Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 23:56.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 04 kol 2012 10:53 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Kamp Padova III
51280 Rab, Banjol 496
tel. 051 724 355
web http://camping.imperial.hr/hr/autokamp-padova-3

GPS E=14°46'27.07 N= 44°45'9.20"

slika

U neposrednoj blizini grada Raba nalazi se kamp Padova III. U kampu se može smjestiti oko tisuću i petsto gostiju na uređenim parcelama, bilo u njegovu ravnom dijelu ili uz rub kampa na omanjem brdašcu obraslom stoljetnim pinijama. Kamp raspolaže izvanrednom infrastrukturom, zabavnim i trgovačkim centrom, restoranom, teretanom… Do grada Raba može se brodicom za svega pet-šest minuta ili u ugodnoj šetnji za dvadesetak minuta. Ispred kampa nalazi se uređena pješčana plaža, privezište za manje brodice i manja kamenita plaža uz obalni put.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2012 13:21 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 04 kol 2012 12:47
Postovi: 34
Mislim da ste odabrali pravu sliku da dočarate stanje u kampu (parcelirani dio). Gužva, gužva... evo nekoliko pozitivnih i negativnih strana po mojoj procjeni u odnosu na druge kampove u HR:

Pozitivno
-čistoća mora
-kamena ili pješčana plaža (za djecu)
-blizina grada Raba (za šetnju i vožnju biciklom i slično)
-pristupačnost (10 min od trajekta)
-pogodno za pse (ne manjka koševa za smeće iako nema vrećica u njima, određen je dio za kupanje pasa)
-dućan s odličnom ponudom te pekara (radno vrijeme od 6-22)
-u 23 sata je stvarno tišina i u biti se lijepo spava
-sanitarije se čiste redovito, ne manjka papira i sapuna
-osoblje je ljubazno, redovito ide kontrola jednog starog čiče :-)



Negativno
-gomila privezanih barki raznih veličina (čudno da je more tako čisto...)
-smeće na plaži koje očito nije ničija briga
-motorizacija (auti, bicikli i ostalo koje prolazi posvuda i uz samu plažu), prolaze gdje god se sjete
-pješčana plaža nije od kampa nego se kupaju svi turisti iz mjesta - užasna je gužva
-u kamp ulazi tko god hoće kad god hoće gdje god hoće :-)
-na neparceliranom dijelu kampa nema hlada - općenito kamp je jako slabo pošumljen, iako se reklamiraju nekakve pinije (odnosi se i na ovaj povišeni dio). Ukoliko ste u šatoru a niste ponijeli suncobran ili neko sjenilo nećete se dobro provesti a mjesto u potpunom hladu teško da ćete naći. Potpuna šuma je jedino u parceliranom dijelu. Samo pitam se kako tamo ljudi dišu kad su nagurani jedni na druge...
-jedan veći neparcelirani dio se nalazi uz cestu koja je visoko gore, srećom po noći nema puno prometa
-veći neparcelirani dio je uz ogradu od ostatka naselja - grmlje i žbunje, ne izgleda nimalo privlačno, kao ni kontejneri za smeće iz kojeg ljudi koji su obučeni kao djelatnici kampa (vjerojatno to i jesu) vade plastične boce priučnim alatima. Tu se ugurala i hrvatska primorska arhitekturna baština koja ide u nebesa,katovi se samo slažu sa baroknim stupićima itd. zanimljivo je sjedit i promatrat šta ljudi sve smisle gradit u lijepoj našoj...
-hlada nema ni na plaži, jedino nešto malo na kamenom dijelu plaže uz šetalište.
-he da i najzanimljiviji dio. Trgovački centar - znači kineske krpice,nakit i ostali trash. Jedino ne znam gdje je taj zabavni centar? :-) Ako se misli na sadržaje za djecu - ništa posebno (gumeni dvorac, a u parku ono osnovno). Ostali sadržaji mogu se zanemariti (trampolin u vodi, banana?) uglavnom ništa što nema i na drugim mjestima. Ne bi se složila da je infrastruktura izvanredna, prosječna je i ništa posebno.
Rab je prekrasan grad i vjerujem da ću tamo i dalje ljetovati. Šteta što otok ima tako malo kampova. Čak razmišljamo i o rezerviranju parcele (više zbog toga što jedan dio familije ima kuću pa da nam je poznata okolina). Inače mislim da je sve malo prenapuhano i uljepšano na web stranicama.
I još sam zaboravila napisati da su do nas došli Nijemci sa kamperom, i rekli su da su bili u San Marinu i da mjesta nije bilo. Mi smo isto planirali u San Marino ali nam je to jutro žena preko telefona rekla da ona ne zna da li mjesta ima ili nema (neki nađu neki ne nađu) Mislim da to baš i nije u redu jer se zna koliko šatorskih i kamp mjesta u kampu ima, prema tome ne bi ih trebalo biti više tj. trebalo bi biti gostiju koliko ima kapaciteta? Po tome nije ni čudno da je na Rabu velika gužva.
I da, zaboravila sam kokoši u neposrednoj blizini kampa. Budilica ne treba, pijetao se javlja svako jutro sa izlaskom sunca (oko 4.30)...


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2012 13:58 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Mishica, dobro došla i hvala na iscprnoj recenziji! :bow-blue: :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 06 kol 2012 11:26 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 04 kol 2012 12:47
Postovi: 34
Da, i sad sam se sjetila nečega što je po meni minus-ne znam kako je drugdje ali sanitarni čvorovi su dosta slabo raspoređeni. Mislim da uz kompletne sanitarne fale oni samostalni za pranje suđa i vodu na više mjesta. S obzirom da smo bili na prometnom mjestu, znali smo neke ljude vidjeti i po 20 puta dnevno - a i sami smo se prešetavali svako malo, da ne govorimo o tome kad treba nositi suđe na pranje. Neki dijelovi kampa su stvarno daleko od sanitarija...Recimo da sam svako malo morala ići po vodu, prava šetnja...


Vrh
   
PostPostano: 23 sij 2013 13:01 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Mishica,

imaš kakve fotke kampa, zanimaju me parcele. Kako već znaš išli bi možda ove godine ali neznam brine me gužva :think: Pošto imao gumenjak onda nam plaža toliko i nije bitna :banana-dance: Koliko vidim cijena je o.k.

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 30 ruj 2015 07:41 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 30 ruj 2015 07:38
Postovi: 2
Ima jos neki kamp u blizu? Loparu?
____________________
Rab plaže


Vrh
   
PostPostano: 27 lip 2016 09:43 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Evo i mojih par crtica iz ovog kampa. Fotki nemam :(

Po meni najveci problem ovog kampa je - sunce. Jako puno parcela uopce nema hlada ili je hlad samo djelomican i vrlo oskudan. Drugi problem je taj sto je zbilja velika guzva i bez rezervacije (a u sezoni) jako sumnjam da se moze dobiti neko suvislo mjesto. Inace je kamp jako uredan, sve parcele su pravilne, oznacene, nema nekih cudnovatih ili nagnutih ili s drvecem po sredini. Sanitarci su jako jako lijepi, novo uredjeni i moderni i vrlo uredni i cisti, cistacice patroliraju cijeli dan. "Domari" patroliraju isto cijeli dan sa malim elektricnim (golf) vozilima (vidjela sam na slovenskom forumu da se znaju zaliti na njih, al nama su se pokazali jako susretljivi i srdacni, kao i tete na recepciji). U samom kampu ima i pekara i vocarna i ducan i ducani s rekvizitima za plazu i nekoliko restorana i birceva. Ima i novi jako lijepi park za djecu ali je na zalost kompletan na suncu. Ima i prostor za animaciju klinaca na zatvorenom, a animacija je i na plazi i svugdje.

Parcele, one koje su do mora, su tik uz plazu (metar od nje) i nema ni ograde ni niceg. Al malo je nezgodno sto kroz tu uvalu (Padova 3) prolazi setnica i plaza je javna, pa se onda cijela horda setaca presetava ravno uz parcelu, a znaju ljudi i sugamane staviti fino na te parcele umjesto na plazu.

Neparceliranih dijelova ima nekoliko - jedan je lijepi, no dosta neravan i u sumici i hladu. Al taj je (kad smo mi bili krajem lipnja) bio kompletno zauzet porazbacanim kamperima i kamp kucicama, tako da mjesta tamo za sator uopce nije bilo. Jos nekoliko terasastih dijelova postoji koji su lijepi i ravni, ali kompletno na suncu. I jedan zgodni dio na uzvisini u boriku do kojeg se ne moze autom (i tamo stane svega par satora i to uglavnom onih malih, mjesta su bas romanticna i fora; mozda eventualno nisu za djecu vec vise za parove).

Mobilnih kucica ima, ali nisu medju parcelama nego na rubovima kampa, tako da ne smjetaju previse.

Plaza nije nesto velika i usred sezone je vjerojatno krcata ko sipak. Obala je sljuncano-pjescana, a u moru je pijesak i nema dubine. Hlada ima nesto malo, uz sam zidic od setnice i ta mjesta se zauzmu odmah ujutro.

Odmah uz kamp krecu i taxi-brodice za Rab, 15 kn odrasli 5 kn djeca. I to je bas fora opcija. Inace do Raba ide setnica i treba nekih 20-tak minuta

Inace, u kamp moze uci tko god hoce, plaza je javna i nema nikakve kontrole nigdje, pa ni po sanitarcima.

I jedna jako bitna napomena - trajekt Stinica-Misnjak prima SAMO GOTOVINU! Kartice ne. Pa tko ide da zna pripremiti kes.

@admin: treba preseliti ovu temu na Kvarner, jer Rab nije Sjeverna Dalmacija, vec kvarnerski otok (http://www.kvarner.hr/turizam/otkrijte_kvarner/otoci)


Vrh
   
PostPostano: 23 srp 2016 22:43 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Evo da se prijavimo. Danas smo stigli i smjestili nas u prvi red. Znači točno na plaži. Malo je nezgodno jer je kamp otvoren i svi se šeću kroz njega i ispred naše parcele. Ali na to smo navikli jer smo već bili u sličnim kampovima.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 27 lip 2018 17:36 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Nakon nekih 4-5 godina, evo nas ponovo ovdje. Prvo izmenađenje odmah na ulazu, kampom više ne upravlja rapski Imperijal, već Valamar. Malo je promijenjeno i ime, sad je samo Padova.
U super sjećanju nam je ostala parcela za šatore prema moru i tamo smo i planirali podići šator. Na našu ogromnu žalost, na tom su dijelu sada nasađene mobilne kućice

slika


slika

Dominacija kućica nastavlja se i iza wc-a koji je u tom dijelu kampa

slika

Za šatoraše, ostaje vam ova parcela na sredini (koja je inače na suncu)
slika

Ili ovaj dio bliže moru, ako uhvatite mjesto
slika

Nama šator služi ionako samo za prespavati pa smo se uvukli u šator zonu prema cesti. Na nju nije direktan pristup s puta, već treba autom napraviti krug oko sanitarnog bloka c. Mjesto je puno hlada i dosta je mirno

slika

slika

U kampu je inače, kao i prvi put, sve 5, ljubazno osoblje, čiste sanitarije i dućan u kojem cijene nisu toliko pretjerane. Jedino se bojim da je u sezoni dramatično za neparcelaše. Osobno mi je draže da nema toliko mobilnih kućica, no ovo i dalje ostaje najbolji kamp na Rabu (nama).

Posjetili smo i to glamping čudo u Kamporu, ali smo poljubili rampu
slika

Meni se Kampor nešto previše ne sviđa, ni kao lokacija a i ta plaža mi je previše kaljužasta.

Otkrili smo slučajjo još jedan kamp u Kamporu, kamp Planka, ali čini mi se da je to stil većeg vrta pretvorenog u kamp.

slika

Za sljedeći posjet, ostaje nam još obići kamp Zidine, taj me već jako dugo kopka.

Inače, Rab se pokazao kao savršen izbor za produženi vikend. Loše vrijeme ga je poprilično zaobišlo; samo je malo sipila kišica u subotu do nekih 15 sati, kasnije je zasjalo sunce. Bura ovdje nije puhala, na suncu je bilo aman-taman!

Tko može, preporučam obići prekrasne plaže sa velebitske strane, ovo je Uvala Ilo, dostupna samo plovilom (mi smo došli s kajakom)

slika

Ako vam je Pudarica draža, proveslali smo cijelu tu obalu i otkrili da ni 100m dalje od gužve koja vlada tamo, postoji cijeli niz praznih ili polupraznih plaža, lak dostupnih pješke

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 27 lip 2018 17:38 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
I još jedna napomena, znam da se netko već prije žalio: trajekt Stinica Mišnjak se sada može platiti karticom, primaju Maestro, Mastercard i Visu.

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 02 vel 2023 09:27 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 31 sij 2023 15:34
Postovi: 1
Na ljeto smo muž i ja bili na moru na Kvarneru, stvarno je prelijepo. Krk, Rab, Rt Kamenjak... mislim da imamo čitav život šta da obilazimo samo po našem moru, samo treba dobro društvo i to je to! Evo par mjesta gdje smo bili. Ovu plažu nazivaju zlatnom, a nalazi se na Krku https://www.journal.hr/lifestyle/put...pici-otok-krk/ https://www.emajstor.hr/clanak/604/i..._vijek_u_malom https://avtokampi.si/kampi/kamp-padova https://www.premantura.net/item/veli...each-kamenjak/


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan