Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 12:15.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 223 posta ]  Stranica 1 2 3 4 5 ... 12 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 29 srp 2009 12:26 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Evo, nažalost, ali godišnji je gotov...

Dokoturavši se na Krk pogledali smo Njivice - ništa nam se nije svidjelo, u Ježevcu u Krku nije bila niti jedna slobodna parcela u periodu 10-28. 7, pa smo odlučili krenuti dalje na Cres. Isto s mjestom nismo imali sreće u Kovačinama na Cresu, mali kamp Bijar je smiješan ako želite u njemu staviti ozbiljniju kampericu (preporuka šatorašima), a privatni Preko Mosta nema neko lijepo mjesto za kupanje, Lopari su dosta skupi za ono što nude itd. itd. Poljana na ulazu u Lošinj je dosta sunčana i sanitarni čvorovi su na brdu, pa ako ste smješteni niže morate u brdo i suđe prati i obavljati ostale prirodne stvari (jesam li pristojan?)... A u slobodnoj zoni u Poljani ste do mora isto kao i u Čikatu 100-150 m od mora (samo je Poljana skuplja za 20%, morate autom do Lošinja i po svaku sitnicu).

I Kamp Čikat na Lošinju na kraju je ispao ovogodišnja destinacija. Do Lošinja morate trajektom s Krka ili iz Istre, mi smo išli s Krka - Valbiska-Merag, 2 odrasle osobe, 2 djece, auto i kampica od 5,5 metara - oko 400 kn u jednom smjeru. Cesta na Lošinju koma - krpe i zakrpe na krpama, široka 4 do 5 metara, zavoj na zavoju... i tako ima otprilike 30 km u nekoliko dijelova, ali uglavnom od Cresa do Lubenica je najveći problem.
Ostalo po Lošinju i po Krku je višemanje OK.

slika

Kamp je veliki, ali u njemu nema mjesta ni blizu mora. A nešto povrh parcela je slobodna zona koja je rasprodana u paušale. Slovenci 99%. Toliko nas ne puštaju u Eu i toliko nas ne vole, a onda ljeti... ali pustit ću politiku. Na kraju smo se smjestili na tzv. parceli u šumi... na samom rubnom dijelu... ali hlad je bio non stop.

slika

Parcele se rezerviraju i više nego li godinu dana unaprijed. Onako iz zabave sam pitao za par parcela u terminu godišnjeg slijedeće godine i sve su već zauzete. Preporuka su A80, A90 koje su uz put i vrlo su velike, a u još većem miru su A64, A66.. To su parcele na kojima mogu se smjestiti kamp prikolica s predšatorom, paviljon 3x3 m i auto, da ne smeta drvo, a da su cijeli dan u debeloj hladovini...

Sanitarni čvorovi su svi OK, u starijima još nažalost ima i drvenih dasaka, ali ima i novih sa cvijećem na ulasku, ogromnim i brojnim tuš kabinama, čak i dječjim odjeljenjem gdje su mali tuševi, nisko postavljeni mali umivaonici itd. Čiste ih sve non stop i sve je čisto i uredno, pa i oni stariji. Tople vode ima u svako vrijeme i svugdje i u tuševima i na lavaboima za umivanje i prati ruke, i u sudoperima... Uz lavaboe su postavljeni tekući sapuni i ručni papirni brisači.
Ponekad je znalo nestajati wc papira i papira za brisanje ruku (uglavnom u ženskom dijelu - to su se žalile i supruga i kćer), a u muškom dijelu niti ja niti sin to nismo primjetili...

Parcele su OK, slobodna zona je na ravnome u gustoj borovoj šumi i mjesta uvijek ima, ali je udaljeno 100 m do plaže kampa ili do druge pješčane plaže ispred hotela Helios. Cijelom obalom je betonirana šetnica tako da možete satima hodati uz more, a također i pronaći hrpu zasebnih dijelova gdje možete biti sami.
Tako i iz kampa imate 15 minuta pješice do samog centra i rive u Malom Lošinju.

slika

Na plaži kampa postavljeni su tuševi svako malo, stepenice za lakši ulazak i izlazak iz vode, kupališna zona je ograđena, a postoje i kabine za presvlačenje... 100 metara od kampa ima i pješčana plaža za one najmlađe...

slikaslika

Noću na plaži u kampu svjetle svjetla u vodi, tako da su klinci non stop išli na noćno kupanje i kupali se i do ponoći. More je bilo jako toplo cijelo vrijeme.

slika

Mana kampa je što je prometan cijelu noć, ne spuštaju rampu po noći, u kamp se može ući kako tko i kada želi, nema ama baš nikakvih provjera i to je tako od 0 do 24 sata... tako da po noći kampom se voze na skuterima, autima itd. Nema interneta...

U kampu postoji animacija za djecu do 12-13 godina i one malo starije i ekipa je odlična. Od zabave za male klince i klinceze do posebne pažnje onima malo starijima.

slikaslika

U kampu je opskrba odlična - kiosk s novinama (radi od 8 jer novine dolaze oko 8:20), privatna pekara sa svježim kruhom non stop od 6-21 sat, dovoze ga malo-malo, trgovina dosta dobro opremljena s pristojnim cijenama, trgovina "đinđuvama" i "đinđama" gdje su cijene jeftinije nego li u samom Malom Lošinju, a tu je još i luna park, trampolini, stol za stolni tenis, dva odbojkaška igrališta, gol za nogomet, mrežica za bagminton itd itd.

Preporuka - otići brodom na Susak na kavu i na pješčanu plažu. Brodom Devin jer djeca su gratis, a kad dođete na otok imate iznenađenje - imate vodiča kojeg koliko smo vidjeli niti jedan drugi brodić nije imao.
Tako da vam je onda lijepo i za obići crkvicu na brdu, vinograde, degustirati vino u konobi i kupiti ga na povratku u vinariji.
A sad oko Suska da objasnim zašto sam prvo spomenuo kavu - zato što je 4 kune, a kava s mlijekom i kapućino po 5 kn!!!! Pivo i sokovi 8 kn i to tamo na otoku... na samoj plaži u Klubu iseljenika... Slučajno smo sjeli da popijemo kavu... Na povratku smo sreli i delfine - jedan par koji se zabavljao iskačući iz vode. Nažalost slike nemam, ali nešto sitno imam snimljeno kamerom. I to je sreća jer klinci su bili oduševljeni vidjevši ih u prirodnom ambijentu.

slikaslika

Zrak - to sam ostavio skoro pa za kraj. Ne sjećam se kad sam spavao do 9 ujutro da mi nisu smetali ni auti ni motori, ni buka, a uz širom otvorene prozore na kampici... Jednostavno osjeti se to što pričaju za Lošinj. Mislio sam da su to bajke, ali... stvarno je drugačije. Preporuka svima koji imate manju djecu da odete ovdje. I Pag i Istra, i Zadar i Biograd i Primošten sve se može sakriti pred ovim promiješanim mirisom borovine i mora.

Naravno cijenu ću tek sada reći jer 17 dana 4 člane obitelji košta 5100 kn, moja djeca su plaćala kao da su odrasli jer popusti se odnose do 12 godina (idiotarija). Nema nikakvih popusta na UKH, HAK, gotovinu ili bilo što slično.

Da, otići tamo svakako. I mi ćemo zasigurno ponovo zbog zraka. Ali za koju godinicu, jer i kupili smo kampericu da ne idemo dva puta na istu destinaciju... što se Lošinja tiče - uz unaprijed rezerviranu parcelu, i iako su škrti na popustima i "lopovi" na djeci - nažalost!

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 29 srp 2009 13:58 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
lijep i detaljan opis kampa,
bili smo u Čikatu prije 4-5 godina i čini mi (po tvom opisu) da sada ima puno više sadržaja, ove svjetiljke u vodi su sigurno novost, šetnica oko otoka je bila i onda,
bili smo zadovoljni tako da se vraćamo i ove godine,
priroda je odlična, zrak je prekrasan, plaže vrlo raznovrsne i lijepe također, a grad nam je kao iz bajke,
uglavnom sve 5

javimo se za 15-tak dana kad se vratimo iz Čikata

do tada veliki kamperski pozdrav

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 21 vel 2012 12:45 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Ove godine bi kamp trebao imati i novu trgovinu!

Ajd - vidjet ćemo! :whistle:

slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 07 srp 2012 09:53 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
bajki je napisao/la:
Jel ima koga da se brčka? Kakvo je more, jel se dovoljno ugrijalo? :whistle:

Pa ima nas... mi smo u Čikatu i nakon xx peripetija uspjeli smo gurnuti čamac u more. Noćas je bilo i kiše, pošto nije puhnula burica danas je sparno. Poruka za Gaca, tu baš ne bi mogao čamac gurnuti sa tvojim kolicima, kamp nema navoz - užas.
Kamp je popunjen 70 % a spašavaju paušalci.
Toliko za sad....

lp

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 08 srp 2012 14:37 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
klin je napisao/la:
... Problem mi je kak ući u čamac tj. izaći kad je na plaži " osinjak " neznam gdje ljudi pristanu ako ko zna nek mi javi :confusion-scratchheadyellow:



jesi li probao u Zlatnoj uvali (tako smo ju mi zvali, a sad vidim na karti da je to uvala Slatina :confusion-scratchheadyellow: ), to je kupalište odmarališta Petrokemije i tamo stvarno zna biti dosta gumenjaka usidreno (mislim da ima čak i nekoliko molova)

do nje dođeš kada ideš cestom od ulaza, pa kada dođeš do pješčanog igrališta ideš desno i cestom samo ravno, do ulaza u Petrokemijin kamp, malo prije ulaza, na desno imaš betonirane stepenice za dolje

evo brzinska mapa - crveno kružić je ta uvala

slika

slika

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 09 srp 2012 10:23 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
goga je napisao/la:
klin je napisao/la:
... Problem mi je kak ući u čamac tj. izaći kad je na plaži " osinjak " neznam gdje ljudi pristanu ako ko zna nek mi javi :confusion-scratchheadyellow:



jesi li probao u Zlatnoj uvali (tako smo ju mi zvali, a sad vidim na karti da je to uvala Slatina :confusion-scratchheadyellow: ), to je kupalište odmarališta Petrokemije i tamo stvarno zna biti dosta gumenjaka usidreno (mislim da ima čak i nekoliko molova)

do nje dođeš kada ideš cestom od ulaza, pa kada dođeš do pješčanog igrališta ideš desno i cestom samo ravno, do ulaza u Petrokemijin kamp, malo prije ulaza, na desno imaš betonirane stepenice za dolje


Goga ti si legenda :obscene-drinkingcheers:
Hvala kaj si mi tako sve dobro opisala :clap: Mi smo ti na parceli 884 -Comfort ako vidiš na mapi, svaki dan šećemo pesa u tu uvalu koja je super. Nažalost Petrokemija je zatvorena neznam zašto ali tamo kolko vidim je super.Već smo Statler i ja kemijali da tamo preselimo čamac pa čekam da dođe, on je poznati moreplovac iz BJ =)) .

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 09 srp 2012 10:28 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Darcy je napisao/la:
klin je napisao/la:
Da osinjak, jučer došla 3 autobusa iz Njemačke pune klinaca :crying-yellow:


Nažalost tako je svake godine...Svaki tjedan imaju smjene.
Prije dvije godine smo lagano pucali po šavovima jer smo bili smješteni blizu njih, a odlazak na wc ili tuširanje nam je bila noćna mora :handgestures-thumbdown:


Na serću mi smo daleko od njih :dance: WC? Pa nije tako loše, čeka se na tuširanje ali bože moj to je samo navećer i nije prepun kamp. Kak je pesica :hand:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 09 srp 2012 11:33 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
klin je napisao/la:

Goga ti si legenda :obscene-drinkingcheers:
Hvala kaj si mi tako sve dobro opisala :clap: Mi smo ti na parceli 884 -Comfort ako vidiš na mapi, svaki dan šećemo pesa u tu uvalu koja je super. Nažalost Petrokemija je zatvorena neznam zašto ali tamo kolko vidim je super.Već smo Statler i ja kemijali da tamo preselimo čamac pa čekam da dođe, on je poznati moreplovac iz BJ =)) .


mi smo nekoliko godina "kampirali" u petrokemiji i nama je tamo bilo stvarno super, već je prije 6-7 godina počelo biti upitno hoće li proraditi za sezonu, znači sad je došao kraj, jer se prije mjesec dana još nije znalo hoće li otvorit odmaralište ili ne

mislim da se nešto spore oko vlasništva, koliko sam skužila grad Mali Lošinj i Petrokemija, to traje već dosta dugo

al uvalica je stvarno prekrasna, hlada koliko hoćeš, nema onog ogromnog i oštrog kamenja, mislim da mi je to najljepša plaža u cijelom čikatu

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 09 srp 2012 11:53 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
klin je napisao/la:
...Već smo Statler i ja kemijali da tamo preselimo čamac pa čekam da dođe, on je poznati moreplovac iz BJ =)) .


hmm... samo sad kad tamo nema ljudi - moram priznati da mi baš i nije mjesto za ostaviti čamac... jer dok su tamo bili ljudi iz KT, ZG, SK i ostali u tom petrokemijinom kampu (koristili svi iz INE) nisi znao tko te gleda i čiji je čamac... a sada ako tamo nema ljudi, a ostavimo čamac preko noći... ne uljeva mi to neko povjerenje - ono ko na tacni nekome... :handgestures-thumbdown:

pred 3-4 godine dok smo mi bili dolje - kamp je prašio punim pogonom, iako su te kućice i tad bile za otpis ne odma nego već nekoliko puta... ali po mom nekom sjećanju - tjedan za 4 osobe je koštao cca 1500 kn s hranom što je bilo ne sindikalno, već ono sindi-sindi-sindikalna cijena...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 09 srp 2012 19:08 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
klin je napisao/la:
Darcy je napisao/la:
klin je napisao/la:
Da osinjak, jučer došla 3 autobusa iz Njemačke pune klinaca :crying-yellow:


Nažalost tako je svake godine...Svaki tjedan imaju smjene.
Prije dvije godine smo lagano pucali po šavovima jer smo bili smješteni blizu njih, a odlazak na wc ili tuširanje nam je bila noćna mora :handgestures-thumbdown:


Na serću mi smo daleko od njih :dance: WC? Pa nije tako loše, čeka se na tuširanje ali bože moj to je samo navećer i nije prepun kamp. Kak je pesica :hand:


Možda upravo zato što nije prepun kamp, jer kad smo mi bili kamp ne da je bio prepun već je bio problem naći mjesto za iglu šatorčić :doh:
A i ta klinčadija je non stop bila u sanitarcu br.7. Ono doslovna okupacija.
Inače pesica je super, narasla je nenormalno.
Pozdrav Klinki i uživajte nam na prekrasnom Lošinju :greetings-wavingyellow:

p.s. Da li ste išli kam dalje sa čamcem, možda do Zabodarskog ili Liskija? To su inače moja omiljena mjesta za otići na kupanje.
Imam još par uvalica koje su mi prirasle srcu :happy-smileyflower:


Vrh
   
PostPostano: 10 srp 2012 11:14 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Darcy je napisao/la:
p.s. Da li ste išli kam dalje sa čamcem, možda do Zabodarskog ili Liskija? To su inače moja omiljena mjesta za otići na kupanje.
Imam još par uvalica koje su mi prirasle srcu :happy-smileyflower:


Moram ti priznat obišli smo ama baš sve. Snimili uvale i sad samo planiramo gdje koji dan...isto tako moram ti priznat da je sve prljavo, smeće je doneslo more tj. struje i vjetar.
Slikice ću stavit kad nađem malo vremena i slobodni wifi :whistle:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 10 srp 2012 11:31 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
Nama je u Čikatu baš falio čamac...Ovako smo morali autom ili pješice do mnogih uvalica i plaža, a do Liskija je bilo najteže doći.
No vrijedilo je svakog koraka.

Veselim se slikicama :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
PostPostano: 31 srp 2012 12:18 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Evo mi se vratili iz Čikata.

Srećom ali vjetar je i odnio ono klinovo smeće iz mora i prošlo je naših 15-tak dana skoro pa u idiličnim vremenskim uvjetima.

Ali ovaj put imam prigovor na sam kamp i organizaciju... Mogu reći možda samo na zaštitarsku službu

1. u kampu su postavljeni šatori za njemačke mlade turiste. Dječurlija - koja banči po cijelu noć na plaži do 2 ujutro. Nitko ne dolazi da bi ih smirio ili kontrolirao. Odlasci od šatora do plaže su isto kaotični. Idu grupno, ako tko slučajno ide autom - nema tu micanja. Kao da se probijaš kroz krdo stoke, a ne kroz ljude.

2. prilazak čamcem do mjessta namijenjenog za ulazak u čamce je često "mission impossible" jer najčešće ti isti mladi švabe skaču bez obzira dolazi li čamac ili ne, samo sam čekao da netko nam koji put uskoči u čamac umjesto u vodu iako je tu izričito zabranjeno kupanje.... ili bi bar mogli malo pričekati s tim skakanjem dok se ne obavi ulazak ili izlazak iz čamaca... opet fali zaštitar ili netko tko bi napravio malo reda...

3. vatrogasni aparati - postavljeni na sanitarnim čvorovima, a hidranta u donjem većem dijelu kampa - tzv. premium zoni - nema nigdje...

4. vezano uz br. 3 - ljudi lože roštilje na ugljen i nikome ništa. apsurd je da je djelatnik kampa - kontrolor ili netko sličan dovezao druge goste na parcelu pokraj roštilja koji se loži i nije upozorio ove koji su ložili... poslije kad sam to rekao na recepciji - voditelj kampa mi je rekao da što nisam nazvao i prijavio? odgovorio sam da ja nisam tamo žandar, ali eto...

5. jedan dan dolazi auto i naparkira mi se na parcelu... čovjek došao i stane pokraj mog - oni mladi đakovčani... i njima je to ok... oni su se došli okupati. naravno na recepciji ih nitko ništa nije pitao jer se u kamp ulazi i izlazi kako god hoćeš, tko god i kad god hoće...

a ima toga još samo kad se sjetim - možda i klin još što nadopuni...

Ali da nije sve crno - evo i malo pohvala:

1. sanitarni čvorovi - čisti cijeli dan i uredni, preko dana tete non stop u njima... tople vode ima non stop - gužva je naravno u vrijeme od 18-20 sati kad svi žele se tuširati poslje kupanja...

2. tehničko osoblje - dečki koji spajaju struju i ostali - ljubazni - ako ih zaustaviš i što pitaš nastoje svi naći odmah rješenje.... kako u priksi imam klimu koju mogu odvojiti čak su mi dali da se spojim u ormarić sa dva strujna kabla (u ormarićima namijenjenim za 4 parcele ima duplo više utičnica)... a kako nisam imao dva pretvornika CEE u Šuko - dečko je otišao po još jedan pretvornik i spojio me... Svaka čast!

I za kraj - moram reći da uz sve peripetije je bilo OK. A omjer uloženo-dobiveno je i dalje odličan. Obzirom da za te iste stvari npr. u Strašku ili Solarisu dan bi nas koštao cca 30-40% više.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 31 srp 2012 13:28 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Jednostavno nemogu vjerovati za tako veliki kamp! Sve ovo što si nabrojao je jednostavno neoprostivo!
:naughty:

Koliko je te dječurlije bilo? :think:


Vrh
   
PostPostano: 31 srp 2012 13:57 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
bajki je napisao/la:
Jednostavno nemogu vjerovati za tako veliki kamp! Sve ovo što si nabrojao je jednostavno neoprostivo!
:naughty:

Koliko je te dječurlije bilo? :think:


tjedne smjene su cca po 5-6 buseva....

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 31 srp 2012 14:05 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Statler je napisao/la:
bajki je napisao/la:
Jednostavno nemogu vjerovati za tako veliki kamp! Sve ovo što si nabrojao je jednostavno neoprostivo!
:naughty:

Koliko je te dječurlije bilo? :think:


tjedne smjene su cca po 5-6 buseva....


Njih cca 300, mogu mislit koja je to graja!


Vrh
   
PostPostano: 31 srp 2012 21:51 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Statler je napisao/la:

...
4. vezano uz br. 3 - ljudi lože roštilje na ugljen i nikome ništa. apsurd je da je djelatnik kampa - kontrolor ili netko sličan dovezao druge goste na parcelu pokraj roštilja koji se loži i nije upozorio ove koji su ložili... poslije kad sam to rekao na recepciji - voditelj kampa mi je rekao da što nisam nazvao i prijavio? odgovorio sam da ja nisam tamo žandar, ali eto...




sve ostalo ajd nekako, al ovo je stvarno nemar i neodgovornost prema svim gostima, nedaj bože da vatra uhvati one iglice...

prije 5-6 godina kada smo bili u Strašku bilo je isto tako bisera koji su ložili roštilje, a znakova za zabranu je bilo na svakom drugom stablu, onda su moji nečaci bili glavni žandari :drool: i svako malo su išli prijavljivati kod zaštitara na mali ulaz i mogu reći da su zaštitari svaki put došli i opomenili "palitelje" i nisu odlazili dok god se vatra nije ugasila

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 31 srp 2012 22:04 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Statler je napisao/la:
Evo mi se vratili iz Čikata.

Srećom ali vjetar je i odnio ono klinovo smeće iz mora i prošlo je naših 15-tak dana skoro pa u idiličnim vremenskim uvjetima.

Ali ovaj put imam prigovor na sam kamp i organizaciju... Mogu reći možda samo na zaštitarsku službu

1. u kampu su postavljeni šatori za njemačke mlade turiste. Dječurlija - koja banči po cijelu noć na plaži do 2 ujutro. Nitko ne dolazi da bi ih smirio ili kontrolirao. Odlasci od šatora do plaže su isto kaotični. Idu grupno, ako tko slučajno ide autom - nema tu micanja. Kao da se probijaš kroz krdo stoke, a ne kroz ljude.

2. prilazak čamcem do mjessta namijenjenog za ulazak u čamce je često "mission impossible" jer najčešće ti isti mladi švabe skaču bez obzira dolazi li čamac ili ne, samo sam čekao da netko nam koji put uskoči u čamac umjesto u vodu iako je tu izričito zabranjeno kupanje.... ili bi bar mogli malo pričekati s tim skakanjem dok se ne obavi ulazak ili izlazak iz čamaca... opet fali zaštitar ili netko tko bi napravio malo reda...

3. vatrogasni aparati - postavljeni na sanitarnim čvorovima, a hidranta u donjem većem dijelu kampa - tzv. premium zoni - nema nigdje...

4. vezano uz br. 3 - ljudi lože roštilje na ugljen i nikome ništa. apsurd je da je djelatnik kampa - kontrolor ili netko sličan dovezao druge goste na parcelu pokraj roštilja koji se loži i nije upozorio ove koji su ložili... poslije kad sam to rekao na recepciji - voditelj kampa mi je rekao da što nisam nazvao i prijavio? odgovorio sam da ja nisam tamo žandar, ali eto...

5. jedan dan dolazi auto i naparkira mi se na parcelu... čovjek došao i stane pokraj mog - oni mladi đakovčani... i njima je to ok... oni su se došli okupati. naravno na recepciji ih nitko ništa nije pitao jer se u kamp ulazi i izlazi kako god hoćeš, tko god i kad god hoće...

a ima toga još samo kad se sjetim - možda i klin još što nadopuni...

Ali da nije sve crno - evo i malo pohvala:

1. sanitarni čvorovi - čisti cijeli dan i uredni, preko dana tete non stop u njima... tople vode ima non stop - gužva je naravno u vrijeme od 18-20 sati kad svi žele se tuširati poslje kupanja...

2. tehničko osoblje - dečki koji spajaju struju i ostali - ljubazni - ako ih zaustaviš i što pitaš nastoje svi naći odmah rješenje.... kako u priksi imam klimu koju mogu odvojiti čak su mi dali da se spojim u ormarić sa dva strujna kabla (u ormarićima namijenjenim za 4 parcele ima duplo više utičnica)... a kako nisam imao dva pretvornika CEE u Šuko - dečko je otišao po još jedan pretvornik i spojio me... Svaka čast!

I za kraj - moram reći da uz sve peripetije je bilo OK. A omjer uloženo-dobiveno je i dalje odličan. Obzirom da za te iste stvari npr. u Strašku ili Solarisu dan bi nas koštao cca 30-40% više.


Uz ove tvoje primjedbe koje stoje 100% evo još:

- naplaćuju 3€ za psa, a nema ni vrećica za psa, a da ne pričam o plaži za pse jer sa psom nemaš kamo na kupanje :handgestures-thumbdown:
- prašina je u većini kampa kod novog sanitarnog čvora posebno tako da se otuširaš i onak opran u prašinu bravooo majstori :clap: =))
Mi smo polijevali cestu kad smo bili na parceli ali nismo baš imali uspjeha jer je kampica puna prašine.
slika

slika

slika

- u sred šume pale se otvorene svijeće ( pogotovo prema kampu Petrokemija ), a vatrogasca ni na slici, a kamoli da se prošeta kampom. Zaštitara smo vidjeli pokoji put i to u autu sa kojim se vozio ko da je na intervenciji :doh: :doh:
- O recepciji da ni ne govorim... imaš osjećaj da prodaju lubenice a ne da je to recepcija, osoblje za sva pitanja koja smo postavili - odgovor " obratite se upravi " ??? Čamac nismo mogli nigdje gurnuti u vodu jedino u gradu, a da nam recepcionar nije htio pomoći to ne mogu shvatit. Da smo stranci možda!!? Pravi je doživljaj u kampu vidjeti domaćeg gosta i zato bi trebali malo više posvetiti pažnje nama velim i ovak nas je malo.
- Paušalci su duga i tužna prića kampa ima ih posvuda katastrofa što drugo kazat.
Ovaj je nasuprot novog dućana i to na povišem mjestu- brdu. Ima se sa čme pohvaliti =)) =))
Ovo je primjer, a ima ih xx

slika

slika

Da malo i pohvalimo, da nije bilo kontrolora koji su nam pomogli i legendu kampa g. Miće ne znam kako bi riješili naše probleme. Uz njih moram pohvaliti gospođe koje održavaju sanitarne čvorove. Svaka čast tim ljudima. Novi dućan je super.

Sve u svemu, kamp ima takve potencijale koji nisu iskorišteni, nadam se da će uprava to ispraviti.

I na kraju odgovor na naše pritužbe u kampu jer stranci baš i ne žele ništa pisati, a i sami gosti su nam isto rekli , lijepo od njih što su tako brzo reagirali.


Poštovana gđo .......

Zahvaljujemo na Vašim primjedbama upisanim u knjigu dojmova na recepciji kampa Čikat. Dozvolite mi da kao odgovorna osoba kampa prokomentiram malo upisano:

mimo svih zakonskih regulativa (pomorsko dobro), ipak smo izgradili mol kako bi mogli gostima osigurati kakav-takav ukrcaj-iskrcaj na plovila. Točno je da je na tom dijelu zabranjeno kupanje, iz razloga što je mol namijenjen isključivo za plovila, ali nažalost vrlo je teško kontrolirati neodgovorno ponašanje gostiju. Osoba zaposlena u baru „Kredo“, gospodin Marin Komadina, zadužen je za kontrolu istoga, ali vjerujte.. nije lako. Pokušava ipak, trudi se, to mu ne mogu poreći. Prije svega istaknuo bih da se radi o totalnoj neodgovornosti gostiju, a ne propustu kampa
Loženje na roštilj otvorenom vatrom najstrože je zabranjeno, puno je informacija gostima na raspolaganju vezano za takvu vrstu zabrane, kompletan tim kampa ima svakodnevni zadatak kontrolirati isto, zasad to odrađujemo po mojem osobnom mišljenju vrlo dobro, jer unatoč velikoj frekvenciji ljudi i velikoj potencijalnoj opasnosti, godinama uspijevamo izaći na kraj s loženjem vatre. Opet se tu (opet) radi o krajnje neodgovornom ponašanju gostiju. U kampu je dozvoljeno isključivo korištenje električne energije i plina, nikako otvorene vatre i paljenje svijeća
Vatrogasnih aparata u kampu ima preko 50, svi su stacionirani i označeni na sanitarnim čvorovima, postoji i 10 hidrantskih ormarića raspoređenim po kampu, uza svaki plinski spremnik dodatno se nalaze veliki vatrogasni aparati, na kraju krajeva, to nam je i zakonska obveza, pa je strogo poštujemo. Sva vatrogasna oprema je atestirana, u kampu imamo i obučenu vatrogasnu postrojbu koja je dio lošinjskog Dobrovoljnog vatrogasnog društva, a ja osobno sam i predsjednik tog društva
Plaža za pse – izvrsno ste primijetila – borio sam se osobno čitavu godinu pri Gradu i lokalnoj Turističkoj zajednici, svi naši sastanci puno su obećavali, u vlastitoj režiji nažalost ne možemo ništa bez pristanka lokalne samouprave (opet problem tzv. pomorskog dobra). Nisam nažalost uspio, no, ja sam previše uporan, i gotovo da vam mogu obećati da ćemo je druge godine osposobiti, makar je mi napravili u vlastitoj režiji, bez ičija odobrenja
Jako je puno upita za vezanje plovila bilo od strane gostiju, uspjeli smo dobiti koncesijsko odobrenje za postavljanje i iznajmljivanje bova gostima našega kampa. Slažem se da ovo nije najsjajnije rješenje, planiramo poboljšati uslugu – slip za manja plovila i sl. Cijena „profesionalnijih vezova“ u neposrednoj blizini naše uvale je puno višlja, mislim da nismo (previše) pretjerali. Obzirom da posao sa bovama radimo u kooperaciji sa osobljem kampa „Kredo“, dole je uvijek osposobljena osoba koja može uvijek intervenirati u slučaju potrebe, imamo praksu da u slučaju pripreme nevremena obavijestimo vlasnike plovila da malo pričvrste vez na svojoj barci, na info tabli na moru imamo izvješena pravila koja vlasnici plovila moraju poštivati, svakodnevno postavljamo prognozu vremena sa prikazom i vjetrova i sl. Ponavljam, nismo baš najsretniji rješenjem, ali imamo viziju kako poboljšati uvjete. Imali smo do sada 2 slučaja oštećenja plovila usred nevremena, i, vama na informaciju, ukoliko gost nije imao vlastito osiguranje, refundirali smo mu štetu.

Molim vas da moj odgovor ne smatrate našom izlikom, svjesni smo nedostataka, stoga vam hvala na primjedbama, koje nam samo mogu pokazati pravi put.

Pozdravljam s poštovanjem, Zlatko Vukajlović, dir. kampa



Hvala direktore na odgovoru i naše primjedbe su dobro namjerne. :obscene-drinkingcheers:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 31 srp 2012 23:04 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
jel i nova trgovina, u sredini sezone u punom kampu i dalje radi dvokratno?

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 01 kol 2012 06:42 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
goga je napisao/la:
jel i nova trgovina, u sredini sezone u punom kampu i dalje radi dvokratno?


Trgovina radi od 7-21 sat, a pekara dolje iznad Kreda od 6-21 sat.

U novoj trgovini ima veliki izbor odličnih kolača po pristupačnim cijenama (3,90 kn - 7 kn/kom). Sortiraju voće i povrće pa ono što nije I. klasa odvaja se na stranu u II. klasu... Asortiman je u redu, a cijene prihvatljive. Iste su skoro kao i u diskontu "Jadranke" u gradu. :handgestures-thumbup:

U pekaru se dovozi svježi kruh svakih pola sata, a peku se bureci, nekakve pite i slično. Ni sam nisam uspio odoljeti bureku kad je vrućeg taman ispred mene izvadila jedno jutro iz peći.

Na odvojenom mjestu imaš i ribarnicu - ali cijene :doh: su boli glava - kilogram ribe 100-150 kn!

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 223 posta ]  Stranica 1 2 3 4 5 ... 12 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan