i šator na parceli ali nam je tenda bila uz put. Naučili smo na komotnije.
Definitivno je plaža i njena blizina najveći plus kampa. U našem terminu je more bilo prljavo svako poslepodne, pa smo se kupali u Kalamitsiju. Neka struja je navlačila kese i smeće u uvalu. Ali zato prepodne je more savršeno, bistro, čisto, mirno...
Meni nije bio toliki problem sapun i papir, koliko to gašenje svetla u tuš kabinama. Bauljam po polumraku dok tuširam klinke. Taj vid štednje mi je skroz bzvz.

Na prvu šetnju, meni se Armenistas više dopao od Thalatte. Plaža je fenomenalna, kamp je uređenije, parcele su isto manje. Ali me je odbilo to što nisu baš od koristi kod izbora parcele.

Za sledeću godinu planiramo isto ovako. 10 dana u apartmanu i 5-7 dana u kampu. Samo što ću rezervisati Armenistas na vreme. Ako nam se kojim slučajem upeca neka fina prikolica, onda bi ostali ceo odmor u kampu.


Vrh
   
PostPostano: 09 kol 2017 07:30 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
sosa je napisao/la:
Ko bi rekao da ću posle 5 godina opet postovati na ovoj temi, ali sad iz drugog ugla :icon_wink:
... Definitivno je vreme da pređemo na prikolicu. ...


Sosa, dobro ti došla nama nazad. A možda se i po ovom pitanju pomaknete... pa ćete u vlastiti apartman.... :whistle: :whistle:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 06 kol 2018 13:44 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Evo mape Thalatta campa. Još je ne daju zvanično na ulazi ali sam uslikala tablu ispred kampa.
U odnosu na prošlu godinu, bazen je u funkciji, kamp je čistiji. Vruće vode nema posle 17h, pa nadalje. Jedno veče smo se tuširali u 22h i opet hladna. Meni nije problem ali klinkama jeste. Nismo poneli naš solarni tuš, zeznuli smo se.

Inače, u kampu je dozvoljeno paljenje otvorenog plamena. Pored nas su svi pekli roštilj na ćumur i drva. Donesu od kuće pola bureta i žicu, i raspale roštilj kao za Prvi maj.

Ove godine smo isto kao prošle, par dana u kampu, par dana u apartmanu. Ali smo prvo bili u kampu pa prešli na komotniji apartman.
slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 32 posta ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan