Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 17:43.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Najam kampera
PostPostano: 24 lip 2018 12:17 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 24 lip 2018 11:46
Postovi: 2
Hteo bih se uključiti u diskusiju i malo izreklamirati sebe i svog kampera. Pre godinu ipo dana napravio sam kampera za dve osobe jer smatram da u tako malom prostoru boravak više od dve osobe može da ima kontra efekat i da na putovanju, umesto da želite da ostanete što duže, dođete u situaciju da jedva čekate da se vratite kući. Postoje niz situacija kada bi ste sve izbacili iz kampera za malo intime.
- Zamislite veliku nuždu u kamperu
- Zamislite da spavate sa nekim koji nesnosno hrče ili priča u snu
- Zamislite da se izmemoilazite u hodniku kampera sa još 5 osoba ili još tri osobe, nije mnogo bitno.
Postije još situacija ali svako ima svoj ritual u životu i može da ga iznervira nekakva sitnica koju vi ne možete ni da shvatite.
Iz tog razloga sam napravio kamper za moju suprugu i mene. Osnova je Fiat Ducato dužine 6met. i tu sam stavio fiksni bračni krevet 195x150cm, tuš kabinu 72x98cm, kuhinju i dbevni boravak za dve osobe. Veoma, veoma komforan za dve osobe.
Ugradio renomirane svetske proizvođače kamp opreme i napravio kampera da nikada ne moram da uđem u nijedan kamp.
Raspitivajući se po forumima, guglanjem i youtube filmovima napravio sam sopstvenim rukama sledeće:
- Tank od inoxa za čistu vodu 187lit.
- Tank od inoxa za otpadnu vodu 90lit.
- Kamperski gel akumulator firme Trojan od 220 Aha, puni ga alternator kombija od 130A.
- Webasto grejač Air 2000 za grejenje vazduha
- Webasto Top air za grejanje vode u bojleru
- Bojler od 30lit od inoxa sa izmenjivačem toplote, koji vodu zagreje za 10 minuta.
- Inverter firme Dometric 550w (sa 12v na 220v)
- Frižider Dometric 60lit. (radi na plin. 12v i 220v)
- Sudopera Dometric sa jednom plinskom ringlom
- Pumpa za vodu Schulflo 10lit
Sve ovo je napravljeno za komforan i bezbedan višemesečni boravak na putu.
Pogledajte moju web prezentaciju www.iznajmljivanjekampera.rs za više detalja.
Isto tako, stojim na raspolaganju za bilo kakav savet oko samogradnje kampera, slobodno pitajte bez ustručavanja.
Isto tako, prodajem kampera skroz gotovog (da bi pravio drugog)
Veliki pozdrav iz Beograda


Vrh
   
PostPostano: 25 lip 2018 16:25 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 26 vel 2012 18:34
Postovi: 264
Odlicno i veoma interesantno.
Pozdrav iz München-a

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCnzZugurTMgOPsDdVnKumYA


Vrh
   
PostPostano: 25 lip 2018 23:10 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Odlično, ipak se nešto i kod nas kreće u kamperističkom smijeru. Makar nismo jedini...https://www.scribd.com/doc/55541532/Sam ... nja#scribd


Vrh
   
PostPostano: 26 lip 2018 23:44 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Moram ipak reć da u postotku ima jako puno više klasik kampera od tzv camper -vanova.....osnovni je problem kod kombija preuređenog za putovanje (camper van) jer nema fiksnog kreveta i poštene kupaonice a vozačke siceve moraš okretat unatrag. To znači da po čitav dan moram čučat u istom sicu kao kokoš na jajima.a navečer rastezat krevet ko da sam u garsonjeri jasno jer smo četvero........recimo kada si mjesec dana na putovanju i dnevno moraš prokrstarit po 300-400 km sa prosječnom brzinom od 60 km/h + sa svim mogućim stajanjima...tada dobar bračni krrevet znači više od svega a o pravom i komotnom tuširanju da i ne govorim....Drugim riječima baš zbog ovih detalja više prolaze kamper klasik nego van verzije.....o tome ćete se osvjedočit ako posjetite Erwin Hummer World kod Nurnberga - Wertheim, gdje u izložbenom prostoru i parkingu ima samo oko 20% kombija....za neke kraće izlete do 10-ak dana da ali za više? Hvala ne bih. Premda je klasik van kombi zapravo skriveni stalth kamper koga se bez problema zavlači po gradskim parkiralištima....no ja to uspijevam i kamperom 6,2 m dugačkim bez problema...stoga za dvoje ljudi sam vidio prekrasnim kratkih malih kampera ispod 6 metri ......a ta duljina utiče i na cijenu trajekta za oko 60%....kod Tallin Helsinki tamo je pak visina preko 3 metra 50% više....dakle kod izbora za kamper kako rekosmo najprije najam pa tek onda kupovina....

slika


Vrh
   
PostPostano: 27 lip 2018 11:37 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 24 lip 2018 11:46
Postovi: 2
RI898 je napisao/la:
Odlično, ipak se nešto i kod nas kreće u kamperističkom smijeru. Makar nismo jedini...https://www.scribd.com/doc/55541532/Sam ... nja#scribd

Pročitao sam tvoju priču, doduše više pregledao slike i šta reći osim svaka čast. Ja sam mislio da sam ja genije i da je moj posao oko kampera čudo neviđeno, ali tebi skidam kapu. Svaki detalj urađen i prepravljen kako treba. To je posao koji je 10 puta veći od onog što sam ja radio oko preuređivanja.
Ja sam sam napravio moj sajt i na njemu sam stavio blog o mojim putovanjima tako da ću da krenem da napišem moje putopise koje sam napravio samo sa kamperom.
U svakom slučaju, svaka čast i sve najbolje.
Pozdrav
Miša Janković


Vrh
   
PostPostano: 27 lip 2018 21:16 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 26 vel 2012 18:34
Postovi: 264
Citat:
Moram ipak reć da u postotku ima jako puno više klasik kampera od tzv camper -vanova.....osnovni je problem kod kombija preuređenog za putovanje (camper van) jer nema fiksnog kreveta i poštene kupaonice a vozačke siceve moraš okretat unatrag. To znači da po čitav dan moram čučat u istom sicu kao kokoš na jajima.a navečer rastezat krevet ko da sam u garsonjeri jasno jer smo četvero........recimo kada si mjesec dana na putovanju i dnevno moraš prokrstarit po 300-400 km sa prosječnom brzinom od 60 km/h + sa svim mogućim stajanjima...tada dobar bračni krrevet znači više od svega a o pravom i komotnom tuširanju da i ne govorim....Drugim riječima baš zbog ovih detalja više prolaze kamper klasik nego van verzije.....o tome ćete se osvjedočit ako posjetite Erwin Hummer World kod Nurnberga - Wertheim, gdje u izložbenom prostoru i parkingu ima samo oko 20% kombija....za neke kraće izlete do 10-ak dana da ali za više? Hvala ne bih. Premda je klasik van kombi zapravo skriveni stalth kamper koga se bez problema zavlači po gradskim parkiralištima....no ja to uspijevam i kamperom 6,2 m dugačkim bez problema...stoga za dvoje ljudi sam vidio prekrasnim kratkih malih kampera ispod 6 metri ......a ta duljina utiče i na cijenu trajekta za oko 60%....kod Tallin Helsinki tamo je pak visina preko 3 metra 50% više....dakle kod izbora za kamper kako rekosmo najprije najam pa tek onda kupovina....


Ipak mislim da u zadnje vrijeme (koliko moja malenkost promatra ) , tzv "kamper van", sve vise.... postaje... izbor kamper vozila. Pogotovo to primjecujem kod mladjih ljudi te mladjih penzionera...
Razlog je jednostavan, cijena odrzavanja ( ne rijetko je ljudima u gradovima to jedini automobil), kompaktnost, lakse parkirati,....a i konfor nije puno losiji.U principu "kamper van" ima...skoro ..sve .kao i "normalni" kamper.
pozz

P.S.
Ti si ovog tvog superrrrrr naparavio, respekt.

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCnzZugurTMgOPsDdVnKumYA


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan