Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 29 ožu 2024 01:53.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 415 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 17 18 19 20 21 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 23 tra 2018 22:16 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 29 ožu 2018 12:05
Postovi: 4
Pozdrav svima! Evo samo javljam da smo ipak uboli Nevadu 4 sad na akciji [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]. Ako se zagužva u šatoru, muž bu spaval vani u onom za plažu [FACE WITH TEARS OF JOY].
Sad nam preostaje nabava ostale opreme i iskreno jedva čekam 1.kampiranje

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 25 tra 2018 07:44 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
evo popust 20% na outwell šatore i besplatna dostava u hr https://www.campingworld.co.uk/en/Outwell/b-2.aspx

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 10 srp 2018 19:45 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2017 13:00
Postovi: 101
Bilo je odlično

https://youtu.be/z8SyfEbjboI


Vrh
   
PostPostano: 11 srp 2018 08:58 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Odlican sator a i ostatak opreme! Dok nisam vidio Caddya pitao sam se u cemu to sve vozite :)
Btw nije preporucljivo ostavljati spage (guylines) na satoru da ovako vise. Uvijek sve zakucati, ne biti dio one ekipe koja usred noci zakucava kad krene nevrijeme :)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 11 srp 2018 12:46 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2017 13:00
Postovi: 101
Caddy je zakon. U njemu je još ostao awning i Wind protector i još hrpa tendi za na šipke.
Pratim prognozu, a nisu bili najavljeni nikakvi ozbiljni vjetrovi. Parcela je bila zaštićena sa svih strana pa se nisam trudio zakucavati 20tak špaga.
Iako ovaj šator nismo planirali za ljeto, mislim da će i za to biti u buduće.
Awning sam samo postavio da vidim jel sve ok pošto je novi i onda ga pospremio. On je ipak za hladnija kampiranja.


Vrh
   
PostPostano: 11 srp 2018 12:51 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2017 13:00
Postovi: 101
Napola postavljeni Awning

slikafree upload


Vrh
   
PostPostano: 11 srp 2018 13:06 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2016 14:07
Postovi: 34
odlično, ja sam si isto uzeo ovu zaštitu preko šatora i prvo montiranje za par dana!!


Vrh
   
PostPostano: 11 srp 2018 14:42 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2017 13:00
Postovi: 101
Na Roof protector misliš?
Za koji šator?
To je super stvar!


Vrh
   
PostPostano: 11 srp 2018 14:48 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2017 13:00
Postovi: 101
Ove godine je u Solinama bilo jako puno Outwella. Samo u našem redu od 11 parcela 5 je bilo pod Outwellom. Po kampu sam ih nabrojao još 7.
A prošle godine kad sam ga kupovao i htio vidjeti bilo koji u živo, ni jednog ni za lijek.

:-??


Vrh
   
PostPostano: 11 srp 2018 14:49 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2016 14:07
Postovi: 34
Stefano je napisao/la:
Na Roof protector misliš?
Za koji šator?
To je super stvar!


da na roof protector, uzeo sam za nevadu 5 i 2 dodatne šipke za onaj produžetak!


Vrh
   
PostPostano: 11 srp 2018 15:04 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2017 13:00
Postovi: 101
damirOS je napisao/la:
Stefano je napisao/la:
Na Roof protector misliš?
Za koji šator?
To je super stvar!


da na roof protector, uzeo sam za nevadu 5 i 2 dodatne šipke za onaj produžetak!


Ja sam isto uzeo još dvije dodatne šipke ali ga originalne nisu dosta prelomilo da bi se kiša slijevala s njega.
Kao u videu...

https://youtu.be/MvNj2qOvD8M

Onda sam uzeo dvije teleskopske do 250mm visine, no i to je bilo odimidođimi.
Vide se u videu...

https://youtu.be/Q-xQs5VKdt8

Jedino riješenje za kišu je kruta poveznica unutarnjih šipki, e to je onda za kišu spremno. To sam složio od teleskopske cijevi za valjak od 300mm.
Nemam video... :crying-yellow:


Vrh
   
PostPostano: 14 srp 2018 20:04 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Ajme kako je sve uredno i po spagi slozeno ;) Kod nas je uvijek urnebes :D

Ja bas puno Outwella vidim po kampovima, evo sad isto par parcela ispod nas ista Nevada ko nasa.

U biti jedina mana tog satora je koliko mjesta u gepeku zauzme :)


Vrh
   
PostPostano: 17 srp 2018 12:23 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2017 13:00
Postovi: 101
Po špagi je jer mi žena ne da snimati dok sve ne posloži :)


Vrh
   
PostPostano: 18 srp 2018 08:23 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 17 srp 2018 11:47
Postovi: 5
Upješno preživjeli ovu zadnju Šibensku oluju s Montanom u Adriatiqu. Na plaži na vrhu poluotoka, direktan udar vjetra i kiše u bok. Malo sam se bojao za roof protector jer je bio pričvršć1en samo kukicama tak da je plahutao 10tak cm iznad šatora ali nije popustio. Uglavnom šator je položio ispit, niš se nije pomaklo i nigdje nije procurio.

Tu baš i nema Outwella. U cijelom kampu sam vidio jednu plavu Nevadu i jedan Outwell suncobran na plaži. Ak mi je nešto i promaklo nema ih više od 3-4.


Vrh
   
PostPostano: 23 srp 2018 15:37 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 14 svi 2018 14:59
Postovi: 9
Evo pridružujemo se klubu vlasnika Outwella.S kampiranjem smo započeli ove godine nakon što nas je ta ideja privlačila već dulji niz godina.Probno kampiranje odradili u 5-om mjesecu u Puli,u 6-om mjesecu otišli u Kosirinu na Mureteru koja nam se jako svidjela zbog prilično robinzonske šeme,pa ponovili opet početkom sedmog mjeseca.Znači tri kampiranja su iza nas.U startu nismo htjeli kupovati nikakvu skupu i glomaznu opremu jer nismo znali hoće li nam se kampiranje uistinu svidjeti obzirom da smo godinama ljetovali u apartmanima s potpunim komforom.Kupili smo mali Quechua šator za dvije osobe u pola cijene jer je Decathlon prestao proizvoditi taj model u tim bojama https://www.youtube.com/watch?v=_Hj91qflRdY Uglavnom šator je izuzetno kvalitetan,čvrst i prozračan,i definitivno pravi izbor za vikend kampiranja. Obzirom da smo prilično zagrizli za ovu vrstu ljetovanja naš mali šatorček nam ipak nije dosta za dulja kampiranja.Nakon puno pročitanih foruma i sakupljenih informacija odlučili smo se za Outwell šator,i to Nevadu M.Nas smo dvoje i pesek,i čini mi se optimalnom po veličini,a cijenom nam je bila pristupačna.Naručila sam putem weba s mixi caravaninga i trebala bi stići krajem ovog tjedna.Jedva čekam da ju probno dignemo u dvorištu:) Naručila sam i originalni tepih za unutra po savjetima tu s foruma.Osim toga kupili smo i prijenosni solarni panel za punjenje mobitela obzirom da smo odlučili ne koristiti struju u kampu..vidim kak to funkcionira pa javim.Nestrpljivo čekamo svoju Nevadu:) Pozdrav svim kamperima:)


Vrh
   
PostPostano: 23 srp 2018 15:40 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 14 svi 2018 14:59
Postovi: 9
Stefano je napisao/la:
damirOS je napisao/la:
Stefano je napisao/la:
Na Roof protector misliš?
Za koji šator?
To je super stvar!


da na roof protector, uzeo sam za nevadu 5 i 2 dodatne šipke za onaj produžetak!


Ja sam isto uzeo još dvije dodatne šipke ali ga originalne nisu dosta prelomilo da bi se kiša slijevala s njega.
Kao u videu...

https://youtu.be/MvNj2qOvD8M

Onda sam uzeo dvije teleskopske do 250mm visine, no i to je bilo odimidođimi.
Vide se u videu...

https://youtu.be/Q-xQs5VKdt8

Jedino riješenje za kišu je kruta poveznica unutarnjih šipki, e to je onda za kišu spremno. To sam složio od teleskopske cijevi za valjak od 300mm.
Nemam video... :crying-yellow:


Ovak i ja volim da mi je sve po špagi..muž umire od smijeha kak mi ni u kampu ne popuštaju kočnice:)


Vrh
   
PostPostano: 02 kol 2018 14:36 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2016 14:07
Postovi: 34
evo vratio se sa mora, imam NEVADA 5 i šator preživio dvije oluje. Voda mi ni kapljice nije nigdje probila osim na jednoj stranici gdje je spavaona, tu sam baš spavaonicu maknuo i gledao gdje curi. Nigdje se nije vidjelo da posebno negdje curi ili da ima neku rupu već je mi cijela stranica bila mokra i polako su se kapljice slijevale u čošak... ništa strašno, sve skupa pokupio sam 1 litru vode.
To mi je jako čudno da je na toj strani šatora tkanina propuštala vodu a na ostale 3 strane kao i na krovu ni kapljice, koda je neka tvornička greška.
Za iduću godinu tu stanicu šatora bi volio premazati nekim sredstvom za impregnaciju šatora pa me zanima vaša preporuka koje sredstvo da nabavim i gdje?!


Vrh
   
PostPostano: 02 kol 2018 18:27 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2017 13:00
Postovi: 101
Jesi siguran da curi?
Možda je kondenzacija.


Vrh
   
PostPostano: 02 kol 2018 21:21 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Mozda kondenzacija iako mi je cudno da je samo na jednoj plohi? Nama bude cijeli sator mokar, najvise "strop".
Probaj poljevati tu stranu s vodom, uzmi smrk i pusti da curi pol sata pa ces vidjeti da li stvarno prokisnjava.

Sent from my XT1039 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 03 kol 2018 08:49 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2016 14:07
Postovi: 34
nije kondenzacija kad je baš na toj jednoj strani i dalje nigdje, ni kapi. Ja bi tu stranu za svaki slučaj pošpricao sredstvom za impregnaciju, možda ovako nešto? http://www.nikwax.com/en-gb/products/pr ... ductid=498

Kad ga budem prao baš ću probati mlaz vode na tu stranu još jednom da vidim kako će se ponašati


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 415 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 17 18 19 20 21 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan