Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 17:19.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 13 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Vez u kampu
PostPostano: 23 sij 2013 14:27 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Kako sam imao gliser prije nego li sam odlučio kampirati tako je i on s nama putovao po kampovima. Istina, to je iziskivalo dodatni trošak vraćanja kući po njega i opet dvostruki put nazad.

Nažalost, vezovi u kampovima su za moj pojam preskupi. OK, ako su to lučice, marine gdje je čuvano i slično. Ali u najvećem broju slučajeva to su bove na vodi, do kojih se treba plivati i ono bitnije kampovi se ograđuju oko bilo kakvog troška osiguranja u slučaju nevremena, krađe i sličnih stvari. A uglavnom ne daju da se postave vlastite bove.

Najbolji smještaj čamca imao sam u Kozarici u kampu - 5 m od obale, a noću su čamci bili osvjetljeni. Cijena je bila adekvatna smještaju čamca oko 3-4 eura po danu za vez.

jedna nostalgična slikica iz kampa Adriatic kod Primoštena
slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Vez u kampu
PostPostano: 23 sij 2013 14:40 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
U kampu Dole imaš malu lučicu (stane cca 10 čamaca) koje vežeš uz mol i cijena je bila, ako se ne varam, 10 kn po danu!


Vrh
   
 Naslov: Re: Vez u kampu
PostPostano: 23 sij 2013 15:21 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
bajki, a jesi škrt sa slikama! :-W

I ti i onaj "ljeni" Gac koji nam je dužan recenzije svih ljetnih kampova i svih vezova u kampovima gdje je vezao već spominjani čamac =)) =))

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Vez u kampu
PostPostano: 23 sij 2013 15:34 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Mislim da sam negdje klinu pisao, da nemam nijedne fotke! :doh: :doh: :angry-banghead: :angry-banghead:
Možda Gac ima, ali je on jako škrt na slovima i fotkama ovdje na forumu! :-??


Vrh
   
 Naslov: Re: Vez u kampu
PostPostano: 23 sij 2013 16:19 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor


Evo ko voli kampiranje i plovila :banana-dance: :banana-dance: :banana-dance:


Vrh
   
 Naslov: Re: Vez u kampu
PostPostano: 23 sij 2013 17:14 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Mi imamo mali gumenjak Hondu 4 m i 4T isto Hondu 10 Ks koji vozimo svake godine na g.o ( mi smo ko Statler sve Honda :obscene-drinkingcheers: ).
Najdraži vez nam je bio u Solarisu ( naravno ) jer je bio u marini i nisam morao plivati do bove kao ove godine u Čikatu (slike kasnije nemam kod sebe hdd sa slikama :crying-yellow: ). Uz to što sam morao plivati, a to je za mene veliki, veliki problem jer onda moram potrošiti i nešto kalorija, a i kosa mi se smoći =)) =)) problem je u tome što nema nikakvog nadzora nad vezom,a nema ni osiguran ulazak u čamac tj. ima ali pun kupača.
Za razliku kad smo u Solarisu ušli u čamac ko pravi ljudi cijena je čak u marini bila manja 9 € ( Čikat 10 € ) i uz to je čuvan i osiguran čamac.
Ove godine neznamo 100 % kamo ćemo dali Živogošće ili npr. Rab pa nam je zanimljivo i mišljenje drugih kakva iskustva imaju sa vezom ili kamo plovit, pa stoga HVALA Bajkiju na temi :clap: :bow-blue:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
 Naslov: Re: Vez u kampu
PostPostano: 23 sij 2013 18:40 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
klin je napisao/la:
Mi imamo mali gumenjak Hondu 4 m i 4T isto Hondu 10 Ks koji vozimo svake godine na g.o ( mi smo ko Statler sve Honda :obscene-drinkingcheers: ).
Najdraži vez nam je bio u Solarisu ( naravno ) jer je bio u marini i nisam morao plivati do bove kao ove godine u Čikatu (slike kasnije nemam kod sebe hdd sa slikama :crying-yellow: ). Uz to što sam morao plivati, a to je za mene veliki, veliki problem jer onda moram potrošiti i nešto kalorija, a i kosa mi se smoći =)) =)) problem je u tome što nema nikakvog nadzora nad vezom,a nema ni osiguran ulazak u čamac tj. ima ali pun kupača.
Za razliku kad smo u Solarisu ušli u čamac ko pravi ljudi cijena je čak u marini bila manja 9 € ( Čikat 10 € ) i uz to je čuvan i osiguran čamac.
Ove godine neznamo 100 % kamo ćemo dali Živogošće ili npr. Rab pa nam je zanimljivo i mišljenje drugih kakva iskustva imaju sa vezom ili kamo plovit, pa stoga HVALA Bajkiju na temi :clap: :bow-blue:


Hvala tebi na ideji! :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
 Naslov: Re: Vez u kampu
PostPostano: 23 sij 2013 18:56 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Statler je napisao/la:
bajki, a jesi škrt sa slikama! :-W

I ti i onaj "ljeni" Gac koji nam je dužan recenzije svih ljetnih kampova i svih vezova u kampovima gdje je vezao već spominjani čamac =)) =))


Ovo je najbolje što imam:

slika

Ulaz u lučicu je tu gdje je parkiran žuti čamac, a luka je iza tih betoniranih zidova. Fotkano je sa plaže kampa.


Vrh
   
 Naslov: Re: Vez u kampu
PostPostano: 30 kol 2013 14:22 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
U Omišu, kamp Galeb, raspitivao sam se jer imam namjeru nekada kupiti gumenjak (čim otplatim prikolicu). Cijena je 4EUR-a po danu. Vez bova, e čini mi se da mi reče da oni prijave čamac u kapetaniju. Koje su moje obaveze kad bih kupio čamac i dovezao u kamp? Položeno imam, naravno čamac i motor bih registrovao u BiH. Ko vrši prijavu kapetaniji, kamp ili ja?
I još nešto, najbolje rješenje mi se čini izvući čamac iz vode do parcele, na principu točkova koji se montiraju na dasku za motor. Mislim da je to najbolje rješenje.


Vrh
   
 Naslov: Re: Vez u kampu
PostPostano: 30 kol 2013 15:03 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
MikiSa je napisao/la:
U Omišu, kamp Galeb, raspitivao sam se jer imam namjeru nekada kupiti gumenjak (čim otplatim prikolicu). Cijena je 4EUR-a po danu. Vez bova, e čini mi se da mi reče da oni prijave čamac u kapetaniju. Koje su moje obaveze kad bih kupio čamac i dovezao u kamp? Položeno imam, naravno čamac i motor bih registrovao u BiH. Ko vrši prijavu kapetaniji, kamp ili ja?
I još nešto, najbolje rješenje mi se čini izvući čamac iz vode do parcele, na principu točkova koji se montiraju na dasku za motor. Mislim da je to najbolje rješenje.


... ideš u najbližu lučku ispostavu u mjestu u kojem boraviš i tamo prijaviš brodicu, ispuniš formulare koje ti da službenik kapetanije ispuniš crew listu , platiš vinjetu i istu zalijepiš na plovilo , nešto slično kao kad registriraš vozilo na tehničkom pa zalijepiš onu nalijepnicu na šofer šajbu :greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
 Naslov: Re: Vez u kampu
PostPostano: 30 kol 2013 20:59 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
I koliko to zadovoljstvo košta?


Vrh
   
 Naslov: Re: Vez u kampu
PostPostano: 30 kol 2013 21:36 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
MikiSa je napisao/la:
I koliko to zadovoljstvo košta?

ne znam baš , ali može se pitati preko telefona .
evo ti link:
http://www.mppi.hr/default.aspx?id=7586

najbolje nazovi pa pitaj sve što te zanima iz prve ruke :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
 Naslov: Re: Vez u kampu
PostPostano: 03 srp 2014 16:46 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 03 srp 2014 16:28
Postovi: 7
Lokacija: Zagreb
Mene isto zanima koji je kamp frendly za gumenjake...do sada sam ljetovao na Pelješcu pored Orebića u Mokalu.....oko bove je prilično gužva, često se vežu po dva na jednu bovu i obavezno je plivanje do nje i nazad. Ali je sve gratis.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 13 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan