Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 14:31.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 14 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 06 ožu 2019 22:37 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 03 ruj 2016 09:02
Postovi: 8
Pozdrav,
Evo ponovo se vraća ideja kampice pa me zanima mišljenje vas iskusnih da li bi se dala ova dovesti u red koja se prodaje kao prazna samo ima gornje elemente
https://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/ ... s-27823481
Mislim na što obratiti pažnju kad je odem pogledati?
Iskreno ne bi ništa specijalno lupao unutra osim kreveta ormara, kuhinju i frizider svakako vani tako.

Poslano sa mog Power_5 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 06 ožu 2019 23:08 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Sumnjiva mi čitava. Zašto je unutrašnjost maknuta? Neki terminirani biznis tipa kiosk? Zašto leži na travi koja totalno uništava podnicu. Pregledaj podnicu sigurno je uslijed zemlje i trave totalno trula. Laže da je postolje pocinčano a vidi ruzinu na profilu prije kuke. Već tu mu ne triba vjerovat. Vidi da li unutrašnjist smrdi na vlagu.ili na kakvu pečenjaru..vidi da li ima psećih dlaka po unutrašnjosti....čekaj jaku kišu pa odmah poslije nje nenajavljeno napravi pregled kao ono slučajno navratio dok još nije posušio vlagu. Dobro pregledaj spojeve po kutovima na vlagu kao i vrata i prozore te krovni otvor...kuckaj prstom po nutarnjoj oblozi pa će ti istrunuli dio odmah promijeniti zvuk...Ako ideš kupovat nove djelove pazi na budžet jer je novo sve jako skupo posebno baš ono što namjeravaš osim ako nisi sam svoj majstor....Širom otvori oči jer bi lako mogao biti mačak u vrići...


Vrh
   
PostPostano: 06 ožu 2019 23:33 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 03 ruj 2016 09:02
Postovi: 8
A da sve nešto smrdi, kao dovezo ju je iz njemačke za nekog pa je odustao očito kad je vidio, a sigurno i gore neko krenuo u obnovu pa ga nešto spriječilo.
Radim namještaj po mjeri pa mi nije problem napraviti je, samo ako je baza loša onda bezveze trud.
Baš gledam ovu ako je kao što izgleda bolje otići odmoriti se u gotovoj vjerojatno za manje novaca nego što bi ova mogla izaći dok se dovede u red
https://www.avto.net/Ads/media.asp?ID=13990908


Poslano sa mog Power_5 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 07 ožu 2019 08:51 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Po meni, bolje dati još malo novaca i kupiti nešto opremljeno, nego uzeti praznu bez opreme.


Vrh
   
PostPostano: 07 ožu 2019 22:16 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Ma to je on dobio za badave kod brata u MINKENU pa sad mulja i želi skinut neku lovu.....ako pregledaš i odgovara ti pa odlučiš daj mu 200-300 € max jer bez opreme ne vredi centa više ....

http://www.mixi-caravaning.si/katalog/p ... 721#images

Ovo su neke orjentacione cjene novih elemenata koje moraš ugradit unutra, sve skupa materijal će se dokotrljati do svojih 1000€ friž kuhalo predšator kupaona.....


U ovaj drugi slučaj ovdje plati sidi vozi i uživaj za skoro istu lovu....i pazi imaš kupaonu a siguro i friž ispravan + predšator....već po samom smještaju iza kuće na specijalno pripremljenom parkingu vidiš da je ako niš drugo čuvana i koliko toliko bila na oku vlasniku....Kod nas stari tip trokrevetna bez kupaone ide i do 1200€.....šta više reć,,,,


Vrh
   
PostPostano: 07 ožu 2019 22:43 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 03 ruj 2016 09:02
Postovi: 8
Zvao danas popodne ovog u slo pa se ne javlja, poslao poruku isto ništa. Probat ću sutra, jer ova izgleda i iznutra i izvana baš održavana i uredna

Poslano sa mog Power_5 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 08 ožu 2019 19:44 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
mislim da je to glupost... to može danas služiti samo kao neko skladište... nadalje to je kampica skoro pa 30 godina stara... i onda za 20000 kn kupiš u savršenom stanju, pa i skoro 10 godina noviju, te reganu i za vuču...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 08 ožu 2019 21:30 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 03 ruj 2016 09:02
Postovi: 8
Dogovorio sam sutra da idem pogledati ovu adriu u sloveniju, pa javim jel konačno ulazim u klub ;) ili ću se razočarati

Poslano sa mog Power_5 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 08 ožu 2019 21:33 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 03 ruj 2016 09:02
Postovi: 8
Samo još usput više nisam skužio sve ovo što sam čitao oko vuče, je li na kraju treba polagati kod 96, ili mogu vući kampicu ako sam u kombinaciji do 3500kg? (Octavia Ndm 1870kg+ kampica ndm 1300kg)

Poslano sa mog Power_5 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 08 ožu 2019 23:31 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Kampice idu na B kategoriju....sretna kupovina


Vrh
   
PostPostano: 09 ožu 2019 09:45 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 06 vel 2015 13:48
Postovi: 149
floyd84 je napisao/la:
Samo još usput više nisam skužio sve ovo što sam čitao oko vuče, je li na kraju treba polagati kod 96, ili mogu vući kampicu ako sam u kombinaciji do 3500kg? (Octavia Ndm 1870kg+ kampica ndm 1300kg)

Poslano sa mog Power_5 koristeći Tapatalk

NDM obeh = 3170kg.
Samo B vozniško dovoljenje.
Tule je Klemen zelo podrobno napisal kako je z vozniškim dovoljenjem. Kolikor vem je na Hrvaškem enako (in po celi EU).
Drugače za ostale: če kdo kupuje prikolico, v okolici Ljubljane (Vrhnike) lahko grem kdaj kakšno pogledat pa javim kakšna je....

_________________
http://caravan.mojforum.si/caravan.html
***********************************
C5 break 2.0 HDI, Adria "lastna izdelava" aka Adria 400, l'1984
slika


Vrh
   
PostPostano: 11 ožu 2019 15:15 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
RI898 je napisao/la:
Kampice idu na B kategoriju....sretna kupovina


Neidu sve.

floyd84 je napisao/la:
Samo još usput više nisam skužio sve ovo što sam čitao oko vuče, je li na kraju treba polagati kod 96, ili mogu vući kampicu ako sam u kombinaciji do 3500kg? (Octavia Ndm 1870kg+ kampica ndm 1300kg)

Poslano sa mog Power_5 koristeći Tapatalk


Ideš na B kategoriju.


Vrh
   
PostPostano: 12 ožu 2019 22:33 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 03 ruj 2016 09:02
Postovi: 8
Nestigoh se pohvaliti, guzva neka stalno, ali dogovorio sam onu adriu u sloveniji. Sutra bi trebao po nju.
Koliko sam ospregledao sve je suho unutra, ne osjeti se vlaga, po kutevima ispod ležaja se vidi stara prašina nije friško kemijano i čišćeno, tvrda nije nigdje mekana. Uredna unutra. Nema hladnjaka sudopera i kuhala, to je element sa policama, ali u principu i bolje jer ću to vani i nositi neki veći hladnjak.
Trebam gume, malo pokrpati naprijed spremište di ide boca inače jer je popucala plastika, odzračnike na krovu promjeniti 2x13€, i krovni otvor ne curi ali je ono nešto popucan na je uvezan da se ne otvara (82€) pitao u caravan.si za ponude. A onda naravno kontrola kočnica svakako, a vidjet ćemo već sutra jel radi ;)

Poslano sa mog Power_5 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 13 ožu 2019 09:35 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:clap: :clap: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 14 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan