Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 29 ožu 2024 01:57.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 35 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: 2T ili 4T?
PostPostano: 23 sij 2013 14:03 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Šta više preferirate kod motora za čamac? :think:


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 23 sij 2013 14:13 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
2T :handgestures-thumbdown: :handgestures-thumbdown:
4T svakako. :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:
Manje troše bolje pale i ekološki gledano su prihvatljiviji.
Ja imam MERCURY 6 KS 4T i jako sam zadovoljan s njim.
:handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 23 sij 2013 14:16 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
moje iskustvo je opet obrnuto! ali rekao bi da je to individualno i za period korištenja... osobno koristio sam čamac 15 dana godišnje i to u periodu godišnjeg odmora...

4T :handgestures-thumbdown:
2T :handgestures-thumbup:

jeftinije održavanje (servisi po potrebi, u mom slučaju 1x u 2-3 godine uz iznos u prosjeku 800 kn), potrošnja slična 4T - možda svega 10-15% viša, lakši za nositi i postavljati na čamac, lakši za transport...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 23 sij 2013 14:38 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Iskreno dalo bi se na tu temu dosta razgovarat,ja osobno kad čujem 2T mislim odmah na Tomos.
Ima istine u tome šta ti kažeš ali to je opet individualno. :handgestures-thumbup:
Možda neki drugi proizvođači imaju bolje modele sa manjom potrošnjom.
:greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 23 sij 2013 14:46 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Prošle godine sam se vozio sa Gacovim gumenjakom i mogu reći da 4T radi tako mirno i tiho da je samo za poželjeti! :whistle:


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 23 sij 2013 15:18 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
istrle11 je napisao/la:
Iskreno dalo bi se na tu temu dosta razgovarat,ja osobno kad čujem 2T mislim odmah na Tomos.
Ima istine u tome šta ti kažeš ali to je opet individualno. :handgestures-thumbup:
Možda neki drugi proizvođači imaju bolje modele sa manjom potrošnjom.
:greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow:



ja sam imao Tohatsu (made in Japan :handgestures-thumbup: ) 40 KS - dvocilindrični... gurao je gliser 3,80 m i trošio u prosjeku 6-7 litara na sat. e sad tu se da diskutirati jer gliser je uvijek u gornjim okretajima - brzina u prosjeku iznad 20 čvorova, a onda tu je malo i "divljanja" te naravno svakodnevno vučenje tube iza sebe...

nikad s motorom nisam imao nekih problema, osim zadnje godine kad sam zbog stajanja napravio prejaku mješavinu i onda me zahebavao kod paljenja (uljio mi svjećicu)...

ps. ova tema mi ljeva ulje na ranu jer sam ga lani prodao :crying-yellow: :crying-yellow: :crying-yellow:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 23 sij 2013 15:32 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Baš sam ti htio reći! Sada kada imaš kampera ti prodao glisera! :crying-yellow:


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 23 sij 2013 15:43 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
bajki je napisao/la:
Baš sam ti htio reći! Sada kada imaš kampera ti prodao glisera! :crying-yellow:

A slike kampera :think: :think: :think:


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 23 sij 2013 17:21 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Mi kako već znate imamo 4T Hondu ali 10 Ks za nas dovoljno, makar bi ja 20 ko kak ima Gac ali....
Što se tiće dileme 2 ili 4 T tu nema dileme, vidi se :dance: Kak ta Honda radi to je savršenstvo, tiho bez problema jedino koji put treba zamijeniti impeler. Da nije bilo Statlera ove godine tko zna što bi bilo... nisam ni vidio da mi ne izbacije vodu :doh: dok to naravno nije vidio moj prijatelj :obscene-drinkingcheers:

A Gacu hvala što je na jednom forumu stavio sliku svog motora kad ga pere tako da sam tamo vidio čemu služe tz. " slušalice "=)) =)) . Ja sam uvijek motor vouio na servis nakon sezone tako da mi nisu trebale " slušalice ".

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 23 sij 2013 18:38 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
klin je napisao/la:
Mi kako već znate imamo 4T Hondu ali 10 Ks za nas dovoljno, makar bi ja 20 ko kak ima Gac ali....
Što se tiće dileme 2 ili 4 T tu nema dileme, vidi se :dance: Kak ta Honda radi to je savršenstvo, tiho bez problema jedino koji put treba zamijeniti impeler. Da nije bilo Statlera ove godine tko zna što bi bilo... nisam ni vidio da mi ne izbacije vodu :doh: dok to naravno nije vidio moj prijatelj :obscene-drinkingcheers:

A Gacu hvala što je na jednom forumu stavio sliku svog motora kad ga pere tako da sam tamo vidio čemu služe tz. " slušalice "=)) =)) . Ja sam uvijek motor vouio na servis nakon sezone tako da mi nisu trebale " slušalice ".


A ovo bi voljeli vidjeti i mi ostali!!!! :pray: :pray: :pray:


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 23 sij 2013 18:42 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
istrle11 je napisao/la:
bajki je napisao/la:
Baš sam ti htio reći! Sada kada imaš kampera ti prodao glisera! :crying-yellow:

A slike kampera :think: :think: :think:


To je ustvari "kamper", a ne kamper:

slika


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 23 sij 2013 19:38 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
gledam baš što ti pišeš i čudim se kak ja ne znam da sam kupio kamper =)) =))

a ti misliš na mog kvazija - "vatrokurca! :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 23 sij 2013 19:54 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
za 4T - ako ga koristite često i tijekom cijele godine , onda svakako 4T :handgestures-thumbup:

za 2T- ako ga koristite samo tijekom godišnjeg odmora 10-tak dana na moru a 11 mjeseci vam stoji negdje u garaži onda svakako je bolje imati 2T :handgestures-thumbup:

obe varijante su :handgestures-thumbup:


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 23 sij 2013 20:13 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Statler je napisao/la:
gledam baš što ti pišeš i čudim se kak ja ne znam da sam kupio kamper =)) =))

a ti misliš na mog kvazija - "vatrokurca! :handgestures-thumbup:


Ja se duboko ispričavam što u cjeloj toj priči oko čamaca i motora nisam prpoznao vatrokurca!!!!
:whistle: :whistle: :whistle:


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 23 sij 2013 22:13 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
taipi je napisao/la:
za 4T - ako ga koristite često i tijekom cijele godine , onda svakako 4T :handgestures-thumbup:

za 2T- ako ga koristite samo tijekom godišnjeg odmora 10-tak dana na moru a 11 mjeseci vam stoji negdje u garaži onda svakako je bolje imati 2T :handgestures-thumbup:

obe varijante su :handgestures-thumbup:


Jel možeš malo objasniti zašto?


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 23 sij 2013 23:14 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
pitaj sam sebe : zašto meni treba vanbrodski motor ? ?
pretpostavljam da želiš gumenjak sa vanbrodskim motorom , kad odeš na godišnji preko ljeta na more da se malo vozikaš !?

ja bi u tom slučaju uzeo 2T vanbrodski motor jer je lakši od četverotaktnog i jeftiniji , brži su u odnosu na 4T istih dimenzija i snage , pouzdaniji su u radu u pogledu lošijeg goriva što kod nas nije rijedak slučaj. on ti se neće baš tako lako ugasit ako ti je malo "šporko" gorivo i ako ima malo vode dok je 4T penta dosta osjetljiva na vodu u gorivu pogotovo na manjim pumpama na moru. A kad ti se ugasi penta na moru ne možeš čamac parkirat kao auto već ti preostaje samo veslat do obale ( vesla su OBAVEZNA u čamcu ).

2T motor lako konzerviraš na kraju sezone , pospremiš ga u garažu i nemaš brige do iduće sezone , upalit će ti iz prve ako ga pravilno konzerviraš.

4T motor moraš servisirat kao i auto , moraš mijenjat ulje u motoru poslije i prije sezone i napraviti servis jednom godišnje što je ipak trošak. teži je po KS u odnosu na 2T , što kamperima nije zanemarivo , nama koji smo na moru cijele godine i penta nam je na čamcu skoro stalno bolji je sigurno 4T , jer manje nam potroši goriva ali za 10 tak dana godišnjeg nećeš gledat na potrošnju.

4T su ekološki prihvatljiviji i malo pomalo će se 2T izbacivati sa tržišta.

ja bi da mi čamac služi 10-tak dana godišnje uzeo 2T , a da mi čamac služi skoro svaki dan onda bi uzeo 4T

oba su dobra :handgestures-thumbup:

to je kao da me pitate jel bolji auto na benzin ili dizel a oba su dobra :handgestures-thumbup:
ako prelazite malu kilometražu vozit ćete benzinca,ako ste trgovački putnik i stalno ste u autu i prelazite puuuno km vozit ćete dizelaša :handgestures-thumbup:


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 23 sij 2013 23:24 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
evo uzmeš ovak nekaj i miran si par godina.
http://www.njuskalo.hr/gumenjaci/gumenjak-maestral-9-tomos-4.5-oglas-3278217
:banana-dance: :banana-dance: :banana-dance:


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 24 sij 2013 07:50 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
taipi je napisao/la:
pitaj sam sebe : zašto meni treba vanbrodski motor ? ?
pretpostavljam da želiš gumenjak sa vanbrodskim motorom , kad odeš na godišnji preko ljeta na more da se malo vozikaš !?

ja bi u tom slučaju uzeo 2T vanbrodski motor jer je lakši od četverotaktnog i jeftiniji , brži su u odnosu na 4T istih dimenzija i snage , pouzdaniji su u radu u pogledu lošijeg goriva što kod nas nije rijedak slučaj. on ti se neće baš tako lako ugasit ako ti je malo "šporko" gorivo i ako ima malo vode dok je 4T penta dosta osjetljiva na vodu u gorivu pogotovo na manjim pumpama na moru. A kad ti se ugasi penta na moru ne možeš čamac parkirat kao auto već ti preostaje samo veslat do obale ( vesla su OBAVEZNA u čamcu ).

2T motor lako konzerviraš na kraju sezone , pospremiš ga u garažu i nemaš brige do iduće sezone , upalit će ti iz prve ako ga pravilno konzerviraš.

4T motor moraš servisirat kao i auto , moraš mijenjat ulje u motoru poslije i prije sezone i napraviti servis jednom godišnje što je ipak trošak. teži je po KS u odnosu na 2T , što kamperima nije zanemarivo , nama koji smo na moru cijele godine i penta nam je na čamcu skoro stalno bolji je sigurno 4T , jer manje nam potroši goriva ali za 10 tak dana godišnjeg nećeš gledat na potrošnju.

4T su ekološki prihvatljiviji i malo pomalo će se 2T izbacivati sa tržišta.

ja bi da mi čamac služi 10-tak dana godišnje uzeo 2T , a da mi čamac služi skoro svaki dan onda bi uzeo 4T

oba su dobra :handgestures-thumbup:

to je kao da me pitate jel bolji auto na benzin ili dizel a oba su dobra :handgestures-thumbup:
ako prelazite malu kilometražu vozit ćete benzinca,ako ste trgovački putnik i stalno ste u autu i prelazite puuuno km vozit ćete dizelaša :handgestures-thumbup:


ovo je upravo i moje razmišljanje :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 24 sij 2013 08:31 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Za ovo sa lošim gorivom nisam znao! :bow-blue: :bow-blue:


Vrh
   
 Naslov: Re: 2T ili 4T?
PostPostano: 25 sij 2013 12:58 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
bajki je napisao/la:
klin je napisao/la:
Mi kako već znate imamo 4T Hondu ali 10 Ks za nas dovoljno, makar bi ja 20 ko kak ima Gac ali....
Što se tiće dileme 2 ili 4 T tu nema dileme, vidi se :dance: Kak ta Honda radi to je savršenstvo, tiho bez problema jedino koji put treba zamijeniti impeler. Da nije bilo Statlera ove godine tko zna što bi bilo... nisam ni vidio da mi ne izbacije vodu :doh: dok to naravno nije vidio moj prijatelj :obscene-drinkingcheers:

A Gacu hvala što je na jednom forumu stavio sliku svog motora kad ga pere tako da sam tamo vidio čemu služe tz. " slušalice "=)) =)) . Ja sam uvijek motor vouio na servis nakon sezone tako da mi nisu trebale " slušalice ".


A ovo bi voljeli vidjeti i mi ostali!!!! :pray: :pray: :pray:


Pa evo, o ovom se radi :doh:
slika

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 35 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan