Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 18:32.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 40 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kupnja kampice
PostPostano: 06 lip 2018 17:46 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2017 22:19
Postovi: 31
Pozdrav svima
Nakon 3 godine uzivanja u šatoru sve nam je izglednija kupnja prve kamp prikolice. U protekle 3 godine sam znao citati starije postove i nesto je ostalo u glavi ali ponesto i ne. Zamolio bih nekoliko savjeta od iskusnijih jer ne bih htio pogrijesiti u samom pocetku sto mi se zamalo dogodilo danas u razgovoru s majstorom za ugradnju kuku. Naime, htio sam dogovoriti ugradnju kuke i kad sam napomenuo da zelim 13 polnu uticnicu on mi kaze da ce stavit 7 polnu i da cu rijesiti problem sa adapterom. Zahvaljujuci nekome s foruma , znam da to nije dobro rjesenje pa sam odustao te planiram otici nekom drugom majstoru.
Imam dosta pitanja pa ako netko ima volje da mi privatno posalje svoj broj mobitela kako bi brze dosao do informacija bio bih mu zahvalan jer u ponedjeljak planiram otici u Sloveniju te razgledati trenutno dostupne kampice u Ljubljani, Šenčuru i Celju.
U medjuvremenu zanimaju me neke osnove pa ako imate volje odgovoriti unaprijed hvala :)
Uzeli bi noviju kampicu a mozda cak i novu. S kojim markama, brendovima ne mogu “pogrijesiti”?
Jesam li u pravu sto se tice 13 polne uticnice?
Vucno auto ima max.nosivost 2000kg sto znaci koliko se sjecam da s B kategorijom mogu vuci kampicu do NDM1500 kg u protivnom poloziti tzv.kodu 96? Neke prodavaci nude podizanje NDM-a sa npr.1500 na 1800. Ima li i koliko to utjecaja na samu tezinu kampice i treba li me to brinuti zbog kategorije u dozvoli? Jer Hobby kao dodatnu opremu besplatno bas to nudi u jednom modelu.
Ove i sigurno jos iduce godine ne planiramo ici nigdje osim u Šimune tako da mi mover i plin ne trebaju u pocetku sto mi smanjuje pocetnu investiciju ali me zanima treba li mi akumulator u kampici radi frizidera? Pretpostavljam u kampu se samo prikopcam na vodu i struju i to je to? Ukoliko je nova kampica trebam li traziti ugradnju vanjskog prikljucka vode kako bi koristio tus i wc u kampici? Za niveliranje kampice sam vidio kajle ispod kola...da li u tom slucaju dobro dodje mover?
Imam jos toga sto bih pitao ali za pocetak eto toliko i unaprijed se ispricavam ako se netko iznervirao jer su pitanja glupa :)


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2018 09:19 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Što se brendova tiće, to te najmanje treba brinuti (iako kruže priče da Hobby u zadnjim godinama ima dosta problema oko curenja). Uzmeš ono što ti se sviđa, pogotovo ako kupuješ novu.

A kod rabljene je u biti isto samo što tamo nemožeš toliko birati, već kupuješ ono što se nudi. Ako je prikolica u lošem stanju, onda je u lošem stanju bez obzira o kojem proizvođaču se radi.

Za utičnicu si donekle u pravu. Bolje je rješenje sa 13 polnom utičnicom, ali jednako dobro radi i rješenje za 7-polnom utičnicom (meni je bolje 7 polna jer onda mogu zakačiti i bilo čiju običnu prikolicu).

I za B kategoriju si dobro napisao, ako je NDM kućice preko 1500 kg, u kombinaciji s tvojim autom moraš na kodu 96 ili B+E.

Ovo sa podizanjem mase prikolice, to vjerovatno misliš na nove kućice, jer kod rabljenih je to malo veći problem.

Akumulator u kampici netrebaš ako se u kampu spojiš na struju. Spoj na vodu, vanjski ti netreba, ali nekad može poslužiti. Sve kućice ti imaju vlastiti spremnik čiste vode i iz njega vuku vodu za vodovodnu instalaciju.


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2018 09:21 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
1. Ja sam 3 godine vukao kampicu sa 7 polnom utičnicom i adapterom na 13 pola jer sam tako imao na autu i nisam imao nikakvih problema tako da ne znam o čemu majstor priča. Jest da mi je sad sa 13 komotnije ali sve je i prije radilo normalno.

2. Ako ti auto ima mx 2000 onda sa B možeš vući priksu do 3500 kg. Moj ima 2020 kg i radi tih 20kg morao sam polagati kod96 da mogu voziti do 4250 kg.

3. Ne treba akumulator. Fridž radi na struju u kampu ili na plin u vožnji. Ako ne trebaš moovere onda ti zapravo akumulator i ne treba. Na vodu se ne prikapčaš ako kampica nema vanjski priključak na vodu. Točiš vodu u tank preko vanjskog otvora kao što točiš benzin u auto. Nabaviš kanister i nosiš vodu ili preko crijeva ako imaš priključak na parceli. Tuš i wc u kampici možeš koristiti neovisno o priključku na vodu. Moja ima tank od 40 litara vode.

4. Ja sam si za niveliranje nabavio one plastične nivelatore kao što ih imaju za kampere. Dobro dođe moover u tom slučaju ali dok nisam imao moovere autom sam je napeljao na te nivelatore.

5. nisu glupa pitanja, svi smo odnekud počeli.


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2018 13:15 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
a ja ti za početak predlažem da kupiš rabljenu kampicu dok ne skužiš točno što ti od kampice treba... evo konkretno baš tu forumaška od dundina je odlična i realne cijene za to godište... težinom u kilaži koju trebaš...

ovo sa Kranjem, Šenčurom i Celjem je dosta teško ako netko tko se kuži ne ide s tobom... osobno sam išao gledat dvije-tri kampice prošli tjedan i od dvije sam se okrenuo... kolega kojem smo kupovali rekao je da on to ne bi nikada primjetio... a prikolica je bila u jednom ćošku skroz mekana i trula... ofkors izvana se nije ništa vidjelo, iznutra još manje - do samog dodira po unutrašnjem dijelu...

1. 13-polna je daleko bolje jer radi mi i rikverc na kampici a još bitnije radi mi frižider u vožnji i wc (ofkors kad radi i auto)...

2. NDM skupa vozila je 3500 kg za B-kategoriju - znači ako je prikolica NDM 1500 kg auto ne smije imati više NDM od 2000 kg, a to je već manji auto... podizanje NDM te brine jer moraš polagati kategoriju...

3. dundino je pojasnio pa da se ne ponavljamo

4. i ja imam nivelatore za kamper, imam i movere od nedavno i jedno i drugo je OK....

5. samo pitaj!

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2018 18:10 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2017 22:19
Postovi: 31
Hvala vam na brzim odgovorima i trudu :handgestures-thumbup:
Nekako sam zapeo za Hobby ali ovo je vec 3 put da cujem o problemu s curenjem vode iako daju dosta dugu garanciju na vodonepropusnost sto me je u proucavanju kampica odmah i zainteresiralo za njih. Bez obzira na garanciju ne zelim imati nikakve glavobolje prvih godina a pogotovo ne s curenjem.
Sto se tice dozvole i kategorije mislim da cu ipak u skolicu za kodu96 da se ne desi problem oko par kila.
Ako se sjecam netko od vas je spominjao 600 kuna i par sati voznje sto je u redu te cu vec sutra do auto skole da skinem tu brigu s liste.
Stvari oko struje i vode su mi sad jasne, i frizidera koji je bitna stavka u ovoj prici jer sam dosad rentao a o smrznutim punjenim paprikama nisam mogao ni sanjati :)
Sto se tice niveliranja uzdat cu se u par kajli i sanjat o moverima dogodine jer sam po vasim komentarima iz drugih tema shvatio da vrijede utrosene love pogotovo ako mislim godinama kampirat, a mislim.
Kampica od dundina izgleda zaista jako dobro ocuvana i dobro si pogodio statler to je zaista jedan od modela koji nam se svidja i koji nam odgovara po velikoj vecini karakteristika a jos uz to ima i movere. Medjutim, neocekivano nam je uletila neka lova. Premalo za rijesavanje nekog veceg financijskog problema a opet taman toliko da napravi prevagu u kupnji kampice o kojoj vec neko vrijeme sanjamo.
Ukoliko ubrzo ne kupimo neku novu ili recimo do dvije, tri godine staru mislim da vise nikad necemo imati ovakvu priliku jer ce se naci nesto “pametnije” :think:


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2018 18:31 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 svi 2012 12:36
Postovi: 17
nikeos je napisao/la:
Medjutim, neocekivano nam je uletila neka lova.


ovaj dio mi se sviđa.


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2018 21:10 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2017 22:19
Postovi: 31
Obisao sam 3 auto skole u Zadru te samo jedna nudi polaganje kode96 i traze 2300 kuna, sto ukljucuje nesto teorije, 5,6 sati voznje te ispit i naravno lijecnicki.
Cini mi se jako puno pa me zanima jel neko polagao kodu96, koliko je platio i gdje je polagao


Vrh
   
PostPostano: 08 lip 2018 07:40 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 06 vel 2015 13:48
Postovi: 149
V Sloveniji sta preverjena prodajalca KBR (Kamnik oz. Ljubljana) in AC Vnuk (Šenčur). Oba najdeš na avtonetu.

_________________
http://caravan.mojforum.si/caravan.html
***********************************
C5 break 2.0 HDI, Adria "lastna izdelava" aka Adria 400, l'1984
slika


Vrh
   
PostPostano: 08 lip 2018 08:05 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2017 22:19
Postovi: 31
Romzi je napisao/la:
V Sloveniji sta preverjena prodajalca KBR (Kamnik oz. Ljubljana) in AC Vnuk (Šenčur). Oba najdeš na avtonetu.


:handgestures-thumbup: pogledat cu sto nude hvala


Vrh
   
PostPostano: 08 lip 2018 09:00 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
nikeos je napisao/la:
Obisao sam 3 auto skole u Zadru te samo jedna nudi polaganje kode96 i traze 2300 kuna, sto ukljucuje nesto teorije, 5,6 sati voznje te ispit i naravno lijecnicki.
Cini mi se jako puno pa me zanima jel neko polagao kodu96, koliko je platio i gdje je polagao


Ja sam polagao prošle godine u ZG. Platio sam dva sata vožnje i ispit u autoškoli, mislim da me sve ispalo nekih 600 kuna. možda sam i tu na forumu napisao baš taj iznos.

Odvozio sam u pon navečer dva sata na poligonu, rikverc i parkiranje i malo po kvartu, i drugi dan ujutro na ispit. I to je bilo to.


Vrh
   
PostPostano: 08 lip 2018 09:47 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
nikeos je napisao/la:
Romzi je napisao/la:
V Sloveniji sta preverjena prodajalca KBR (Kamnik oz. Ljubljana) in AC Vnuk (Šenčur). Oba najdeš na avtonetu.


:handgestures-thumbup: pogledat cu sto nude hvala


KBR - zovi Tomaža i reci da ga je pozdravio Hrvoje iz Bjelovara...
+386 41 471 320

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 08 lip 2018 18:06 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2017 22:19
Postovi: 31
Statler je napisao/la:
nikeos je napisao/la:
Romzi je napisao/la:
V Sloveniji sta preverjena prodajalca KBR (Kamnik oz. Ljubljana) in AC Vnuk (Šenčur). Oba najdeš na avtonetu.


:handgestures-thumbup: pogledat cu sto nude hvala


KBR - zovi Tomaža i reci da ga je pozdravio Hrvoje iz Bjelovara...
<a href="tel:+386 41 471 320">+386 41 471 320</a>


Ujutro cu ga nazvati i naravno prenijeti pozdrav :)


Vrh
   
PostPostano: 08 lip 2018 18:12 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2017 22:19
Postovi: 31
dundino je napisao/la:
nikeos je napisao/la:
Obisao sam 3 auto skole u Zadru te samo jedna nudi polaganje kode96 i traze 2300 kuna, sto ukljucuje nesto teorije, 5,6 sati voznje te ispit i naravno lijecnicki.
Cini mi se jako puno pa me zanima jel neko polagao kodu96, koliko je platio i gdje je polagao


Ja sam polagao prošle godine u ZG. Platio sam dva sata vožnje i ispit u autoškoli, mislim da me sve ispalo nekih 600 kuna. možda sam i tu na forumu napisao baš taj iznos.

Odvozio sam u pon navečer dva sata na poligonu, rikverc i parkiranje i malo po kvartu, i drugi dan ujutro na ispit. I to je bilo to.



Danas sam malo guglao po netu i pronasao nekoliko auto skola po Zagrebu koje sve lijepo objasne sto, kako i koliko tako da cu u Zagreb kao i ti samo da provjerim s jos dva majstora sto kazu za ugradnju auto kuke tu u Zadru i Sibeniku jer bi se moglo dogodit da cu sve morat u Zgu


Vrh
   
PostPostano: 19 lip 2018 18:25 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2017 22:19
Postovi: 31
Dogovorio sam kupnju kampice koja se nalazi blizu Frankfurta ali ne vrse transport nego bi trebao sam otici po nju. Medjutim u procesu sam polaganja koda96 te gledam opciju ukoliko ne uspijem poloziti kroz ovaj tjedan da platim nekome prijevoz do Zadra ili barem Zagreba.

Lagermax nazalost ne prevozi kampice. Zna li neko neku drugu firmu koja bi mi to odradila.
I jos jedno pitanje....ima li itko u Hrvatskoj tko bi mogao ugraditi movere i tendu ukoliko se ne uspijem dogovoriti sa Mixiem u Šenčuru


Vrh
   
PostPostano: 19 lip 2018 21:49 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
movere ugradiš sam, a tendu kupiš fiammu caravanstore i nju sam umetneš u utor na kampici...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 19 lip 2018 22:03 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2017 22:19
Postovi: 31
Statler kralju hvala ti puno.....vidio sam da si ih ti nedavno stavio pa ti vjerujem da nije previse komplicirano?
Mislio sam staviti Thule omnistor tendu ali imam katalog u kojem sam vidio i Fiammine proizvode pa cu provjeriti kako izgleda i kako se kaci.

Malo me ljute u Mixiju, odnosno jedna osoba tamo jer drugi su svi susretljivi pa mislim da cu sve sam odraditi bez obzira na garanciju


Vrh
   
PostPostano: 19 lip 2018 22:19 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2017 22:19
Postovi: 31
Bacio sam pogled u katalog i zaista izgleda prakticno i jednostavno. Sutra bi mi kuka trebala biti montirana na auto i dogovaram termin za kod96 u Kninu sto mi je najblize i najpovoljnije


Vrh
   
PostPostano: 20 lip 2018 06:45 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
samo kampicu nemoj kupiti dok ju ne vidiš i ne ispipaš... nađi 2-3 za svaki slučaj u blizini...

kod kupnje tende ne štedi - kupi max što ti ide po vodoravnom dijelu... svejedno je je li je fiamma, thule... ps. kolega je sad u KBR-u uz prikolicu si dokupio i tendu 310 cm za 150 eura :whistle:

tenda

https://www.youtube.com/watch?v=GIC_IPov-lU

https://www.youtube.com/watch?v=N5SOLst_y6g

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 20 lip 2018 08:03 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2017 22:19
Postovi: 31
Slazem se, tenda je jako bitna pa necu gledat u euro ili dva...a i za ostale stvari kad budem gore cu pronjuskat, ipak su oni najveca kamperska zemlja :) pa bi i izbor trebao biti


Vrh
   
PostPostano: 23 lip 2018 15:05 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2017 22:19
Postovi: 31
Statler ovi filmici su odlicni....hvala jos jednom
Da li imas i neki za mover mozda? Komunikacija mi je losa sa vlasnikom Mixia pa se zelim osigurati ukoliko se ne uspijemo dogovoriti oko montaze.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 40 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan