Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 12:51.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 12 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 09 stu 2016 14:06 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 09 stu 2016 11:47
Postovi: 3
Pozdrav svima,

prvi put postavljam pitanje. Imam kombi koji je registriran kao dostavno vozilo. Preuređen je u kamper (improvizacija), zanima me ako putujem van Hr da li mogu imati problema ako me slučajno zaustavi policija. Nisam radio atest da ga registriram kao kamper jer je to koliko vidim dosta komplicirano. Da li u prometnoj dozvoli nakon atesta i registriranja vozila kao kamper piše nešto drugačije nego sad?


Vrh
   
PostPostano: 09 stu 2016 19:33 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Ne bi trebao imati problema jer to je teret u tvom slučaju. I sam to tako radim i koristim teretni kombi za putovanja. Nikad me na granici nitko ništa nije pitao.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 10 stu 2016 08:10 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
FILMAR je napisao/la:
Pozdrav svima,

prvi put postavljam pitanje. Imam kombi koji je registriran kao dostavno vozilo. Preuređen je u kamper (improvizacija), zanima me ako putujem van Hr da li mogu imati problema ako me slučajno zaustavi policija. Nisam radio atest da ga registriram kao kamper jer je to koliko vidim dosta komplicirano. Da li u prometnoj dozvoli nakon atesta i registriranja vozila kao kamper piše nešto drugačije nego sad?


Piše da je to kampersko vozilo, tj. vozilo namijenjeno za kampiranje i plaćaš manju registraciju. Ako se nevaram cestarina pri registraciji je smanjena.


Vrh
   
PostPostano: 12 stu 2016 10:14 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 06 stu 2016 11:17
Postovi: 52
bajki je napisao/la:
FILMAR je napisao/la:
Pozdrav svima,

prvi put postavljam pitanje. Imam kombi koji je registriran kao dostavno vozilo. Preuređen je u kamper (improvizacija), zanima me ako putujem van Hr da li mogu imati problema ako me slučajno zaustavi policija. Nisam radio atest da ga registriram kao kamper jer je to koliko vidim dosta komplicirano. Da li u prometnoj dozvoli nakon atesta i registriranja vozila kao kamper piše nešto drugačije nego sad?


Piše da je to kampersko vozilo, tj. vozilo namijenjeno za kampiranje i plaćaš manju registraciju. Ako se nevaram cestarina pri registraciji je smanjena.



Da, i ja sam čuo za tu smanjenu cestarinu ako je kombi prenamijenjen u kamper. Pitanje je sad koliko košta ta prenamijena, i da li se pojavljuju neki novi nameti? Gdje i kako se kombi može prenamijeniti u kamper, i koji uvjeti moraju bit ispunjeni za to?


Vrh
   
PostPostano: 14 stu 2016 08:53 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Koliko znam novih nameta nema.

Prenamjena se obavi u obliku atesta vozila. O uvjetima i obavljanju atesta treba vidjeti u CVH.


Vrh
   
PostPostano: 26 stu 2016 11:30 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 09 stu 2016 11:47
Postovi: 3
Zahvaljujem svima.


Vrh
   
PostPostano: 06 lip 2017 23:10 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 25 ruj 2016 03:07
Postovi: 29
Ljudi, danas sam nešto čuo, pa jednostavno ne mogu povjerovati. Kaže čovjek, njegov poznanik koji ima kampera je ostao zatečen kad mu je sjela na račun neka dadžbina ilitiga namet jer su mu tretirali kampera kao "kuću za odmor". Imam i ja neki kombi na kamionskom podvozju trenutno atestiran kao običan auto M1 sa 6 sjedala kojeg sam mislio prenamjenit u kampera. Ako postoje takva neka ekstra davanja na kampere, odmah odustajem. Molim da se javi neki vlasnik kampera pa mi kaže iz vlastitog iskustva kakvo je pravo stanje sa davanjima mimo davanja prilikom same godišnje registracije vozila i godišnjeg poreza na vozila do 10g starosti (moj je falabogu stariji od 10g).


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2017 00:41 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Moj je kamper upisan kao kategorija M1. Što se cestarine tiče iznos je 86 kn godišnje. Bilo je nekog prijepora pri ( prvoj u HR) registraciji je li to N ili M kategorija. Namjena piše "vozilo za stanovanje- kampiranje". Što se dodatnih poreza tiče, nisam upoznat s time. Ne znam kakva je situacija ako se vozilo vodi kao N kategorija?

http://www.hak.hr/vozila/homologacija/kategorije/

No, znamo gdje živimo... Ništa nas ne smije iznenaditi! :crying-yellow:


Vrh
   
PostPostano: 02 tra 2018 00:03 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
evo nekih inovacija primjenjivih na kampera a možda i u nekom drugom smijeru

https://www.youtube.com/watch?v=NGxNy_ZoKWM

budući elektro kamper?

https://www.youtube.com/watch?v=VdxCHv3G4Ac

bicikl kampica?

https://www.youtube.com/watch?v=DeE-6UlTxUM


Vrh
   
PostPostano: 03 tra 2018 12:19 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 pro 2016 21:15
Postovi: 24
RI898 je napisao/la:
evo nekih inovacija primjenjivih na kampera a možda i u nekom drugom smijeru

https://www.youtube.com/watch?v=NGxNy_ZoKWM

budući elektro kamper?

https://www.youtube.com/watch?v=VdxCHv3G4Ac

bicikl kampica?

https://www.youtube.com/watch?v=DeE-6UlTxUM


Evo usput kad je vec dignuta nesto starija tema - ovaj Suzuki je strasan auto.

slika

Evo i video

https://www.youtube.com/watch?v=KsF6rdznrfs

Sa ovim postavkama moze se bilo koje auto pretvoriti u mini kamper. Ja kad budem radio sljedeci projekt, to ce definitivno biti neki karavan sa klasicnim diesel motorom. Sva ova iskustva sto sada imam bi vrlo lako prenio na takvo vozilo, pa cak i neku vrstu DIY pop top krova. Uz to zadnji sator za gepek i nista vise od toga meni nije potrebno.

Evo primjer - svaka Opel Astra F Karavan ima blago izbocenje na krovu i tu vec vidim da bi se mogao instalirati DIY pop top krov.

slika


Vrh
   
PostPostano: 03 tra 2018 12:51 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
99% takvih astri već je davno strulilo... :crying-yellow:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 03 tra 2018 16:25 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 pro 2016 21:15
Postovi: 24
Statler je napisao/la:
99% takvih astri već je davno strulilo... :crying-yellow:


Ako živiš u unutrašnjosti i svaki dan po cesti viđaš truležine koje voze, onda mi je jasno zašto tako razmišljaš. Znam da Opela prati loš glas po pitanju limarije. Rođen sam i živio sam u kontinentalnom podneblju skoro cijeli svoj život i nagledao se svega i svačega budući da se bavim s prodajom automobila, uglavnom starijih. Tu u primorju se šokiram svaki put kada kupim auto staro 20 pa i 25 godina koje je u potpunosti zdravo. Evo sada imam punta iz 1997. god. koji na sebi nema niti jednu točku korozije, a kamoli da je nešto trulo, a inače i njima je limarija slabija strana. Nedavno sam iz Zagreba dovukao 2002. godište i morao sam oba praga mijenjati. Da zaključimo, auta koja su kupljena nova i cijeli svoj vijek ili većinu provedu u primorju, nema šanse da istruliti. Vozio sam Corsu iz 1998. neko vrijeme u potpunosti zdravu ali i Astru (kratka verzija 1997) do prošle godine, koja je bila isto tako zdrava. Ipak to ne vrijedi ni za cijelo primorje - primjer je otok Pag - kupiti auto s Paga je malo zeznuto, pragovi i pod budu 100% zdravi dok po krovu doslovno možeš imati rupe. Sve to govorim iz višegodišnjeg iskustva, svaki dan gledam u auta i to mi je posao.

I ne samo to. Ljudi koji imaju mlađa i novija auta nekako s podsmijehom i s visine gledaju na nas koji vozimo starija vozila. Cijeli svoj život vozim starija vozila i uvijek stignem na odredište, a veliku većinu kvarova i servisa obavim ja ili otac, a ne radimo kao mehaničari. Mene ne zanima napredna elektronika niti klima, što manje opreme to bolje i lakše za održavati.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 12 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan