Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 11:20.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 124 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 ... 7 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 05 kol 2013 22:50 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
Statler je napisao/la:
meni je zanimljiv ovaj dio s ukrajinkama i brazilom... nadam se da će to bit sljedeći nastavak... :whistle:


mislim da posada baš i ne konzumira previše sve te blagodati putničkih brodova , zapravo posada i ne smije ulaziti tamo gdje su putnici :naughty: a i rade svaki dan po 12 i više sati a treba i odspavati i odmoriti se , tako da to i nije baš tako bajno za posadu kako izgleda iz vana :naughty:


Vrh
   
PostPostano: 06 kol 2013 07:30 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
RI898 :bow-blue: :bow-blue:


Vrh
   
PostPostano: 06 kol 2013 08:00 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
taipi, nekad kapetan i časnici palube očito sve i ne vide... =)) =))

ps. zato i plovimo otocima! :doh:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 06 kol 2013 11:42 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
Statler je napisao/la:
taipi, nekad kapetan i časnici palube očito sve i ne vide... =)) =))

ps. zato i plovimo otocima! :doh:


=)) =)) =))


Vrh
   
PostPostano: 06 kol 2013 12:35 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
imam 2 frenda na kruzeru koji su mi uglavnom sve objasnili kako to tamo funkcionira a i ja osobno sam bio na trajektu premda to dvoje nije za usporedbu...
Posada broda je ogroman broj ljudi (1000 i vise na velikim brodovima) i svi se medjusobno smiju druziti nakon slobodnog vremena jer imaju salone za posadu (to je ono isto sto i za putnike na velikim trajektima). Ima jako puno mladih cura konobarica, animatora, masazerki frizerki, fitness praonice rublja itd u biti je to pravi ploveci hotel. Dakle kako je druzenje medju posadom dozvoljeno desava se isto sto i u firmi na kopnu recimo tako da u firmi siguro imamo neku osobu suprotnog spola koja nam je draga. E sada kako smo izolirani od svijeta a radno vrime je 12 sati i nije lako jer te tiskaju sa svih strana dodje onaj krizni trenutak kada vam ta zenska osoba zakuca na vrata kabine... sa nekim trivijalnim razlogom...pa pokuca drugi put i ostane do pocetka radnog vremena u nutra pa se to nastavi kontinuirano da stalno skupa spavate...recimo 2 mjeseca... i tako moram rec na zalost pocne avantura koja se lose zavrsava jer sa nase muske strane to je ipak samo avantura jer doma najcesce ceka druga zenska osoba...a ova prva zenska osoba zeli zauzeti permantno mjesto umjesto ove druge pa se desi ovaj finalni slucaj kucanja na vrata u stanu u Rijeci na Vezici...istinit slucaj... Jer cura je ipak imala pravovaljani razlog...za emigraciju...jos ako rodi u hrvatskoj odma dobiva i drzavljanstvo na temelju djeteta...
Putnici su hotelski gosti i njih se ne smije dirati jer mogu prijaviti napastvovanje premda mi kolge kazu da ima napadaja putnica (stariji vintage modeli) na clanove posade, recimo zove ga promijeniti zarulju a ona na kravetu...no ako imas prileznicu medju posadom tada je lako odoliti...
Kazem to je za ove mlade momke koji svi sanjaju samo o kruzeru....pa mogu rec i sa razlogom...ja sam tehnicke struke i stalno sam sa muskima od skole do danas.....u firmi poneka direktorova sekretarica...a ovi momci stvarno imaju srece...
Brazil je brazil i svatko tko je bio dolje na spomen te zemlje mu zaiskri oko jer ono stvarno treba dozivjeti....
nekad davno je bio disco bar Help na copacabani - u subotu navecer ako si zamislio da mora bit crna uskih bokova nogu ko gazela za sat vremena si je mogao pronaci jer je bila tako jaka ponuda razlicitih modela...a cijena je bila 100 reala na noc + hotel i taksi... e ono su bili dani....i godine 90-te....ne spavati uopce po dva dana ni noci + raditi svaki dan od 8-15 teske fizicke poslove na vrucini od 40C onda treci dan dezurstvo pa spavanje citavu noc od 8 do 8 ujutro pa onda nastavak...1993 smo bili 24 dana u Rio de Janeiro....danas toga vise nema...mnoga je zavrsila u rijeci ili Splitu ali bi se vratile jer im podneblje nije odgovaralo...tako da su znale i nesto naseg jezika....ma ima toga za pricu ...bila je to mladost...


Vrh
   
PostPostano: 06 kol 2013 13:26 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
RI898 ajde nađi vremena i dođi na Balaton na susrete, bilo bi zanimljivo čuti te priče :obscene-drinkingcheers:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 06 kol 2013 18:15 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Ne daju mi godisnji prije 9-og miseca ali sam planirao poc nekamo najesen
Bio sam na Balatonskom jezeru 1985 (prva utrka F1) sa starim i 1991 na F1 Hungaroringu i rado bi ponovio posjet jezeru jer mi se tada bilo jako dopalo, bit cemo u vezi
Samo je problem sto je to bilo doba mladosti a zana danas nema razumjevanja za te price ali uvijek se nadje vremena i prostora za manevar....
U biti ovo sto sam napisao ponoviti ce svatko tko je bio na ovim mjestima...nema tu puno lazi ...znale su to biti i velike ljubavi...tesko je odoliti onoj prekrasnoj Amazonki duge teske crne kovrcave kose kad dodje onako polumokra ispod tusa......
Kad ides van najprije nijedna nije dobra onda stize druga piva pa su cure kako tako onda ide 3-ca piva e sada se vec razmatra okolna situacija te kakvoca i boja modela...a nakon 4-te vec popusta samokontrola i primaju predbiljezbe...tada je najbolje lipo se dignuti i poc odakle si dosao da se drugi dan ne tuces po glavi u smislu sto mi je ono trebalo...ali onaj Homo sapiens skriven u nama muskima nikada ne posustaje... :banana-dance:
U Brazilu je to sve kao neka ribarska zabava :obscene-drinkingcheers: onako topla ljetna noc - muzika - toci se piva (Antartica u pakiranju pola litre oblozena stiroporom da duze drzi hladnocu) - cure polugole kao kod nas na Zrcu onako broncane boje... (u biti raspon je od crnih ko noc pa do skroz bijelih - ali su ipak najbolje one broncane...) na zalost proradi neka nostalgija za nasim krajem...
Na zalost danas brodovi stoje kratko prepuno je inspekcija koje se natjecu koje ce naplatiti vise kazni i pritisci su sa svih strana no mladi ljudi uvijek nadju vremena i manevarskog prostora za izlete no u zamjenskom smislu danas su provalili bas te cruisere...trgovacki brodovi vise nisu in...ne znam ili smo mi ostarili...
Ne znam ljudi dosti pisu o neverinima o moru ali se nitko nikada nije sjetio napisati ovakve istinite price - mozda bi bile bestseller


Vrh
   
PostPostano: 07 kol 2013 09:46 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
je - bio bi to bestseller! :icon_wink:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 07 kol 2013 10:18 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Kreni pisat :obscene-drinkingcheers:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 08 kol 2013 21:56 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
evo jedan spot ,, snimano na Murteru, u Zadru i Zadarskom kanalu i u Rijeci na Trsatu :greetings-wavingyellow:

http://www.youtube.com/watch?v=5rwhYAKTFB8

pozdrav svim pomorcima-kamperašima ma gdje bili :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 08 kol 2013 22:22 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Hvala :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
PostPostano: 16 kol 2013 21:31 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Evo malo osvjezenja u ove sparne ljetne dane...ako krenete jedrilicom u udaljenije juzno atlanske prekomorske destinacije....tamo nema Slavekovih financijskih dobermana

kazu mi Filipinci da za 15 minuta pitaju 30E i da su Bugarke na privremenom radu u EU canary Islands - navodno ima ulica sa radnjama. :banana-dance: izracunao sam da minuta rada u slobodnoj profesiji kosta 2 eura, nije lose....da je tek raditi 8 sati pa to bi bilo 960 eura...nije losa ta EU
A kaze kapetan da mu kada se isao prosetati stala starija gospa i kaze da ako zeli da mu moze obaviti lizanje sladoleda....steta - stariji covijek - samo opticke radnje.......ne daju mu mira....ja mu reko pa kad je stala mogla vas je makar povesti do grada...
A kod nas fina cista chatolic drzava cak i one ljude tamo u Rovinju paze kako se ponasaju....a meni ispred vikendice na moru u jadranovu na divljoj plazi se snube skoro svaki dan....jedini sam ja obucen ...ko neki manijak...imao susjed teleskop da bolje vidi....
Pozdrav svim kampistima....


Vrh
   
PostPostano: 17 kol 2013 07:05 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:)


Vrh
   
PostPostano: 17 kol 2013 20:06 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
=)) =)) =)) =))

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2013 15:28 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
... može se i ovako na plažu =))


http://www.youtube.com/watch?v=Bgn7n3OPAqE


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2013 16:40 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Dobar jet-ski! =))


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2013 22:52 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
... da mi je ovaj jeep :whistle: :whistle:

http://www.youtube.com/watch?v=38jDQkkaxT8#t=203


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2013 23:19 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
nije mi jasno kako nisu bili povezani, kako nisu ručne zategnute, ubačeno u brzinu i slično...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2013 23:24 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
Statler je napisao/la:
nije mi jasno kako nisu bili povezani, kako nisu ručne zategnute, ubačeno u brzinu i slično...


... a meni je jasno , tko nije bio na 10+ bofora vjetra i mora 6+ ne može ni shvatiti kako je to moguće ,a je itekako :crying-yellow:
... u ovom trenutku na svim oceanima i morima svijeta pluta na stotine kontejnera koji su se otkačili sa brodova :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
PostPostano: 23 kol 2013 07:38 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
taipi, ali gledam sliku i ok da je popucala veza, ali tim autima se uredno vrte kotači... da je ručna potegnuta eventualno bi se sklizali zakočeni... :-??

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 124 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 ... 7 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan