Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 29 ožu 2024 00:04.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 53 posta ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 15 pro 2011 14:12 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 01 pro 2011 19:28
Postovi: 15
Mali kamp,cijene prihvatljive,cuga i klopa u kaficima kao u Slavoniji...
Sanitarni cvor novo rađeni, cucavaca nema, ne cisti se cesto,navecer nema tople vode jer se grije solarnim plocama.
Plaza ok.

http://www.murter-slanica.hr/

slika

slika


Vrh
   
PostPostano: 06 kol 2012 20:26 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
Evo i mi smo ove godine svratili do kampa Slanica na Murteru, čisto da vidimo kako to izgleda, možda za iduću godinu...

Ljubazni dečko na rampi nas je pustio da uđemo autom, ali već na samom ulazu šok, gužva za ne vjerovat, kratki pogled na toliko razvikanu plažu, naravno očekivani mravinjak...
Probijamo se kroz onu gužvu i sve očekujem neku normalnu recepciju da parkiramo (obzirom da nismo gosti kampa, nije mi normalno da bez problema uđem s autom i vozim se po kampu), ali vidjevši tablu "zona 1" shvaćamo da toga tu nema.
Malo dalje "zona 2" i tu ugledam jedno nazovimo "parkirno mjesto", na takvoj kosini da ne bi bilo nikakvo čudo da ulje na čep iscuri. :d

Obilazimo kamp, odlazimo do sanitarca, obnovljeni, prosječno čist, ali mali do bola.
Gledam položaje tih parcela i razmišljam kako ljudi uspiju napeljat kućice tamo, a još veća enigma mi je ta uska cesta i ne daj bože mimoilaženja, čak i bez kampice... :think:
O divljanju domačih klinaca na skuterima po toj istoj cesti neću ni trošit rijeći... :angry-fire:
Zrikavce inaće obožavam (moram napomenuti da nigdje nisam čuo glasnije), ali u toj gužvi i divljaštvu su me čak iritirali!

Ubrzo nam postaje jasno, da ovdje nemamo što tražit. Kada smo se dočepali izlaza i glavne ceste jednostavno smo odahnuli. #:-s
Omjer uloženo-dobiveno :handgestures-thumbdown: .

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
PostPostano: 06 kol 2012 21:21 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
i mi smo bili na jedan dan u Slanici i sličnog smo zaključka... samo tada su wc-i bili s vodom iz crnih bojlera s krova, a na 30 m do sanitarca se "čuo" smrad...

Schnitzer je napisao/la:
Gledam položaje tih parcela i razmišljam kako ljudi uspiju napeljat kućice tamo, a još veća enigma mi je ta uska cesta i ne daj bože mimoilaženja, čak i bez kampice... :think:


:think: :think: :think:
ne kužim te... kakve ti veze imaš s napeljavanjem kampice? :doh:

ili se to nešt naglo sprema :dance:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 07 kol 2012 00:33 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
:angry-nono: nemojte mi ništa kontra Slanice :d

Trenutno su naši forumaši tamo,pa pričekajmo njihovu recenziju.

Istina da je gužva poveća, ali uzmimo u obzir da je to mali kamp po prihvatljivoj cijeni.

A ono što mene uvijek tamo vuče je otok,pogled na pučinu i Kornate i moja plaža.
I ne, nije plaža Slanica(to je fakat mravinjak).


Vrh
   
PostPostano: 08 kol 2012 11:51 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Onda čekamo izvještaj! :-W


Vrh
   
PostPostano: 16 kol 2012 11:28 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Evo i našeg izveštaja, malo podužeg ali volim da vas gnjavim :icon-mrgreen: .
Prvo, odakle mi na Murter. To ni meni nije bilo jasno par sati pred polazak. Plan je bio da odemo na jug, Pelješac ili Korčula, preko BiH. Par dana pred polazak mi dobijemo potvrdu da bi sa nama išli naši prijatelji iz Slovenije, ali daleko im južna Dalmacija, pa da se nađemo negde na pola puta. Ja se setila Murtera, oni su isto imali poznanike koji su tamo kampovali i bili zadovoljni. I krenusmo put Murtera. Ali nam bura pomeri planove i umesto u Murter skrenusmo sa puta i odosmo u Pulu u goste. U kampu Slanica smo imali rezervisanu parcelu (2kom) za subotu ali im nije bio problem da pomere rezervaciju za utorak. Da pojasnim kako funkcioniše rezervacija. Mi smo se sa njima malo mailovali malo telefonirali, i oni rezervišu ono što je u tom momentu slobodno, odnosno ono što se oslobodi. Otprilike znaju kad neko odlazi, pa čim počnu gosti da se pakiraju oni ostave tablu da je rezervisano. Najveće promena turista je subotom, kao i svuda, tada najviše gostiju odlazi i dolazi, tada je borba za parcele. Najbolje je doći rano ujutru, videti ko se pakira, pa čekati pored. U kampu nema pravilo o vremenu izlaska iz kampa, to je fleksibilno, silaziš sa parcele kad ti odgovara. Mi smo imali komšije koji su počeli sa pakiranjem u 21h i otišli oko ponoći, a nisu platili dodatno dan.
Parcele za šatore su terasasto uređene. Struja je blizu, ima dosta ormarića. Mi smo prvo dobili dosta lošu parcelu (bez sjene) i na njoj smo izdržali 4 dana. Posle smo se preselili malo niže, parcela na prvoj terasi, auto ispod šatora, plaža na 20m. E na toj parceli bi mogla da ostanem jako dugo jer je bila savršena. Sjena, pogled, blizina mora, perfektna....
Najveći nedostatak kampa su sanitarni čvorovi. Jesu novi, skromno uređeni ali one tetkice nikako ne čiste dovoljno. Imaju jednu čistačicu po smeni za 2 sanitarna čvora. I sve bi možda bilo OK da one rade. Ali one malo rade puno sede ispred. Nose se sobom stolicu koju montiraju ispred i odmaraju. Jedna od njih, iz milošti nazvana sanitarni Hitler, je redovno sedela ispred i proveravala ko ulazi obuven ili nije poneo ručnik za tuširanje. I onda te redovno upozori da se ne pridržavaš pravila. Nas nije dirala, verovatno jer ja dosta opasno izgledam, a možda jer je čula za moj opako prgav karakter. Meni nikako nije jasno kako neko može da se tušira bos u toj prljavoj kabini a da ne zakači neke gljivice. U prilog tome da štede sa čišćenjem toaleta ide i to što toaleti se nikad, čak ni ujutru, ne osete na hlor ili neko drugo sredstvo za čišćenje, kao da ga vodom i sapunom čiste. Pored svog mog nezadovoljstva sa čistačicama, toaleti su bili prilično čisti, svi smo se trudili da ih ne prljamo da bi bili što duže čiste. Za tuširanje podmlatka smo koristili naš solarni tuš, tako nam je bilo najlakše i najbrže. Sanitarni čvorovi jesu mali ali dovoljni, nikad nije bilo gužve ili dužeg čekanja, osim kad svi nagrnu sa plaže i hoće odmah na tuširanje. Topla voda je problem u to vreme, posle se nekako sredi, verovano pojačaju grejanje elektrikom. Fora je da u prvim tuševima, bliže ulazu, prvo nestane vode, dok u poslednjem skoro uvek ima tople.
Auto nismo vadili iz kampa. Kad nađeš mesto nisi lud da ga tako lako nekom prepustiš. Auto nam iskreno nije ni trebao, imali smo bicikle i to nam je bilo osnovno prevozno sredstvo.
Zrikavci, dosadni do zla boga, ali posle par dana se navikneš. Mada moram priznati da mi ne nedostaju. Hor im je aktivan od ranog jutra pa do sumraka. Ali mogu poslužiti kao budilnik, mene su budili za jutarnji džoging i za to im hvala.
Plaža Slanica - mravinjak, samo smo je 2 puta posetili. Plaža Podrvške odlična, blizu, ima sjene, nju smo posetili 4 puta. Posetili i plažu Čigrađa, meni odlična, podmladak je isto bio zadovoljan. Glavna plaža za kupanje nam je bila ispod šatora, stene su dosta ravne, dosta dobar ulazak u vodu. Pre 8h ujutru parkiramo svoj ručnik dole, pa par puta dnevno siđemo da se bućnemo. Nema spremanja torbi za plažu, nema nošenja hrane, sve ti je gore u šatoru koji je na minut hoda. Po meni to i jeste najveći plus ovog kampa, što je na samoj obali a to ne naplaćuje previsokom cenom. Takvi kampovi su dosta retki, mi nikad nismo bili tako blizu mora. Parcele blizu mora se rezervišu mesecima unapred i plaćaju dosta više.
Mi smo se ove godine kupali najviše do sada, jednostavno moraš da se bućneš kad ti je more tako blizu. Mislim da je ta blizina mora i toliko puno kupanja, glavni razlog zašto je naše dete posle tačno 14 dana počelo da kuka za kućom. Prošlih godina nikad nije rekla da joj je dosta kupanja i da joj je more dosadilo, dok ove godine je vrlo glasno i dosadno izražavala svoje stavove. Ali želja joj nije odmah uslišena, ostali smo još 5 dana. Toliko kupanja nije dobro ni za stopala, izrasla su joj za jedan broj, pa je kući morala da se vrati bosa. Naravučenije, stopala treba manje kvasiti :icon-mrgreen:.
Osim neljubaznih čistačica, imaju u jednu seku na recepciji koja ne zaostaje sa svojom neljubaznošću. Dok druga recepcionerka je oličenje ljubaznosti, sušta suprotnost, ona nam je toliko puta pomogla i izašla u susret da sam htela da je usvojim. Hoće devojka malo da se provodi po BG pa nema gde da spava a mi joj nismo daleko, odmah je pozvana u goste. Ovu drugu bi samo na kopanje pozvala, i to možda, samo ako sam tih dana posebno dobra.
Još jedan minus je to što se ne spušta rampa na ulazu u kamp, pa se ta cesta kroz kamp koristi za prolazak do plaže Podvrške. I to najčešće prolaze domaći turisti (ZG table najviše), stranci ne znaju put. Skutera ima dosta ali nisam imala utisak da divljaju, nama nisu puno smetali a bili smo tik uz cestu, prvi šator.
Ala umem da ugnjavim, o bogo moj.......


Vrh
   
PostPostano: 16 kol 2012 12:00 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
to je izvješće iz prve ruke :handgestures-thumbup:

još kad bi bila i koja slikica :whistle:

a tuširanje - bosonog - nikad pa ni taj "Hitler" mi to ne bi naredio! bos se ne tuširam ni u hotelu s 5 zvjezdica a kamoli u kampu...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 16 kol 2012 12:47 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
sosa je napisao/la:
Evo i našeg izveštaja, malo podužeg ali volim da vas gnjavim :icon-mrgreen: .

Imaju jednu čistačicu po smeni za 2 sanitarna čvora. I sve bi možda bilo OK da one rade. Ali one malo rade puno sede ispred. Nose se sobom stolicu koju montiraju ispred i odmaraju. Jedna od njih, iz milošti nazvana sanitarni Hitler, je redovno sedela ispred i proveravala ko ulazi obuven ili nije poneo ručnik za tuširanje. I onda te redovno upozori da se ne pridržavaš pravila. Nas nije dirala, verovatno jer ja dosta opasno izgledam, a možda jer je čula za moj opako prgav karakter. =)) =))


.............. Ovu drugu bi samo na kopanje pozvala, i to možda, samo ako sam tih dana posebno dobra. =)) =))

Ala umem da ugnjavim, o bogo moj....... =))



:obscene-drinkingcheers:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 16 kol 2012 12:49 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Jedino nisam slikala sanitarne čvorove, ali Darcy je već postavljala te slike. Iskreno, zaboravila sam da ih uslikam, sad se stidim :shifty: .
Naša plaža, odmah ispod šatora.
slika
Naš smeštaj i pogled na more, vidi se terasasti oblik parcela. Inače, mi smo zauzeli 3 parcele za 2 šatora i arafat, osoblje kampa nam je tako dozvolilo. Još jedan dokaz njihove fleksibilnosti (ili možda neozbiljnosti).
slikaslika
Parking na oštroj kosini. Da napomenem, nije u celom kampu tako, najviše u prvoj zoni.
slikaslika
Prazna parcela sa rezervacijom, u pozadini se vidi kako otprilike izgleda teren za šatoriste.
slika
Pogled sa najviše parcele u kampu, ona je "daleko" od mora.
slika
Plaže, Podvrške, Slanica, Čigrađa
slikaslikaslika


Vrh
   
PostPostano: 16 kol 2012 13:26 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
Super izvještaj :obscene-drinkingcheers:

Moram priznati da sam u Stupicama "cmizdrila" za Slanicom.
Ma nagodinu se vračamo na Murter!


Vrh
   
PostPostano: 16 kol 2012 13:29 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Darcy je napisao/la:
Super izvještaj :obscene-drinkingcheers:

Moram priznati da sam u Stupicama "cmizdrila" za Slanicom.
Ma nagodinu se vračamo na Murter!


ne... nagodinu idete dalje... zato imate kampicu :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 16 kol 2012 13:33 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
E možda budemo opet šatoristi :doh:


Vrh
   
PostPostano: 21 tra 2014 20:04 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
Prošli malo kroz kamp da vidimo ima li što novoga :)

Moram priznati radi se punom parom; bageri i strojevi u prvom planu.
Cilj im je napraviti zidane terase i već sada je 80% kampa odrađeno.
U prvoj zoni kod sanitarca je maleno predivno dječje igralište.
Od kada smo prvi put bili u ovom kampu prije 10 godina do danas, s jedne zvjezdice je došao do tri.
Zasluženo. Još samo da pokriju kamp s besplatnim wi-fi internetom :whistle:


Vrh
   
PostPostano: 21 tra 2014 20:13 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 21 tra 2014 20:52 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Darcy je napisao/la:
Prošli malo kroz kamp da vidimo ima li što novoga :)

Moram priznati radi se punom parom; bageri i strojevi u prvom planu.
Cilj im je napraviti zidane terase i već sada je 80% kampa odrađeno.
U prvoj zoni kod sanitarca je maleno predivno dječje igralište.
Od kada smo prvi put bili u ovom kampu prije 10 godina do danas, s jedne zvjezdice je došao do tri.
Zasluženo. Još samo da pokriju kamp s besplatnim wi-fi internetom :whistle:


i ostanu na pristojnim cijenama :-??

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 21 tra 2014 22:18 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
Za sada su cijene kulturne.
Unatoč vidljivim ulaganjima, nisu kroz ovih par godina divljali sa cjenikom.
Mislim da i ako pokriju kamp s wi-fijem, neće zato cijene podići u nebo.


Vrh
   
PostPostano: 22 tra 2014 07:36 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
vjerojatno danas u vrijeme flat interneta po niskim cijenama nije neka investicija od par anteni, routera i prijemnika...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 22 tra 2014 12:05 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
Pa da, zato me i čudi što još ima kampova koji naplačuju internet po satu korištenja
i to još samo na recepciji :handgestures-thumbdown:


Vrh
   
PostPostano: 10 ožu 2015 16:46 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 13 stu 2013 15:52
Postovi: 81
Društvo i ja rezervirali mjesto u kampu za 7. mjesec. Dosta su opušteni. Pitali su samo kolika nam je kampica. Tražio sam prvi red do mora, a oni su rekli da će se potruditi, ali da ne mogu garantirati to mjesto.

Ima li netko još kakve stvari za napomenuti oko ovog kampa?


Vrh
   
PostPostano: 10 ožu 2015 19:08 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
A sto ste onda rezervirali ako ne mogu garantirati mjesto koje ste trazili? Nadam se da ne naplacuju "rezervaciju" :/


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 53 posta ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan