Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 11:54.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 71 post ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 06 tra 2016 07:19 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 06 pro 2011 14:02
Postovi: 106
na području Privlake, Sabunika, Vira zna biti najezdi komaraca zbog niže vode... Zaton špricaju u predsezoni, pa tamo nema... ja se sjećam jedne godine kako su bili neumorni dok smo bili u Sabunikama u nekoj posjeti... pojeli su nas žive da smo jedva čekali da pobjegnemo...

_________________
Jesam budala, al' mi je bar zanimljivo!


Vrh
   
PostPostano: 06 tra 2016 08:57 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
hm, onda to uvelike ovisi o vodostaju, vlazi, temperaturi u ovo doba godine i slicno, jer u sabunikama sam ljetovao dva puta, dva puta u ražancu, ne sjecam se niti jednog uboda :think:

ali radije nebih riskirao, hvala na svakoj informaciji i podjeljenom iskustvu !


Vrh
   
PostPostano: 31 svi 2016 19:21 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Svježe fotke kampa:

slika

slika

slika

slika

slika

Sanitarac:

slika

slika

slika

slika

slika

Plaža:

slika

slika

slika


Vrh
   
PostPostano: 19 lip 2016 20:23 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 kol 2013 18:19
Postovi: 35
hvala na fotkama :) Nikad nisam vidjela toliko zelenila u kampu :) obicno se sve posusi kad dodjemo.
Ove godine idemo opet, fakat smo ko penzici :-p


Vrh
   
PostPostano: 01 kol 2016 15:01 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 kol 2013 18:19
Postovi: 35
pozdrav svima.
Mi smo se vratili prije nekih desetak dana pa pitajte sto vas zanima. Sto se tice novosti - zatvoren kafic unutar kampa, postavljeni novi kabeli za struju, kompletno nove sanitarije/plocice (barem u zenskom wc-u, u muski nisam ulazila :lol). I u odnosu na proslih par godina puno manje stranaca, puno vise domacih gostiju.
vidjet cu znam li prikeljit koju fotku pa probam.... :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
PostPostano: 17 kol 2016 15:35 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 17 kol 2016 14:49
Postovi: 1
Hello!

Prvi put smo se odlučili za kampiranje i to s bebom, pa smo za početak odabrali kamp Dalmacija, i to iz dva razloga:
1) pješčana plaža
2) povoljne cijene

Informacije na forumu su nam puno pomogle, pa eto da i mi pomognemo drugima, naše viđenje kampa Dalmacija.

Cijena
S obzirom na to da nam je ovo bilo "probno" kampiranje, gledali smo da bude što je jeftinije moguće. Odabrali smo treću zonu - bila je najpovoljnija i najbliža izlazu što nam je bilo bitno jer smo najmanje vremena planirali provesti u kampu (a više istraživati okolo).

Mailom smo rezervirali tri noćenja, ljubazno (i relativno brzo, u roku od par sati) su nam odgovorili na sva pitanja, jedino što se stanje s rezervacijom mijenjalo iz sata u sat, pa smo nakon trećeg pokušaja dobili parcelu i to zadnju u trećoj zoni.
Na kraju smo zbog lošeg vremena ostali samo 2 noćenja i nije bilo problema: ako se rezervira više noćenja, plaćate samo koliko ste ostali.

Parcela
Mi smo uzeli parcelu od 60 kvadrata i bila nam je sasvim dovoljna za veliki šator i veliki auto. U tom dijelu su manje više sve bile stalno pozicionirane kamperice, tak da čim smo došli - (hrvatski) susjedi su uletjeli s: što god vam treba, samo uzmite :) Baš ugodan doček.
Što se hladovine tiče, dan smo proveli van kampa pa nemam baš nekih informacija, ali na našoj parceli je baš i nije bilo.

Sanitarni čvorovi
S obzirom na cijenu, u redu su. Desno od recepcije su stariji sanitarni čvorovi i nismo ih baš upotrebljavali jer nam se nisu svidjeli, ali lijevo od recepcije gdje su i mobilne kućice nalaze se novi ili preuređeni sanitarni čvorovi i stvarno su odlični, bez ikakvih zamjerki.
Topla voda za tuširanje = 5 kuna (piše žeton, ali zapravo se ubacuje kovanica od 5 kuna) i trebala bi trajati 5 minuta. Nisam mjerila vrijeme, ali bilo mi je sasvim dovoljno za ugodno tuširanje. U kabini za tuširanje (lijevo od recepcije) je i ormarić u koji možete staviti stvari da se ne smoče, ima i polica za gel za tuširanje i slično. Ono što mi se nije svidjelo su paukove mreže u kabinama. Kabine desno od recepcije imaju one zavjese na tuševima koje sam naširoko izbjegavala.
U wc-ima je uvijek bilo wc papira, bili su relativno čisti.
Sapuna je uglavnom bilo, ako ne kod jednog umivaonika, onda kod drugog, trećeg...

Trgovina
U sklopu kampa je mala trgovina s relativno okej cijenama, za sve što vam hitno zatreba. Za sve ostalo - auto je zakon ;)

Pivski vrt
Hmmm, ovo nas je skroz razočaralo. U ponudi - tri vrste piva (ili dvije, nisam više sigurna), za hranu nismo provjerili.

Dječje igralište
Između pivskog vrta i sanitarnih čvorova s desne strane recepcije: dječje igralište (i pijesak). Odlično za veće klince, naša curka od godinu i pol je ipak premala za to.

Plaža
Plažom smo zapravo jako razočarani.
Bilo je strašno puno smeća, definitivno nije za klince - zidić između plaže i mora je od strane plaže visok kojih pola metra, od strane mora kojih metar. A naše dijete 80 centimetara :D Ima jedan dio gdje je i rukohvat i betonirani ulaz, ali je toliko sklisko da se nismo usudili dijete samo pustiti (a najviše smo se veselili pješčanoj plaži baš zato da može sama u more).
Tuš na plaži postoji, a ljudi za tuširanje pod njim koriste i gelove za tuširanje i šampone i to sve plažom prolazi prema moru pa se moje dijete odlučilo i igrati u toj prljavštini, jej :D
Pijesak na plaži i u moru nije čisti pijesak, nego ima dosta kamenčića, a u vodi i trave.

Zanimljivosti
Ljekovito blato u uvali uz kamp... izgleda zanimljivo, ali s obzirom na to da na tom dijelu ulaze cijevi od kanalizacije u more, definitivno nismo isprobali.
Uz plažu se nalaze i zanimljivosti za klince, a stotinjak metara dalje i lunapark.
Uz plažu malo dalje od lunaparka je i kafić/restorančić na plaži gdje možete pojesti i popiti (brza hrana uglavnom).
Uz sam kamp je i restorančić koji je uglavnom bio stalno pun.

Hladnjaci u kampu postoje, zaključavaju se lokotom, izgledaju katastrofa i pola ih je bilo u kvaru. :)
Komaraca nije bilo (početak kolovoza).

Sve u svemu, dobar kamp s obzirom na cijenu, jedini minus po meni je taj zidić na plaži i dosta smeća po istoj.


Vrh
   
PostPostano: 17 kol 2016 17:29 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Lijep review tamaruska ;)
Mi smo skoro zavrsili u Dalmaciji ove sezone ali smo odustali najvise bas zbog ruzne plaze.


Vrh
   
PostPostano: 18 kol 2016 09:01 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Tamaruska hvala na lijepom izvještaju o kampu! :clap: :clap:


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2017 21:08 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
Pozdrav!

Ima li koga u kampu trenutno, ili da je bio ove godine?

Ovo ljeto smo izabrali ovaj kamp, lani je bio u uzem izboru no ove je godine odluceno da cemo ga posjetiti


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2017 23:46 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Jednom smo ljetovali u Privlaci. Sjećam se da sam hodao i hodao i hodao toliko da sam se već umorio, a voda još nije bila dovoljno duboka za zaplivati. Vratio sam se na obalu suhih gaća! Bili smo blizu hotela "Laguna", ne znam kako je na ostalim plažama, ali mi se čini da nije bitno drugačije. Uglavnom, idealno za malu djecu ( i njihove roditelje) jer su sigurni da neće otići u duboku vodu!


Vrh
   
PostPostano: 25 srp 2017 17:39 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Runa je napisao/la:
Pozdrav!

Ima li koga u kampu trenutno, ili da je bio ove godine?

Ovo ljeto smo izabrali ovaj kamp, lani je bio u uzem izboru no ove je godine odluceno da cemo ga posjetiti

Jeste bili u Dalmaciji?


Vrh
   
PostPostano: 31 srp 2017 18:25 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Danas smo se turisticki zaustavili u ovom kampu i moram priznati da smo poprilicno razocarani :/
Kamp mi izgleda skroz bezveze, nema mi nikakvu strukturu ni kamperskog duha. Inace obozavam setati po kampovima i razgledavati ali po ovom mi se ni to nije dalo. Glavna asfaltirana cestica i lijevo i desno sljuncane stazice na kojima su "parcele", sve djeluje kao nekakav veci parking.
Nevjerojatno mi je da kamp ima samo 2 sanitarna cvora i to skroz na pocetku, kod recepcije. Placanje tople vode necu ni komentirati.
Za plazu smo vec culi puno komentara tako da tu nismo ni ocekivali cuda ali od kampa sam stvarno ocekivao vise. Sad mi je jasno zasto u njemu uvijek ima slobodnih parcela :D

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 01 kol 2017 02:43 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 25 ruj 2016 03:07
Postovi: 29
Mi idemo tamo 12.8. Gazda kampa mi nije znao reči da li na parceli koju sam rezervirao ima hlada. Uglavnom, ja nosim svoju debelu hladovinu, svoju toplu vodu, svoj frižider 70l na svoju struju na solarnu ploču i svoj internet. Poslat ću valjda slike sa ljetovanja kako sve to fercera ili ne fercera. Nadam se čim manje komaraca i prljavoće u moru, čim boljoj pici u piceriji kampa, a pivo kakvo bude-meni ok. Bilo bi super ako tamo bude i neko dijete koje priča hrvatski u dobi oko 7g pa da se skompa sa mojim.


Vrh
   
PostPostano: 01 kol 2017 06:47 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
moj ujak ima viksu u Sabunikama, tako da nas taj kraj nikad nije privlačio kamperski... iako sam s roditeljima sredinom 80-tih kampirao u Zatonu, a i prijatelji su nam bili u Zatonu pa smo ih išli posjetiti koji put.... obično sam gliser vukao na taj potez pa smo morem dolazili u kampove... Što se Dalmacije tiče ni mene tu ne bi ništa zaustavilo - upravo je tako kako je moschus opisao, ali dobro... svako ima svoje razloge i poglede na more, plažu i ostalo... ovo s naplatom vode mi je smiješno već godinama, ali ne znam kako je sa pranjem suđa onda... 15 dana masno suđe pereš samo u vodi?

ljeti ako hoćeš do zadra je hebeni krkljanac jer na tom potezu od Zadra do Vira je jako puno gostiju... ne daj bože da padne par kapi i da odlučiš otići u Zadar.... jedno 2-3 sata za tih 15-20 km trebat će...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 01 kol 2017 09:15 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Rapido je napisao/la:
Mi idemo tamo 12.8. Gazda kampa mi nije znao reči da li na parceli koju sam rezervirao ima hlada. Uglavnom, ja nosim svoju debelu hladovinu, svoju toplu vodu, svoj frižider 70l na svoju struju na solarnu ploču i svoj internet. Poslat ću valjda slike sa ljetovanja kako sve to fercera ili ne fercera. Nadam se čim manje komaraca i prljavoće u moru, čim boljoj pici u piceriji kampa, a pivo kakvo bude-meni ok. Bilo bi super ako tamo bude i neko dijete koje priča hrvatski u dobi oko 7g pa da se skompa sa mojim.


Ne mora biti hrvatski, bitno da se razumiju! Moji su klinci na Vlašiću pitali: "Tata, zašto oni govore, babo, babo, a zovu tatu?", ali im nije smetalo u komunikaciji. I sa Slovencima u Medićima nisu imali puno problema. Kako reče nekada ona pjesma: "Cijela Juga, jedna avlija..." :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 01 kol 2017 14:27 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Panonski mornar je napisao/la:
Rapido je napisao/la:
Mi idemo tamo 12.8. Gazda kampa mi nije znao reči da li na parceli koju sam rezervirao ima hlada. Uglavnom, ja nosim svoju debelu hladovinu, svoju toplu vodu, svoj frižider 70l na svoju struju na solarnu ploču i svoj internet. Poslat ću valjda slike sa ljetovanja kako sve to fercera ili ne fercera. Nadam se čim manje komaraca i prljavoće u moru, čim boljoj pici u piceriji kampa, a pivo kakvo bude-meni ok. Bilo bi super ako tamo bude i neko dijete koje priča hrvatski u dobi oko 7g pa da se skompa sa mojim.


Ne mora biti hrvatski, bitno da se razumiju! Moji su klinci na Vlašiću pitali: "Tata, zašto oni govore, babo, babo, a zovu tatu?", ali im nije smetalo u komunikaciji. I sa Slovencima u Medićima nisu imali puno problema. Kako reče nekada ona pjesma: "Cijela Juga, jedna avlija..." :handgestures-thumbup:


Hehe, tako mene moj pitao kad smo bili sad u Grčkoj i skompao se s Milanom iz BG, tata što to znači poklopio me talas :)
A za bre neću ni govoriti. Poslije on počeo iz zezancije govoriti bre. A mali Milan pita mene zašto se mi pozdravljamo sa BOK. I pokazuje rukom na bok. Umro sam od smijeha.
Ali razumjeli su se oni i igrali.


Vrh
   
PostPostano: 01 kol 2017 15:15 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Ionako će nas sve Kinezi pokoriti za koju godinu...


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2017 10:05 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 kol 2013 18:19
Postovi: 35
Rapido, možemo ti mi pogledati, tu smo.


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2017 10:29 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 kol 2013 18:19
Postovi: 35
Kamp ima dvije zvjezdice, kaj očekujete? :-?? Zato ima jako niske cijene. Uvijek je kol'ko para tol'ko muzike, a u blizini je kamp u Zatonu koji ima sve što ovaj nema :obscene-drinkingcheers: Mi smo na 25 metara od plaže, kava s pogledom na more i plažu za 270 kuna dnevno (4 nas je), sa kampicom i dodatnim šatorom koji se tu ne plaća posebno.
Tople vode ima na pranju suda i ne plaća se posebno. Žetone na toplu vodu neće nikad ukinuti jer im je to odlična zarada. Kamp ina dva sanitarna čvora jer s obzirom na broj parcela ni nema potrebe za više. Tu sam pet godina i nikad nisam trebala čekati, a spremacice čiste non stop. Kod ulaza su jer je i sam ulaz blizu plaže, naime kamp je uz duž cijele uvale pa je jako širok, a od sanitarije do plaže je potez od 120-50 metara.
Mi smo tu već petu godinu jer nam po svemu odgovara. Recimo plaža-mi uopće ne boravimo na njoj pa mi je svejedno kakva je. Okupamo se i natrag na parcelu. Cijeli zaljev je pjesak, a duboko je od 1-3 m kako gdje. Moji klinci to vole i zato dolazimo. Nekome smeta što nema dodatnih sadržaja u kampu, nama bas ta jednostavnost odgovara. I to što nema mobilnih kućica u prve dvije zone
:) Svatko si nađe svoje....a ako nekoga nešto zanima rado ću odgovoriti. Pozdrav svima :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2017 10:38 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Ima recimo i Slanica na Murteru 2 zvijezdice pa je, nama, miljama ispred ovoga. Ali slazem se, ne trazimo svi isto i treba obici sto vise kampova ;)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 71 post ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan