Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 13:34.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 20 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 01 ruj 2015 13:47 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 15 vel 2012 15:57
Postovi: 135
kamp Kargita na Dugom otoku.
Novi kamp - poceli s radom 2012 (mislim).
Izvsna web stranica - http://www.camp-kargita.hr/ sa virtualnom setnjom i lijepom galerijom slika. Ali osim onoga što se vidi na web-u, ima još. a to je neparcelirani dio u sumici (cca 30-tak satora).
Kako je kamp mali (50- parcela + sumica za koju nisam ni znao), iz opreznosti sam nazvao cca 7 dana prije dolaska da provjerim im a ili mjesta. Izuzetno ljubazan (NE ulizivački) glas sa druge strane kaže da imam srece jer je bas jucer jedan covjek otkazao rezervaciju na parceli broj 5, prvi red do mora - slobodno 7 dana unutar mojeg planiranog perioda. Sold isti tren. Prvi red - samo satori! Sudjedi Slovenci s lijeva i zdesna bili i prosle godine i vec rezervirali za iducu godinu. nemozes vjerovat.

Evo dvije slicice sa te parcele. Slike kampa necu stavljati - ima ih na webu kolko hocete...

slika

slika

Nakon tih 7 dana, selidba na neparcelirani dio u sumici. Savrsen hlad, mir, prostora ko u prici. Slikice:

slika

slika


Sanitarije: Nove, savrseno ciste, uvijek papira i sapuna, uvijek topla voda! Tus kabine prostrane sa dovoljno kukica za vjesanje. i sve pohvale teti spremacici. Voda se dovozi brodom vodonoscem
Kamp ima ducancic, bez voca i povrca. Isto se moze kupiti kod svjetionicara 300m od kampa.
Ima igraliste za odbojku, stol za pingac, male penjalice i tobogan za klince. bike na rentanje.
Plaza kampa je stjenovita sa jednim malim dijelom oblutaka.
Ima i bar/restoran.
Nema pausalaca! samo jedna mobilna kucica tamo negdje u osmom redu od mora...
Gosti vecinom Slovenci, vidio 5 Zg tablica.
Jedini nedostatak: mali broj parcela u prva dva reda. more se jos moze vidjeti sa nekih parcela u trecem redu.


Vrh
   
PostPostano: 01 ruj 2015 13:55 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 15 vel 2012 15:57
Postovi: 135
Dugi otok.
Ima par must see stvari - Park prirode Telascica (izlazak na klifove i slobodni pad u more... kristalno cisto sa bujnim biljnim i zivotinjskim svijetom), plaza Sakarun, plaza Veli zal, spilja.
Nedostatak sjevernog dijela otoka su ducani. Nekoliko malih mjesta sa bukvalno nekoliko stanovnika. Cijene zagebacke sa faktorom 2 - paradajzi 20, lubenica 8, piletina smrznuta 80+, svjezeg mesa ni u tragovima.
Jedino vece mjesto Sali. Market Tommy sa odlicnom ponudom i cijenama sa kopna, tu je i jedini bankomat na otoku.
Dobro je imati bicikl.

Zaboravio: Obavezno provjeriti ima li mjesta u Kargiti prije dolaska, jer na otoku je jos samo jedan kamp koji je manji, skuplji i sa manje hladovine...


Vrh
   
PostPostano: 01 ruj 2015 19:15 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup: :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
PostPostano: 01 ruj 2015 23:57 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Super, baš me zanimalo nečije mišljenje o tom kampu :handgestures-thumbup: Mi smo tamo dolazili dok je to još bio divlji kamp i jako me razveselilo što i Dugi otok konačno ima i kampove u ponudi.
Ako ćemo zanemariti blizinu mora, čak mi se čini ljepši ovaj neparcelizirani dio i drago mi je čuti lijepe riječi :dance: (pošto razmišljamo i mi jednom prilikom opet na Dugi :))

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 28 srp 2016 15:42 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 06 kol 2012 12:54
Postovi: 63
Pozz!
Mi smo ove godine bili sedam dana na dugom otoku - unajmili smo kuću - i jako nam se dopalo. Tako da smo poželjeli iduće godine tamo kampirati. (Bez brige, kampiramo i ove godine na Lošinju u Rapoči i kad zbavimo, stavljam izvješće ko i svake godine :) )
Kad smo negdje, pregledamo sve kampove, obiđemo sanitarije i ako nam se svidi - rezerviramo. Kamp nam se svidio više od jedinog drugog kampa na otoku te smo odlučili uplatiti rezervaciju za iduću godinu. Mi to uvijek tako radimo jer volimo biti sigurni da će nas naše mjesto čekati.
No, supruga i klinka su prije no što smo htjeli otići do recepcije otišle na wc. I tamo je nastao problem. Čistačica je digla frku i odjurila reći vlasnici/voditeljici kampa da su neke hrvatice otišle raditi pi-pi kod nje na wc-u!! Čim smo izašle dotična nas je napala rafalnom paljbom, kreštanjem iz petnih žila i etiketiranjem. Supruga joj je pokušala objasniti da ćemo biti njezini gosti jer kampiramo, no ona se na to samo posprdno nasmijala i komentirala nešto tipa "vi kampirate, gdje vi kampirate" i nastavila urlikati dalje...
Ne moram uopće reći da nećemo nikada više nogom kročiti tamo a ne bih niti ostalima preporučio... Jer očito da je taj kamp privatna prčija te gospođe a ne turistički objekt kakvim se želi prikazati...


Vrh
   
PostPostano: 28 srp 2016 19:56 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
identično tako smo mi prošli u Jasenovu pred 5-6 godina - i nikad nas više nisu vidjeli i nikad nas neće vidjet... i uvijek ću svima pričati o negativnom iskustvu u tom kampu!

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 29 srp 2016 07:02 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
okicizepa je napisao/la:
Pozz!

No, supruga i klinka su prije no što smo htjeli otići do recepcije otišle na wc. I tamo je nastao problem. Čistačica je digla frku i odjurila reći vlasnici/voditeljici kampa da su neke hrvatice otišle raditi pi-pi kod nje na wc-u!! Čim smo izašle dotična nas je napala rafalnom paljbom, kreštanjem iz petnih žila i etiketiranjem. Supruga joj je pokušala objasniti da ćemo biti njezini gosti jer kampiramo, no ona se na to samo posprdno nasmijala i komentirala nešto tipa "vi kampirate, gdje vi kampirate" i nastavila urlikati dalje...
Ne moram uopće reći da nećemo nikada više nogom kročiti tamo a ne bih niti ostalima preporučio... Jer očito da je taj kamp privatna prčija te gospođe a ne turistički objekt kakvim se želi prikazati...


Neznam što bi rekao, osim da ja obavezno prvo idem do recepcije prije nego kročim u kamp i pitam dali smijem pogledati kamp! Dosada nisam dobio negativan odgovor :-?? :-??


Vrh
   
PostPostano: 29 srp 2016 07:28 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
bajki, mi smo u Jasenovu bili na recepciji i gazda kampa nas je pustio unutra da vidimo kamp, a onda se našla žena u wc-u koja ne znam jel gazdarica ili ne koja je brojala dok je dijete ušlo u wc... Statlerica je pokušala objasniti da smo u ogledu kampa, da smo na proputovanju, da tražimo kamp za sljedeću godinu i da nas JE PUSTIO GOSPODIN na recepciji... i dobila dodatnu jezikovu juhu.

Tako da prvi dodir s kampom JASENOVO za nas je završio i prije nego što je počeo. Zbog neljubaznog osoblja!!!!!! I nikad više tamo neću ni stat, a kamoli nekome nedaj bože preporučiti taj kamp.

Nadalje, istu priču s Jasenovom ima i klin kao što znaš. Isto neljubaznost do bola.

Tako da kada sam čitao ove riječi od okicizepa u Kargiti identično sam vidio naš događaj u Jasenovu.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 29 srp 2016 08:36 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Hvala ti na informaciji, stvarno ne možeš vjerovat da se tako ponašaju, a posebno nas domaćih baš i nema i onda ovako. Mi smo mislili već par godina tamo otići ali svaki put me pogodi cijena kampa abnormalno visoka za kamp koji je na kraju svijeta, a još uzimajući cijenu trajekta to nije vrijedno tih novaca.
Slažem se da je priroda lijepa ali da je baš tako visoka cijena?!
Bio sam na njihovom webu pa sam malo gledao parcele izgledaju mi jako male i ne sviđaju mi se nekakve mreže iznad ( valjda za hlad ).
Mi isto prije ulaska u kamp javimo se na recepciju ali i da to ne napravimo nije opravdanje da reagiraju na ovakav način " neke hrvatice " - užas pa ovo je naša zemlja - HALOOO !!!!!

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 29 srp 2016 09:02 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 16 svi 2016 22:32
Postovi: 68
I ja sam mišljenja da nije u redu tako postupati s gostom, bio prijavljen ili ne.


Vrh
   
PostPostano: 29 srp 2016 09:18 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 15 vel 2012 15:57
Postovi: 135
Ja iz tog kampa i iz susreta sa tim ljudima nosim samo dobre uspomene. A žena bi opet tamo, makar do sada se nikada nismo vraćali na isto mjesto (zato da bi bili tamo gdje još nismo).
Mnogo kupaća i posjetitelja svjetionika dolazi u susjedstvo, a wc je samo u kampu. Vjerojatno im je dop**** biti javni servis i trositi vodu ( koja dolazi sa vodonoscem-brodom i nije jeftina), papir i cistiti za prolaznicima...
Šit hepens. Ali mislim da nije ok popljuvati kamp zbog jedne situacije. Siguran sam da iz njihove perspektive priča ide drugačije... Ne kažem da Okizepa izmišlja... samo da sa druge strane moze izgledati drugacije.


Vrh
   
PostPostano: 29 srp 2016 13:48 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 06 kol 2012 12:54
Postovi: 63
Jasno je meni da je problem sa vodom i kako im dolaze svakavi padobranci i zloupotrebljavaju wc, ali onda neka to riješe na drugi način, recimo narukvicama koje otvaraju wc-e, a ne da se deru ko da smo stoka. Kamp je jako skup i odmah sam namirisao kako se tamo "puca" na elitističko kampiranje. Ali nema veze, neka im. Zbog 5 litara vode moje je dijete u suzama izašlo iz kampa, a supruga u šoku. Ovo još nisam nigdje doživio i kao što Statler reče, posljednji puta sam kročio nogom u taj kamp - pa da je i od zlata. A ako su spremni zbog 5 litara vode otjerati tri osobe koje su došle zakapariti parcelu i riskirati negativni publicitet - neka im onda.
Tamo me nema niti da mi se sada jave i ponude gratis parcelu na tjedan dana.


Vrh
   
PostPostano: 05 ožu 2019 16:23 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 05 ožu 2019 16:12
Postovi: 1
okicizepa je napisao/la:
Pozz!
Mi smo ove godine bili sedam dana na dugom otoku - unajmili smo kuću - i jako nam se dopalo. Tako da smo poželjeli iduće godine tamo kampirati. (Bez brige, kampiramo i ove godine na Lošinju u Rapoči i kad zbavimo, stavljam izvješće ko i svake godine :) )
Kad smo negdje, pregledamo sve kampove, obiđemo sanitarije i ako nam se svidi - rezerviramo. Kamp nam se svidio više od jedinog drugog kampa na otoku te smo odlučili uplatiti rezervaciju za iduću godinu. Mi to uvijek tako radimo jer volimo biti sigurni da će nas naše mjesto čekati.
No, supruga i klinka su prije no što smo htjeli otići do recepcije otišle na wc. I tamo je nastao problem. Čistačica je digla frku i odjurila reći vlasnici/voditeljici kampa da su neke hrvatice otišle raditi pi-pi kod nje na wc-u!! Čim smo izašle dotična nas je napala rafalnom paljbom, kreštanjem iz petnih žila i etiketiranjem. Supruga joj je pokušala objasniti da ćemo biti njezini gosti jer kampiramo, no ona se na to samo posprdno nasmijala i komentirala nešto tipa "vi kampirate, gdje vi kampirate" i nastavila urlikati dalje...
Ne moram uopće reći da nećemo nikada više nogom kročiti tamo a ne bih niti ostalima preporučio... Jer očito da je taj kamp privatna prčija te gospođe a ne turistički objekt kakvim se želi prikazati...



pozdrav,tek sada ovo vidim i ne slazem se s vasim odgovorom,sjecam se te situacije jer je to jedna od rijetkih koja se dogodila u tom kampu od pocetka,sjecam se vas,vase zene i curice jer u tom trenutku sam bila prisutna tamo i vi niste bili niti malo pristojni kada vas je cistacica zamolila da izadete,vi ste prvi poceli vikati te je onda dosla vlasnica kampa vam reci to ponovno jer ocigledno vi ne znate slusati i citati jer pri svakom ulazu u kamp postoje velike table na kojima na 4 jezika pise da je ULAZ DOZVOLJEN SAMO GOSTIMA KAMPA. i sljedeci put molim vas da napisete i svoju stranu sto ste vi govorili jer ni vi niste bili niti malo ugodni i to je doprinjelo povisenim tonom vlasnice kampa.... :)


Vrh
   
PostPostano: 28 srp 2020 11:27 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Bili smo u Kargiti za vikend.
Popunjenost odlična, bile su samo 3 parcele za izbor.
Ovaj kamp mi je jako drag i jako dobar, također i zbog same lokacije i svakako ima moje preporuke.
Već gledam one produžene vikende u lipnju 2021 da opet svratimo par dana :)

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 28 srp 2020 15:36 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Mi idemo u Kargitu od 13-20.8.
Kad smo zvali isto su nam rekli da su puni i dali nam tri parcele na izbor.

Baš mi je drago da imate dobra iskustva.


Vrh
   
PostPostano: 29 srp 2020 12:58 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Još jedan savjet oko plaža.
Naime, svi (uključivši i one koji nisu iz kampa, nego dođu na taj dio otoka) se kupaju na onoj lijepoj plaži ispod kampa, s pogledom na svjetionik.
Dovoljno je otići na desno od kampa i nakon punte je raspolaganju je parsto metara divne plaže (izmjenjuju se šljunak i grote).
Mi smo se i lani tamo išli kupat (znači kad je bilo puno više gostiju na Dugom nego ove godine) i nalazili smo bez problema komadić raja samo za sebe.

I obavezno posjetiti i Brbinjšćicu, kupati se u Zmajevom oku i uplivati u špilju Golubinku.

Moja omiljena plaža na Dugom je Veli Žal, točno dio između normalne i nudističke plaže, tamo nikad nije gužva (ja sam mrzitelj gužvi :D).

Saharun me zato ni najmanje ne privlači, ali nam je super bilo produžiti s desne strane Saharuna do kraja do rta Lopata, ima krasna plaža s obje strane rta.

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 29 srp 2020 14:06 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
da, gledao sam baš to što si navela i planiramo to obići. Imamo kajak pa ćemo njime u špilju.


Vrh
   
PostPostano: 30 srp 2020 10:43 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
dundino je napisao/la:
da, gledao sam baš to što si navela i planiramo to obići. Imamo kajak pa ćemo njime u špilju.



Bravo za kajak! Mi smo lani otišli skroz do otoka Levrnaka na Kornatima. Dugi je jako dobar otok za veslanje i istraživanje, uživajte :handgestures-thumbup:

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 15 kol 2020 11:05 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Evo jednog veelikooog minusa za Kargitu - plaćanje samo kešom.
Nažalost nismo znali, a obzirom danas i žvake možeš platiti karticom ovo je stvarno nevjerojatno.

Ostalo je sve lijepo nemam primjedbi.
Kamp je pun.


Vrh
   
PostPostano: 17 kol 2020 07:17 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
dundino je napisao/la:
Evo jednog veelikooog minusa za Kargitu - plaćanje samo kešom.
Nažalost nismo znali, a obzirom danas i žvake možeš platiti karticom ovo je stvarno nevjerojatno.

Ostalo je sve lijepo nemam primjedbi.
Kamp je pun.


Jesi barem dobio račun, mislim na fiskalizirani račun?


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 20 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan