Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 17:06.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 95 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 22 tra 2017 22:32 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Kolega RI898, ti si ovo putovanje već odradio i prije polaska! Kada dođete tamo sve će ti već biti deja vu.

Ipak, prevelik je to put za krenuti "na slijepo", razumijem te...


Vrh
   
PostPostano: 23 tra 2017 20:48 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Na žalost upravo tako :obscene-drinkingcheers: dobro kažeš, samo cu na živo potvrditi ovo virtualno gradivo ako uopće i krenem prema gore.... :handgestures-fingerscrossed: bilo je u planu pred dvije godine :naughty: , lani otpalo :crying-yellow: tko zna kako ce bit na ljeto? :snooty:

dug je to i skup put koji treba pažljivo i detaljno isplanirat

sad kada otvorim jutanji list vec mi iskaču reklame za Norvešku, Helsinki kard itd a sada pak ova agencija Bravo....kako CIA špijun Google prati moje kretanje.na netu ...čak sam otkrio da prati moje kretanje preko pametnog telefona u zadnjih par mjeseci....tako da ako imate problema sa policiojom PrVO ODBACITE MOBITEL...

http://bravo.hr/default.aspx?id=24&aid=46892

Agencija koja mi se pak sada sama nudi ponudila mi je virtualno jednu lijepu turu, no obratite pažnju na ONA MALA SLOVA....recimo cijena je primamljiva ali tu su DODATNI TROŠKOVI za avio prevoz 1000 kn, zatim 1000 kn za večere, 340 kuna za prevoz zgb-ljub-zgb, tako da nije to baš ovih 5500 koliko je na prvi mah vidljivo.

detalji;
CIJENA (po osobi) za polaske 27.4., 27.5. i 28.10.: 5.550 kn

Polasci 27.6., 4.7., 25.7., 15.8., 26.8.: 5.930 kn

DOPLATA za zrakoplovne pristojbe: 990 kn

DOPLATA ZA MANJI BROJ PUTNIKA (min. 25): 390 kn

CIJENA UKLJUČUJE: zrakoplovni prijevoz prema programu, autobusni prijevoz prema programu, dva noćenja s doručkom u četverokrevetnim unutarnjim kabinama na brodu Stockholm - Helsinki - Stockholm i 1 noćenje na brodu na osnovi polupansiona na brodu Oslo – Copenhagen, dva noćenja s doručkom u hotelima 3*/4* (1 noćenje u Stockholmu i 1 noćenje u Oslu), vanjski razgledi, pratnju i organizaciju putovanja

DOPLATE PO ŽELJI , prilikom prijave :
• jednokrevetna soba/kabina : 2.930 kn
• jednokrevetna soba u kombinaciji s četverokrevetnom unutarnjom kabinom 770 kn
• drugi tip kabine na brodu:
o 1/4 vanjska, po osobi: 240 kn
o 1/3 unutarnja, po osobi: 360 kn
o 1/3 vanjska, po osobi: 670 kn
o 1/2 unutarnja, po osobi: 720 kn
o 1/2 vanjska, po osobi: 1.460 kn
• Paket večera (4 večere): 1.060 kn
• Povratni transfer Zagreb – Ljubljana – Zagreb: 349 kn po osobi

evo detalja koji su meni važni a to su ulaznice za poznate muzeje u Oslu...koji se moraju posjetit...

DOPLATE PO ŽELJI, prilikom putovanja: ulaznice u muzeje i druge znamenitosti (cijene su informativne i podložne promjeni); izlet brodom po kanalima 12 €, muzej Vasa 14 €, muzej Skansen 18 €, Nordijski muzej 12 €; Vikingški muzej 17 €, muzej Kontiki 12 €, muzej Fram 14 €. U nekim muzejima vrijede posebni popusti za skupine, maturante, studente i djecu.

u usporedbi sa Londonom gdje se placa po 20-25 funti Norvržani i nisu skupi....samo što se u londonu ima i za vidjeti toga...a ovdje ne znam baš! :hand:


Vrh
   
PostPostano: 23 tra 2017 22:49 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
obišla jedan veliki dio njih
Vasa - apsolutno da
Kontiki - svakako

Na sjeveru su jake Saami zajednice i zapravo svaki grad iznad sjevernog pojasa ima njihov muzej. Obišli nekih 5 takvih, recimo da su me se najviše dojmili (redom): Arktikum (Rovaniemi), muzej u Inariju, Lofotr na Lofotenu i jedan mali muzejić u Jokmokku.

Žešći tourist trap je selo djeda Mraza (koje to zapravo i nije) na izlasku iz Rovaniemija.

ps. meni najbolji muzeji u Londonu su baš oni koji su besplatni (British, Science, Prirodoslovni, Tate modern).

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 24 tra 2017 19:30 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Bravo Asterix! Tocno tako ali neke stvari ipak ne moreš zaobić pa moraš platit, lukavi su!
Djed mraz je djed mraz moš mislit djecu kada ga vide....pa još kako sidi doma a Haski mu liže...ne ono što bi odmah pomislili... :obscene-drinkingcheers:

reci kako ide sa plaćanjem karticama Amex/Visa/Diners itd po skandinaviji.....meni je po Engleskoj prolazila jedino kartica od bankovnog računa! A u Holandiji niti to.....


Vrh
   
PostPostano: 25 tra 2017 10:10 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
RI898 je napisao/la:
Bravo Asterix! Tocno tako ali neke stvari ipak ne moreš zaobić pa moraš platit, lukavi su!
Djed mraz je djed mraz moš mislit djecu kada ga vide....pa još kako sidi doma a Haski mu liže...ne ono što bi odmah pomislili... :obscene-drinkingcheers:

reci kako ide sa plaćanjem karticama Amex/Visa/Diners itd po skandinaviji.....meni je po Engleskoj prolazila jedino kartica od bankovnog računa! A u Holandiji niti to.....



U Skandinaviji se većina plaća karticama. Amex je prihvaćen na nekih 50% mjesta. Mastercard je najprihvaćeniji, Maestro svugdje.
Mi obično prije putovanja stavimo sav novac koji smo za to uštedjeli na jedan tekući i onda plaćamo sve Maestrom, pa smo tako i taj put napravili.
Amexom platimo gorivo na benzinskima gdje je prihvaćen, a Mastercard čuvamo za emergency.

U Nizozemskoj nismo imali problema sa Maestrom (doduše, mi smo bili samo u Amsterdamu).
U Engleskoj, ako je na tom POS-u prihvaćeno, prolazio je Amex bez problema, kao i sve ostale kartice.

Na Statoilovim benzinskima znaju prodavati jeftine hot-dogove (je da su mikro, ali koštaju 10nok, to je valjda najjeftiniji norveški proizvod na koji smo naišli). Mi smo ih zvali life-saver :) To i kanelbullar.

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 25 tra 2017 10:15 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
RI898 je napisao/la:
Kamene piramide želja na plaži su neposredno pred Nordcapp, podsjetnik....ne mo'š falit jer su usput uz cestu... :handgestures-fingerscrossed:


http://www.flickriver.com/places/Norway ... rdmannset/


Ma joj, toga imaš svako malo, pogotovo kad na dnu fjorda imaš wc i stol, ekipa stane tamo i gradi te monade.

Evo, imali smo i mi svoju plažu sa "piramidama"

slika

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 27 tra 2017 17:58 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 13 ožu 2017 22:47
Postovi: 41
Mislim da u Norveškoj vrijedi pogledati glečere (dok ih još ima). Mi smo posjetili Jostedalsbreen (najveći) i Folgefonna. Uz obadva glečera se organiziraju razne aktivnosti kao npr. šetnje i penjanja po glečeru. U blizini Folgefona je i ljetni skijaški centar za one kojima ljeti nedostaju zimske aktivnosti. I sama vožnja od najbližeg naseljenog mjesta do Folgefonna dođe kao putovanje kroz godišnja doba.

Evo nekoliko linkova:

http://www.folgefonna.info/en
http://www.folgefonn.no/en/
http://www.jostedalsbre.no/ (na norveškom)
http://www.bfl.no/en/


Vrh
   
PostPostano: 28 tra 2017 20:54 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 13 ožu 2017 22:47
Postovi: 41
Da ne zaboravim i vodopade. Recimo Langfossen. Nije loše mjesto i za prespavati u kamperu. :)
slika

http://www.world-of-waterfalls.com/norway-langfoss.html


Vrh
   
PostPostano: 29 tra 2017 00:44 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Ako na kamperu imaš solarni panel pa imaš svoju struju "s neba", ovdje ti ni vode zasigurno neće usfaliti, tako da si neovisan 100%! =))


Vrh
   
PostPostano: 07 svi 2017 20:48 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Naježim se kada radim detaljne planove puta jer recimo samo od Ivalo do nordcapp je 375 km direktno , no ako se ide do Kirkenes i ruske granice tada se diže na 670 km......ali u pitanju je stvarno Životna Polarna Ekspedicija koju mislim ne bi bilo pametno propustiti! Makar nema straha od terorizma....jedino te može pogodit sušeni bakalar ako se zaletiš u onu drvenu konstrukciju gdje ih suše...

Na žalost treba skoro 7 dana do gore guslat svaki dan po 400-500 km....ali dobro je da je polarni dan pa sunce stalno sviti ako niš drugo....pa moreš vozit i po citavi dan ....


Vrh
   
PostPostano: 08 svi 2017 20:08 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
http://www.poslovni.hr/media/PostAttach ... navija.pdf

Plan puta je tu a novi detalji na papiru....bravo za nepoznatog autor a-icu

Do nordkappa odlično poslije mi se čini mali umor za detalje o i ovo je odlično posebno finska...


Vrh
   
PostPostano: 08 svi 2017 20:59 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
ovo se mora vidjet! prekrasan putopis

http://v-strom.hr/2010-196/norveska-201 ... 3obeb2l6e4


Vrh
   
PostPostano: 09 svi 2017 17:15 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Ne bu se štel mešat ali mi nekaj ovaj topic snifa na našu Asterix-icu

http://www.forum.hr/showthread.php?t=876626&page=2

zadavili je tamo oko rentanja puške.....

kod ugljenokopa tj stovarišta gde se krca u brodove od 6 do 9 miseca na obali lipo piše Beware of Polar Bear! Ne znam tko kopa rudaču ali svakako nije mu ugodno! U okolici svalbarda ima ogromna ruska ribarska flota, makar sam se svaki dan prežderavao u Cod-ovima tj bakalaju! bio je badave trebalo je samo utopit udicu....


U stvari dobar mi je onaj gornji post - komentar motoriste iz D :obscene-drinkingcheers: ja smrznut ko pixxxčxxxka a ono holandezi i Kamperu jedu toplu juhicu na toplome....e moj čovječe još 1986 sam to skužio kada sam nakon peglanja zavoja na supersportstkoj ležaljci ravnao leđa na terasi motela Velebit kod M Mosta a ono kamperist ni 15- ak minuta poslije lipo ležerno prolazi pun elana....samo triba proć obadvije faze da starost ne pita :handgestures-thumbdown: mali, a di ti je bila mladost? :handgestures-thumbup:


Zadnja izmjena: RI898, dana/u 09 svi 2017 17:20, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh
   
PostPostano: 09 svi 2017 17:20 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
RI898 je napisao/la:
Ne bu se štel mešat ali mi nekaj ovaj topic snifa na našu Asterix-icu

http://www.forum.hr/showthread.php?t=876626&page=2

zadavili je tamo oko rentanja puške.....

kod ugljenokopa tj stovarišta gde se krca u brodove od 6 do 9 miseca na obali lipo piše Beware of Polar Bear! Ne znam tko kopa rudaču ali svakako nije mu ugodno! U okolici svalbarda ima ogromna ruska ribarska flota, makar sam se svaki dan prežderavao u Cod-ovima tj bakalaju! bio je badave trebalo je samo utopit udicu....


Je, to sam ja, sa mojim prastarim nickom.
Svalbard je meni jedno od najgenijalnijih mjesta koje sam ikad posjetila (i opet bih) :handgestures-thumbup:


Ja bih ti preporučila samo jednu stvar, mani se pretjeranog planiranja. Mi smo okvirno napravili kuda želimo proći, što želimo vidjeti. Jedino što je bilo fiksno je bio datum povratka u Helsinki (zbog aviona). Smještaje i sve ostalo smo improvizirani, ionako je stalno dan i možeš kampirati gdje god želiš. Zahvaljujući baš tome, nikada se nismo bolje proveli :)

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 09 svi 2017 17:38 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Kad sam detaljno isplanirao put uvijek se vraćao ozarena lica, a kad išao na blef uvijek je negdje nešto falilo....u ova dva prethodna posta i definirane i dvije nove loakcije...su spremljene...recimo te avione u Finskoj prije DMraza a na putu su...i svakako posjet ruskoj granici kod Kirkenesa te Vardo - miris čistokrvnog Barentsovog mora....baš sam bio pomalo odustao .....postoji plan da se ide trajektom Vardo - Honinsvag ...e to bi bilo pravo.(skupo :crying-yellow: )..preko San petersbourg pa na Murmansk - kirkenes kao oni splitski motoristi do gore plan još stoji....sve ovisi ....kako me bude volje kada se bude pakiralo...ako se bude opće pakiralo....

Engleska je bila točno po iterariju staroga bračnog para i sve se vidjelo..ništa ni danans mislim da nisam promašio :handgestures-thumbup: moraš bit ..kao i tour agencija sa busom...sve po planu i programu..ALI ..vrime se iskopča....datum povratka nije važan....zato služi kamper....full sloboda....bolje vidjeti i pola ali kompletne Norveške pa dogodine obaći komplet dio koji prošli puta nisi!
Ja imam jednu manu kada nešto obiđem to temeljito obiđem tako da se više ne vraćam jer više nemam što ponovo vidjet ali i jer imam u planu novi cilj. Tako to ide u off road avanturama gdje moraš iskompletirati iterarij pa makar auto vukao i na leđima pa tako i ovdje.... :handgestures-thumbup: :obscene-drinkingcheers: jer svaki novi postsajder nešto novo objavi koje promakne..... :obscene-drinkingcheers: jer mi nije cilj hvaliti se kolegama bio i ja Nordcapp ....bio i mujo u Sarajevu...zar ne? :obscene-drinkingcheers: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 09 svi 2017 17:48 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Ja ne pratim tuđe itinerare, već stvaram svoje. Dobro se informiram prije puta o svemu što me zanima i to si zacrtam na karti.
Tako i sada za Island, imam listu svega što želimo proći, ali ne definiramo ni gdje ćemo spavati ni koliko km koji dan ćemo raditi.
Nakon Islanda, na redu je Oman. Kamper je super, slažem se, ali to dvoje s njim teško da ćeš obići.

U Norveškoj se dobro osjećamo i tamo ćemo se svakako još vraćati jer puno je toga još što nas tamo zanima vidjeti.

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 09 svi 2017 18:59 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Recimo ovi Varaždinci su dali jako lijepi opis Danske i u biti ovo je najbolja kružna ruta za posjetit Norvešku....no ja mislim da je bolja kontra ruta jer ako se umoriš a na kraju putovanja se sigurno umoriš tada uvijek imaš civilizirane zemlje da se prečacem dobrim cestama vratiš doma. NJihov mi je post falio zbog Danske.

http://www.putopis.net/skandinavija/15- ... vanja.html


Vrh
   
PostPostano: 09 svi 2017 19:02 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Kada planiraš polazak?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 09 svi 2017 20:57 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Još i ovo da se nađe pri ruci

http://www.planetware.com/map/germany-g ... ermany.htm

Ma Asterix na žalost ne znam jer imam zdravstvenih problema u familiji i sada sve to visi na tanjašnome koncu, kao i moj godišnji je upitan no ako se sve to poklopi sredina/kraj 6 miseca krećemo...zato ovo i radim jer nece bit vremena za pripreme tako da mogu na terenu kada mi ustreba imati sve preko ovih stranica....na žalost sam kao i vi sve neki plan sve po nekim papirima ne daj bog da ih ulovi propuh....


Vrh
   
PostPostano: 20 svi 2017 15:20 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
U slučaju odabira rute preko Baltičkih zemalja ova je stranica korisna za brz odabir interesantnih destinacija

http://www.touropia.com/best-places-to- ... -republic/

http://www.touropia.com/tourist-attractions-in-poland/


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 95 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan