Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 16:55.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 67 postova ]  Stranica 1 2 3 4 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 09 srp 2015 09:32 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 07 srp 2015 12:30
Postovi: 116
Vjerojatno nisam prvi ni posljednji kojemo propušta krov na kamperu (vrlo vjerojatno oko krovnog prozora) i toga sam bio svjestan kad sam kupio kamper.

Nočas evo prve kiše nakon kupnje i zapravo vidim da je ta 'rupa' vrlo ozbiljna jer je vode bilo dosta. Planiram krov pošteno sređivati za tjedan- dva.

Molim dva savjeta:

Prva pomoć:
Što da sad stavim na krov da zaustavim daljnje curenje ako eventualno padne kiša jer me neće biti par dana blizu njega. Imam ideju kupiti najlon cca 4*2,20 m te po rubovima zalijepiti 'duck' trakom.

Kako najbolje sanirati krov, ima li tko kakvih iskustava?


Vrh
   
PostPostano: 09 srp 2015 09:55 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Nisi jedini..... trebao bi prvo demontirati prozor, očistiti od starog silikona,masti i sl. Za ljepljenje ja sam koristio Sikaflex®-221 cca 55 Kn i/ili gumi kit (traka ) cca 20-tak kn .

Ako to ne radiš ovih dana za prvu pomoć oko prozora zalijepi sa ljepljivom trakom.

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 09 srp 2015 11:36 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Evo imaš ovdje filmić člana foruma kako je on promijenio prozor na svom kamperu. Isto možeš i ti primjeniti:



Ovdje imaš još njegovih filmića o kamperu:

http://forum.camping-croatia.com/viewtopic.php?f=44&t=1741

A kao privremeno rješenje, može poslužiti najlon, samo ga dobro fiksirati da ga vjetar nedigne. Kod "duck" trake treba biti oprezan da ne ostane ljepila po kamperu kada ga budeš odljepljivao, a to na hrapavim bočnim stranicama kampera (neznam dali imaš hrapave ili glatke bočne stranice) može biti veliki problem za skidanje.


Vrh
   
PostPostano: 09 srp 2015 14:11 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
bajki je napisao/la:
A kao privremeno rješenje, može poslužiti najlon, samo ga dobro fiksirati da ga vjetar nedigne. Kod "duck" trake treba biti oprezan da ne ostane ljepila po kamperu kada ga budeš odljepljivao, a to na hrapavim bočnim stranicama kampera (neznam dali imaš hrapave ili glatke bočne stranice) može biti veliki problem za skidanje.


na krovu više manje nebitno i ako ostane ljepila od trake... ionako se ne vidi :icon_wink: bokovi su druga priča...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 09 srp 2015 14:48 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Problem je ako zalijepi na krovu postoji mogućnost da se voda provuče ispod najlona. Ako ga zalijepi sa strane onda će sigurno otići sve sa krova.


Vrh
   
PostPostano: 09 srp 2015 22:51 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
MOš mislit 333 km od pariza kod Metza na benzinskoj mi žena govori , a sto ti ova rupa na krovu? Gledam ja a kompletan poklopac na krovu odletio tokom puta tako da imas rupu os 40x40 cm a za pariz planiraju kisu???!!!! Jbg stara kampica...

Ima jedna traka koju profesionalno koristimo, srebrne boje, vidio sada u Bauhausu i kod nas za kupit...silver tape se zove
Srica bozja imao ja nju i polipio onako red po red citavu rupu...komplet...skoro svaki dan kisa, prosli mi i pariz i holandiju i stigli doma sa zakrpom i sada jos stoji na krovu....jbg ocupalo poklopac.....slabasno celjade,,,,,
ostatke ljepila ces ocistit acetonom ili alkoholom....ali vjeruj ta traka moze bit i dugotrajnije rjesenje....u Holandiji kosta pola eura a u njemackoj sam liku dao 10 (autohaus) jer je pocelo livat ko iz kabla a meni se prifalilio...sada nosim pilu klisca, alat traku , sikiru, lopatu jer svasta dobro dodje....inace za prvu ruku je posluzio plasticni poklopac kante za smece sa francuskih autoputeva...plastika prerezana lovackim nozem....postavilo se na krov za prvu noc....nije bilo dosti trake....
Sikira IDE za samobranu...kratka drska...nosim je uz sic i samo pokazem kroz prozor...ako nesto nije nekome jasno...vjeruj mi sluzi svrsi...
malo prakticnih savjeta...
nakon natezanja francuski kamiondzija vadi metar dugu aluminijsku cijev, nabildani tip....proteini....a meni Filipinci napravili 50 cm dugacku macetu od L profila , koristim je za off road za kidat grane....da vidis napuhanka kako se ohladi kada vidi macetu...


Vrh
   
PostPostano: 10 srp 2015 20:32 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
RI898 - ja se uvijek tak nasmijem tvojim postovima... mislim da ću ih počet skupljat i prevlačit na jednu `rpu ak kad ih dost skupim - izdat knjigu....

MOš mislit 333 km od pariza kod Metza na benzinskoj mi žena govori , a sto ti ova rupa na krovu? Gledam ja a kompletan poklopac na krovu odletio tokom puta tako da imas rupu os 40x40 cm a za pariz planiraju kisu???!!!! Jbg stara kampica...

Ima jedna traka koju profesionalno koristimo, srebrne boje, vidio sada u Bauhausu i kod nas za kupit...silver tape se zove


=)) =)) =))

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 11 srp 2015 01:13 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Kad sam stigao u holandiju kod rodaka i ispricao sve negodovstine rekao mi je neka napravim film....
Mozes mislit šoka kada sam vidio da nema poklopca na krovu (ali to je ionako bilo slabasno) .....tokom puta se dobrim dijelom raspao i prednji poklopac gdje dolazi plinska boca (bio je ionako napuknut), ali i tu je pomogla traka, pukao je sifon na sudoperu ali to je bio stari problem, punjac je prepunio akumulator pa se ovaj skoro raspao pa smo od holandije do doma tocili vodu rucno (isto stari problem) , a postat cu slike sto je ostalo od gume - otpao komad gazne povrsine....postat cu sve slike kada budem mogao ..... u jednom momentu mi je vec bilo svejedno da li ce kampica doc do doma ili ne....
E da i tokom voznje se stalno gasio plinski frizider pa smo uglavnom bili bez njega...kroz austriju slabo zatvorio prednji prozor pa mi kisa smocilo prednji krevet (problem rijesen sa velikom plasticnom ceradaom)...itd.....nije bilo dosadno....interesantno...ali kamping ide dalje....
zato sam mislio citavu kampicu rastavit i insatalirat u kombija...imas izolaciju, aluminjske stranice, namjestaj krevete....samo nabavis kombija...
A sa tim francuzima sam uvijek u nekim problemima...


Vrh
   
PostPostano: 17 kol 2015 09:53 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 07 srp 2015 12:30
Postovi: 116
Očajan sam.... :crying-yellow:

Ovaj vikend sam odlučio pozabaviti se sa curenjem krova. Skinuli smo nosać (krovne prozore nismo skidali) da imamo što ravniju podlogu i na krov naljepili samoljepljivu alu foliju koja sa donje strane ima bitumen. Sve lijepo napravili i činilo nam se da je to to.

Došla prva kiša i opet počelo kapati.

Što mi je za raditi? Pa nije valjda da bi cijeli krov trebao prevlačiti novim limom...


Vrh
   
PostPostano: 17 kol 2015 10:57 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
nije mi jasan postupak, pa mislim da za takvo saniranje bi svakako trebao poskidati sve s krova i nanovo namontirati... promijeniti brtve oko prozora i slično...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 17 kol 2015 11:22 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 07 srp 2015 12:30
Postovi: 116
Ma tu je greška. Htjeli smo sa nekakvom folijom riješiti curenje ali to očito tako ne ide...

Po iskustvu, dali najčešće voda počinje propuštati oko krovnog prozora? Mislim, ima li šanse da propušta negdje na sredini krova?


Vrh
   
PostPostano: 17 kol 2015 12:03 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Obično počne oko prozora, tj. na brtvama.

Jel imaš kakav nosač na krovu ili nešto drugo montirano?


Vrh
   
PostPostano: 17 kol 2015 12:31 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 07 srp 2015 12:30
Postovi: 116
Imam ali sam ga kod ove montaže skinuo baš sa tom namjerom da otklonim sumnju da negdje za šarafima pušta.

A ništa mi onda drugo ne preostaje nego skinuti krovni prozor, prebrtviti ga pa probati...


Vrh
   
PostPostano: 18 kol 2015 08:01 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
A kako si zatvorio te rupe od nosača koji si skinuo? Da tu negdje nepušta? :think:
Svaka rupa na kampici je kritično mjesto!


Vrh
   
PostPostano: 18 kol 2015 08:07 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 07 srp 2015 12:30
Postovi: 116
Ma nema ništa na brzinu i poprečki...

Jučer ja raskopao zadnji krovni prozor iznutra i imam što vidjeti... :doh:

Dakle, krećemo ispočetka, raskopati krovni prozor, sve lijepo očistiti, pripremiti novi okvir 40*40, podkitati sa sikom i nanovo montirati prozor. A ja mislio riješiti problem sa nekim čudotvornim folijama, kak ne.

Danas kreće prva faza...


Vrh
   
PostPostano: 18 kol 2015 08:59 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
mogao bi se malo pozabaviti i fotoaparatom... :icon_wink:

pa nam predočiti "spašavanje" u par slikica... :greetings-wavingyellow:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 18 kol 2015 09:02 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 07 srp 2015 12:30
Postovi: 116
Statler je napisao/la:
mogao bi se malo pozabaviti i fotoaparatom... :icon_wink:

pa nam predočiti "spašavanje" u par slikica... :greetings-wavingyellow:


Budem..., obečajem (mogu li kroz tapatalk postaviti fotke na forum?)


Vrh
   
PostPostano: 18 kol 2015 09:12 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 07 srp 2015 12:30
Postovi: 116
Skuzio sam kako kroz tapatalk postaviti fotke. Treba se prijaviti bas sa korisnickim podacima od foruma a ne sa fb podacima jer tada neda opciju 'reply'. Fotke ce biti postavljene.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 18 kol 2015 09:37 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
befree je napisao/la:
Ma nema ništa na brzinu i poprečki...

Jučer ja raskopao zadnji krovni prozor iznutra i imam što vidjeti... :doh:

Dakle, krećemo ispočetka, raskopati krovni prozor, sve lijepo očistiti, pripremiti novi okvir 40*40, podkitati sa sikom i nanovo montirati prozor. A ja mislio riješiti problem sa nekim čudotvornim folijama, kak ne.

Danas kreće prva faza...


Koju Siku koristiš?


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2015 07:06 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 07 srp 2015 12:30
Postovi: 116
Nemam neku posebnu marku, imas ti nesto za preporuciti?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 67 postova ]  Stranica 1 2 3 4 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan