Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 15:20.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Tunis 2011.
PostPostano: 14 vel 2012 12:29 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012 14:27
Postovi: 89
Lokacija: Škofljica (Ljubljana)
Otišli smo 12. novembra i vratili se 27. novembra.

U Genovi smo se ukrcali na trajekt do Tunisa koji vozi ca 24 sati. Spavača kabina, večera, doručak i ručak...
U Tunis smo došli u 17h i vozili se direktno do kampa v Douzu. Kamp na osobo dođe 2€, kola se ne doplatijo.
Tamo smo prespavali i u jutru se sastali sa vodičem i kod vojske zamolili za dozvolu. Tamo kdje smo išli teba dozvola zbog problema sa Alžirom itd...

Još jedan dan prespavali u Douzu i sledeči dan gasa u pustinju. Bili smo velika deca sa velikim igračkama u velikom pješčaniku.
Pustinja puna nekih problema sa kolima, skidaju se gume, crko diferencial, stabilizator, ležaj... :doh: al zbog toga smo bili dole :handgestures-thumbup:

Skroz dan imali smo 24°C a nočima 5 do 7°C. Kad padne mrak budi se život u pustinji. Škorpijoni zavuče se izpod šatora ili u cipele. U jutru treba oprezno podignuti šator...

WC bio je iza prve sipine. Uzimaš ašovčič i kopaš rupu...

Svako veče smo uz vatru kuvali juhu, pekli kruh, kuvali čaj i pričali u noč...

Kod povratka smo se zaustavili u Sfaxu na tržnici. Olivno ulje je nevarovatno. Kupio sam ga 5 lit. za 10 €. Dobre imaju i crne olive isto po 2€. u ovom vremenu u Tuniziji biraju se dateljni. Sasvim nešto drugo što mi poznajemo pakovano u celofanu.

Eno nacrtane rute
slika

Više toga može se vidjet na organizatorjevi strani. Mišo i Tomo su Pariz Dakarovci i stari su mački u pustinji.

http://www.goriup.com/potopisi/tunis_je ... 9_raid.htm



slika

slika

slika


Vrh
   
PostPostano: 14 vel 2012 12:36 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Hvala :bow-blue: :bow-blue:
Reci mi to ste imali organizirano putovanje ili je to u vašoj organizaciji - privatno bilo?
Slike su super - to je život

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 14 vel 2012 12:39 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012 14:27
Postovi: 89
Lokacija: Škofljica (Ljubljana)
Organizovao prijatel Mišo. On to organizuje svaku godinu 2 x. Jednom na pomlad a jednom na jesen. Sada ide u Oman :shifty:
Mene je sve zajedno koštalo 900 €


Vrh
   
PostPostano: 14 vel 2012 14:02 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
frenk je napisao/la:
Organizovao prijatel Mišo. On to organizuje svaku godinu 2 x. Jednom na pomlad a jednom na jesen. Sada ide u Oman :shifty:
Mene je sve zajedno koštalo 900 €


Nije puno! Vozilo tvoje - pretpostavljam ili?

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Tunis 2011.
PostPostano: 14 vel 2012 14:48 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012 14:27
Postovi: 89
Lokacija: Škofljica (Ljubljana)
Moje vozilo (Mazda B2500) nije toliko spremno za ovo. Bili smo zajedno sa prijateljem (Nissan Navara).


Vrh
   
 Naslov: Re: Tunis 2011.
PostPostano: 14 vel 2012 21:21 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Joj, ostao sam bez riječi! Osim, ja bi ovo probao! :pray:
Za cijelu akciju: :bow-blue: :bow-blue:

I kako ide savladavanje dina?


Vrh
   
 Naslov: Re: Tunis 2011.
PostPostano: 15 vel 2012 01:20 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Putopis je odličan,kao i slike. :clap: Prije par godina djeca i mi također smo išli u Tunis preko agencije na ljetovanje.Jedan od ponuđenih izleta bio je dvodnevni izlet gdje je također bila uključena vožnja đipovima po pustinji.Bilo je predobro,preludo.... :banana-dance: ...stvarno smo uživali.To nam je bio jedan od ljepših doživljaja što se tiče naših putovanja,pogotovo djeci koju danas treba znati animirati.Šteta što si nemožemo priuštiti više godišnjega,a i novaca za takva nekakva putovanja. :crying-yellow:


Vrh
   
 Naslov: Re: Tunis 2011.
PostPostano: 15 vel 2012 08:43 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
istrle11 je napisao/la:
Putopis je odličan,kao i slike. :clap: Prije par godina djeca i mi također smo išli u Tunis preko agencije na ljetovanje.Jedan od ponuđenih izleta bio je dvodnevni izlet gdje je također bila uključena vožnja đipovima po pustinji.Bilo je predobro,preludo.... :banana-dance: ...stvarno smo uživali.To nam je bio jedan od ljepših doživljaja što se tiče naših putovanja,pogotovo djeci koju danas treba znati animirati.Šteta što si nemožemo priuštiti više godišnjega,a i novaca za takva nekakva putovanja. :crying-yellow:


Dali ste ih smjeli Vi voziti ili ste imali vozače?


Vrh
   
 Naslov: Re: Tunis 2011.
PostPostano: 16 vel 2012 00:11 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
bajki je napisao/la:
istrle11 je napisao/la:
Putopis je odličan,kao i slike. :clap: Prije par godina djeca i mi također smo išli u Tunis preko agencije na ljetovanje.Jedan od ponuđenih izleta bio je dvodnevni izlet gdje je također bila uključena vožnja đipovima po pustinji.Bilo je predobro,preludo.... :banana-dance: ...stvarno smo uživali.To nam je bio jedan od ljepših doživljaja što se tiče naših putovanja,pogotovo djeci koju danas treba znati animirati.Šteta što si nemožemo priuštiti više godišnjega,a i novaca za takva nekakva putovanja. :crying-yellow:


Dali ste ih smjeli Vi voziti ili ste imali vozače?


Ne nismo ih smjeli vozit več smo imali svoje vozače i bilo nas je osmero u autu pa je i sama vožnja vozača bila malo obzirnija jer ipak su djeca tu. :handgestures-thumbup:


Vrh
   
 Naslov: Re: Tunis 2011.
PostPostano: 16 vel 2012 09:02 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
istrle11 je napisao/la:
bajki je napisao/la:
istrle11 je napisao/la:
Putopis je odličan,kao i slike. :clap: Prije par godina djeca i mi također smo išli u Tunis preko agencije na ljetovanje.Jedan od ponuđenih izleta bio je dvodnevni izlet gdje je također bila uključena vožnja đipovima po pustinji.Bilo je predobro,preludo.... :banana-dance: ...stvarno smo uživali.To nam je bio jedan od ljepših doživljaja što se tiče naših putovanja,pogotovo djeci koju danas treba znati animirati.Šteta što si nemožemo priuštiti više godišnjega,a i novaca za takva nekakva putovanja. :crying-yellow:


Dali ste ih smjeli Vi voziti ili ste imali vozače?


Ne nismo ih smjeli vozit več smo imali svoje vozače i bilo nas je osmero u autu pa je i sama vožnja vozača bila malo obzirnija jer ipak su djeca tu. :handgestures-thumbup:


Uh, šteta! Volio bi probati nekog terenca po dinama!


Vrh
   
 Naslov: Re: Tunis 2011.
PostPostano: 04 ožu 2012 21:13 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 29 vel 2012 18:25
Postovi: 200
Svaka čast na avanturizmu! Mi smo 2009. bili u Tunisu preko agencije i stvarno je bilo fantastično. Vožnja džipovima po Sahari, oaze, fatamorgana, jahanje na devama, cjenkanje na tržnicama, noćne šetnje po kilometarskim plažama, posjet El Jemu, posjet berberskoj kući...No sve je to ipak neavanturistički...Ova priča s kampiranjem je luda...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan