Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 15:08.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 95 postova ]  Stranica 1 2 3 4 5 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 07 lip 2016 10:51 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
RI898 je napisao/la:
U biti kako boraviti u kamperu 30 dana a da se kamp posjeti samo jedamput imaš ovdje ....

http://forum.camping-croatia.com/viewto ... =52&t=1837


gdje sam opisao cjelokupni put sa svim troškovima i noćenjima......te detaljima kampera i njegove opreme....ove godine izbjegavam velike gradove zbog terorista .....i najvjerojatnije slijedi polarni okrug - Nordcapp Norveška ...total 10 000 km.....opet jednomjesečno putovanje...ako se neke stvari uspiju poklopit


Ako trebaš savjeta oko tog puta javi. Sjećam se da si pisao da su te šokirale cijene u UK. U Norveškoj će te onda pokopati. Srećom pa je losos jeftin pa smo 2 tjedna jeli losos i jaja :) .
Mi smo par mjeseci nakon puta po Norveškoj otišli u London i sve nam je bilo smiješno jeftino.

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2016 11:49 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
RI898...Legendarni Stojan Deprato opisao je više svojih putovanja po Norveškoj. Možda nešto koristno pronađeš na njegovoj web stranici:

www.deprato.it

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2016 22:10 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Puno hvala Statler ovaj ću link arhivirati tj imam ga vec arhiviranog
no nažalost ovo ću čitavo ljeto morati raditi tako da Norveška za ovu godinu najvjerojatnije otpada, no materijali se skupljaju i ruta je proučena tako da budemo spremni kada se prilika ukaže. Da me ne uhvati nespremnog.
Inače plinska auto boca je doma samo treba još instalirati na auto....dakle pripreme su u tijeku.

Sto se cijena tiče upoznat sam sa time jer kada se Englezi žale na Norveške cijene onda si mogu mislit. Uglavnom u Norveškoj je plan posjeta NordCapp-a zatim uz more povratak preko ceste uz Sjeverno more pa preko Trolske ceste na Oslo gdje je nuzej sa splavi KOn Tiki i kompletan vikinški brod pa zatim na Stokholm gdje je izložen galeon u kompletnoj veličini a svakako teba posjetiti Kopebhagen jer je grad prekrasan. Do Nordcappa se ide preko mađarske-poljske-latvije-lithuanije itd pa preko Helsinki Finske sjevernom cestom....putovanje traje oko 30 - 40 dana.....cijene kampova su prihvatljive jedino je nafta skupa....a nece biti puno posjeta muzejima uglavnom troškovi idu na naftu i hranu i poneki kamp.....dnevne rute 300 km dakle oko 10 000 km ide oko 33 dana. U biti vozikanje i samo vozikanje...jedino sto u polarnom okrugu dan traje 24 sata pa je moguće ako dvojica voze natući dnevno 500 600 km....inače cestu od Norcappa do Osla nazivaju trkalištem kampera jer svi tu rutu žele ćim prije savladat...oko 3000 km


detaljno putovanje je opisano kod ovih Talijana na hrvatskome jeziku a ima i Engleza....

http://www.deprato.it/DIARI/Diario10-H.htm

a još detaljnije na engleskome jeziku ovdje

ovo je home page pa prošarajte siteom...

http://www.langdale-associates.com/index.htm

a ovo je talijan koji je kao i ja nekada....

https://www.youtube.com/watch?v=WgfotOpkb5s


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2016 22:23 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Ima jedan vremenski prozor kada na rampi za Nordkapp nema ljudi, mi smo ga ulovili i besplatno tamo boravili 2 dana. Ako se već vraćaš uz obalu, nemoj zaobići spektakl zvan Lofotski otoci. Kon Tiki muzej je fora, kao i jedrenjak Vasa. Impresivan je, no povijest mu je dosta neslavna. Zanimljiva priča, u svakom slučaju. Meni su sve skandinavske prijestolnice prekrasne i zaslužuju obilazak.
Btw, zar nije jednostavnije do Tallinna pa tamo trajektom prijeći za Helsinki? Usput obiđeš i Tallinn, neće te ostaviti ravnodušnim (meni najljepša prijestolnica među baltičkim zemljama)


Sent ...

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 08 lip 2016 21:25 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Izgleda Asterix da imate informacije koje su mi potrebne iz prve ruke pa bi možda bilo pametno da otvorimo temu pod rubrikom putovanja da imamo sve detalje na jednome mjestu. Uzgred budi receno ima jedna krasna web stranica braćnog para iz Varaždina koji su obišli citavu Norvešku osobnim autom ali su kampirali pod šatorom. Isto tako ima i web stranica od grupe motorista koji su išli od Splita ali preko Rusije...Ako se Statler slaže sa prijedlogom ....


Vrh
   
PostPostano: 08 lip 2016 21:53 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
RI898 je napisao/la:
Izgleda Asterix da imate informacije koje su mi potrebne iz prve ruke pa bi možda bilo pametno da otvorimo temu pod rubrikom putovanja da imamo sve detalje na jednome mjestu. Uzgred budi receno ima jedna krasna web stranica braćnog para iz Varaždina koji su obišli citavu Norvešku osobnim autom ali su kampirali pod šatorom. Isto tako ima i web stranica od grupe motorista koji su išli od Splita ali preko Rusije...Ako se Statler slaže sa prijedlogom ....


Imam informacije iz prve ruke, čak sam i o tome pisala u pripadajućoj temi, sa svim pripadajućim linkovima na http://www.camping-croatia.com/forum/viewtopic.php?f=52&t=1770&sid=b05f8ab446fd5fd5579cc6dea590112d

Put nam se malo razlikovao od ovog kojeg vi planirate, jer smo Stockholm i Copenhagen obišli ciljano i drugom prilikom.

Ovako je izgledao naš put, također smo išli autom i spavali u šatoru
slika

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 09 lip 2016 07:00 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
RI898 je napisao/la:
Izgleda Asterix da imate informacije koje su mi potrebne iz prve ruke pa bi možda bilo pametno da otvorimo temu pod rubrikom putovanja da imamo sve detalje na jednome mjestu. Uzgred budi receno ima jedna krasna web stranica braćnog para iz Varaždina koji su obišli citavu Norvešku osobnim autom ali su kampirali pod šatorom. Isto tako ima i web stranica od grupe motorista koji su išli od Splita ali preko Rusije...Ako se Statler slaže sa prijedlogom ....


Evo RI898 - ovdje možete dijeliti korisne informacije o planiranju puta u Norvešku... Znam da je i istrle bio gore, pa možda i on može dati koji pametni savjet....


Naravno da se moderatori uvijek slažu jer ovo i je forum namijenjem našem čavrljanju, brbljanju i dijeljenju korisnih informacija! :greetings-wavingyellow:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 09 lip 2016 10:01 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Sama vožnja kroz sjeverne zemlje pravi je odmor za oko.

slika
Naš put prema sjeveru je počeo u Finskoj i odmah smo se susreli sa ovim znakom
slika

WTF, mislili smo , nema tu nikakve živine. No što se ide sjevernije, znak počinje imati koristi.
slika

slika

Sobovi su jedan od najčešćih uzroka prometnih nesreća i ograničenja brzine su uglavnom oko 80km/h.

Još više na sjeveru, polako počinju znakovi i za losove. Za njih je manja šansa da vam se prošeću po cesti jer se uglavnom skrivaju po šumama.
slika
Speeding kamere su na svim glavnim cestama.
slika

Od kasnog proljeća do rane jeseni, dan u polarnom krugu traje 24 sata. To je super za vožnju, ali zna se malo poigrati sa vašim unutarnjim satom. Mozak radi 100 na sat, jer čeka da se smrači pa da se prebaci u noćni mod, a mraka nema. Prvih nekoliko dana smo imali problema sa spavanjem, no kasnije smo spavali bez problema.
Najvažnji aksesoar je ovaj:
slika

Kao što vidite na satu od polovice, ponoć je prošla a vani blješti sunce.

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 09 lip 2016 23:02 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Svaka informacija je dobrodošla kada se planira put. Ja sam pročitao dosta recenzija o putovanjima ponajviše od starijih bračnih parova koji su našli vremena za objavu svojih putovanja po Skandinaviji. Nakon recenzija već sam bio napravio komplet plan ali tada smo morali u London pa sam morao promijeniti na brzinu plan tako da sam koristio iterarij bračnog para Australaca ....dakako skraćenu verziju.
Plan je bio kamperom do Budimpešte 550 km, odmor i jednodnevno razgledanje grada zatim preko češke i Slovačke (Krakov) do Varšave..600 km.koja kao grad nije interesantna ali su zato tamo u okolici interesantna mjesta muzeji Nacističkih zločinaca od WWII.
Jedan dan pauza čak i dva Auswitz itd...pa onda dalje do Vilniusa Lituania 352 km. Jedan dan odmor i razgledavanje grada..zatim do Rige 372 km i baltičkog mora pa jedan dan odmor i razgledavanje grada. Odatle morem uz Baltik do Tallina 300 km za kojega kažu da je lijep grad, jedan dan razgledavanje... onda trajekt do Helsinkija....pa jedan tamo za razgledavanje...kažu da ima mogucnost odatle vlakom ili brodom do St Petersburga i da se sve množe riješiti na licu mjesta,,,cijena je paprenija no.....ostavili smo tu mogućnost za odluku na licu mjesta... Na taj način bismo obišli pribaltičke zemlje i njihove prijestolnice...

Odatle pošto Baltik i nije puno interesantno more se ide po jezerima do Oulu 630 km noćenje pa onda opet uz baltik do Keminaa te odatle od baltika počinje uspon na sjever preko Finske. Cilj je Rolvainen 430 km na sjeveru Finske u polarnom području. Zatim se ide do Lakselv u Norveškoj 300 km gdje smo na Sjevernom moru...a odatle je 174 km do Norcappa

Uglavnom dnevne rute su velika kilometraže...zato se drugi odmaramo i razgledamo grad (ako to možemo nazvati odmor) jasno da se ovdje dodaje dva dana plus zbog nepredvidivih stajanja i razgledanja usputnih objekata. Recenzije prikazuju te prijestolnice kao interesantne premda po slikama i nema bog zna što vidjeti...no vidjeti ćemo posevno hvale Vilnius i Tallin.
Evo to je plan do gore da se kombinira što je više moguce za vidjeti. Na žalost na baltiku dine u Poljskoj i hitlerove instalacije za lansiranje V1 i V2 te Vućji brlog odakle je komandirao napadom na Rusiju ostaju netaknute.


Vrh
   
PostPostano: 16 lip 2016 12:29 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
RI898 je napisao/la:
Svaka informacija je dobrodošla kada se planira put. Ja sam pročitao dosta recenzija o putovanjima ponajviše od starijih bračnih parova koji su našli vremena za objavu svojih putovanja po Skandinaviji. Nakon recenzija već sam bio napravio komplet plan ali tada smo morali u London pa sam morao promijeniti na brzinu plan tako da sam koristio iterarij bračnog para Australaca ....dakako skraćenu verziju.
Plan je bio kamperom do Budimpešte 550 km, odmor i jednodnevno razgledanje grada zatim preko češke i Slovačke (Krakov) do Varšave..600 km.koja kao grad nije interesantna ali su zato tamo u okolici interesantna mjesta muzeji Nacističkih zločinaca od WWII.


Dodat ću ti par stvari koje su se meni jako svidjele u spomenutim zemljama.
Na granici Češke i Poljske nalazi se Nacionalni park Adršpašsko-teplické skály. Po meni, jedan od najljepših dijelova Češke prirode.

Citat:
Jedan dan pauza čak i dva Auswitz itd...pa onda dalje do Vilniusa Lituania 352 km. Jedan dan odmor i razgledavanje grada..zatim do Rige 372 km i baltičkog mora pa jedan dan odmor i razgledavanje grada. Odatle morem uz Baltik do Tallina 300 km za kojega kažu da je lijep grad, jedan dan razgledavanje... onda trajekt do Helsinkija....pa jedan tamo za razgledavanje...kažu da ima mogucnost odatle vlakom ili brodom do St Petersburga i da se sve množe riješiti na licu mjesta,,,cijena je paprenija no.....ostavili smo tu mogućnost za odluku na licu mjesta... Na taj način bismo obišli pribaltičke zemlje i njihove prijestolnice...


Sva tri baltička grada su jako lijepa. Tallinn svakako najljepši, kao jedan od najsačuvanijih europskih srednjevjekovnih gradova.
Kad već uključuješ konc logore na itinerare za godišnji, imaš kraj Rige prekrasan memorijalni centar Salaspils koji se sastoji od ovih ogromnih skulptura. U jednom je čak ugrađen i metronom sa razglasom pa imaš dojam da se kroz cijelo mjesto čuje otkucaj srca. Kao što je vidljivo na slici, mi smo imali fenomenalnu atmosferu.
slika

Inače, Salaspils je 20km od Rige i ima parking u šumi malo uvučen od ceste, tako da vjerujem da bi se dalo i prenoćiti tamo.

Na Baltiku je fora Rt Kolka sa Šlitere svjetionikom. Blizu je i teleskop Irbene, za koji je osmi najveći teleskop na svijetu. Navodno su ga koristili Rusi u hladnom ratu za prisluškivanje nato-a a danas ga koriste radio amateri i moguće ga je posjetiti. Putem do tamo prolazi se kraj praznih zgrada gdje su živjeli nekadašnji djelatnici sovjetske baze.

Ako želiš vidjeti dine na Baltiku odi u Nacionalni park Kurska prevlaka iz Litve. Ovo drugo je genijalno mjesto, negdje čak max 300 m široko. (guglaj Curonian spit). Tamo se ide trajektom iz grada Klaipeda. Više se ne sjećam koliko smo platili trajekt ali bio je tipa 10-12 eura za 2 osobe i auto. Najljepše dine su oko mjesta Nida. Na žalost, ne možeš napraviti cijeli đir jer smo poljubili rusku granicu (Kalinjingrad).
Ako želiš expres vizu za Rusiju, ista te dođe 900kn. Mi smo se interesirali za eventualni Kalinjingrad ali nas je prošla volja kad smo čuli cijenu.

Nastavno na temu logora & co, zanimljiv je za obići grad Karosta i Litvi gdje je nekad bio sovjetski zatvor. Danas je taj zatvor moguće obići turistički. Na obali su ostaci ruske pomorske utvrde, sad već srušene, ali imaš hrpu bunkera.

Toliko o neinteresantnom Baltiku.

Citat:
Odatle pošto Baltik i nije puno interesantno more se ide po jezerima do Oulu 630 km noćenje pa onda opet uz baltik do Keminaa te odatle od baltika počinje uspon na sjever preko Finske. Cilj je Rolvainen 430 km na sjeveru Finske u polarnom području. Zatim se ide do Lakselv u Norveškoj 300 km gdje smo na Sjevernom moru...a odatle je 174 km do Norcappa


Pretpostavljam da pod Rolvainen misliš na Rovaniemi. Prije njega posjetite zoo u mjestu Ranua. To je službeno najsjeverniji zoo na svijetu. Vidjet ćete kako se može napraviti zoo sa dosta humanijim načinom držanja životinja (ogromne su nastambe za velike zvijeri) i kako može biti minimalno invazivan po prirodu.
slika

slika

Vidjet ćete i polarne medvjede tamo.

U Rovaniemiu posjetite Arktikum muzej
slika

Nedugo nakon izlaza iz grada, nalazi se znak na cesti da ulazite u polarni krug.
slika

Radi se o velikom stajalištu sa navodnim uredom Djeda Božićnjaka, no sve u svemu radi se o dosta velikom tourist trapu. U svakom slučaju, ok za prošetati, eventualno kupiti koji suvenir.
slika


Citat:
Uglavnom dnevne rute su velika kilometraže...zato se drugi odmaramo i razgledamo grad (ako to možemo nazvati odmor) jasno da se ovdje dodaje dva dana plus zbog nepredvidivih stajanja i razgledanja usputnih objekata. Recenzije prikazuju te prijestolnice kao interesantne premda po slikama i nema bog zna što vidjeti...no vidjeti ćemo posevno hvale Vilnius i Tallin.
Evo to je plan do gore da se kombinira što je više moguce za vidjeti. Na žalost na baltiku dine u Poljskoj i hitlerove instalacije za lansiranje V1 i V2 te Vućji brlog odakle je komandirao napadom na Rusiju ostaju netaknute.



Ako toliko voliš dine, imaš u Danskoj fantastično mjesto sa ogromnom dinom kod Rubjerga (na sjeveru).
Radi se dini visokoj 60ak metara, zbog čijeg kretanja je nastradao svjetionik Rubjerg Knude Fyr i okolne pomoćne zgrade. Svjetionik je još danas tamo, ali očekuje se da bi mogao potrajati max do 2023. godine.
slika

slika

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 18 lip 2016 21:40 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Nije me bilo par dana jer smo kamperom prošli cijelu našu obalu od Savudrije do Privlake.....onako u predsezoni ....nažalost cijelo ljeto moram raditi pa sva putovanja zasada otpadaju...ali....ne posustajemo neka plan stoji u pripremi...


Koliko stoji trajekt Tallin Helsinki ?

U ovaj plan putovanja sam mislio ubaciti i glavne gradove Budimpešta Beč Prag Waršava Vilnius Riga Tallin Helsinki Oslo Stocholm Kopenhagen ....no mislim da bi to oduzelo previše vremena a da se jako malo vidi...ali bi bilo pametno se recimo odmoriti od vožnje bar na jedan - dva dana.

U biti me ti konclageri i ne zanimaju jer su mjesta grupnih stradavanja ali na žalost oni su uglavnom na spisku ljudi koji su putovali baltičkim zemljama skupa sa ostacima sovjetskoga vojnoga bloka pa sam ih ubacio u plan posjeta.

Kakve su ceste i kakva je kultura prometa u Baltičkim zemljama?

Za >Rusku vizu bi bilo pametno tražiti unaprijed jer su Splitski motorist putovali isti put ali kroz Rusiju dakle izgleda da se viza može dobiti, samo putovanje kroz Rusiju....ne znam što reć.

Ako imaš još mjesta koja se isplati posjetit navedi jer ruta nije fiksna


Vrh
   
PostPostano: 15 ožu 2017 14:31 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
http://ourtour.co.uk/home/topping-out-n ... ya-norway/

nešto njihovih iskustava

http://ourtour.co.uk/home/10-top-tips-f ... in-europe/

poljska dosta neinteresantna no ipak ima nečega usput, može i noćenje

http://ourtour.co.uk/home/oswiecim-ausc ... au-poland/

ovo možda najbolje

http://ourtour.co.uk/home/touring-norwa ... motorhome/


Vrh
   
PostPostano: 16 ožu 2017 14:31 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Evo još nekih iskustava engleskih parova, posebno interesantni detalji za navigacione sustave POI sa mjestima za noćenje..kao i u prethodnome postu....te neki detalji oko samoga rta Nordcapp koji i nije najsjeverniji rt jer do prave najsjevernije tocke treba oko 4 sata hoda u jednome smjeru, što vjerujem ako bude lipo vrime možda i ostvareno.

http://www.europebycamper.com/2011/06/n ... odden.html

http://www.europebycamper.com/2013/12/2 ... psite.html

povratak preko atlantic road

http://www.europebycamper.com/2011/05/a ... .html#more

te trolske ceste

http://www.europebycamper.com/2011/05/trollstigen.html


http://www.europebycamper.com/search/label/Norway


Vrh
   
PostPostano: 16 ožu 2017 14:47 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... orway.html


Vrh
   
PostPostano: 17 ožu 2017 15:27 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Slažu se kockice

http://www.nasjonaleturistveger.no/en/routes


Vrh
   
PostPostano: 18 ožu 2017 15:10 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Kad smo već kod cijene prevoza Tallin Helsinki--- :crying-yellow: :crying-yellow: :crying-yellow: :crying-yellow: :crying-yellow:

opet se morat pridržati za neku stolicu kada budem na blagajni...(ako budem) :crying-yellow: :crying-yellow: :crying-yellow: ovdje je pak visina problem....kategorija 7 metri visina 4 m.....ko da sam kamioncin----- :handgestures-thumbdown: :handgestures-thumbdown:

https://www.sales.vikingline.com/ferry/ ... ailings.vl


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2017 00:30 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Piše 105 €. Mislio sam da je i više. Nije ni kod nas jeftinije. Doduše nisam gledao u ljetnoj sezoni, ali računam da kod njih nije ljeto što je i kod nas. Sve su te razvijene zemlje za prosječnog hrvatskog građana preskupe. Ali, svako zadovoljstvo ima svoju cijenu pa tko voli, neka izvoli...


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2017 00:51 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Ovo za sjevernjačke standarde nije puno novaca, a vidjet ćeš, trajekt više liči na kruzer nego na trajekt.
Mi smo za auto mini kategorije platili 100 i nešto sitno eur za trajekt iz Švedske u Finsku (Umea - Vaasa).

Finske cijene su mila majka, čekaj da vidiš kako je u Norveškoj sve "jeftino".

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2017 01:10 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Asterix je napisao/la:
Ovo za sjevernjačke standarde nije puno novaca, a vidjet ćeš, trajekt više liči na kruzer nego na trajekt.
Mi smo za auto mini kategorije platili 100 i nešto sitno eur za trajekt iz Švedske u Finsku (Umea - Vaasa).

Finske cijene su mila majka, čekaj da vidiš kako je u Norveškoj sve "jeftino".


Treba se natrpati prije puta k'o češki turisti! Moglo bi se kupnju odraditi i usput, ali ( barem meni) je problem u navici. U Poljskoj je ( barem je bila kad smo mi bili) hrana bitno jeftinija nego kod nas. U redu je probati nešto novo, ali neka se i poznati okusi nađu pri ruci.


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2017 13:37 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Panonski mornar je napisao/la:

Treba se natrpati prije puta k'o češki turisti! Moglo bi se kupnju odraditi i usput, ali ( barem meni) je problem u navici. U Poljskoj je ( barem je bila kad smo mi bili) hrana bitno jeftinija nego kod nas. U redu je probati nešto novo, ali neka se i poznati okusi nađu pri ruci.


Svakako. Nama to na žalost nije bilo moguće jer smo išli avionom za Helsinki, tamo rentali auto i onda dalje na sjever. Uz punu transportnu torbu kamping opreme, baš i nismo mogli nositi neke zalihe hrane. Srećom pa Finska i nije toliko zastrašujuće skupa pa smo se tamo nakrcali. No dok smo boravili u Norveškoj najeli smo se lososa kao nikad (paketić je 20ak kn)

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 95 postova ]  Stranica 1 2 3 4 5 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan