Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 20:45.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 63 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 02 ruj 2014 22:45 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 27 kol 2014 19:39
Postovi: 29
http://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/b ... s-11645817

apsolutni laik i nevježa ja.. kay je ovo? pise d aje brako a izgleda ko kampica,, i kak planiram nabaviti opremu .. šstor i sl i postati ljuti kamper o čemu sam već pisao ovdje,, ovo za bolju polovicu i mene izgleda cool a i cijena mi se čini prihvatljiva...i čini mi se bolja opcija od šatora,,, kako se to vama čini? preporuka ,savjet, mig,, sve trebam :doh:


Vrh
   
PostPostano: 03 ruj 2014 07:13 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Brako Mladost 305 - službeni naziv

Kompletna ti je u tvrdim stranicama, pola boka se spušta do dolje i pokrivena je krovom u komadu koji se spušta na tu visinu... 2 osobe potrebne za montažu i demontažu u roku jedne minute... unutra imaš 2 klupe i dasku koja glumi stolić kad se spusti je ležaj za 2 osobe, ormarić koji se spusti ispod tog stolića i desno je ležaj za jednu osobu... oroginalni predšator teško da je više u redu, ali danas imaš raznih "buszelta" kojim ga uspješno možeš nadomjestiti...

zna biti odličnih na njuškalu, ali te odlične brzo promaknu...

evo ovako ti izgledaju te sačuvanije, a i btw. usporedi cijenu s tom tvojom ;)

http://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/k ... as-7233360
http://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/p ... s-11618653

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 03 ruj 2014 13:45 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 27 kol 2014 19:39
Postovi: 29
ehh. koje brige.. odlučio se na šator i gledo po netu da se nabavi nesto kad mi ulete ove brako sa čvrstim stranicama,, i ja poludio,, to je to što želim,gledao ove linkove ali sve prodano ,, statler, ova brakica za koju sam pslao link je preskupa, jel tako..? jes da ima klimu ali ostale koje sam gledao po netu su znatno jeftinije. ne preostaje mi drugo nego pratiti oglase, možda naleti nekay :clap: jel se ona može vuć i u rastegnutom modu ili mora bit sklopljena? pogledati ću i na slovenskim stranicama, navodno da je izbor veći i bolji, sa dsa unosom ne bi trebalo biti problema koliko sam čitao po netu....


Vrh
   
PostPostano: 03 ruj 2014 13:55 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ne može se vuči rasklopljena jer bočne stranice od pola na gore su ti na 2-3 panta i kad se dignu onda se s unutarnje strane u čoškove stavi nekakav osigurač... moji starci su imali krajem 80-tih novu takvu kampicu - mi smo ju vukli 2-3 godine na more i onda su starci kupili gradilište i dolje ju stacionirali... kad se krov spusti onda je u visini krova prosječnog nekadašnjeg auta, a nekad su takve kampice uredno navlačili stojadinke, lade i slični auti...

da, moraš pratiti jer malo malo se pojavi nešto koje je OK... do 1000 eura max mora biti u odličnom stanju... pred mjesec-dva bila se pojavila jedna odlična... ne znam jel goga ima mail koji sam njoj slao s linkom na njuškalu, jer oni su takvu gledali i kad su kupili svoju Adriu u tjedan dana kasnije pojavila se Brako...

slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 03 ruj 2014 14:19 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Gillet je napisao/la:
ehh. koje brige.. odlučio se na šator i gledo po netu da se nabavi nesto kad mi ulete ove brako sa čvrstim stranicama,, i ja poludio,, to je to što želim,gledao ove linkove ali sve prodano ,, statler, ova brakica za koju sam pslao link je preskupa, jel tako..? jes da ima klimu ali ostale koje sam gledao po netu su znatno jeftinije. ne preostaje mi drugo nego pratiti oglase, možda naleti nekay :clap: jel se ona može vuć i u rastegnutom modu ili mora bit sklopljena? pogledati ću i na slovenskim stranicama, navodno da je izbor veći i bolji, sa dsa unosom ne bi trebalo biti problema koliko sam čitao po netu....


Njena glavna prednost je u tome što se sklapa, pa je lakša za voziti od klasične kućice. :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 03 ruj 2014 14:24 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Ajde ti prvo dobro razmisli sto opce zelis i sto ti treba :D
Jer ako si dosao tako lako sa satora na ovo onda mislim da komotno mozes kupiti i pravu malu kampicu ;)


Vrh
   
PostPostano: 03 ruj 2014 15:15 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 27 kol 2014 19:39
Postovi: 29
pa gle, šator je bio prva opcija, no kako sam naletio na brako prikolice sa čvrstim stranicama koje su mislim povoljnije od pravih kučica mislim da bi mi to bilo idealno za dvije osobe, znao sam za šatorske brako prikolice i prije no nisu mi interesantne zbog lošeg šatorskog platna jer su mahom starije proizvodnje a za nekay novog nemam love...brako sa stranicama je meni najbolja opcija i zbog cijene, gabarita, vuče ,no za vuču nema problema jer je focus apgrejdan na 145 ks :dance:


Vrh
   
PostPostano: 03 ruj 2014 16:14 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Statler je napisao/la:
pred mjesec-dva bila se pojavila jedna odlična... ne znam jel goga ima mail koji sam njoj slao s linkom na njuškalu, jer oni su takvu gledali i kad su kupili svoju Adriu u tjedan dana kasnije pojavila se Brako...


statler jesi mislio na ovu http://www.njuskalo.hr/kamp-oprema/brak ... s-12318685

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 03 ruj 2014 19:20 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Da. Baš na tu sam mislio. Hvala, Goga!

Evo to je primjerak kako to treba izgledati i kakva se može pronaći. Čista, uredna, jako sačuvana bez obzira na godine. Uz sitno ulaganje - nove gume i slično može trajati još dugi niz godina. Za predšator se može napraviti jednostavna konstrukcija koja ga spoji sa nekim većim buszeltom i evo je...

I sam uvijek mislim da je to sasvim OK prikolica, jer i mi našu veliku ne koristimo ama baš za ništa drugo do li samo za spavanje!

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 03 ruj 2014 21:24 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
nema na čemu :icon_wink:

te prikolice se čine dosta praktično, al za nekoga tko ide na neko vrlo minimalističko kampiranje....

mi smo od nje odustali, kao prvo jer su sve tada na njuškalu bile jako loše, a i da su bile ok, mislim da opet ne bi uzeli takvu prikolicu, jer ti u njoj ne možeš voziti gotovo ništa...npr. ne možeš složiti robu ni u ormare...znači treba mi ogroman gepek za svu dodatnu kamp opremu i za torbe sa robom...a da ne pričam o dječjim kolicima, biciklima, hranilicama....

istina da prikolica, u većini slučajeva, slučajeva služi samo za spavanje, al opet mi je jednostavnije kad, kod kuće, ja u nju složim sve od kuhinje do čarapa, namjestim krevete i kad dođem u kamp samo raširimo predšator, izvadimo frižider, stol, stolice i gotovo, možemo na kupanje.... a ne da moram još slagat robu po ormarima, navlačit posteljinu....to mi je dodatnih sat-dva posla...

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 03 ruj 2014 21:55 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
nije točno goga... ima velike spremnike pod krevetima, a i ormar u koji složiš robu i položiš ga između kreveta... tako da ništa ti se neće zgužvati... ;) većinu svega smo transportirali unutar kampice pa čak i ledenicu i friž svaki po 50 lit. + pećnicu koju ja i dandanas navlačim... ps. u bunkeru se tad vozio RIS 18 i tomos 4 :D

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 03 ruj 2014 22:29 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Statler je napisao/la:
nije točno goga... ima velike spremnike pod krevetima, a i ormar u koji složiš robu i položiš ga između kreveta... tako da ništa ti se neće zgužvati... ;) većinu svega smo transportirali unutar kampice pa čak i ledenicu i friž svaki po 50 lit. + pećnicu koju ja i dandanas navlačim... ps. u bunkeru se tad vozio RIS 18 i tomos 4 :D


:handgestures-thumbup:

nisam znala da se u veliki ormar može složiti roba i onda ga rastavit :think: , iako sam ja mislila i na one gornje ormare, kojih mislim da u tim prikolicama niti nema...u pravu si, uokviriš se u prostor koji imaš, prilagodiš stvari i potrebe i nema frke, sve stane...

ne znam, nekako mi se "prava" kampica čini praktičnija, čvršća i trajnija (ne mislim na kvalitetu, nego na naše potrebe), a nemamo problema sa vučom prikolice, tako da, po meni, jedina prednost sklopive kampice nama nije potrebna

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 09 kol 2018 11:48 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 kol 2018 08:29
Postovi: 14
par pitanjaca vezano uz sklopive brakice (ne šatorske).
Jesu i njima gume manje i osjetljivije kao na šatorskim ili one u startu imaju normalne kotače?
Jel zna neko za neko ne preskupo riješenje ubacivanja kreveta na kat? jel se mogu možda neki sklopivi nosači ugraditi na postojeći donji krevet? vidio sam da su ljudi znali stavljati nosače u "zidove", ali i bajki mi je rekao, a i po logici se ne čini kao sigurno i čvrsto riješenje.
i eventualno jel imaju neke sebi svojstvene mane koje treba gledati kod kupnje ili je u principu sve isto kao kod normalnih kampica?


Vrh
   
PostPostano: 09 kol 2018 17:49 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
mislim da ovdje nema opcije da digneš krevet jer bočne stranice su lagane i tanke...

gume su bile po mom sjećanju 145R13 na njoj... iste kao i na jugićima/stojadinima

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 10 kol 2018 07:01 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Gume te netrebaju brinuti. ako su male staviš broj veće i u stanici za tehnički to upisuju bez problema. Za prikolice netreba nikakav atest za razliku od auta.


Vrh
   
PostPostano: 10 kol 2018 09:29 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Jesi gledao malo na avto.net? Ima dosta tih sklopivih prikolica. Mi smo gledali i na kraju shvatili da nam je ipak bolje ici na pravu manju kamp kucicu.

Sent from my XT1039 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 10 kol 2018 10:53 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 kol 2018 08:29
Postovi: 14
od 10 mjeseca nadalje se bacam u traženje. mislim da mi je brakica sasvim dovoljna. unutra ionako samo spavamo, a mjesta za prijevoz stvari ima dovoljno ispod kreveta.
najveći problem kod običnih kampica je što ih nemam gdje držati. i brakicu ako nabavim ću držati kod starog u šupi tako da mi je sklopiva verzija puno praktičnije riješenje.
Inače našao sam da su gume 145-80-13 pa tu neće biti problema. a 14 lako nabavim ako ću htjeti. A čak mislim da imam i riješenje za dodatni krevet, ali o tom, potom. :-P
Što više isplaniram veće su šanse da neću nać kampicu kakvu tražim kad dođe vrijeme :doh:


Vrh
   
PostPostano: 28 vel 2019 19:58 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 28 vel 2019 19:45
Postovi: 1
pozdrav ekipa, :greetings-wavingyellow: vidim temu o brakicama i mislim si moram se uključit od nedavno sam novi vlasnik brako prikolice i bez obzira na troškove uskoro kreče renoviranje :banana-dance: jedino što me muči jest šator ovaj stari je odličan bez oštečenja ali ipak želim biti siguran i staviti novi, jedino je pitanje gdje ga kupiti?


Vrh
   
PostPostano: 05 ožu 2019 17:22 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Nomad je napisao/la:
pozdrav ekipa, :greetings-wavingyellow: vidim temu o brakicama i mislim si moram se uključit od nedavno sam novi vlasnik brako prikolice i bez obzira na troškove uskoro kreče renoviranje :banana-dance: jedino što me muči jest šator ovaj stari je odličan bez oštečenja ali ipak želim biti siguran i staviti novi, jedino je pitanje gdje ga kupiti?


nažalost nigdje redovno, ali možeš probati dati isti novi sašiti kod firmi koje se bave šivanjem predšatora - tipa Orehek u Sloveniji

https://camp-ing.si/kje-se-nahajamo/

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 18 svi 2023 08:09 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 svi 2023 08:03
Postovi: 2
Statler je napisao/la:
Lijepo poslikano i opisano...

Počnimo redom - to je kao prvo starija varijanta Brako prikolice, s prednjim ovalnim dijelom. Novije imaju kosi dio u kojem se nalazi prtljažni prostor. ovdje možeš taj prostor koristiti isključivo dok je kampica otvorena i možeš nešto spremati unutra i raspremati više manje prije rasklapanja šatora...

Pročitao sam tvoj post 2x i mislim da je zbog očuvanosti šatora ovo Ok prilika za kupnju obzirom na sve ono dosadašnje što si ti pisao. Kupiš, vučeš svojima na selo i par vikenda imaš zanimaciju...

limarija: lim kao lim, šmirgl, antirost i sprej u boji... Ništa naročito. Lim vjerojatno nije propao, pa ošmirglati ravne plohe na prikolici i nije neka nauka. Zaštititi ih antirostom od daljnjeg hrđanja. Kupiš primer/špric kit i lagano naneseš, sa finim finim šmirglom ponovo prebrusiš. I pripremiš za farbanje. Vjerojatno negdje u susjedstvu imaš mješaonicu boja gdje možeš dovući prikolicu i reći smješajte mi ovu boju. Kako su ti dijelovi ravni i ograničeni možeš ih lagano pobojati čak i sprejevima u boji.

šator - ako ti kažeš da nema rupica, da si ga natezao ok... ako je bio pravilno spremljen morao bi biti ispravan...

pod - on je tako tanak, ali to je u biti vodonepropusna šperploča (po mom sjećamnju) i nju isto nije neki problem zamijeniti, ali pod nije namijenjen za đipanje i skakanje... na njemu ćeš vjerojatno kupiti spužve i tu će ti djeca spavati... taj dio brakice u 99% slučajeva koristi se isključivo za spavanje....

spužve - njih ćeš ionako vjerojatno baciti i kupovati nove (miris od stajanja i slično) - ali na taj trošak gledaj kao i na šator - i za njega bi morao kupiti neke nove podloge za spavanje...

gume i felge - e to je ono što ti svakako savjetujem kupiti sve novo i najmanje dupli set... bar 2 komada rezervna ako ostaješ na ovoj dimenziji... ili što smo pričali kupiti nešto veće i podići prikolicu...

šapa - nju možeš kupiti na nekoliko mjesta... skineš ovu i poneseš sa sobom... imaš ju za kupiti kod "Torbarine" i drugih proizvođača prikolica - također i u "Uradi sam" trgovinama...

struja - ma da sve mijenjaš ne može te koštat 300 kn... a brakica ima jedan kabel s početka do kraja prikolice, 2 lampe odoada i jedan utiač naprijed i to je sve... bilo koji autoelektričar to će ti pregledati i spojiti za stotinjak kuna...

moje mišljenje: bilo koja prikolica bolja je od šatora jer ipak udaljen si neke cm od zemlje... prednost ćeš vidjeti pri prvoj kiši...

:greetings-wavingyellow:



Pozdrav dali ste u mogućnosti mi pojasniti kako podiči brako prikolicu na toćkovima jer ovako je niska a krećem se po šumskim putevima i često mi zapinje za tlo.L.P.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 63 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan