Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 13:20.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 96 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 18 ožu 2014 12:49 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Teško da ćeš naći nešto jeftinije. Svima su cijene tu negdje.

A ako idete na duže vrijeme, prostora nikada dosta u kamperu! Ako idete sa klincima sigurno Vam nije prevelik!

I kod rentanja dobro pripazi na stvari koje pišu sitnim slovima, tj. šta dobiješ u cijeni rentanja i u kakvom stanju ga moraš vratiti. :whistle: Vidi dobro oko davanja pologa za male štete na kamperu. Nama se tu iznajmljivač pokazao kao odličan, iako nije bilo štete, nije ni radio poseban pregled kampera!

Kod preuzimanja dobro pregledajte oštećenja kampera, još bolje pofotkaj sve dijelove kampera, kutove i slično! Vidi dobro oko davanja pologa za male štete na kamperu. Nama se tu iznajmljivač pokazao kao odličan, iako nije bilo štete, nije ni radio poseban pregled kampera!
Mi smo naš pregledali detaljno i onda treći dan pitali jeli ovo oštećenje bilo na kamperu kada smo ga peuzimali! =)) =))


Vrh
   
PostPostano: 18 ožu 2014 13:11 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Ma troje nas je, s tim da se mali uglavnom uvali nama u krevet. Dakle 6 kreveta nam je zbilja vrlo nepotrebno. Gledala sam bas zgodne kampere koji imaju bracni iza (ili dva odvojena kojima se moze sredina spojiti), plus jos pomocni preko stola - tako nesto bi nam bilo puno adekvatnije. Pogotovo jer vjerojatno za probu ne bi isli negdje daleko nego van sezone na neki produzeni vikend i sl, bez puno opreme i dodatnih rekvizita


Vrh
   
PostPostano: 18 ožu 2014 13:53 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 27 svi 2012 10:42
Postovi: 22
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Mi smo rentali kod g. Drageca u Zagrebu. On inače i prodaje Adria kampere.


Vrh
   
PostPostano: 18 ožu 2014 14:00 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Lei je napisao/la:
Ma troje nas je, s tim da se mali uglavnom uvali nama u krevet. Dakle 6 kreveta nam je zbilja vrlo nepotrebno. Gledala sam bas zgodne kampere koji imaju bracni iza (ili dva odvojena kojima se moze sredina spojiti), plus jos pomocni preko stola - tako nesto bi nam bilo puno adekvatnije. Pogotovo jer vjerojatno za probu ne bi isli negdje daleko nego van sezone na neki produzeni vikend i sl, bez puno opreme i dodatnih rekvizita


Mi na taj krevet koji se dobije od stola nismo ni računali, nego smo imali "četiri kreveta". Kada navečer uđeš u kampera sa svim stvarima, dok skineš odjeću, koje kakva oprema, hrana, to oko stola ti najbolje dođe za ostaviti te stvari! :-??

S obzirom da ste iz Rijeke velika Vam je prednost što su Vam Matulji blizu, jer ako morate ići po kamper u Zg i vraćati ga nazad, to stvara dodatni trošak. A ako ideš sa stvarima po njega u Zg, ogranićen si prostorom u autu.


Vrh
   
PostPostano: 18 ožu 2014 14:42 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
smayoo je napisao/la:
Mi smo rentali kod g. Drageca u Zagrebu. On inače i prodaje Adria kampere.


Hm, mislim da sam bas i naisla na taj web negdje i pitala se jel to taj :) tnx.

bajki je napisao/la:
S obzirom da ste iz Rijeke velika Vam je prednost što su Vam Matulji blizu, jer ako morate ići po kamper u Zg i vraćati ga nazad, to stvara dodatni trošak. A ako ideš sa stvarima po njega u Zg, ogranićen si prostorom u autu.


Lako za prostor u autu (508sw s krovnom kutijom, stane tu svasta), al ne da se meni dva puta prepakiravati sve stvari =))

Koliko je ovaj veliki i visoki kompliciran za upravljanje? (u odnosu na npr nesto kompaktno, nize i manje)

Malo sam bacila neku racunicu na papir i rezultati su porazni :doh: Ispada da ako bis rentao kamper i to ovaj naaajveci svake godine za barem 4-5 vikend izleta i jedan tjedni trebalo bi dobrih 10 i vise godine da dostignes cijenu koliko taj kamper kosta. Isto tako, nocenje u hotelu je skoro duplo jeftinije od najma kampera. Ispada da je na strani kampera jedino jedna jedina stvar - gust :handgestures-thumbup:

(setala se ja tako prosli tjedan Kranjskom Gorom prema Podkorenu i prosla kroz kamper-odmaraliste.... uf. uf. i UF. Imam buba u glavi stotine sad.)


Vrh
   
PostPostano: 18 ožu 2014 14:52 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Ova računica za kampera je nažalost točna, od toga smo došli Statler i ja davnih dana. Kamper se isplati ako ga stvarno puno i često koristiš.

A što se tiče stvari, nemoj zaboraviti, stol stolice, pribor za jelo i kuhanje, posteljina.... Neki iznajmljivači to sve dodatno naplaćuju!

A usporedba hotela i kampera na putovanju, to je kao nebo i zemlja, nema veze koliko je kamper skuplji!
Baš da je hotel duplo jeftiniji, nebi se složio (ako je uopće jeftiniji - pri tome mislim na sve troškove boravka)!


Vrh
   
PostPostano: 18 ožu 2014 15:14 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
ma ovo za hotel je racunica samo za nas (nama treba dvokrevetna soba, mali je u putnom kinderbetu... npr za gardaland bi nas dva nocenja dosla cca 1500 kn, a kad bi isli s kamperom na vikend doslo bi nas 2800). druga stvari je ako trosak najma kampera mozes podijeliti s nekime, onda je racunica bitno povoljnija (ovo kako ste vi bili u rimu je idealno i super kombinacija)


Vrh
   
PostPostano: 18 ožu 2014 15:21 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
A hrana? U kamperu nju poneseš sa sobom, a u hotelu sve plaćaš.


Vrh
   
PostPostano: 18 ožu 2014 15:45 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Lei je napisao/la:
ma ovo za hotel je racunica samo za nas (nama treba dvokrevetna soba, mali je u putnom kinderbetu... npr za gardaland bi nas dva nocenja dosla cca 1500 kn, a kad bi isli s kamperom na vikend doslo bi nas 2800). druga stvari je ako trosak najma kampera mozes podijeliti s nekime, onda je racunica bitno povoljnija (ovo kako ste vi bili u rimu je idealno i super kombinacija)


ak idete u Gardaland javi se. i mi bi išli s kampicom. pa se smjestimo negdje tamo u nekom kampu na jezeru u blizini.


Vrh
   
PostPostano: 18 ožu 2014 16:04 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
dundino je napisao/la:
ak idete u Gardaland javi se. i mi bi išli s kampicom. pa se smjestimo negdje tamo u nekom kampu na jezeru u blizini.


ici cemo, al mislim da ce od svih kombinacija na kraju ispasti auto+hotel/apartman

kampovi su im dosta skupi, a ja nemam previse godisnjeg tako da u obzir dolazi samo vikend +/- 1 dan, a onda u toj kombinaciji radje potrosimo par sati na obilazak i sam park nego na slaganje satora. iznajmit kamper samo za takav izlet je preskupa varijanta. bila bi totalno drugacija stvar da je rijec o velikom godisnjem od tjedan i vise dana, ovako za jednodnevni/dvodnevni izlet se ne isplati potezat ove sator/kampica/kamper kombinacije.


Vrh
   
PostPostano: 18 ožu 2014 16:09 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Tocno.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2014 07:40 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
svašta bi vam lipo ima za reć, al još ne smijem...

ali ovako: ako budemo rentali kamper - ponovo ću uzeti taj u Matuljima kod g. Damira - prijem čovjeka, izdavanje kampera, vraćanje i razgovor s njim prije i poslije puta su neprocjenjivi. nije nas primio i dao ključeve i rekao to je to već nam je na hrpu naših pitanja smireno odgovorio, u par minuta sažeto nam dao neke savjete i rekao - ako vam što nije jasno putem - nazovite i tu sam! na povratku smo ostali iznenađeni kad smo mu mi predložilči da pogleda kamper - a on je rekao sve je to OK!

što se smještaja tiče - i da idem sam sa ženom (a kud sreće opet s istom ekipom da) opet bi bio taj kamper jer velika garaža guta svašta, ugrađena boca plina s mogućnošću nadotakanja na svakoj LPG pumpi i količina svakojakih kamperskih sitnica olakšavaju život... kamper nije opremio netko tko ne kampira već netko prema guštu i potrebama...

što se cijene tiče - tu odavno u svijetu kampiranja treba prestati gledati na novac. ali računica nažalost je nemilosrdna kad je kupnja kampera u igri - ne treba čekat noć za prespavat prije odluke već treba dok je užarena situaciji uletjet i kupiti ga jer ako prespavaš razum prevlada i shvatiš npr. kao mi da jednostavno za naših 20 dana godišnjeg odmora + maximalno da ulovimo još 10 dana raznoraznih vikenda ispao bi nas najam 3-4000 eura - a to pobija zasigurno svaki trošak amortizacije vlastitog kampera (registracije+osiguranja+gume+servisi...) i naravno onaj nemilosrdni pad vrijednosti vozila svake godine!

zato da zaključimo treba zažmirit na jedno oko i odlučit se za jednu od dvije opcije ili kupit ili platit najam jer obadvije opcije nose veliki gušt!

a za kraj cijele balade treba "okačit" putopis na forum :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 10 ruj 2015 17:15 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Možda nekom i ova informacija bude korisna.
Zanimalo me gdje je najbolje rentati kamper u inozemstvu, tipa dođem avionom u neku zemlju i rentam kamper za điranje okolo.
Nas je najviše zanimao najam kombija (Portugal je u pitanju).
Na stranici airbnb, uz rentanje stanova, moguće je iznajmiti i camper van ili camper. :handgestures-thumbup:
Sljedeće godine, obilazimo Portugala na taj način, can't wait :banana-dance:

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 10 ruj 2015 17:24 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
ohoho, dobro za znat. ja sam imala slicnu ideju s norveskom jer nam iz rijeke leti avion za oslo :)


Vrh
   
PostPostano: 11 ruj 2015 07:24 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Za Portugal se to ne isplati jer dnevno je daleko jeftinije imati rent-a-car auto, spavati po hotelima, jesti po restoranima u centru grada.

Prije 2 godine 7 dana rent-a-cara sam platio oko 90 eura. S njim možeš u centar svakog grada - parkiraš se po parkinzima između zgrada jer imaš portugalske tablice gore i mali auto tipa Clio, Ibiza smjestiš i naguraš svugdje. Također s njime lako odeš i do najzadnjih parkirališta na brdima poput Sintre, pa Cabo da Roca i slično što s kamperom pa i najmanjim je teže jer je teže pronaći mjesto već za kombi, a kamo li za kamper.

Noćenja su u sobama (hoteli) po 20-25 eura za dvije osob i onda kombinacija 20 eura soba + 15 eura auto je daleko isplativije od bilo koje cijene najma kampera.

Ono što je mene dodatno odbilo od kampera je bila pristupna cijena jamstva ili tzv. polog kod rentanja - koja je u nekim slučajevima iznosila i preko 1000 eura!!! Pa se ti poslije nateži tamo da neka crta na kamperu ili neka prijašnja štetica nije tvoja!

Mi smo inače nekada između ostalih gledali ovo:
http://www.wildsidecampers.com/en/

A naš putopis iz Portugala je i dalje ovdje:
viewtopic.php?f=93&t=1481

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 11 ruj 2015 11:44 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Statler je napisao/la:
Za Portugal se to ne isplati jer dnevno je daleko jeftinije imati rent-a-car auto, spavati po hotelima, jesti po restoranima u centru grada.
Prije 2 godine 7 dana rent-a-cara sam platio oko 90 eura. S njim možeš u centar svakog grada - parkiraš se po parkinzima između zgrada jer imaš portugalske tablice gore i mali auto tipa Clio, Ibiza smjestiš i naguraš svugdje. Također s njime lako odeš i do najzadnjih parkirališta na brdima poput Sintre, pa Cabo da Roca i slično što s kamperom pa i najmanjim je teže jer je teže pronaći mjesto već za kombi, a kamo li za kamper.

Noćenja su u sobama (hoteli) po 20-25 eura za dvije osob i onda kombinacija 20 eura soba + 15 eura auto je daleko isplativije od bilo koje cijene najma kampera.

Ono što je mene dodatno odbilo od kampera je bila pristupna cijena jamstva ili tzv. polog kod rentanja - koja je u nekim slučajevima iznosila i preko 1000 eura!!! Pa se ti poslije nateži tamo da neka crta na kamperu ili neka prijašnja štetica nije tvoja!

Mi smo inače nekada između ostalih gledali ovo:
http://www.wildsidecampers.com/en/

A naš putopis iz Portugala je i dalje ovdje:
viewtopic.php?f=93&t=1481


Spavanje u hotelima nas ne zanima. I ja pričam o kamper vanu, ne o kamperu. Prvenstveno nas zanima outdoor a onda gradovi. Na airbnb ne traže svi polog.

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 11 ruj 2015 14:34 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ta cijela priča drži vodu u većini zemalja Europe - ali realno ne i u Portugalu... realnost je tamo da je spavanje po hotelima jeftinije od samog najma vozila, a o ulasku u kampove ili plaćanju samo dolijevanja i pražnjenja tankova (koji su u campervanovima slabašni - do 30-tak lit.) te riskiranju da spavaš na mjestima koja nisu dozvoljena za to i očekuješ kazne nekom drugom prilikom...

ovaj link što sam dao i je campervan... a ima ih još... a o pologu - otom potom... i sam sam imao problem s rentacarom jer je pisalo da ponesem valjanu kreditnu karticu - nije pisalo da ne primaju ništa osim Vise - ni diners, ni mastercard ni amex... uglavnom prije polaska dobro dogovori rent...

a evo još jedna tvrka - i ovaj smo mi gledali pred dvije godine...
http://westcoastcampers.com.pt/

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 11 ruj 2015 15:38 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Citam drugu temu o tome kako su clanu RI898 provalili u kamper kroz vozacka vrata, pa sam samo htjela napisati sto smo mi dobili od g.Damira kao "dio kamperske opreme" :)

Naime, i on ima iskustva da su ljudima na parkingu provaljivali tako da uz svu ostalu mogucu opremu kod najma kampera daje (stoji zgodno u vozackim vratima) i - gurtnu za zatezanje tereta. I onda fino kad se sparkira kamper onda se vozacka i suvozacka vrata iznutra medjusobno povezu i zategnu tom gurtnom, tako da ako netko i provali bravu, ne moze nikako iz vana otvoriti vrata.

Malo smo ga pitali o tim provalama i kaze da se straznja ulazna vrata od kampera u pravilu nikad ne provaljuju, da vecina provala uvijek ide preko (su)vozackih. Tako da je ova gurtna odlicno rjesenje i vrlo efikasno!

Eto - ako netko jos nema, nek si zna to nabaviti. Ili ako unajmljujete Silvestra/Zekoslava onda to dobijete.


Asterix, da ne pisem sad poseban post, baci na papir usporedni trosak sto bi bilo kad bi kamper(van) unajmili negdje kod nas i umjesto aviona vozili do Portugala. Ja sam to napravila za Norvesku i ispada da nam je zapravo cak jeftinije kad bi uzeli kamper tu u Rijeci i odvezli se na sjever (plus sto bi fino mogli jeftino napuniti frizider i kupiti svu hranu negdje putem ili doma). Jedini problem je sto je avion bitno brzi pa se na tome ustedi barem dan ili dva :)


Vrh
   
PostPostano: 11 ruj 2015 17:11 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 16 kol 2015 17:05
Postovi: 60
....koliko sam pročitao oni su ostavili mobitele i neku opremu u kabini "na izvol'lte" , tako da nije ni cudno da je to privuklo provalnike. Puno sam vremena proveo na cesti i pravilo kojeg se pridrzavam je da nikad ništa ne ostavljam na vidljivom mjestu što može privuci pažnju (čak i kabel od punjača izvučem i spremim u ladicu) . Cak je dobro ako imate mogucnost samo navuci zavjesu iza prednjih sjedala a sve naprijed ostaviti vidljivo (naravno prazno) jer morate znati da se nikom ne zajebaje provaljivati tek tako , da ne kažem "jurišati" na vozilo u kojem netko spava ako nema za to valjan razlog. Njihova taktika je ....uvijek se " snimi" teren prije provale i udara se tamo gdje ima neki interes ili je lovina sigurna, naravno da uvijek ima i letećih igrača koji ce iz očaja potegnit na slijepo po sistemu otvori-zgrabi-bježi , i zato je dobro sve posakrivat i ostavit vidljiv taj prostor da se provalnika obeshrabri tj. da se on u toj fazi pripreme akcije usmjeri na neku lakšu ili interesantniju metu. Ponekad je dovoljno imat obicnu naljepnicu na staklu koja kaze da vozilo ima alarm koji se aktivira sa otvaranjem vrata ( nemorate ga cak ni imat u stvarnosti). Kako sam napisao u svom putopisu uvijek spavam po parkiralistima i odmoristima i nikad nisam imao problema iako znam neke vozace kamiona koji su imali neugodna iskustva ali uglavnom im je kralo gorivo , rezervne gume ,provaljivalo ceradu ,nisam jos sreo nikoga da je imao bliski susret u kabini , tako da cu sa paznjom ispratiti putopis ovog kolege iz RI da vidim sta se dalje događalo.


Vrh
   
PostPostano: 11 ruj 2015 17:15 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 16 kol 2015 17:05
Postovi: 60
Jos jedan detalj.... u prilog ovom gore , koliko vidim radi se o starom modelu kampera koji vjerovatno nema alaram + oprema na vidljivom mjestu,tako da je to sigurno olaksalo posao ekipi .


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 96 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan