Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 29 ožu 2024 00:13.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 20 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 26 srp 2013 17:19 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
http://www.campingcolfosco.org


Smjesten na samom izlazu iz Corvare, s ulasku u Colfosco, pravi tipicni alpski kamp - uredna i precizno raspodijeljena livada, ne prevelika, od dodatnih sadrzaja samo recepcija i sanitarije te mali parkic za djecu. Podloga za satore je savrsena i mogu se zabiti i najmeksi klinovi, ima i drvenih klupica za one koji nemaju svoj stol, a stupova sa strujom ima za svako mjesto posebno. U sklopu kampa ima i nekoliko bungalova/kamp kucica i poseban sljuncani dio za kucice/kampere.

Oni koji su skijali u ovim krajevima sigurno su uocili kamp jer sjedeznica iz Corvare prema Val Gardeni ide tocno iznad kampa, a kamp radi i zimi.

Vjerojatno jedan od rijetkih kampova koji se moze pohvaliti da je direktno na skijaskoj stazi :)

Sanitarije su dostupne samo ako imas key-card, tako da nismo mogli zaviriti :(

Ono sto me neugodno iznenadilo su cijene u kampu, cine mi se uzasno visoke za toliko malu ponudu, a djeca su besplatna samo do 3 godine. Iznad 10 placaju kao i odrasli. U spici sezone se auto ne smije drzati unutar kampa.

Inace, ovo mjesto je carobno ljeti i pravi raj za one koji vole hodati po prirodi. Naravno i za planinare, bicikliste i alpiniste, al namjerno sam rekla "hodati" jer ima hrpa staza i setnica koje su prilagodjene cak i djecjim kolicima, ljeti rade i zicare i sve je krcato djecjih igralista i parkica, adrenalinski park je odmah kraj kampa, ducani blizu, setnica i biciklisticka staza idu odmah kraj kampa itd.

Temperature ljeti su danju oko 25-30 ako je sunce, noci su oko 10-15. Treba imati dobar sator jer je klima u Alpama takva da je ujutro suncano, a do navecer se navuku oblaci i svaki dan pljusne nesto. No zato se spava savrseno i sve je prekrasno zeleno :)

slika

slika

slika

slika

slika


Vrh
   
PostPostano: 26 srp 2013 17:39 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
A kužite paušalce ! =)) =)) Ima ih ima.... ali za razliku od naših ovo je pristojno.

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 26 srp 2013 19:45 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Lei, hvala! :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 26 srp 2013 21:42 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Lei :bow-blue: :bow-blue: :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 26 srp 2013 22:41 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
i mi iz ove krasne temperature, zelenila i savrsenog spavanja sutra nazad na +35 :(( ajmeeeeeeeeee :(


Vrh
   
PostPostano: 27 srp 2013 08:02 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Zato odmah k nama u gorski kotar na hladenje i privikavanje na pristojnih 28


Vrh
   
PostPostano: 26 sij 2016 20:39 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
http://www.campingcolfosco.org

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 26 sij 2016 21:00 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup:
Jesi kampicom?


Vrh
   
PostPostano: 26 sij 2016 21:06 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 12 lip 2013 13:23
Postovi: 324
Meni vrhunsko mjesto za skijanje. Nisam baš siguran koliko je komforno po zimi u kampu.

_________________
Super zabava za kućne vozače - http://superauti.com


Vrh
   
PostPostano: 27 sij 2016 08:49 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
nemoj me palit dundinu... big lajk za kamp, big lajk za skijanje... :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 27 sij 2016 17:56 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Hehe nisam bas sa kampicom. Iskreno kad ih malo gledam nisam za zimsku kamp varijantu. Sva ta vlaga od obleke, nemas postenu kupaonu, ipak ne. Jedino da imam onakav Concorde kao na slikama. Mozda.
Krasno skijaliste da. Obzirom da skijamo s petogodisnjakom nismo isli na selarondu ali i bez toga je krasno


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 27 sij 2016 22:32 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 28 sij 2016 08:54 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
dundino je napisao/la:
Hehe nisam bas sa kampicom. Iskreno kad ih malo gledam nisam za zimsku kamp varijantu. Sva ta vlaga od obleke, nemas postenu kupaonu, ipak ne. Jedino da imam onakav Concorde kao na slikama. Mozda.
Krasno skijaliste da. Obzirom da skijamo s petogodisnjakom nismo isli na selarondu ali i bez toga je krasno


ma baš ni mi nismo nikako za to kampicom.... čak ni s Concordeom... upravo jer smo istog razmišljanja kao i vi. Dodatno me muči neki nagli minus, pa pucanje tankova vode i otpada i slično... a baš mi se i ne skija dok je vani plus :whistle:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 18 kol 2017 16:00 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Kako smo ljetos bili u ovom kampu evo i par dojmova iz prve ruke.

U odnosu na prije par godina kamp je uredio i veliko djecje igraliste (na livadi uz samo setnicu koja ide iz Corvare prema Colfoscu). Ljeti im je kamp podijeljen na zonu za satorase (koja je na livadicama) i dio prema Corvari koji je za kampere i kamp kucice. Dosta je skup, a naplacuju dodatno i kratke boravke. Bitno je za znat, ako ce netko ici, da recepcija ima radno vrijeme sa popodnevnom pauzom, tako da se ne moze banuti bas bilo kad (mislim da im je pauza 11 do 15 ili tako nekako, treba obavezno provjeriti na webu). U sklopu recepcije je mali ducancic sa nekim sitnicama (veci je nesto dalje u Corvari), ali cijene u ovom nisu pretjerano strasne (nije za svakodnevnu opskrbu, ali ako ti nesto zafali nece te bas opeljesiti cijenama... znam da sam gledala staklenku gotovog umaka za pastu i da je bio jeftiniji nego kod nas u Hr =)) )

Sanitarije su krasne. Velike, uredne, ciste, tople vode koliko hoces. Zakljucavaju se i treba imati karticu. Fenova nema, treba imati svoj. U podrumu je "veseraj" gdje se moze prati sudje i roba, ima i perilica. A ima i prostorija sa strikovima za susit robu (na vlastitu odgovornost se ostavlja), sto je super za posusit neke stvari jer je nocu vani vlaga toliko velika da ujutro roba ostavljena vani bude jos mokrija. Sa strane im je sve za ispraznit/napunit kamper, ukljucujuci i kemijski wc.

Uglavnom jaaaako lijepi kamp. Corvara i Colfosco su na dohvat ruke, zicare na cca 20 minuta pjeske, biciklom i brze

Kad ulovim vremena stavit cu i par novih fotki

:greetings-wavingyellow:


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2017 00:12 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
slika

slika


Vrh
   
PostPostano: 05 lip 2019 15:31 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 02 lip 2019 15:23
Postovi: 17
Heh, Lei, cini se da smo prije dvije godine bili u Alta Badiji u isto vrijeme, sako smo mi bili u kampu u San Cassianu. Kamp je bio ok, samo je problem što je ispod brda pa sunce dođe jako kasno pa je dugo ujutro hladno i važno. Zato sam išla čitati o ovom kampu jer je jedina alternativa. Nešto sam čitala po drugim izvorima da su vlasnici ovog kampa zeznuti. Niste imali nikakvih problema?


Vrh
   
PostPostano: 05 lip 2019 21:21 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Nama je bilo sve ok. Treba jedino paziti da imaju pauzu usred dana pa se ne moze uci ili izaci bas kad hoces (tipa oko 13)

Sad sam isto nesto s njima pricala jer idemo opet za onaj dugi vikend krajem lipnja i odgovorili su strasno brzo na mail :)

Imas kampova dosta oko Canazeia, ako ti to igra ulogu


Vrh
   
PostPostano: 06 lip 2019 10:06 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 02 lip 2019 15:23
Postovi: 17
Ako se ne varam, ta strana oko Canazeia je dosta strma, Alta Badia nam je super baš zbog ovog što si spomenula u prvom postu - može se i samo hodati po šetnicama, voziti bicikl, voziti kolica... Ne nužno planinariti. Ima i u Cortini par jako lijepih kampova, ali ne primaju rezervacije, što nam je totalno neprihvatljivo.


Vrh
   
PostPostano: 06 lip 2019 13:11 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Ovaj u Colfoscu isto nema rezervacija. Nemaju parcela, zato se ni ne moze rezervirati

Baci oko na Molveno, imaju veliki i krasan obiteljski kamp uz samo jezero. A opet su planine i ljeti je ugodno i prohladno (jedino sto je nesto dalje za voziti se do tamo)


Vrh
   
PostPostano: 06 lip 2019 14:49 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 02 lip 2019 15:23
Postovi: 17
Budem, hvala ti!


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 20 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan