Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 11:23.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 32 posta ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 02 srp 2012 19:24 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Kamp Thalatta
THALATTA CAMP
Thessaloniki - Katerini
57009 Kalohori Thessaloniki
telephone: +30 2310 501457
fax: +30 2310 501458
Kalamitsi telephone: +30 23750 41410-41411

Web ima i nama razumljiv strani jezik - srpski :clap:
http://www.thalattacamp.gr/sr/pages/main/

slika

ps. Dobio sam link od kolege koji ide ove godine tamo. Naravno da je dobio zadatak poslati i par fotografija poslije ljetovanja. Ko zna možda se i sam pojavi ovdje...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 09 kol 2012 18:00 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 09 kol 2012 00:52
Postovi: 51
Hajde posto mi je Statler ostavio kao duznost da prenesem detaljne utiske iz ovog kampa, da napisem po koju rec, izvinite na mojoj opsirnosti unapred, nekada stvarno preterujem!

Ja sam kao neko ko je pre ovog leta bio samo u crnogorskim kampovima i to na po par dana( a ti kampovi su da bog sacuva), pa sam mislio da su kamperi u stvari avanturisti. Ali sam se zeznuo, kamperi su u stvari, bar u grckoj, teski Hedonisti.

U grckoj, bar u ovom kampu gde sam ja bio, bilo je 90% grka, ljudi kampuju i u kapm prikolama i u satorima, cak i cele porodice dodju sa dva satora (jedan za roditelje jedan za decu) i kampuju. Ja sam bio u satoru za dve osobe sa devojkom i letovanje je bilo lepo ali je malo drugacije od dosadasnjih. Zasto sam se odlucio za kampovanje? Zato sto ja kad odem na letovanje iznajmim sobu u kojoj provedem od 8-10sati dnevno, da prespavam i jedem, taj apartman ili soba koju iznajmim mi fakat ni ne treba, jer sam non stop napolju, tako da sam kontao da neki krsten kamp u stvari moze biti dobra destinacija za mene, i nisam se prevario. na srecu i devojka ima slicne poglede na odmor kao i ja!

Sto se kampa tice, ovo je prvi krsten kamp u kome sam bio pa nemam ga iskreno ni sa cime porediti, ali cu pokusati da budem sto objektivniji! ima stvari koje mi se dopadaju i koje mi se bas i ne dopadaju, pa ajmo redom...

ljudi u kampu su svi jako fini i jako dobro raspolozeni,i malo raspusteniji pa znaju nekada i preglasno pustiti muziku, ali se ne bune ako ih zamolite da je smanje, momci pubertetlije znaju da se deru po kupaonicama, ali ajde tamo provedem 3-4minuta koliko mi treba da se istusiram, klinci viklaju bicikle po ceo dan po kampu pa sam par puta video da su ogrebali po neki auto, moj srecom ne, i tako ima nekih sitnih nesavrsenosti! Jedna zena nam je svako jutro donosila breskve (imala je dve gajbe bresaka), komsija makedonac nam je donosio rostilj, drugi komsija pivo, i svi su mi delovali kao da se sazeljavaju nad nama jer smo celo letovanje jeli tunjevinu, pastete. narezak, med i dzem ... Kad sam dosao u kamp, komsija preko puta nas je odma dosao i pozeleo nam dobrodoslicu i preporucio nam gde da stavimo sator zbog hlada i sunca, i ponudio se da pomogne u podizanju satora, te nam pozajmio i cekice koje sam zaboravio da ponesem... U kampu imaju zajednicke frizidere u koje ljudi uglavnom stavljaju hranu tako sto prvo stave u torbe pa onda u frizider. Nije nam se desilo da neko stavi svoju torbu preko nase i tom prilikom nam recimo ugnjeci vocke koje smo imali, ili dan ma neko pomeri ili uzme nesto iz torbe, jedna zena nam je takodje pozajmljivala reso jednom. U kampu ima nekoliko sanitarnih cvorova (WC, Kupaonice, Sudopere, lavaboi ogledala...), nisam brojao ali cini mi se da ih ima 6-7, mozda i vise, sve je cisto i uredno. Ima na par mesta nekih nesavrsenosti opet, na ponekoj kupaonici fali kvaka, negde tus malo pisa sa strane, u jednoj kupaonici sam video da je odlomljen deo plocice, u par kupaonica nije bilo gde da se stavi sapun i sampon pa sam morao na pod, ponegde su mrezice iznad slivnika poderane, ali sve u svemu sve ok sto se mene tice, ne moze biti savrseno. Tople vode je naravno bilo po cijeli dan. U kupaonicama realno fale neke policice gde biste mogli odloziti peskir, presvlaku i tako te stvari, ja sam se snalazio tako sto ih stavim u kesu pa obesim na kukice na vratima od kupaonica

jos par stvari koje su mi bole oci su to sto su ljudi parkirali kola na sred prolaza i tako ih tu ostavljali iako su obavezan da ih parkiraju na svoju parcelu ili na parking ispred kampa, ali mi to nekako ima vise veze sa generalnom saobracajnom nekulturom koja vlada u grckoj (jes malo cudno da neko sa podrucja srbije govori o necijoj nekulturi u saobracaju, ali sam ja takav utisak stekao)... Takodje bolo mi oci to sto je u pravilniku kampa pisalo da je svaki vid otvorenog plamena zabranjen, a svi su rostiljali, neki i svaki dan, pa je i povrh togao mogao da se kupi mini rostilj i cumur u supermarketu :doh: . Ja zato nisam poneo onaj mini sporetic na plin, ali kao sto rekoh jedna zena nam je pozajmljivala reso a u sudoperi je bilo struje pa smo juhicu kuvali u sudoperama... kad vec spomenih super market, dobro je snabdeven, jedino sto je litar vode 1evro :handgestures-thumbdown: . ja sam kupovao u supermarketu koji je 7 kilometara severoistocno od kampa koji je za nijansu jeftiniji (a i 9 litara vode je 1.40).

Ceo kamp je pod sumom kao sto se vidi na slici koju je statler okacio u prvom postu (samo u cenovniku zanemarite oblast "L", koja je jeftinija ali nije pod sumom), tako da mogu da se nadju odlicna mesta u hladu, svaka parcela je oivicena sa po 4 drveta, nekad i vise. parcela je relativno ravna i lako se nadje mesto na kome moze lepo da se spava u satoru. U kampu ima deo koji je ogradjen niskom drvenom ogradicom u kome se nalaze ljuljaske tobogani, pentralice i ostale decije radosti, i u tom delu nocu razapnu platno i preko kinoprojektora pustaju crtace za decu. U kaficu pored tog decijeg raja su takodje kacili platno i pustali prenose sa olimpijade, a jedan grk mi je rekao da inace pustaju filmove. U tom kaficu imaju fenomenalne sladolede. Takodje u sklopu kampa postoji i restoran po principu studentske kantine, uzmes posluzavnik pokupis sta volis i naplate ti na kraju, ali taj restoran nije ni malo jeftin (mada necu o parama), ali kome se ne kuva i ne sprema ima i to, pretpostavljam da je malo jeftiniji od ostalih restorana. Na samoj plazi se nalazi Beach Bar u kome ponekad bude i neka uzivo svirka, ali pustaju finu muzikicu primerenu primorju, znaci nista napadno i bucno, bez nekog pretvrdog roka ili nekog techno housa... pored restorana nalazi se kompresor za vazduh gde su svi iz kampa pumpali svoje duseke lopte i ostale strojeve na zrak :d

Sama plaza u kampu je super jedna od najboljih pescanih plaza na sitoniji, za decu raj i milina, a za matorije opet super, ulazak u vodu je laganica, plicak ne predugacak, a opet pesak nije onaj sitan koji vam se zavuce u svaku poru na kozi pa treba posle 100godina da se kupate. Iskreno to i nije moj tip plaze ali je plaza stvarno odlicna, a iako nikada nisam bolovao od toga da budem na pljucomet od mora, bas prija kada se ujutru probudite a u vazduhu miris mora


posto znam da ja sve ovo pricam u prazno bez :banana-gotpics: ,za koji dan kada razvijem filmove okacicu i fotografije, jer sto bi rekli, slika govori vise od hiljadu reci!

Moguce da sam jos stosta zaboravio da naglasim, tako da me pitajte ako vas jos nesto zanima...


Zadnja izmjena: Preludjak, dana/u 09 kol 2012 18:05, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh
   
PostPostano: 09 kol 2012 18:05 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:bow-blue: :bow-blue: :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 10 kol 2012 12:01 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
:clap: :clap: :handgestures-thumbup:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 11 kol 2012 17:08 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 09 kol 2012 00:52
Postovi: 51
znam da sam nesto zaboravio. a pomenuo u drugoj temi.
Kamp je poveliki i malo i konfuzan tako da vam na raspolaganju stoji sluzba kampa koja umesto vas moze odvesti prikolicu do vase parcele i parkirati je da vi ne lutate po kampu. U sustini najbolja opcija je ostaviti kola ispred kampa, prosetati se po kampu i nadjete parcelu koja vam se dopada i vratiti se na recepciju i zakupiti tu parcelu ako je slobodna i nerezervisana.
Druga stvar u kampu ima bezicni internet, koji ja nisam koristio, ali komsija makedonac jeste i kaze da je jako spor... mada sam video da je jedan drugi komsija grk gledao rukomet na OI preko nekog streaminga na netu, tako da interneta ima...


Vrh
   
PostPostano: 11 kol 2012 17:57 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ako može gledat preko streaminga - internet je :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 12 kol 2012 12:13 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Statler je napisao/la:
ako može gledat preko streaminga - internet je :handgestures-thumbup:


I nije baš spor, a nije mu baš o.k. da zauzme cijeli Bandwidth tak da drugi nemogu ni email poslat :handgestures-thumbdown:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 16 kol 2012 12:01 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 09 kol 2012 00:52
Postovi: 51
Jos se nekih stvari setih. Kamp ima u svom sklopu i bazen pored igralista za decu, dubina bazena je valjda oko metar ipo.

Jedino gde ovaj kamp skupljanegativne poene po meni je to sto mora da se uplati 50e depozit za rezervaciju, a pri tome nemaju nikakvu aplikaciju za placanje preko interneta, nego sam morao da jurim da otvaram devizni racun u banci i da se zezam sa bankama i da im placam nepotrebne drakonske provizije; hteli su prvo da mi uzmu 30e proviziju na uplatu od 50e pa sam na kraju uspeo da nadjem banku gde rade ljudi i gde sam platio proviziju 10e (no banke su tema neke druge price)


Vrh
   
PostPostano: 24 kol 2012 12:30 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Preludjak, u HR kampovima su uplate rezervacije bespovratne, tako da ova kombinacija sa uplatom kod Grka i nije tako loša.
Kamperi jesu hedonisti, i to oni najgori. Sad samo zamisli dozu hedonizma kod ljudi koju kampuju po HR kampovima koji su full opremljeni i održavani.


Vrh
   
PostPostano: 24 kol 2012 12:55 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
sosa je napisao/la:
Preludjak, u HR kampovima su uplate rezervacije bespovratne, tako da ova kombinacija sa uplatom kod Grka i nije tako loša.
Kamperi jesu hedonisti, i to oni najgori. Sad samo zamisli dozu hedonizma kod ljudi koju kampuju po HR kampovima koji su full opremljeni i održavani.


ne u svima :angry-nono: u nekima imaš opciju avansa 30% u jesen, ali ulazi u trošak kampiranja! naprimjer u Strašku na Pagu.

a hedonizam u ovih tvojih kampista - upitno je jedino je li u pitanju kvalitet ili možda čak i ovisnost?

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2012 02:37 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 09 kol 2012 00:52
Postovi: 51
Sosa

Moja zamerka ide na to što nema više opcija plaćanja nego mora preko deviznog računa pa se banka fino ugradi tu. Kada bi recimo imali opciju plaćanja preko neta (npr visa virtuon karticom) bilo bi puno lakše i povoljnije, mada ajde nije to ništa strašno, pa i da platim 30e za proviziju, baš me briga idem jednom godišnje na odmor.
Nisam baš siguran da bi mi grci vratili depozit da nisam otišao u kamp

Evo i slika. Nažalost, jedan film mi nije uspeo, kako zašto nikad neću znati ali mislim da su ga slučajno osvetleli u foto radnji iako to sad sve ide automatizovanim mašinama, a na tom filmu beše puno slika iz kampa....

plaža u kampu
slika

slika

nedisciplinovani grci sa njihovim vražijim parkiranjem
slika

Dobar deo kampa je pod šatorima, ima mnogo više šatora nego što sam ja očekivao
slika slika

slika slika

slika slika

Moja curica i moja kućica
slika

sam kamp, razni kamperice, prikolice i kolica...
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

pobednik
slika


Vrh
   
PostPostano: 03 ruj 2012 10:26 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Statler je napisao/la:
ne u svima :angry-nono: u nekima imaš opciju avansa 30% u jesen, ali ulazi u trošak kampiranja! naprimjer u Strašku na Pagu.

a hedonizam u ovih tvojih kampista - upitno je jedino je li u pitanju kvalitet ili možda čak i ovisnost?

Što se tiče hedonista kampera, ja prvo mene svrstavam u tu grupu. Kad vidiš i osetiš kvalitet dobrog kampa, postavljaš standarde koji su višlji, postaješ zakeralo, uveličavaš mane.... Barem tako ja, zašto lošiji kamp kad može bolji. Verovatno se zbog toga nikad nisam rešila da odem da kampujem u Grčku kad znam da me u HR čeka mnogo bolja ponuda za isti novac.
Naravno, zvezdice i sadržaj nisu ono najbitnitije, već čisto more, dobra hladovina, divna priroda....

Preludjak, super su ti fotke, ja sam zatečena brojem malih šatora, baš ih je puno. I to mi se baš dopada :handgestures-thumbup: .


Vrh
   
PostPostano: 04 ruj 2012 13:32 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 09 kol 2012 00:52
Postovi: 51
jeste istina da je u Hrvatskoj manje više sve što je do prirode i arhitekture jedno 3 klase ispred Grčke (bar ovog severnog dela grčke), ali ja sam se baš trudio i tražio kamp u Hr, konkretno u Istri koju obožavam, za iste novce kao ovaj u greciji i nisam uspeo da nadjem takav kamp! Posle sam gledao kampove i na drugim delovima jadranske obale i opet ništa. Ove godine su mi finansije bile jako ograničene. Potrošio sam svega 320e na letovanje od 13 dana! Dogodine nadam se malo drugačijoj situaciji :d


Vrh
   
PostPostano: 04 ruj 2012 13:40 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
Preludjak je napisao/la:
Potrošio sam svega 320e na letovanje od 13 dana!:d


Jesu ti tu svi brojevi na mjestu? :think:

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
PostPostano: 04 ruj 2012 13:44 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 09 kol 2012 00:52
Postovi: 51
da da svi brojevi na mestu, verovali ili ne...


Vrh
   
PostPostano: 06 ruj 2012 08:55 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Preludjak je napisao/la:
jeste istina da je u Hrvatskoj manje više sve što je do prirode i arhitekture jedno 3 klase ispred Grčke (bar ovog severnog dela grčke), ali ja sam se baš trudio i tražio kamp u Hr, konkretno u Istri koju obožavam, za iste novce kao ovaj u greciji i nisam uspeo da nadjem takav kamp! Posle sam gledao kampove i na drugim delovima jadranske obale i opet ništa. Ove godine su mi finansije bile jako ograničene. Potrošio sam svega 320e na letovanje od 13 dana! Dogodine nadam se malo drugačijoj situaciji :d

Baš sam uporedila cene ovog vašeg kampa sa našim ovogodišnjim u Hrvatskoj, i ispadne nam jeftinije nego da smi išli u Grčku. Plaćali smo dan 190kn (25e) - 2 odraslih, 1 dete (besplatno, tek od 5 naplaćuju), veliki šator, parcela prvi red uz more, struja, auto, boravišna). U ovom vašem kampu bi po cenovniku na sajtu cena ispala 28,5e i to je cena bez boravišne takse i poreza [-X (veliki šator, 2 odraslih, dete (naplaćuju od 2 godine), struja, auto). I to sam računala po ovoj nižoj ceni iz donje tabele, verovatno su te parcele manje ili dalje od mora. Za mene je to bezobrazno skupo.


Vrh
   
PostPostano: 06 ruj 2012 11:42 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Preludjak je napisao/la:
da da svi brojevi na mestu, verovali ili ne...


a čuj - meni je općenito bezobrazno što uopće u kampovima naplaćuju te "bolek & lolek" šatorčiće... =)) =)) =))

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 06 ruj 2012 14:14 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
A gle, taj "lolek i bolek" se može tak blesavo smjestit da zauzme mjesta kao i veliki šator. Isto tako ispred rastegne stol, stolice, možda i paviljon i eto ti puna parcela...

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
PostPostano: 06 ruj 2012 15:47 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 09 kol 2012 00:52
Postovi: 51
da da svi brojevi su na mestu - iskreno nisam od onih što se rasipaju na moru, ali volim da pojedem groždje na plaži pa makar ga platio 4e kilo, ćeif mi je! e pa grožđa ove godinje i nije bilo, zato kažem da se nadam da će sledeće godine biti bolja situacija sa "vremenom"!

sosa je napisao/la:
Baš sam uporedila cene ovog vašeg kampa sa našim ovogodišnjim u Hrvatskoj, i ispadne nam jeftinije nego da smi išli u Grčku. Plaćali smo dan 190kn (25e) - 2 odraslih, 1 dete (besplatno, tek od 5 naplaćuju), veliki šator, parcela prvi red uz more, struja, auto, boravišna). U ovom vašem kampu bi po cenovniku na sajtu cena ispala 28,5e i to je cena bez boravišne takse i poreza [-X (veliki šator, 2 odraslih, dete (naplaćuju od 2 godine), struja, auto). I to sam računala po ovoj nižoj ceni iz donje tabele, verovatno su te parcele manje ili dalje od mora. Za mene je to bezobrazno skupo.


U cenovniku nemoj ni da gledaš ovu nižu kategoriju, ona je bzvz, gledaj ovu višu. i da u cenu su uračunati pdv i boravišna taxa nego to nije lepo prevedeno na srpski jezik, ako pogledaš cenovnik na engleskom videćeš da piše "taxes included", kontaktirao sam ih mailom i pitao za to kao i za još neke nejasnoće pa su mi pojasnili
e fazon je u tome što sam ja išao na jeftiniju varijantu - lolek bolek šator, i kola na parceli, i to je sve, gledano tako najeftinije što sam našao u istri je bilo negde oko 16-17e na dan po osobi negde i preko 20e (a najjeftinija smeštaj koji sam našao je 13evra po krevetu na dan u rovinju, ali sam ipak rešio da idemo u kamp), a mi smo plaćali 12e dan po osobi, grčka jeste malo dalje ali na putarine daš 25e u oba pravca, a do istre 26e u jednom pravcu, a meni je 26evra pun rezervoar plina. ne znam možda i ima jeftinijih kampova u HR ali nisam preko neta uspeo da ih nadjem, a i nisam bio regan na ovaj forum, verovatno bi forumaši znali da mi predlože neki dobar kompromis! zato za sledeće leto, biće bolje što se "vremena" tiče a i naćiću preko foruma neku dobru kombinaciju, valjda... :-))

Schnitzer vidi na slikama, ima jedna parcela na kojoj je lolek bolek šator sto, kola (fiesta), frižider na sred parcele i nema više gde igla da stane na parcelu! na toj istoj parceli su komšije koje su došle posle razapeli dva šatora jedan 4osobni, i jedan lolek bole, i sto i stolice i friz i kola i opet je sve stalo...
Mi smo bili na kud i kamo većoj parceli i realno bilo je mesta pa bar za jedno 4 loleka, ako ne i 5,6...


Vrh
   
PostPostano: 06 ruj 2012 16:25 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
loleka =)) =)) =)) =))

uveo sam novi naziv u pravopis.... :doh:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 32 posta ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan