Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 19 ožu 2024 12:22.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 11 lip 2012 08:20 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Napokon je došao i taj produženi vikend. Iako, kako to kod nas uvijek biva, opet se suzio na dva dana. Ali krećemo. Čak i utovareni gatamo destinaciju - ali odlučujemo se za Krk. Cilj je obići nekoliko kampova.

Od stvari nosimo nešto posuđa, pizzapekač, kuhalo, malu kuhinjicu, 2 stolice, mali stoli- ženi ležaljku, strujni kabal, pinkasti tepih i to je skoro pa to!

slika

Ujutro dolazimo prvo u Njivice i tamo smo prošetali kampom. Kamp je pun ko čep. Novi dio više od pola. U prvim redovima 2-3 slobodne parcele. Mijenjamo odluku - danas se kupamo i uživamo, a sutra tura. Na recepciji pitamo za te parcele bliže moru, a oni nam odgovaraju da su rezervirane od danas. Super. :handgestures-thumbdown: Slika-dvije i ipak idemo dalje. U Ježevcu slična priča iako je bila slobodna jedna parcela u hladu - ali tamo je pripeklo sunce pa smo odlučili da idemo dalje u Punat - jer u Puntu nikada nismo bili.

Dolazimo do kampa Pila. Na ulazu iznenađenje - trči mladi portir van i viče Čvor - Čvor - vidi vatrokurca (misli na moj kombi). Kolega s vwkombiji foruma. Prepoznao kombi. Inače iz Kutine došao raditi kao sezonac u kamp. Poklanja mi kartu Krka koja će promijeniti naš obilazak definitivno. Ali prije toga obišli smo kamp. Naravno da nam se nije dopao čim je ograđen ogradom i ne mogu ujutro se ustati - skuhati si kavu, dignut noge na drugi stolac i gledati more.... :)))) Ima mjesta u zadnjem dijelu kampa - ali tamo kao da su prošli s cidokor-om po travi - a mogli su ju bar prije i pošišati i pokupiti!

slika

Ionako nas prati tmurno vrijeme, svaki čas kao da će kiša, a kartu sad imamo - cilj kamp Škrila - Stara Baška. Ovdje opet novo iznenađenje! Što dalje cesta sve gora, sve strmije i sve ćelaviji krajolik. Kao da smo na Pagu. Nagli i strmi spust prema dolje ali OK. Kamp za moj pojam = nula bodova.

slika
slika

Ne znam što bi me tamo zadržalo dulje od jednog dana. Wc-i koma. Krećemo dalje - nazad za Punat pa ćemo do Baške. Usput slikamo brojne prekrasne uvalice do kojih se može čamcem ili niz strminu kozjim stazicama.

slika

Na putu u Bašku pere nas kiša i to pravi ljetni pljusak. Dolazimo do kampa. Tražimo recepciju - recepcija smještena 300 m od mora od ulaza u prvi dio kampa.

slika

Odlazimo na "livadu" uz more i osim prekrasnog mora ne vidimo ništa drugo. Sanitarci su i više nego prosječni, a sunčana livada na +30C uopće nam se nije učinila privlačnom. Ma da sam i s kampicom koja ima klimu - teško da bih se odlučio tu ljetovati - pardon saunirati 15-20 dana.

slika
slika

Odmah pokraj još jedan mali kamp - zove se Mali - ali taj nema pogled na more - pa idemo dalje! Novi kilometri nova kiša. Gledamo kartu i odlučujemo otići u Vrbnik. Istina nema tamo kampa - ali je to mali gradić pa ćemo prošetati.

slika

Putem susrećem stranca koji Land Roverom vuče nekakvu kampicu - pretvorenu iz prikolice, ne znam jel se podiže ili ne, ali tako djeluje...

slika

Na karti pronalazimo i mjesto Šilo s kampom Tiha. Po prekopanoj cesti odlazimo tamo. Nekih 10-15 km uske ceste. Dolazimo u Šilo i pronalazimo kamp. Kiša pada sve jače i jače, vadimo kišobran i u obilazak. Moram reći da je to ok kampić, ali kao i svugdje parcele u hladovini su paušalne. Prekrasan pogled na Crikvenicu i Selce. Oni koji imaju čamac - mogu i preko bez problema.

slika

Odlazimo u neki restoran "Šilo" - bila gužva i ručamo. Hrana odlična, cijena - za naš hrvatski pojam preskupo - ali upravo to - ne gledamo na kunu-dvije (deset - pedeset) pa siti nastavljamo dalje.

slika

Klimno smo preskočili - jer na karti nema nikakav kamp i preko Dobrinja smo ispali nazad u Malinsku. Gatamo - Njivice ili Glavotok, ali kako je već 16 sati - pada odluka Njivice. Dolazimo i pitamo koje su slobodne parcele - kad ono HOP - u prvom redu je slobodna jedna - jer je netko otkazao :)))) Naravno da za jedno noćenje uzimamo tu.

I sad slijedi pravi show. Mi došli postavimo kombi - mjesta oko njega za još 2 takva... A susjedi gledaju. Dok su bila zadnja vrata otvorena - dok sam počeo vaditi iz nutra što trebam samo su gledali u moju sport billy kutiju.

slika
slika
slika

Poslje smo obišli Njivice - otišli na večeru i prespavali. U kombiju i zima - ne vruće - već i zima da se Statlerica pokrivala poplunom.

Drugi dan smo obišli i kamp Selce.

slika
slika

Moram reći u startu - to nije za mene. To je za planinare. :confusion-scratchheadyellow: Evo kako se tamo postavljaju kamperi i prikolice.

slika

A kako nam ne bi bilo dosadno preko Šmrike smo se popeli na Gornje Jelenje i starom cestom otišli do jezera Bajer u Fužine. Temperatura se spustila na čak 17 C. Jezero je pusto vodom i osjeća se miris mulja dok se šeće uz njega.

slika
slika
slika

Službeni dio vikenda završio je janjetinom u Mirnom kutiću kod Severina na Kupi, a tada sam morao požuriti kako bih stigao na utakmicu... Prvi izlet našim "vatrokurcom" je bio uspješan.

slika



:greetings-wavingyellow:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 11 lip 2012 10:40 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
jako lijepo :handgestures-thumbup:

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 11 lip 2012 16:48 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Lijepo :clap: :clap:


Vrh
   
PostPostano: 11 lip 2012 19:22 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7227
Lokacija: Osijek
Lijepo, lijepo!

Iznenađen sam da već sada nema mjesta u kampovima! Nije ni čudo što dižu cijene u nebesa! :think:


Vrh
   
PostPostano: 11 lip 2012 19:49 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
Odlična tura po Krku :handgestures-thumbup:
Onaj kamp Škrila jest nikakav, ali čini mi se da je plaža jako lijepa.

Kak Klimno nema kamp :confusion-scratchheadyellow:
Kaj je onda ovo http://www.kampslamni.com.hr/ :whistle:
Šteta, a baš me zanimaju dojmovi iz tog kampa pošto je riječ o novom kampu koji je otvoren prošle godine.

S obzirom na vrijeme, da li ste se uopće koji put bućnuli u more ili barem noge smočili?
A što se tiče noćenja u Njivicama, toga se sjećam kak su noći hladne pa čak i po ljeti.


Vrh
   
PostPostano: 11 lip 2012 20:33 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
noge umočili... kupali se baš i nismo... :think: malo nam je more ledeno bilo...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 12 lip 2012 09:27 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Kaj vele vatrogasci? :dance:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 13 lip 2012 14:06 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2012 14:15
Postovi: 133
mi smo , moja žemska ekipa, u ranim 20-ima, saunirale 5 god za redom u Zablaću u Baškoj i uopće mi nije jasno kak smo uspjele jer danas ne mogu zamislit ljetovanje na suncu, a + mamurluk gotovo svakodnevni :doh: :doh: :doh:

po tvom kratkom vikendu na Krku baš i nema preporuke za neki kamp :-W :-W

muž ima neke ideje produljiti produljeni vikend pa skoknut u neki kamp , uvjet: hlad, blizina, na moru, dobro za djecu....ima neko kakv prijedlog :dance:

btw, sviđa mi se ova ideja s kombijem za kampiranje na brzaka :handgestures-thumbup: ...al nemam kombi :crying-yellow:

_________________
on the road again.....


Vrh
   
PostPostano: 13 lip 2012 14:38 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
lilly je napisao/la:
po tvom kratkom vikendu na Krku baš i nema preporuke za neki kamp :-W :-W


Ježevac bi vrijedio kad bi se mogla rezervirati točno ta parcela, ovako rezervacijom zone pa što dobiješ - nek oni zaborave tu priču... Njivice taj noviji dio će biti relativno dobar ali kad još malo zazeleni... sad su to krčili, čistili, redili pa je dosta ćelavo... ostali kampovi - definitivno ćelavi i sunčani...


lilly je napisao/la:
muž ima neke ideje produljiti produljeni vikend pa skoknut u neki kamp , uvjet: hlad, blizina, na moru, dobro za djecu....ima neko kakv prijedlog :dance:


najbliže su ti Njivice i Selce... U Njivicama će biuti full jer je Adria Camping Rally i navodno nema mjesta, čak će neke posade smještati u Selcu i transportirati do Njivica...

Selce ne bih nionako preporučio osim za planinarenje...

ali zato Mađarska - Balatonfured.... pokraj su bazeni - šetnica uz jezero, brdo čuda i čudesa - raj za klince....

viewtopic.php?f=86&t=1071


lilly je napisao/la:
btw, sviđa mi se ova ideja s kombijem za kampiranje na brzaka :handgestures-thumbup: ...al nemam kombi :crying-yellow:


i nama... sad nas kopa to Klimno što nismo obišli :doh: pa ako ne bi bilo mjesta onda da odemo Moščenička Draga i to... Ali tu upravo do izražaja dolaze mane "kampera"... kad se sparkiraš - nepokretan si!

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan