Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 10:53.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 96 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5
Autor/ica Poruka
PostPostano: 11 ruj 2015 17:27 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 16 kol 2015 17:05
Postovi: 60
Iskoristit cu priliku i ispricat jedan događaj od prije par godina koji ce vam jos bolje objasnit zašto je preventiva najbolja obrana.
Bio sam u posjetu jednom prijatelju u Italiju (Bologna) i nemalo se iznenadio kad sam vidio da u stambenoj zgradi na trecem katu ima ugrađenu rešetku na ulaznim vratima. Pitam ga ja pa sta ce ti rešetka kad imas blindo vrata... a kaze on ma koja blindo vrata dođu cigani sa hidrauličnom dizalicom i kad pocnu pumpat ili izleti suprotni zid ili blindo vrata (naravno uvik vrata popuste) . Pa dobro sta ce te spasit resetka kad i to mogu odvalit dizalicom....eeee u tome i je tajna kaze on , kad oni krecu u provalu biraju laksi put, ako dođu na moj kat uvik ce se prije odlucit za susjedna vrata koja nemaju resetku nego za moja gdje imaju korak više. Tako je i sa kamperima ne spavajte na osamljenim mjestima di ste jediba prilika , nego se ugurajte među ostale gdje ekipa ima više izbora , a onda ucinite sve da sebe napravite neinteresantnim. ( dobar je i onaj španer priko vrata samo da se odmah vidi kroz staklo)


Vrh
   
PostPostano: 11 ruj 2015 17:30 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Lei je napisao/la:
Citam drugu temu o tome kako su clanu RI898 provalili u kamper kroz vozacka vrata, pa sam samo htjela napisati sto smo mi dobili od g.Damira kao "dio kamperske opreme" :)

Asterix, da ne pisem sad poseban post, baci na papir usporedni trosak sto bi bilo kad bi kamper(van) unajmili negdje kod nas i umjesto aviona vozili do Portugala. Ja sam to napravila za Norvesku i ispada da nam je zapravo cak jeftinije kad bi uzeli kamper tu u Rijeci i odvezli se na sjever (plus sto bi fino mogli jeftino napuniti frizider i kupiti svu hranu negdje putem ili doma). Jedini problem je sto je avion bitno brzi pa se na tome ustedi barem dan ili dva :)


Lei, nisam radila usporedni trošak, no vjerujem da je jeftinija varijanta kretanja iz Hrv. No, kao što si sama napomenula, ono čega imamo najmanje je vrijeme, odnosno slobodnih dana, a do Portugala avionom ušparaš barem 3 dana.

Glavni razlog što smo se odlučili na najam kampera je što konačno želimo isprobati takav način putovanja i ovo nam je idealna prilika. Do sada smo uvijek kruzali sa autom i šatorom. Skandinaviju smo obišli sa rentanim Fordom Ka, basic opremu za kampiranje teglili iz Zagreba u transportnoj torbi i neizmjerno guštali u điru od kojih 5500km. Skandinavija je super za kampere jer sjever je slabo naseljen, ima puno kampova i svi kruže na taj način. Na Nordkappu smo jedino mi i jedan motorist bili sa šatorom, svi ostali su bili u kamperima.

Inače, Norveška je nenormalno skupa za naše prilike, te smo zbog toga našu turu startali iz Finske i tamo smo rentali auto (dođe puno jeftinije). U Finskoj smo i kupili zalihe hrane, iz istog razloga.

Statler, hvala puno za link.

Ovo vam ja trenutno gledam
https://www.airbnb.com/s/Lisbon--Portugal?type=rv

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 14 ruj 2015 07:41 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Lei je napisao/la:
Citam drugu temu o tome kako su clanu RI898 provalili u kamper kroz vozacka vrata, pa sam samo htjela napisati sto smo mi dobili od g.Damira kao "dio kamperske opreme" :)

Naime, i on ima iskustva da su ljudima na parkingu provaljivali tako da uz svu ostalu mogucu opremu kod najma kampera daje (stoji zgodno u vozackim vratima) i - gurtnu za zatezanje tereta. I onda fino kad se sparkira kamper onda se vozacka i suvozacka vrata iznutra medjusobno povezu i zategnu tom gurtnom, tako da ako netko i provali bravu, ne moze nikako iz vana otvoriti vrata.

Malo smo ga pitali o tim provalama i kaze da se straznja ulazna vrata od kampera u pravilu nikad ne provaljuju, da vecina provala uvijek ide preko (su)vozackih. Tako da je ova gurtna odlicno rjesenje i vrlo efikasno!

Eto - ako netko jos nema, nek si zna to nabaviti. Ili ako unajmljujete Silvestra/Zekoslava onda to dobijete.


Asterix, da ne pisem sad poseban post, baci na papir usporedni trosak sto bi bilo kad bi kamper(van) unajmili negdje kod nas i umjesto aviona vozili do Portugala. Ja sam to napravila za Norvesku i ispada da nam je zapravo cak jeftinije kad bi uzeli kamper tu u Rijeci i odvezli se na sjever (plus sto bi fino mogli jeftino napuniti frizider i kupiti svu hranu negdje putem ili doma). Jedini problem je sto je avion bitno brzi pa se na tome ustedi barem dan ili dva :)


Mislim da je ipak najlakši način provale u kamper kroz prozore jer su plastični i za to ti netreba nikakav alat, to možeš skoro i rukom napraviti, bez da nešto razbiješ!
Takav slučaj na putvoanju je imao i jedan član foruma. :handgestures-thumbdown: :handgestures-thumbdown:


Vrh
   
PostPostano: 01 svi 2018 15:15 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 13 ožu 2017 22:47
Postovi: 41
Mi smo ove godine odlucili najmiti kamper. Nakon puno pretrage sada imamo izbor izmedju dva. Ovo nam je potpuno nepoznat teren pa bih volio cuti misljenje vas iskusnijih kampera.

Prvi kamper:
Fiat 680 DP adria
2004. godiste
75000 km
Motor 2.8l, 128 KS
Ima mjesta 453 kg
15% niza cijena
Ima nosac za bicikle
slika

Drugi kamper:
McLouis MC4 71
2012. godiste
32000 km
Motor 2.3l, 130 KS
Nosivost 475 kg
15% visa cijena
Nema nosac za bicikle
slika

To sto me najvise zanima je da li je prvi prestar tj. da li nam moze pokvariti godisnje. Zadnji tehnicki pregled je imao prije pola godine i vazi do 2019. godine. Veoma nam odgovara sto ima nosac za bicikle i naravno sto je jeftiniji.

Receno nam je da drugi kamper ima ogromni prtljaznik i da ima mjesta za bicikle. Krevet iznad prtljaznika se moze dizati i spustati i na taj nacin regulirati velicinu smjestajnog prostora. Medjutim, kamper je previse udaljen od nas da bismo mogli unaprijed probati. Imamo dva bicikla za odrasle plus djeciji 20''. Tu jos dolazi i jedna sjedalica za bebu. Osim toga zelimo nositi sto, stolice,rostilj i svasta nesto.
Zanimaju me vasa iskustva, sto se tice starosti prvog i smjestajnog kapaciteta drugog. Ili ako ima nesto drugo na sta bi pocetnik trebao obratiti paznju. Velicina je slicna prvi je 6.92 x 2.21 m, a drugi je 7.03 x 2.35 m.


Vrh
   
PostPostano: 01 svi 2018 20:21 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Nisam rentala kod nas još, no baci oko ako imaš limit u kilometraži, vidim da to često stavljaju.

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 01 svi 2018 20:39 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 27 svi 2012 10:42
Postovi: 22
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Također, ako putuješ trajektom, cijena je veća ako si dulji od 7 m, čini mi se. Ali nisam siguran. Provjeri.

Na tom drugom ti je bunker dovoljno velik i za motocikl, samo moraš otklopiti krevet. A bicikl stane i normalno, da gore možeš ležati na krevetu.

Onaj prvi ima fakat dosta godina, a i kilometara. To ti iznajmljuje neka firma koja se time i inače bavi ili je to nešto "prijateljski"?
Ako je od firme, traži uz njega plaćenu asistenciju na cesti.


Vrh
   
PostPostano: 01 svi 2018 21:20 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 13 ožu 2017 22:47
Postovi: 41
Hvala za odgovore. Ovaj stariji ima ukljuceno 2000 km u cijenu. Za noviji ne znam, moram pitati.

I da, neki koriste granicu od 7m na trajektima. Glupo je placati visu cijenu za 30 cm ali...

Oba iznajmljuju privatnici. Ovaj sto iznajmljuje starijeg ima pomoc na putu ukljuceno u osiguranje.

Nijedan nije u Hrvatskoj, oba su u Norveskoj gdje i zivim. Zapravo sam planirao najmiti Zekoslava/Silvestera ali sam se kasno odlucio pa nisu imali slobodan odgovarajuci termin.


Vrh
   
PostPostano: 01 svi 2018 23:26 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Sto se bicikli tice - stanu one u bunker bez problema. Mi smo nosili dvije nase i od malog, stolove, stolice, hrpu jos stvari u tom gepeku i bio je poluprazan. I bolje ih je imati unutra nego da stoje vani na nosacima

Ne znam kakav raspored kreveta ima ovaj drugi - strasno je zgodno imati fiksno 4 kreveta tako da dok jedni spavaju drugi mogu jest za stolom. A pogotov je zgodno da autosjedalice ne moras stalno micati i seliti i da samo smetaju


Vrh
   
PostPostano: 01 svi 2018 23:38 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Uzmi ovog novog


Vrh
   
PostPostano: 02 svi 2018 08:27 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 27 svi 2012 10:42
Postovi: 22
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Lei je napisao/la:
Ne znam kakav raspored kreveta ima ovaj drugi - strasno je zgodno imati fiksno 4 kreveta tako da dok jedni spavaju drugi mogu jest za stolom. A pogotov je zgodno da autosjedalice ne moras stalno micati i seliti i da samo smetaju


To jesu fiksno 4 kreveta u oba slučaja. Dupli krevet je iznad vozačke kabine i iznad bunkera.
Mi smo jednom posudili kamper koji je imao 10+ godina (ne iznajmili, nego posudili od rodbine). Staro je to, plastika je krta, zamor materijala. Par stvari nam je ostalo u ruci samo zato što nismo zapamtili svih 200 upozorenja što je sve popustilo i s čim "treba nježno". Tako da smo na kraju na staroj krami plaćali popravak koji je bio fušersko krpanje, a koštao je 60% cijene koliko bi platili da smo iznajmili kamper star 2 godine.
Ja bi uzeo skupljeg/novijeg.


Vrh
   
PostPostano: 02 svi 2018 08:32 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 27 svi 2012 10:42
Postovi: 22
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Bojdom je napisao/la:
Hvala za odgovore. Ovaj stariji ima ukljuceno 2000 km u cijenu. Za noviji ne znam, moram pitati.


2000 km je u Norveškoj ništa. Bilo da ideš prema Hrvatskoj (onda je pogotovo ništa), bilo da se motaš po Skandinaviji. Ali to vjerojatno već znaš. Sorry što pametujem... :)


Vrh
   
PostPostano: 02 svi 2018 12:36 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 13 ožu 2017 22:47
Postovi: 41
Eh, da sam vas barem ranije pitao za savjet. :) Hvala u svakom slucaju. :obscene-drinkingcheers:
McLouis mi je otisao ispred nosa. Sad je vec rezerviran u periodu kada smo i mi htjeli.
Sada pregovaram za Bürstner Aviano 684. Godiste 2011. Ima fiksne krevete iznad spremista i iznad vozaca. Ima sest sjedecih mjesta tako da mozda necemo morati vaditi sjedalice. Nema nosac za bicikle ali je rekao da ce ga postaviti prije najma. Cijena je izmedju prva dva. Uracunato 2500 km tjedno u cijenu.

slika


Vrh
   
PostPostano: 02 svi 2018 12:41 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 27 svi 2012 10:42
Postovi: 22
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Ovaj ti je "klasa više" od onih koje si prije gledao. Ako ti ga nude za podjednaku cijenu, to ti je načelno bolja prilika.


Vrh
   
PostPostano: 02 svi 2018 13:47 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Bajki, Silvestra smo rasprodali. Moram zvat Damira i pitat jel ima kakav gratis dan za nas! :D :D

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 02 svi 2018 21:05 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Ovdje imaš krevete ko u apartmanu ponajbolji za Norway.


Vrh
   
PostPostano: 08 svi 2018 23:40 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 13 ožu 2017 22:47
Postovi: 41
Rezervirali smo Burstner Aviano. Otisli smo ga pogledati za vikend. Istina, vlasnik nam nije puno toga mogao objasniti jer je i on ucenik. Kupio kamper prije manje od dva mjeseca. No, ljepsa polovica ce se uskoro poroditi te ga ove godine iznajmljuju. Sve u svemu, sada imamo oko dva mjeseca planiranja. :) Kako stvari stoje, vjerojatno ce biti Srednja/Sjeverna Europa od Poljske do Atlantica.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 96 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan