Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 10:51.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bebe i Kamperi
PostPostano: 06 lis 2017 12:39 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 06 lis 2017 00:28
Postovi: 2
Pozdrav svima :)

Novi smo na forumu, mlada obitelj, bebica 7mj :), i interesiramo se za kupnju kampera.
Do sada smo bili satorasi i sada sa novim clanom se situacija mjenja.
Sva iskustva o putovanju sa malom bebom su dobrodosla, savjeti o sigurnosti, gdje je najbolje da boravi tjekom putovanja...

P.s. nismo bas u nekom budetu a tako zelimo kamper. Nasli smo Fiat Ducato 30god star, 190.000km, unutra izgleda ok. Komentari :)


Vrh
   
PostPostano: 06 lis 2017 15:21 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Beba, kao i sva ostala djeca, moraju za vrijeme voznje biti u AS. Nije za zezati se s tim (nas su na granici Austrija-Njemacka pregledavali i jedna od stvari koju su kontrolirali je i da li je junior u autosjedalici ispravno vezan). Eventualni problem oko toga moze biti isofix, no ako imate stolicu koja se moze instalirati i bez toga onda problema nema.

Kamper je zgodan za male jer mozes stat kad hoces, ic na wc kad hoces, kuhat kad hoces, spavat kad hoces. I obicno svi imaju i frizider i frizer (pravi pravcati kao doma u kuhinji) tako da je i hrana i voce i povrce i mlijeko uvijek na dohvat ruke :handgestures-thumbup:

U biti, negativnih stvari zbilja ne vidim. Eventualno moze biti nezgodno (barem mi se tako cini iz Deninih putopisa) ako se putuje u tople krajeve, a bez klime. No, bar s kamperom nije problem - prilagodis se vremenskoj prognozi i ides tamo gdje ti pase.

Oko odabira modela je mozda zgodno gledati model koji ima dovoljno veliki broj fixnih kreveta, ako si to mozete priustiti. Jer ako se odabere model kod kojeg se krevet svaku vecer radi od blagovaone, onda tu autosjedalica smeta jer se mora seliti negdje (a u kamperu i onako nema bas mjesta na bacanje)

Ako imas konkretnih nekih pitanja - tu smo, ima nas nekoliko na forumu koji su (malim) klincima isli naokolo kamperom


Vrh
   
PostPostano: 07 lis 2017 08:26 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
što se beba tiče, tu mislim da Gac može komotno dati svoj komentar... jer Jura je bio mjesec dana star kada je počeo kampirati... i sjećam se da na našim forumaškim susretima te godine imao je 4 mjeseca, a 2 mjeseca života u kampu...

a ovo oko kampera starosti 30 godina neću komentirati...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 07 lis 2017 15:51 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 13 ožu 2017 22:47
Postovi: 41
Mi smo ove godine kampirali sa šatorom i bebom od 6 1/2 mjeseci. U biti je najveći izazov bilo samo putovanje do odredišta. Bebac je sam određivao tempo i kada on zaplače mi stanemo i odmorimo. Tu nam je nedostajao kamper jer bi bilo puno lakše stati, presvući, nahraniti, promijeniti pelene itd. u kamperu nego u pretrpanom autu. U kampu su razlike između kampera i šatora generalne i mislim da beba tu ne čini neku veliku razliku.


Vrh
   
PostPostano: 07 lis 2017 21:26 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
I mi smo s nasim od pocetka po kampovima, ali satorom. To je neka totalno druga prica od kampera. Puno teza, manje komotnija i sa hrpom dodatnog stresa. Kamper je pjesma i preporod za kombinacije s bebom/malom djecom :banana-dance:


Vrh
   
PostPostano: 09 lis 2017 09:27 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Bojdom je napisao/la:
Mi smo ove godine kampirali sa šatorom i bebom od 6 1/2 mjeseci. U biti je najveći izazov bilo samo putovanje do odredišta. Bebac je sam određivao tempo i kada on zaplače mi stanemo i odmorimo. Tu nam je nedostajao kamper jer bi bilo puno lakše stati, presvući, nahraniti, promijeniti pelene itd. u kamperu nego u pretrpanom autu. U kampu su razlike između kampera i šatora generalne i mislim da beba tu ne čini neku veliku razliku.


Prikolica je ista stvar kao i kamper... Samo što nema prolaza sa sjedala do kreveta. Beba se i u kamperu i u autu vozi u svojoj sjedalici.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 11 lis 2017 22:49 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 06 lis 2017 00:28
Postovi: 2
Hvala svima na pomoci. Od kupnje starog smo odustali, za prvi put ce mo ipak najam pa cekati bolju priliku za kupnju.. :handgestures-thumbup:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan