Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 22:30.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 50 postova ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 10 srp 2009 17:17 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
U ovom kampu smo redovni već 15-tak godina, kamp je u odlično pošumljen, plaža je šljunčana, a u moru je pijesak, ima dosta zabavnih sadržaja što za klince što za odrasle, dvije dobro opskrbljene trgovine, pekara, prodaja voća i povrća, restoran, pizzerija, nekoliko kafića na plaži, dobri sportski tereni........
kamp je u zadnjih 4-5 godina drastično izmjenjen, napravljeno je ne znam koliko novih parcela, sanitarni čvorovi su detaljno obnovljeni, neki su i srušeni pa zidani iz početka, ima puno cvijeća, trave, novih cesta....
uglavnom puno se radilo na samoj uređenosti što je rezultiralo sa kojom zvijezdicom više, a što naravno povlači i pitanje cijene koja je sad sigurno duplo veća nego prije 6-7 godina.

eto toliko o "našem" kampu


evo malo prošlogodišnjih slika


naša parcela

slika


plaža

slika

naša "pila"

slika



pozdrav

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 02 pro 2011 14:15 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Autokamp Strasko se nalazi u Novalji na otoku Pagu, veza sa kopnom je dobra, u sezoni trajekti voze bez prestanka, a postoji i jeftiniji, ali malo duzi put preko Paskog mosta.

Kamp se prostire na skoro 60 ha debele hladovine, a jedan manji dio kampa pripada i nudistima.

Kamp je vecim dijelom dobro posumljen, borovima i dalmatinskim hrastom, u zadnjih 5-6 godina se puno ulagalo u kamp (novi vlasnik) sto je rezultiralo gradnjom nekoliko stotina parcela i novim cestama unutar kampa.

U kampu postoje dvije vrste parcela, pausalne (koje se izdaju za cijelu sezonu) i sezonske, meni su osobno ove pausalne lijepse i prirodnije i nekako vise prirasle srcu (uvijek smo kampirali na tom dijelu kampa i davnih godina kada nisu postojale parcele), a postoji i neparcelirani, puno manji, dio kampa (uz ogradu) koji je uvijek krcat i nije bas nesto uređen (dosta je grbavo i puno kamenja).

Postoje, također i cijela naselja onih mobilnih kucica, cak dva, tri.

U kampu ima nekih 10-tak sanitarnih cvorova, neki su sruseni, pa na istom mjestu napravljeni novi, neki su samo vrlo dobro obnovljeni, a ima i novo napravljenih, sanitarci su dobro odrzavani (mogli bi biti i malo bolje) ali to dosta ovisi o ekipi koja je zaduzena za odrzavanje pojedinog sanitarnog cvora.

Osoblje je ljubazno i nisam primjetila da prave razliku između domacih i stranih gostiju, sa onim malim "golf vozilima" se stvarno trude pronaci pravu parcelu za svakog (to je caka, ako ides na blef, znaci bez rezervacije, onda ti na recepciji izlistaju sve slobodne parcele i one koje su pauslne i ako hoces, netko sa recepcije zajedno sa tobom pregledava te parcele) mislim da im i drago kad imaju nasih u kampu (znali sa nama pijuckati kavicu), prijasnjih godina u kampu nije bilo ni 5% Hrvata.

Ponuda ugostiteljskih, zabavnih i sportskih sadrzaja je stvarno velika i svatko moze pronaci ono sto ga zanima, od djecije animacije, svirke uzivo, organiziranih dalmatinskih veceri sa klapom i dalmatinskom spizom, aerobika, teretane, odbojke na pijesku itd...

Ima dvije trgovine u kampu koje su vrlo dobro opskrbljene i dobro raspoređene tako da ti je uvijek jedna blizu, postoji i pekara i prodaja domaceg voca i povrca, trafika sa novinama, đinđe za plazu itd.

Plaza je djelomicno sljuncana, a djelomicno stjenovita, u moru je pijesak, doduse treba prijeci preko stjenovitog dijela da se dođe do pijeska, a tu se bas nisu proslavili sa nekim stazama, ima svakih stotinjak metara u moru neki "amaterski" prolazi, znaci samo razmaknuto veliko kamenje i malo nasutog sljunka sa obale,
uz obalu ide i pojas zelenila na kojem je zabranjeno kampiranje, a koje sluzi u svrhu hvatanja hladovine kada si na plazi.

Grad je dosta bilizu, ima staza koja vodi do grada u koji se stigne za 15-20 min setnje, u kampu postoji i vlakic koji vozi do grada, ali koliko se sjecam to je bilo nesto bezobrazno skupo.


Kamp je prekrasno uređen sa puno cvijeca i zelenila, i mislim da zasluzuje svih 4 zvijezdica koliko ima, ali je zato i cijena proporcionalna sa tim zvijezdicama, mogli bi dodatno poraditi na urednosti pojedinih sanitarnih cvoreva, poboljsati ulazak u vodu, jer to su sitnice koje se primjete i smetaju, a mogu se vrlo lako ispraviti.

Uglavnom, Strasko za svaku preporuku onima koji u kampu ocekuju veliku ponudu dodatnih sadrzaja i kojima ne smeta prevelika parcelizacija i urbanizacija.

slika

slika

slika

slika

slika

slika


Vrh
   
PostPostano: 02 pro 2011 18:56 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Kamp Strasko u Novalji na otoku Pagu u 2011. godinii, dozivjet ce neke promjene. U narednih nekoliko godina, slika cijelog kampa prilicno ce se promijeniti. Dakle, dvije trecine kampa bit ce uređene, u parcelama (700), koje su opremljene strujom, vodom i odvodom, sve kupaonice renovirane, promijenit ce se i prometni rezim u kampu, ulaz i unutar kampa ( npr. prilazna cestu prema moru), postaviti 80 mobilnih kucica i urediti plaza, predviđa se i poboljsanje animacija za djecu i odraslem te da ce cijeli kamp imati pristup bezicnom internetu.

Ove godine u kampu Strasko ne odmaraju. Za goste su pripremili neke novosti koje ce dramaticno promijeniti izgled onoga sto sam kamp nudi. FKK dio kampa ce biti premjesten na rub kampa u smjeru turistickog naselja Gajac. Na njegovom mjestu ce biti uređen dio za pausalne goste koji ce tako imati vise mira od dnevnih "migranata". S druge strane, kamp u borovoj sumi, ce postaviti nove pokretne kucice, koji ce biti posvecen iskljucivo pojedinacnim najmovima (nece se ici na prodaju). Dio parcela u kampu ce se dati prolaznim gostima koji se zadrzavaju kraci period u kampu.

Evo i prve karte - priblizno:
slika

Kamp Strasko je za urednost i dobar rad nagrađen od Hrvatske turisticke organizacije, a od njemackogi ADAC-a kampu je dodijeljen 21 bod (od 25 mogucih). Veci broj bodova ostvareni su samo u kampovima Valalta, Lanterna i Zaton, tako da mozemo reci da je Strasko jedan od najboljih pet kampova u Hrvatskoj.

Buduci da je kamp vrlo popularan kod mnogih kampera u Hrvatskoj, Sloveniji, kao i u drugim zemljama, preporucujemo Vam da parcelu ili mobilne kucice rezervirate dovoljno rano. Rezervacije mozete izvrsiti i putem web stranice

http://www.kampstrasko.com

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 06 pro 2011 12:36 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 03 pro 2011 21:29
Postovi: 9
Lokacija: u kampu
najbolji kamp u kojem smo bili... animacija za djecu i mlade odlična... sportski sadržaji i animatori vrhunski...

slika

slika

slika

slikaslika


Vrh
   
PostPostano: 19 sij 2012 21:37 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Ovo je kamp u kojem smo prvi put ljetovali sa našim kamperom.Također to je i naljepši kamp koji smo vidjeli.Sve što ljudi mogu poželjeti od jednog kampa je na tome mjestu.Pohvale osoblju na recepciji,čistačicama,animatorima...svima koji svojim radom pridonose da se ljudi tamo osjećaju kao kod kuće.Kamp STRAŠKO je kamp koji svima preporučamo i u koji se sigurno vraćamo. :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 19 sij 2012 22:18 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 07 pro 2011 23:32
Postovi: 401
Lokacija: tu negdje
istrle11 je napisao/la:
Ovo je kamp u kojem smo prvi put ljetovali sa našim kamperom.Također to je i naljepši kamp koji smo vidjeli.Sve što ljudi mogu poželjeti od jednog kampa je na tome mjestu.Pohvale osoblju na recepciji,čistačicama,animatorima...svima koji svojim radom pridonose da se ljudi tamo osjećaju kao kod kuće.Kamp STRAŠKO je kamp koji svima preporučamo i u koji se sigurno vraćamo. :handgestures-thumbup:



Mi smo tri posljednje godine u Strašku,ove godine smo mislili promijeniti kamp(čisto radi promjene),ali smo odustali od toga i opet se vraćamo u Straško.Istina,malo smo se razmazili i navikli:na veliku parcelu,odvod i dovod vode na parceli,visok stupanj higijene u sanitarima,free wireless,ponuda kampa,animacija za juniore(što nam je jako bitno)i naravno da ne zaboravim na birc na obali s kojeg jednim okom,uz kavicu,pratim juniore na pješčanom igralištu( koje je,btw kompletno u hladu za najveće, dnevne vrućine).
Ne znam baš kolko ima kampova u HR s takvom cjelovitom uslugom,a da nisu pretjerali s cijenom.

_________________
"da me je puštit unutra,najebala bi amerika"


Vrh
   
PostPostano: 19 sij 2012 23:34 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 17 sij 2012 21:44
Postovi: 14
U Strašku nisam bio, ali sve to isto stoji i za Zaton (osim besplatnog Wi-Fija). Animacije za klince u Zatonu su predobre, moji čak neki puta nisu išli na kupanje zbog njih. Kak' stvari stoje i ove godine smo tamo!

_________________
"...ture bure gura, ture bure valja..."


Vrh
   
PostPostano: 20 ruj 2012 22:21 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Mi smo nakon tri godine, ponovo godišnji proveli u Strašku i nismo požalili,

kompletna uređenost, higijena, čistoća što sanitaraca, što cijelog kampa je besprijekorna, takva nije bila niti jedne od ranijih godina kada smo bili

po kampu se od tada dosta toga napravilo,


na dijelu kampa gdje smo mi uvijek kampirali sada su postavljene moilne kućice i nekako mi se čini da je cijelo to područje malo "čelavije"

slika

slika


dio plaže na kojoj su bile ogromne stijene, sada je jako lijepo uređen

slika


postavljeno je dizalo za ulazak u more kao pomoć slabopokretnima

slika


čak postoji i mjesto za čik pauzu, klupe pokraj kojih su pepeljare i suncobrani od trske i sve to sa prekrasnim pogledom na more

slika


također je postavljeno puno velikih (sigurno 20-tak, ako ne više) ljuljački uz samu plažu i desetak betonskih stolova i klupa također uz samu plažu u debeloj hladovini

slika

slika


Puno se truda ulaže u zelene površine po kampu, koje su stvarno prekrasne

slika

slika

slika

slika

slika


psi su dobrodošli u kampu i to se primjećuje na svakom koraku, ima bezbroj kanti sa vrečicama i točno su označena područja koja su predviđena za pse, a koja nisu

slika

slika

slika


nešto se ne znam dal je ovih kućica bilo tako puno, al su ih lijepo grupiralio, nasuprot konzuma i sva ponuda od kruha, voća i povrća, trafike, kamp opreme, autoktonih delikatesa je na jednom mjestu

slika


čak je i trafostanica u istom tonu

slika


na brdu pokraj recepcije je napravljeno 150 novih parcela

slika


svi sportki tereni i sadržaji tipa teretane, pedalina, kajaka... su bili besplatni za goste kampa

slika

slika

slika

slika

slika


animacija im je na vrlo visokom nivou, zabava i igraonica za klince; aerobik, joga i večernji plesnjaci za odrasle, dječiji vrtić i obiteljska igraonica za najmlađe

slika

slika

slika

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 04 ruj 2014 14:09 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Evo i od mene friške slike.
Mi smo bili ove godine prvi put i najiskrenije smo oduševljeni kampom. Osoblje ljubazno, ponuda ogromna, animacija odlična, higijena na zavidnom nivou. Jedan od retkih kampova gde je higijena besprekorna i u ranojutarnjim časovima dok čistačice ne počnu sa radom. Mene je oduševljavalo na koju sitnice što se tiče higijene oni vode računa. Primer: emajlirane kante za smeće uz plažu, to se redovno briše krpom i polira nekim sredstvo. Videla lično ujutru kad sam išla na trčanje, nisam stigla da slikam i dokumentujem.
Jedino što je market malo slabiji sa ponudom. Koliko sam shvatila, nekad je tu bio Konzum, sad neki drugi koji nije baš za pohvalu.
Nisam sigurna ni šta više da napišem a da nije već napisano. Mi nismo imali potrebu za gradom, sve što nam treba ima u kampu. I to nije tako loše jer je u gradu gužva neviđena, ne baš prijatna za nas koji smo na opuštenom odmoru.
Animacija je odlična, malo opštija nego u manjim kampovima, ali drugačije ne bih funkcionisali. Tematske danove nismo preskakali, to se detetu posebno sviđalo. Animaciji manjka sa kreativnim radionicama, to je onako neko naše opšte mišljenje. Možda smo mi to primetili jer naše dete voli te stvari (crtanje, vajanje, bojenje...), a u drugim kampovima smo na to nailazili. Večernje predstave u paviljonu su za starije, mada najviše deca ostaju ali tema nije za njih jer najčešće obrađuju mjuzikle.

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika


Vrh
   
PostPostano: 04 ruj 2014 14:18 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
:handgestures-thumbup:

brza si :icon_wink:

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 04 ruj 2014 14:25 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Već sam imala spremne slike, reklamirala sam kamp na jednom srpskom roditeljskom forumu. Samo što nisam ceo post odande kopirala jer je podugačak i detaljniji, za nekog ko nikad nije kampovao u HR kampovima.
A i mrzi me da radim ovo što treba da radim :shhh: .


Vrh
   
PostPostano: 04 ruj 2014 14:47 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 21 lis 2014 19:04 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 srp 2014 11:14
Postovi: 5
Odličan kamp, često (poslom) navratim tamo i stvarno ono što se može vidjeti (onako usput) je za svaku pohvalu. Plaža je odlična, restoran je odličan.

_________________
smjestaj u istri


Vrh
   
PostPostano: 11 ožu 2015 11:01 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Novo u Strasku: http://www.kampstrasko.com/hr/64/bazenski-kompleks/


Vrh
   
PostPostano: 11 ožu 2015 12:24 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Lijepo izgleda! Za klince super! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 11 ožu 2015 13:46 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Ipak su napravili bazene unutar postojećih granica kampa, bazeni su trebali biti u nastavku kampa prema nogometnom igralištu, odnosno kamp bi se proširio za taj dio terena gdje bi bili bazeni...

mislim da su ovi bazeni totalno nepotrebni za kamp, plaža je po meni ok i za klince...nisu zatvoreni da to povećava neku ponudu za vrijeme lošeg vremena...išla je neka priča da Strašku nedostaju bazeni da bi mogao dobiti još jednu zvjezdicu, možda je to razlog...

mogla bi sada cijena ići kojih 20-tak posto gore...

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 11 ožu 2015 15:01 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Sve to pet i sva ta čuda u kampu... al' to sve hebeno košta gosta... OK ako koristiš to, ali većina nas to sve ni ne pomišlja koristiti...

Na mom primjeru - Straško postaje samo "san":
4 odrasle osobe x 76 kn
parcela 1 red x 266 kn
taksa 4x 7,50 kn
= 600 kn /dan!!!

i onda me groznica lovi pa puta 21 dan kao lani = 12500 kn... usporedba sa Živogošćem koje nema takve džidža-midže (koje mi nisu ni falile) - 5800 kn lani!!!

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 08 lip 2015 08:26 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
sa ovom akcijom mi se cijene čine malo bliže realnima....e da je malo otić... :)

http://www.kampstrasko.com/hr/65/roda-r ... i-u-akciji

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 11 lip 2015 07:41 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
I koliko izađe ta mobilna kućica? :think:


Vrh
   
PostPostano: 11 lip 2015 08:52 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Sad mi veli zena u njivicama ta mobilna 1200 kn po danu. Uzas


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 50 postova ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan