Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 13:27.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 13 svi 2017 00:02 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 13 ožu 2017 22:47
Postovi: 41
https://www.depaal.nl/

Prošle godine smo u ovom kampu imali naše prvo kampersko iskustvo. :banana-dance: Kako sam mnogo naučio čitajući ovaj forum želim i ja podijeliti moje utiske o ovom kampu. Pa možda ovo bude nekome i korisno.

Krenimo redom. Kamp De Paal se nalazi u jugoistočnom dijelu Nizozemske, pored šarmantnog seoceta Bergeijk i nedaleko od grada Eindhoven (poznat po nogometnom klubu). Nedaleko je od belgijske i njemačke granice. U kampu ima 570 parcela i podijeljene su u dvije kategorije: komforne i super komforne. Sve parcele imaju vodu, struju, kablovsku tv, kanalizacijski odvod i metalnu košaru za smeće sa poklopcem. Svaka parcela ima i pripadajuće parking mjesto koje nije uz parcelu ali je nedaleko. Komforne parcele su oko 100 m2. Super komforne parcele su oko 175 m2 i, osim navedenog, imaju zasebne sanitarije koje su ukopane u zemlju tako da ne kvare izgled parcele. Mi smo bili na komfornoj parceli tako da nemam više detalja o tim sanitarijama. Osim parcela imaju i mobilne kućice koje su u odvojenom dijelu te glamping šatore koji su zajedno sa drugim parcelama.

Parcele su grupirane u po dvadesetak i postavljene ili paralelno ili kružno. U sredini svake grupacije se nalazi dječije igralište tako da su djeca na vidiku, a obuzeta svojom igrom. To nam se pokazalo naročito praktično prvog i zadnjeg dana kada smo postavljali i micali šator :icon_wink: . Parcele su travnate u manjem ili većem hladu. Osim pomenutih igrališta između parcela, u kampu se mogu naći i veća igrališta, sportski tereni, pješčani dio za igru, otvoreni i zatvoreni bazeni, amfiteatar...

Kamp je namijenjen prije svega roditeljima sa manjom djecom i to su uglavnom i posjetioci kampa. No kamp nije nabijen nego je razvučen na veliku površinu te su parcele grupirane. Tako da je i pored velikog broja djece u kampu veoma mirno. Oko parcela zapravo vlada kamperski mir za koji se obično mora ići u penzionerske kampove =)) . Nakon 20:00, kada je većina djece u carstvu snova, u kampu je veoma tiho.

Dozvoljena je upotreba roštilja na nogarima (mislim da je uvjet bio da visina mora biti preko 40-50 cm). No ni restoran nije previše skup. Pizza iz krušne pećnice 5€, za djecu 2.5 €. Kao i u mnogim većim kampovima osnovne potrepštine se mogu kupiti u kampu, a za veće nabavke treba ići u obližnje selo. Doduše, svuda se može i sa biciklom. Nizozemska je ravna kao Slavonija, a biciklističke staze su posvuda.

Animatori su sposobni i imaju mnoštvo aktiviteta. Uz to angažiraju i glumce (ili pak studente glume) te drže predstave. Mi smo bili 9 noći i za to vrijeme su u amfiteatru imali četiri predstave, dvije bajke i dva stand-upa sa pajacima. I pored toga što je izvedba bila na nizozemskom, našoj klincezi je bilo veoma zanimljivo.

Da ne zaboravim sanitarije. Čišće nego kod kuće =)) . Kao i sve u kampu i sanitarije su prilagođene djeci. Umivaonik sa glavom pingvina itd. Zanimljivo mi je bilo da imaju obiteljske kupaone tj. prostorije sa vratima i ključem koje imaju tuš, kadu i umivaonik.

Kamp je dio leading campings grupacije i nije previše jeftin ali nije ni među najskupljim. Nas je parcela sa dvoje odraslih i djetetom od 4 godine došla oko 50-60 €. Sve animacijske aktivnosti u kampu su uključene u cijenu. Sve u svemu mislim da je odnos uloženog i dobivenog veoma povoljan i na nas je kamp ostavio veoma pozitivan utisak. Kada smo se vratili kući samo smo prenoćili i, pošto je bila subota, spakirali ponovo šator i otišli u obližnji kamp da spavamo pod zvjezdama bar još jednu noć =)) .

Može li se reći nešto negativno? Vanjski bazen se ne grije i ako nije sunčano previše je hladan za kupanje. A prošle godine je ljeto bilo šugavo u većem djelu srednje/sjeverne europe. Većina posjetioca su Nizozemci i Belgijci te pokoji švabo tako da je kćerkica imala komunikacijskih problema sa drugom djecom. No, kako čitam na forumu to se može doživjeti i u Hrvatskoj.

Mi ćemo se zasigurno vratiti u ovaj kamp iako smo ove godine odlučili putovati južnije, vjerojatno u Hrvatsku (Čikat ako budemo imali sreće) ili Italiju.

Slijede slike, čim skužim kako se postavljaju. :think:


Vrh
   
PostPostano: 13 svi 2017 09:30 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 13 ožu 2017 22:47
Postovi: 41
Mobilne kućice
slika
Naša grupa parcela
slika
slika
Naša parcela sa medom
slika
Igrališta
slika
slika
slika


Vrh
   
PostPostano: 13 svi 2017 09:40 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 13 ožu 2017 22:47
Postovi: 41
Bazeni
slika
slika
slika
Izvedba u amfiteatru
slika
Prvi bliski susret sa paunom
slika
Drugi bliski susret sa paunom
slika

Nadam se da sam uspio predstaviti kamp i dočarati ugođaj. Ako nekog nešto više zanima samo pitajte. :)


Vrh
   
PostPostano: 15 svi 2017 07:55 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan