Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 16:37.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 12 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 29 sij 2015 18:54 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 05 vel 2013 14:31
Postovi: 31
Lokacija: Beograd
Evo i mene nakon duzeg vremena od obecanog da vam predstavim nas sator u zasebnoj podtemi. Nakon duzeg vecanja i trazenja pravog debitantskog satora za nase potrebe odluka je pala na Easy Camp firmu a model Boston 600. Iako smo se mi prvobitno odlucili na B-500 nasu odluku za jos jedan broj gore je doneo fenomenalni popust iz 2013 godine u oktobru mesecu iz Ljubljanskog Merkura. Ovaj model je se kretao oko 400e na mixi caravaning-u i u jos ponekim radnjama i sajtovima. Onda je se pojavilo gore pomenuto snizenje u post sezoni (kraj oktobra meseca) gde je cena pala na odlicnih 230e. Tu vise nije bilo razmisljanja vec je odmah pala kupovina i resenje najveceg kamperskog problema,krova nad glavom. :dance:
Ovo je sator proklamovan za 6 osoba,realnije je maksimalno po meni za za 5 a za nasu cetvoroclanu porodicu i sve stvari koje idu uz pojam kampovanja u satoru rekao bih taman. Sator sa dva ulaza (bocni i ceoni) sa spavacom sobom koju mozete podeliti na dve sobe i velikom dnevnom sobom u koju mozete smestitit bas sve poneto od kuce,pa cak i preko toga.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika


Vrh
   
PostPostano: 29 sij 2015 19:23 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 05 vel 2013 14:31
Postovi: 31
Lokacija: Beograd
Kao sto mozete videti na fokama mi sobe nismo delili vec smo se svi baskarili u jednoj spavacoj sa 4 pojedinacna intex duseka. Spavali smo veoma komotno i udobno sto sa odeljenim sobama ne bi bio slucaj. Dnevna soba je ogromna i u nju staju bez problema sve stvari cak i u slucaju kise stanu stocic i stolice bez problema. Sator je kompletno opsiven i zasticen od eventualnog prodora vode u njega.To je bio jedan od parametara pri kupovini a te savete sam najvise dobio upravo sa ovog foruma. Sobe su takodje kao i kod drugih modela opsivene i zasticene tako da je sve skupa ceo sator jako otporan na nepogode i kise. Proslog leta nismo imali vecih padavina (jedna poslepodnevna kisica u vremenu od 15 -tak minuta) je maciji kasalj za ovaj model. Za dvadeset dana smo imali jedno vece sa veoma jakim i neprijatnim vetrom ali je tunel prkosno podneo te napade vetra sa brda.Malo sam s'pocetka bio zabrinut da li ce izdrzati sve pod jakim naletima vetra,upravo zbog njegove velicine, jer kada dune on deluje poput jedra na brodu ali je sve do jednog kanapa ostalo na svom mestu.Kao i sipke koje su takodje odradile svoj posao za najvisu ocenu. Ljuljao se i gibao ali je jutarnjom kontrolom ustanovljeno da je stanje nepromenjeno kao i pre nevremena.


Vrh
   
PostPostano: 29 sij 2015 19:33 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ovo nije šator - ovo je cijela hala, ali mi se jako sviđa... :clap: :clap:

ps. ne znam gdje si na Jadranu našao samo kišicu obzirom da je ljeto bilo jako kišovito... :crying-yellow:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 29 sij 2015 19:52 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 05 vel 2013 14:31
Postovi: 31
Lokacija: Beograd
Visina vodenog stuba je 3000 mm. Materijal od koga je napravljen poliester 190 T, otporan na vatru premazan nekim meni nepoznatim mazalom. Visina 2,00 m za nasu porodicnu visinu i previse. :icon_wink: Tezina spakovanog satora 24,2 kg a dimenzije torbe u spakovanom stanju 78*34 cm. Pod kompletno spojen sa zidovima lepkom i prosiven. Ovo su oni osnovni fabricki podaci.

Ispod satora obavezno postavljamo ciradu povrsine koliki je i sam sator iz razloga zastite od vlage samog poda satora. U sator smo umesto tepiha stavljali ovu plavu tanju ciradu koja ima efekat zastite samog poda iznutra od cepanja i nekog veceg prljanja.Tako se lakse odrzava higijena samog unutarnjeg prostora. Sam sator je dosta svetao i samim tim jako prozracan,zbog svojih velikih ulaza i otvora (prozora) Svaki se moze zatvoriti zastorom ili ostaviti kao na slikama otvorenim. Jedina mana koju sam ja uspeo da iznadjem je provetrenost spavace sobe. Prozor se u njoj jako malo otvara i samim tim ne dobija dovoljnu kolicinu vazduha.Sve dok se ne otvore vrata soba onda je situacija ok jer promaja cas posla obavi svoje. Ovo je jedina mana ako izuzmemo samu velicinu satora (sveskupa oko 19 kvadrata prostora) zbog potencijalnog problema nalaska adekvatne parcele u kampu. Mi ovog leta nismo imali taj problem jer je kamp na ostrvu Tasos po imenu Pefkari usmeren veoma siroko ka korisnicima kampa i ne ogranicava parcele. U nekim drugim kampovima bi morali birati po velicini a ne gde nam se dopada.

Sator se rasklapa poput svih tunelskih satora jednostavno a brzo u zavisnosti koliko ste uigrana momcad. Ima tu lepog posla posebno kada se pocnu zabijati klinovi ali samo podizanje traje jako kratko. Ostalo se radi polako bez zurbe kad malo zaladi napolju. Sve u svemu ovo je bilo jedno jako dobro odabrano resenje za nasu porodicu. Isto vazi i za sklapanje koje ide mnogo lakse. Jedina je "muka" lepo ga izpuhati i isterati vazduh iz njega kako bi lepo stao u svoju torbu. Boston 600 je se pokazao iz vise aspekata kao prava mera za nas. Izdrzljiv,komforan,pouzdan i za te pare kupovina kakva se samo pozeleti moze. Nadam se da ce nas mnoga naredna leta sluziti a ja cu vam rado prenositi nove utiske sa nasom putujucom cergom. :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 29 sij 2015 20:02 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 05 vel 2013 14:31
Postovi: 31
Lokacija: Beograd
slika

slika

slika


Vrh
   
PostPostano: 29 sij 2015 20:12 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 05 vel 2013 14:31
Postovi: 31
Lokacija: Beograd
Statler je napisao/la:
ovo nije šator - ovo je cijela hala, ali mi se jako sviđa... :clap: :clap:

ps. ne znam gdje si na Jadranu našao samo kišicu obzirom da je ljeto bilo jako kišovito... :crying-yellow:


Statler u pravu si ovi moji iz kamperske komune su nas zezali da mozemo igrati fudbal na male golice ili se lagano kuglati u njemu. =)) I nisu daleko od istine da znas. :whistle:
Tek sam u postu ispod tvog napisao da smo ovog,kao i poslednjih deset, godina letovali u Grckoj. Jul mesec je bio za grcke prilike jako sucmurast ali u odnosu kakvo je vreme bilo u regionu odlicno. Jedna kisa od 15 tak minuta,jedno vetrovito vece i poneki oblacni interval su sve od neprilika za proslu godinu. U odnosu na Jadran zaista se ne smem zaliti. Bili smo u periodu od 07 - 28.07. Nakon naseg odlaska tacnije 1.08. dole je se srucilo takvo nevreme da je i kamp plivao u vodi.Ali je se vec poslepodne iscistilo i nastavilo sa lepim vremenom. Kamp je doziveo blagu eroziju ali je do sutradan sve vraceno u normalu. Desava se to i dole i to bas zna da bude gadno.Sve pliva pod naletima vode sa brda. Plazu je skoro prepolovilo. Posto voda sa planina iza magistrale projuri kroz kamp koji na srecu ima veliki odvodni kanal,i sjuri se na plazu koju bukvalno prepolovi. Posle to ljudi sa mehanizacijom vrate u prvobitan polozaj ali kazu da dok traje nevreme nije nimalo prijatno.Mi takvu srecu jos nismo imali. :naughty: :icon_wink:


Vrh
   
PostPostano: 29 sij 2015 21:14 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Ovo ljeto planiramo kamperom obići Grčku, pa ako ti nije problem da napišeš malo o kampovima, lokacijama, cestama i općenito


Vrh
   
PostPostano: 29 sij 2015 21:30 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 05 vel 2013 14:31
Postovi: 31
Lokacija: Beograd
Naravno nije problem samo recite gde da pisem da li u temi o Grckim kampovima ili ovde ? :think: Ja sam spremio i jednu turu slika od proslogodisnjeg kampovanja kako biste mogli uopznati i uporediti kampove na Jadranu i Grckoj.


Vrh
   
PostPostano: 29 sij 2015 22:03 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Pa najbolje je otvoriti temu o Grčkim kampovim. Da ne zatrpavamo ovdje


Vrh
   
PostPostano: 30 sij 2015 01:12 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 05 vel 2013 14:31
Postovi: 31
Lokacija: Beograd
master 222 otvoricu pod temu na temi Kampovi izvan Hrvatske. Vidim da su moji prethodnici vec obradjivali Grcku sa Olimpijskom regijom i Talata kampom. Tu cu i ja otvoriti novu pod temu i napisati svoja iskustva. Nadam se da ce vam biti od koristi.


Vrh
   
PostPostano: 30 sij 2015 12:58 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Šator je odličan! :clap: :clap:

Temu o kampovima slobodno otvori kako si i napisao!


Vrh
   
PostPostano: 30 sij 2015 14:14 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
mana ovih najlona unutar šatora ili predšatora ti je kad vani kiši što se lako posklizneš na njemu i opadneš... prvu godinu kampiranja i mi smo ga imali u predšatoru od kampice al onda smo kupili kamperski tepih...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 12 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan